بازسازی منزل

همه چیز درباره بازسازی منزل

5/5 - (1 امتیاز)

اگر ایده‌ی بازسازی منزل به سرتان زده است ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید یا اگر از هزینه بازسازی آپارتمان منزل اطلاعی ندارید یا حتی نمی‌دانید به چه شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی در تهران یا دیگر شهرها اعتماد کنید این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. تیم مشاوره بازسازی خانه و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آتلیه معماری مسعودیان با بیش از ۱۵ سال سابقه در امر بازسازی در انواع مختلف ساختمان اعم از بازسازی خانه، بازسازی ویلا، بازسازی ساختمان اداری و … با رعایت اصول و نکات مهم همواره ایده‌ های نوین را برای بازسازی‌ آپارتمان به اجرا در می‌آورند و علاوه بر آن با تولید محتوای مناسب سعی در بالا بردن اطلاعات کاربران در زمینه بازسازی منزل دارند.

اصول بازسازی منزل قدیمی

ابتدا بهتر است که اشاره‌ای به معنای بازسازی منزل داشته باشیم. گاهی اوقات مفاهیمی چون بازسازی منزل، نوسازی و تعمیرات با هم اشتباه گرفته می‌شود. ولی فرق اصلی بازسازی منزل و نوسازی آن در حجم تغییرات اعمال شده می‌باشد. در بازسازی منزل حجم تغییرات زیاد می‌باشد و به نوعی می‌توان گفت که خانه را از نو دوباره می‌سازند ولی نوسازی یا تعمیرات تنها معطوف به بخش‌های جزئی از خانه می‌باشد. بازسازی منزل می‌تواند آپارتمان کوچک شما را به یک منزل دنج تبدیل کند حتی با بازسازی آپارتمان قدیمی دوباره آن را به روزهای اول ساخت یا حتی بهتر از آن تبدیل کرد. البته همه‌ی این‌ها بستگی به رعایت اصول بازسازی و نکات مهم در رابطه با آن می‌باشد که ما در ادامه‌ی مطلب آن‌ها را برای شما گرد‌آوری کرده‌ایم. اصول بازسازی منزل به شرح زیر می‌باشد:

بازسازی منزل

بیشتر بخوانید: بازسازی آپارتمان کوچک 

  1. اطمینان از استحکام سازه: در بازسازی منزل مخصوصا نمونه‌های قدیمی ساز آن بسیاری از استحکامات سازه متزلزل شده است و ممکن است بسیاری از بخش‌ها چون تیرآهن‌ها و میلگردها و ستون‌ها دچار تخریب شده باشند که کیفیت سازه و امنیت ساکنین را به خطر بی‌اندازد.

 در بازسازی منزل اولین اصولی که به آن توجه می‌شود اطمینان از استحکامات سازه می‌باشد.

  1. مشاوره بازسازی خانهنگاهی به لوله‌ کشی، اتصالات و تاسیسات آبی: در بخش فنی بازسازی منزل اولین مرحله بازرسی لوله کشی‌ها می‌باشد این بخش از خانه از آنجایی که در بخش زیرساخت منزل می‌باشند باید در همان ابتدا به بازسازی آن پرداخت چرا که در ادامه ممکن است دچار خرابی‌ها و آسیب‌هایی شود که شما را در دردسرهای بیشماری بی‌اندازد.

همانطور که در مقاله مراحل اجرای دکوراسیون داخلی خانه ذکر کردیم اولین مرحله در بخش فنی بازسازی منزل بررسی لوله‌ کشی‌ها می‌باشد.

  1. رسیدگی به سقف و دیوارها: در یک بازسازی منزل اصولی بعد از مرمت لوله کشی‌های آب، سیم کشی‌های برق و لوله‌های گاز نوبت به ترمیم دیوارها می‌رسد. باید در نظر داشته باشید که این کار در بخش‌های فنی بازسازی منزل به حساب می‌آید و قبل از مرحله‌ی نقاشی یا نصب کاغذ دیواری انجام می‌گیرد.
  2. انجام بازسازی منزل به ترتیب: یکی از اصولی که خیلی از شرکت‌های بازسازی به آن توجه نمی‌کنند و ساده از کنار آن می‌گذرند بازسازی منزل به ترتیب می‌باشد.

بازسازی منزل

در بازسازی منزل رعایت ترتیب امور بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای مثال ترمیم لوله‌ کشی‌ها قبل از گچ کاری انجام می‌شود و در بازسازی سرویس بهداشتی و پذیرایی نصب سرامیک و کاشی‌ها باید به نوبت انجام بگیرند. البته اگر با یک شرکت معتبر و تیمی مجرب همکاری نمایید خیالتان از بابت رعایت به نوبت موارد بازسازی منزل راحت خواهد بود.

انواع بازسازی منزل

مگر بازسازی منزل هم انواعی دارد؟ این انواع بازسازی منزل چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد؟ همانطور که در طول مقاله ذکر کردیم بازسازی منزل با نوسازی آن تفاوت دارد و باید در نظر داشته باشید که چه مدل بازسازی مد نظرتان می‌باشد؟ انواع بازسازی منزل به شرح زیر می‌باشد:

  • بازسازی سطحی منزل: در این مدل بازسازی که به آن تعمییرات منزل نیز می‌گویند تنها بخش‌هایی چون دیوار و سقف و … را ترمیم می‌کنند.
  • بازسازی عمومی منزل: روش بازسازی منزل به طور عمومی به این صورت است که بخش‌های بیشتری مورد ترمیم و بازسازی قرار می‌گیرند. برای مثال باید به این مدل بازسازی منزل، تعمییرات سرویس بهداشتی و آشپزخانه نیز اضافه می‌شود.
  • بازسازی کلی منزل: در این مدل بازسازی منزل تمامی بخش‌های منزل دچار تغییر می‌شوند، به صورتی که حتی بخش‌هایی را تخریب کرده و دوباره به بازسازی آن مشغول می‌شوند.

بازسازی منزل

برای بازسازی خانه چه باید کرد

همه چیز درباره بازسازی منزل این سه مدلی که ذکر شد انواع بازسازی منزل بود. حال بهتر است ببینیم که بازسازی انواع منزل به چه صورت است؟

بازسازی انواع منزل

بازسازی انواع منزل یعنی چه؟ هر کدام چه ویژگی‌هایی دارد؟ منظورمان از انواع منزل به تعداد طبقات، متراژ و نوع ساخت آن بر می‌گردد. برای مثال بازسازی خانه ویلایی با بازسازی آپارتمان متفاوت است ولی برای هر دو از عنوان بازسازی منزل می‌توان استفاده کرد. به همین دلیل برای راهبرد هرچه بهتر کارها می‌بایست که نوع منزل مشخص شود. در ادامه مطلب با بازسازی انواع منزل آشنا خواهیم شد.مشاوره بازسازی خانه

بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان اصول خاص به خود را دارد. برای مثال ممکن است به دلیل متراژ کم آن دست کارفرما در اعمال تغییرات باز نباشد. اما همانطور که در مقاله‌‌ی بازسازی آپارتمان کوچک نیز اشاره کردیم با رعایت اصول آن می‌توان یک آپارتمان کوچک دنج و با صفا داشت. نکات مهم در رابطه با بازسازی آپارتمان استفاده از نورپردازی خلاقانه و انتخاب رنگ‌های مناسب می‌باشد که می‌بایستی حتما به آن توجه نمود.

بازسازی منزل

بازسازی منزل

بازسازی منزل ویلایی

بازسازی منزل ویلایی از مزیت‌ها و دردسرهای خاص به خود برخوردار است. در این مدل منزل متراژ خانه بیشتر است و در نتیجه بازسازی صعب‌تر و پردردسرتر است. البته لازم به ذکر است که بازسازی منزل ویلایی می‌تواند جذاب‌تر نیز باشد چرا که انتخاب‌های بیشتری در طول بازسازی خواهید داشت. به بازسازی منزل ویلایی باید بازسازی حیاط و همینطور طراحی بالکن و تراس را نیز اضافه کرد که این عوامل خود هزینه بازسازی منزل ویلایی را بیشتر از آپارتمان می‌کند.

بیشتر بخوانید: بازسازی ویلا – چند قدم تا داشتن ویلای رویایی

بازسازی منزل تهران

یکی دیگر از نکات مهمی که در طول بازسازی منزل باید به آن اشاره کرد شهر و موقعیت مکانی پروژه می‌باشد. بازسازی منزل در تهران به دلیل شلوغی شهر و هزینه‌های بیشتر نیاز است که کمی سریعتر و اصولی‌تر انجام شود. چرا که ممکن است با طولانی شدن بازسازی منزل، کارفرما هزینه‌های بیشتری را متحمل شود. برای اینکه بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از با کیفیت‌ترین بازسازی منزل برخوردار شوید می‌بایست که با یک شرکت حرفه‌ای همکاری کنید.

مراحل اجرای دکوراسیون داخلینمونه کارهای بازسازی منزل

برای درک بهتر حجم تغییرات نمونه‌هایی از بازسازی منزل را برای شما فراهم کرده‌ایم که بتوانید به خوبی تشخیص دهید که بازسازی منزل چه تغییراتی را شامل می‌شود. همچنین می‌توانید برای مشاهده‌ی بیشتر نمونه کار آتلیه معماری مسعودیان بر روی آن کلیک کنید.

همه چیز درباره بازسازی منزل
بازسازی واحد مسکونی اندیشه
همه چیز درباره بازسازی منزل
بازسازی خانه در گلشهر کرج

در ادامه تصاویری از بازسازی واحد مسکونی 200 متری در زعفرانیه را با هم ببینیم.

همه چیز درباره بازسازی منزل همه چیز درباره بازسازی منزل همه چیز درباره بازسازی منزل نمونه قرارداد بازسازی منزل مسکونی

یادتان باشد که قبل از بستن قرارداد با تیم بازسازی منزل حتما به نمونه‌هایی که برای شما گرد آوردی کرده توجه نمایید. چرا که دقت نکردن به قرارداد و منعقد کردن آن به صورت غیر حرفه‌ای مطمئنا شما را دچار دردسرهای شدید و متحمل هزینه‌های هنگفت خواهد کرد.

بازسازی منزل

هزینه بازسازی منزل

برآورد هزینه بازسازی منزل کار راحتی نیست زیرا که به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع بازسازی که بالاتر به آن اشاره کردیم یا نوع منزل تاثیر مستقیمی در برآورد هزینه‌های بازسازی منزل خواهند داشت. از دیگر عوامل می‌توان به حجم بازسازی و نوع متریالی که استفاده شده اشاره کرد. شما باید به این‌ها هزینه‌ی مجوز، قرارداد، اجرت نیروی کار و … را نیز اضافه کنید. پس نتیجه می‌گیریم که بهترین راه برای اطلاع از هزینه‌ی بازسازی منزل تماس با مشاوران و کارشناسان معماری است به علاوه اینکه از ما هم می‌توانید برای برآورد هزینه بازسازی خانه خودتان کمک بگیرید.

تیم بازسازی منزل

همانطور که بارها در طول مقاله تاکید کردیم تیم بازسازی منزل از مهمترین عوامل بازسازی اصولی می‌باشد. چرا که تیمی که کار بازسازی را به دست می‌گیرد مسئول اصلی بد شدن یا خوب شدن بازسازی می‌باشد. شما باید با یک تیم بازسازی منزل متعهد،‌ مجرب و خلاق همکاری نمایید تا بتواند بازسازی منزل شما را مطابق با متد روز به انجام برساند. یک تیم کامل بازسازی منزل می‌تواند تمامی بخش‌ها را بر عهده بگیرد و صفر تا صد کار را برای شما به انجام برساند. پس قبل از اقدام به بازسازی حتما یک تیم حرفه‌ای را بیابید و با آن‌ها همکاری نمایید.

 

در پایان با دیدن فیلم زیر از بازسازی خانه در منطقه ۱ لذت ببرید. 

نتیجه گیری

در این مقاله با اصول و نکات بازسازی منزل آشنا شدید. ما سعی داشتیم تا انواع بازسازی و منازل را برای شما تشریح کنیم تا بتوانید در انتخاب خود دقت عمل کافی داشته باشید. نکاتی چون مراحل بازسازی، نوع بازسازی و … در این مقاله گفته شد و همچنین بر روی بستن قرارداد اصولی و همکاری با یک تیم حرفه‌ای تاکیدات بسیاری انجام گرفت. تیم آتلیه معماری مسعودیان همواره تمرکز خود را برروی جلب رضایت مشتریان قرارداده و همین امر موجب شده تا کار بازسازی را حتی به بیرون مرزها نیز ببرد و نمونه‌های در کشورهای همسایه به انجام برساند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه