عکس بعد از بازسازی ساختمان

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم ؟

4/5 - (1 امتیاز)

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟ بازسازی یک خانه هم هیجان انگیز بوده و هم کلی ذوق دارد، اما این را بدانید که بدون چالش نیست برای همین اینکه بازسازی خانه از کجا شروع می‌شود سوال و دغدغه بسیاری از افراد است. بازسازی خانه از دریافت مجوزهای مربوطه آغاز می‌شود اما از آنجا که اگر بخواهید به تنهایی کار بازسازی را شروع کنید کار سخت و دشواری برایتان خپواهد بود از این رو به شما می‌گوییم که بازسازی خانه از پیدا کردن یک مجموعه طراحی دکوراسیون داخلی و معماری مانند آتلیه معماری مسعودیان شروع می‌شود. ما به شما کمک می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنید که پروژه نوسازی و بازسازی ساختمان شما به خوبی اجرا می‌شود. شما می‌توانید در تمامی مراحل بازسازی با تیم مجرب آتلیه معماری مسعودیان به عنوان مشاوره بازسازی در تماس باشید تا به خانه ایده‌آل خود برسید.

یک جمله زیبا است که می‌گوید: «شروع کردن کاری، سخت‌ترین کار است». دقیقا برای بازسازی خانه هم سخت‌ترین قسمت کار شروع کردن آن  است از این رو اگر از همان ابتدا به درستی برنامه ریزی کنید و بدانید که از بازسازی دقیقا چه می‌خواهید و همچنین یک دفتر معماری و طراحی دکوراسیون خوب پیدا کنید می‌شود گفت که شما ۵۰ درصد راه را طی کرده‌اید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اینکه برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید مقاله چک لیست بازسازی خانه را مطالعه فرمایید.

 

برای آشنایی بیشتر با مجموعه آتلیه معماری مسعودیان به شما پیشنهاد می‌کنیم که فیلم زیر را مشاهده کنید. 

مراحل بازسازی خانه

همان‌طور که گفتیم که بازسازی خانه چالش‌های خود را دارد، اما اگر با برنامه‌ریزی درست و مناسب پیش روید، می‌توانید به نتایج خوبی برسید. در ادامه چند مرحله مهم برای شروع بازسازی خانه ذکر شده است:

بیشتر بخوانید: هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

 1. تصمیم اینکه می‌خواهید صفر تا صد بازسازی خانه را خودتان انجام دهید یا به یک مجموعه بسپارید یا اینکه بخشی از کار را خودتان انجام می‌دهید و بخشی دیگر را مجموعه‌ای که انتخاب کرده‌اید.
 2. تعیین نوع بازسازی خانه
 3. انتخاب طرح مورد نظرتان
 4. تعیین بودجه و هزینه
 5. دریافت مجوزهای لازم در صورت نیاز
 6. تخریب بخش‌های مورد نیاز خانه
 7. تأمین مصالح مورد نیاز
 8. تعویض درب و پنجره
 9. نصب کفپوش
 10. رنگ‌آمیزی یا کاغذ دیواری
 11. اضافه کردن بخش‌های جدید به خانه در صورت امکان
 12. تعویض سیستم‌های برقی،‌ لوله‌کشی، سرمایشی و گرمایشی در صورت نیاز
 13. و غیره

 

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

سبک بازسازی منزل دلخواه خود را انتخاب کنید

اینکه شما به کدام سبک از بازسازی منزل علاقه‌مند هستید در امر بازسازی اهمیت بسیار بالایی دارد؛ بسیاری از افراد فکر می‌کنند که وقتی حرف بازسازی به عمل می‌آید حتما باید خانه در نهایت یک خانه مدرن و مینیمال باشد. در صورتی‌که اشتباه است شما می‌توانید خانه‌های قدیمی ویلایی خود را یا حتی آپارتمان را به صورت سنتی بازسازی کنید و از زیبایی و شیک بودن آن لذت ببرید.

به طور کلی ما با دو نوع سبک بازسازی خانه روبرو هستیم و آن‌ هم سبک سنتی و سبک مدرن هست:

بازسازی خانه کلنگی به سبک سنتی

اگر هنوز هم عاشق سبک زندگی قدیمی با همون حوضچه‌های قدیمی هستین که تو تابستون  برای خنک شدن هندونه اونو می‌ذاشتیم داخلش، بازسازی منزل به سبک سنتی یک گزینه ایده‌آل برای شماست به خصوص اگر خانه شما ویلایی باشد. این سبک از بازسازی منزل معمولاً شامل جزئیات دست‌ساز و طراحی‌های معماری قدیمی اما با زیرساختار مدرن و مصالحی باکیفیت بهره می‌باشد. استفاده از مصالح سنتی چون چوب، سنگ، سفال، شیشه البته از نوع رنگی ازجمله مصالحی است که این تو سبک از بازسازی خیلی دیده می‌شه. استفاده از رنگ‌هایی که یادآور طبیعت هستند مثل سبز،‌ آبی، قهوه‌ای و قرمز از رنگ‌های جدا ناپذیر این نوع بازسازی هستند که می‌توان برای دکوراسیون داخلی آن‌ها از اکسسوارهایی که قدیم را به یاد ما می‌اندازد مثل تلفن‌های قدیمی، میز گنجه یا همان میز کنسول امروزی خودمون،‌ گلیم، آویز  بافت و کلی چیزهای دیگر که با طراحی مدرن آمیخته‌ شدند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بازسازی خانه‌های قدیمی روستایی؛ راهکارهای و نکات کلیدی

در ادامه با هم چند تصویر از بازسازی خانه را به سبک سنتی ببینیم و لذت ببریم.

بازسازی خانه کلنگی به سبک سنتیبازسازی خانه کلنگی به سبک سنتیبازسازی خانه کلنگی به سبک سنتیبازسازی خانه کلنگی به سبک سنتیبازسازی خانه کلنگی به سبک سنتی

بازسازی خانه قدیمی به سبک مدرن

در طرف مقابل، بازسازی منزل به سبک مدرن توسط طراحی‌های جدید و نوآورانه شناخته می‌شود که این سبک به خطوط ساده، سطوح صاف، و استفاده از جدیدترین فناوری‌ها تاکید دارد. نورپردازی مناسب، پنجره‌های بزرگ، و استفاده از مصالح مدرن از ویژگی‌های بارز  این نوع بازسازس هستند که امروزه طرفداران بسیاری پبدا کرده‌ است؛ با این سبک، منزل شما به یک فضای مینیمال و زیبا تبدیل می‌شود.

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

تخریب ساختمان

گاهی اوقات قسمت‌هایی از خانه برای بازسازی و رسیدن به اون خونه‌ای که مدنظرتونه باید تخریب بشه. تخریب کردن یک کار تخصصی است و نیاز به مجوز دارد. سعی کنید حتی اگر بازسازی خانه را می‌خواهید خودتون انجام بدید این مرحله را حتما به اهلش و کاردان بسپار.

برای بازسازی خانه و ساختمان از کجا شروع کنیم

تمیر یا تعویض لوله کشی، برق و سیستم های گرمایشی و سرمایشی

این مورد در بازسازی خانه ها نیز اهمیت بسیار بالایی دارند و کار افراد متخصص است. البته دقت داشته باشید که حتما برای این کار با افراد متخصص مشورت بگیرید زیرا گاهی اوقات به دلیل ندانم کاری تمام سیستم‌های گرمایشی،‌ لوله کشی و غیره را تعویض می‌کنید در صورتی که تنها تعمیر نیاز بود و در این حالت شما هزینه بسیاری کرده‌اید.

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری؟

نقاشی ساختمان ، نصب کاغذ دیواری و کفپوش جزء آخرین مراحل اما مهم‌تری مراحل بازسازی است به این خاطر که از قدیم گفته‌اند کی کار را کرد آن که کار را تمام کرد. این اقدامات چون ظاهر نهایی خانه را تغییر می‌دهند صاحب خونه را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد.  معمولا هزینه رنگ آمیزی نسبت به نصب کاغذدیواری بسیار پایین‌تر است و انتخاب بین رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری به بودجه شخص برمی‌گردد زیرا هر دو رنگ آمیزی و کاغذ دیواری زیبایی‌های خاص خودشون را دارند.  امروزه چه رنگ و چه کاغذ دیواری یا کفپوش رنگ طوسی ترند شده است زیرا رنگ‌های ختثی بوده و به راحتی می‌توانند با هر رنگی ست شوند. دقت داشته باشید که این مراحل باید مراحل پایانی بازسازی خانه باشند.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم

vرنگ آمیزی در بازسازی ساختمان

بازسازی خانه و ساختمان را از کجا شروع کنیم

برای کارهایی که به تنهایی نمی توانید از عهده آنها برآیید، مشورت بگیرید!

اگرچه ممکن است بتوانید کارهایی مانند رنگ و کاغذ دیواری را انجام دهید، اما برخی از کارها مانند تخریب ممکن است خارج از توان شما باشد. به همین خاطر بهتر است برای بازسازی خانه، بازسازی منزل یا بازسازی آپارتمان با یک شرکت طراحی و دکوراسیون داخی مشورت بگیرید تا این راه سخت و پیچیده برای شما راحت و هموار شود. پس منتظر چی هستین خب! گوشی را بردارید و شماره را بگیرید و هرچی سوال دارید از کارشناس ما بپرسید.

بازسازی ساختمان را از کجا شروع کنیم

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم

شروع بازسازی خانه

 

در پایان با دیدن فیلم زیر از بازسازی خانه در منطقه ۱ لذت ببرید. 

کلام آخر

ما در این مطلب تمام تلاش خودمونو کردیم که به شما بگیم بازسازی خانه را از کجا باید شروع کرد، چه اقداماتی را می‌تونید به تنهایی و چه کارهایی را نمی‌تونید در بازسازی تنهایی انجام دهید را بگیم. در نهایت باز هم اگر به کمک  احتیاح داشتنید آتلیه معماری مسعودیان کنار شماست.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه