طراحی نمای ویلا مدرن و کلاسیک

طراحی نمای ویلا مدرن و کلاسیک توسط گروه معماری مسعودیان انجام می شود. نما می تواند به ساختمان شما جلوه خاصی بدهد پس از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی نما در سبک های مختلف با توجه به نیاز شما و منطقه و آب و هوای آن طراحی می شود.

برای سفارش طراحی ویلا می توانید با ما تماس بگیرید.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت در طراحی نمای ویلا هستید؟ با ما تماس بگیرید.

طراحی نمای ویلا مدرن و کلاسیک

در سال 1926، لوکوربوزیه پنج نکته را توسعه داد که پایه و اساس معماری مدرن می شود. اصول لوکوربوزیه که در سال 1929 در پروژه نمادین ویلا ساووی به اجرا در آمد – پیلوت، طراحی آزاد پلان زمین، طراحی آزاد نما، پنجره افقی و روف گاردن ، به طور گسترده در معماری مدرن مورد بررسی قرار گرفته و همچنان بیشترین تاثیر را در طراحی ویلا مدرن دارد.
این پنج نکته به نوعی دستورالعمل برای معماری و طراحی ویلای مدرن شد، حتی پس از دهه‌ها، فناوری‌ها، مصالح و خواسته‌های جدید جامعه همچنان راه‌حل‌های معماری را که تقریباً یک قرن پیش به‌عنوان پایه‌ای برای معماری جدید اعلام شده بود، به‌روز کرده است.

طراحی نمای ویلای مدرن

در طول چند دهه گذشته، بسیاری از طرح‌های معماری حداقل یکی از این پنج نقطه را نشان داده‌اند. هرگاه ساختمانی بیش از یکی از آنها  یا حتی هر پنج مورد را به نمایش بگذارد رابطه قوی بین این نقاط تجدید می شود و میراث مدرنیستی معماری فعلی به نحوی مجدداً تأیید می شود.

پیلوت در ساختمان ویلا

بلند کردن ساختمان ، طبقه همکف را برای گردش افراد و وسایل نقلیه آزاد می کند. این راه حل اساسا مدرن هنوز هم امروزه برای ترویج فضاهای آزاد، با ارتباط قوی تر بین حوزه عمومی و فضاهای خصوصی ساختمان استفاده می شود.

طراحی نمای ویلا

طراحی آزاد  نقشه زمین

طراحی آزاد پلان زمین با ایجاد یک پلان باز و رهایی پلان از شرایط سازه ای به دست می آید تا پارتیشن ها و فضاهای داخلی ساختمان انعطاف پذیرتر و یکپارچه تر شوند. این ویژگی امکان تغییرات آتی در ویلا ، گسترش یا متحرک دیوارهای جداکننده را فراهم می کند.

طراحی پذیرایی ویلای مدرن

طراحی نمای ویلای مدرن

طراحی آزاد نمای ویلا

جداسازی سازه از دیوارها نه تنها یک پلان آزاد را ایجاد می کند، بلکه یک نما نیز ایجاد می کند که آزادی بیشتری را برای پنجره ها و بازشوها ایجاد می کند. در نتیجه، دیوارهای غیرسازه‌ای می‌توانند نصب پنجره‌های افقی را نیز امکان‌پذیر کنند که یکی دیگر از پنج نکته برای طراحی نمای ویلا مدرن است.

طراحی ساختمان ویلا

پنجره افقی در طراحی نمای ویلا

پنجره های افقی بازشوهای سخاوتمندانه ای هستند که تمام طول نمای ساختمان را قطع می کنند و نور داخلی بیشتری را فراهم می کنند و نماهای پانوراما از بیرون را فراهم می کنند. بسیاری از پروژه های معاصر با بررسی سبک ها و موقعیت های مختلف قاب های پنجره، تغییراتی از این ویژگی را نشان می دهند.

طراحی پنجره های نمای ویلا

روف گاردن

روف گاردن یا بام سبز، سقفی مسطح است که برخلاف بام های سنتی، فضای بیشتری برای نشیمن ارائه می دهد. در دهه های گذشته، روف گاردن ها بسیار محبوب شده اند، و پیشرفت در مواد و سیستم های عایق رطوبتی، آزادی بیشتری را در طراحی این راه حل معماری فراهم کرده است.

طراحی روف گاردن در نمای ویلا

طراحی روف گاردن نما

در طراحی نمای ویلا ی مدرن باید به موارد زیادی توجه کرد از جمله در مورد ایده های بیرونی و یا چگونه قصد دارید خانه خود را محصور کنید؟ منظره اصلی شما به کجا نگاه می کند، با استفاده از ترکیبی از چوب، گچ، شیشه و بتن، می توان نمای مدرن چشمگیر و زیبا ایجاد کرد .سطوح افقی بلند پنجره های افقی  نمای بیرونی از عناصر اصلی بکارگرفته شده در طراحی نمای مدرن است. فولاد موجدار، گچ و بتن ترکیبی عالی ازنمای  مدرن ایجاد میکند.

فضای سبز و روف گاردن را در ویلای مدرن ادغام کنید. این آجر سفید نور را از طریق یک سری ورودی های آجری وارد می کند، در حالی که یک سرخس خزنده روی قسمت نشیمن و گاراژ می پوشد.

طراحی نمای ویلای مدرن

این مجموعه از سطوح از هم گسیخته می داند که چگونه وقتی خورشید شروع به غروب می کند بدرخشد. یک ستون بلند از آجر بژ با پانل های چوبی باریک در یک قاب گچی ملاقات می کند، نور را به مناطق مشترک می دهد و در مناطقی که ما دوست داریم پنهان شویم، حریم خصوصی ایجاد می کند.

طراحی نمای ویلا در شمال

از استخر خود برای تقلید از شکل بیرونی خود استفاده کنید. این ویلای افقی با خط بلند از عناصر با پوشش های شیشه ای و فلزی محافظت می کند، در حالی که یک نوار مجلل آبی طول آن را می گذراند. دو سطح پاسیو با انواع مختلف صندلی های مدرن در فضای باز مبله شده است تا عملکردهای خاص هر منطقه را مشخص کند.

طراحی ویلا در شمال کشور

متریال مورد استفاده در طراحی نمای ویلا

استفاده از متریال متفاوت در یک منطقه می تواند فضا را برجسته کند. این پانل چوبی افقی خیره کننده که در فولاد، بتن و شیشه پوشانده شده است، مسیر روشنی را به سمت درب ورودی مشخص می کند.

طراحی محوطه ویلا

یک بالکن زیبا لذت شما را از فضای باز افزایش می دهد. پنجره‌های بزرگ با قاب باز، بهترین استفاده را از این محیط می‌برند، در حالی که نرده‌های شیشه‌ای امکان نشستن راحت در یک غلاف در فضای باز را فراهم می‌کنند.

طراحی بالکن ویلا

سه سطح به هم پیوسته، تطبیق پذیری رنگ را در این ویلای مدرن نشان می دهد. با صفحه های بزرگ شیشه ای و حتی سکوهای دید وسیع تر، شکل باز آن یک واحه روستایی ایجاد می کند.

طراحی نمای ساختمان شیک ویلا

کرکره و پنجره

اجازه دهید شهر داخل شود یا شهر را بیرون نگه دارید. این کرکره های باز در نمای اصلی و نمای پنجره مرکزی، از سر و صدا و دود محافظت کند.

طراحی نمای ویلای متحرک

رنگ خاکستری و سنگ احساس آرامش را می بخشد. از پله های چوبی شن و ماسه شده به سمت یک محل نشیمن راحت که بین درختان قرار دارد، در طراحی فضای باز استفاده کنید.

طراحی نمای ویلا در شمال

طراحی بالکن در نمای ویلا

با ساختن برجستگی های بیرونی از منظره نهایت استفاده را ببرید. این پنج بالکن منظره ای با نور و بالکن طراحی شده را ارائه می دهند.

طراحی نمای ویلا شیک

طبیعت و فناوری در این محیط زیبای پاییزی ادغام می شوند. یک سالن بزرگ شیشه ای که مجموعه ای از بلوک ها را تشکیل می دهد که توسط یک گذرگاه با روکش بتنی به هم متصل می شوند، جریان داخلی-خارجی را باز می کند.

طراحی نمای ویلای مدرن

استفاده از نورپردازی در طراحی نمای ویلا

نورپردازی خط LEDسقف، دیوارها جلوه ویلای شمارا به طور کلی تفییر می دهد.

نورپردازی در نمای ویلا

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی می تواند نقش مهمی در طراحی بیرونی ویلای  شما داشته باشد. در حالی که مربع‌های بتنی و گچی در اطراف مناطق می‌پیچند، سه مجسمه سنگی طرحی فوق‌العاده را نشان می‌دهند.

محوطه سازی نمای ویلا

عریض، باز و جذاب، این فضای ویلای مدرن درجه یک را توصیف می کند. ساختار مرکزی آن بر روی ردیفی از چمن‌ها و پرچین‌های آراسته قرار گرفته است و دارای سقفی روشن و راه پله‌ای باشکوه است که مسیر را به داخل هدایت می‌کند.

طراحی مدرن نمای ویلا

یک موقعیت کوهستانی مستحق خانه ای با چشم انداز است. تیرهای چوبی سفید تا آسمان جلوی استخر، عرشه صندلی چوبی و پنجره‌های مستطیلی رنگی می‌رسند.

طراحی نمای ویلا مدرن

اگر به دنبال طراحی نمای ویلا مدرن هستید می توانید از تیم ما کمک بگیرید. گروه معماری مسعودیان در زمینه طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون و بازسازی خانه، ساختمان فعالیت دارد.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه