عکس بعد از بازسازی ساختمان

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم ؟

امتیاز دهی

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم ؟ بازسازی یک خانه هم هیجان انگیز و هم مفید است، اما بدون چالش نیست.  ما به شما کمک می کنیم تا اطمینان حاصل کنید که پروژه نوسازی و بازسازی ساختمان شما به خوبی اجرا می شود. شما می توانید در تمامی مراحل بازسازی با تیم مجرب آتلیه معماری مسعودیان در تماس باشید تا به خانه ایده ال خود برسید.

مزیت های زیادی برای بازسازی خانه وجود دارد، برخلاف خرید یک ملک جدید یا خود ساختمان. شاید مزیت اصلی بازسازی یک خانه پتانسیل هیجان انگیزی باشد که برای آشکار کردن همه نوع ویژگی های اصلی جذاب ارائه می دهد، به دنبال این واقعیت است که یک پروژه نوسازی می تواند، اگر با استاندارد خوب انجام شود، خانه ای را به نمایش بگذارد که چشمگیر باشد. بالا بردن ارزش ملک در مقابل، برخی از نقاط ضعف نیز وجود دارد.

این مهم است که متوجه شوید وقتی یک بازسازی کامل خانه را انتخاب می کنید، وارد چه چیزی می شوید. نگاهی به عناصر بازسازی اصلی خانه به شما حسی از آنچه درگیر است می دهد و به شما کمک می کند تا پروژه های خود را به طور موثر برنامه ریزی کنید. یک برنامه نوسازی که شامل هزینه ها و چارچوب های زمانی باشد تهیه کنید.

دقیقاً آنچه را که می خواهید بازسازی کنید مشخص کنید و سپس در مورد مواد، تجهیزات و وسایلی مانند اجاق گاز، ماشین لباسشویی، یخچال یا هر وسیله دیگری که قصد به روز رسانی دارید تحقیق کنید. لیستی از هزینه ها و هزینه ها را جمع آوری کنید.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

در برخی موارد، هزینه کار بازسازی عملاً منطقی نیست و ممکن است لازم باشد جایگزین‌های بهتر را در نظر بگیرید. مگر اینکه آماده باشید بیشتر خرج کنید، این جایگزین‌ها ممکن است جزئیات دقیق نسخه‌های اصلی را نشان ندهند
برای حفظ شخصیت اصلی پروژه بازسازی خود، ویژگی های خاصی وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید، از جمله :

 • پنجره ها
 • طبقه
 • درها
 • شومینه ها
 • قالب های اصلی
 • پشت بام ها
 • تیرهای چوبی

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

با طراحی و برنامه ریزی شروع کنید

طرح‌های معماری کامل، یا فقط مجموعه‌ای محکم از افکار در مورد اینکه چگونه بازسازی باید پیشرفت کند، مکان خوبی برای شروع است. قبل از اینکه بازسازی شکل فیزیکی به خود بگیرد، اصلاح اشتباهات ارزان‌تر و ناامیدکننده‌تر است. یکی از اولین ملاحظات این است که مطمئن شوید که بودجه ای برای بازسازی خود دارید

یک لیست ساده «بله/خیر» از پروژه‌ها و پروژه‌هایی که می‌خواهید افراد حرفه‌ای انجام دهند، تهیه کنید. به دنبال پیمانکاران و پیمانکاران فرعی برای کارهایی باشید که نمی خواهید خودتان انجام دهیدبرای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم

پروژه های بزرگتر را در نظر بگیرید

بزرگترین پروژه هایی که ممکن است انجام دهید عبارتند از تعویض یا تعمیر سقف، تعمیر فونداسیون، مقابله با نفوذ آب، و نصب یا تعمیر پنجره ها و دیوارپوش ها. پروژه‌های بزرگ ابتدا باید انجام شوند زیرا پروژه‌های بعدی تحت تأثیر آن‌ها قرار می‌گیرند.

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

برنامه ریزی برای تخریب ساختمان

شما بخش هایی از خانه را که با پروژه های بعدی جایگزین می شوند، تخریب کرده و از بین خواهید برد. این یک تعهد بزرگ است که بسیاری از صاحبان خانه تا زمانی که پروژه شروع شود نادیده می گیرند، سپس شروع به تقلا برای جبران زمان از دست رفته می کنند.

مرحله بعد شامل ساخت دیوارهای جدید، افزودن تیرها برای تحمل وزن بیشتر در طبقه بالا، سوراخ کردن درهای جدید (یا برداشتن درهای موجود)، افزودن قاب برای پنجره های ساخت و ساز جدید، یا بزرگ کردن قابل توجه دهانه های پنجره می باشد.

برای بازسازی خانه و ساختمان از کجا شروع کنیم

شروع کارهای لوله کشی و برق

اینها خدمات حیاتی هستند که باید در هنگام باز بودن دیوارها و سقف نصب شوند. دیوارها و سقف های باز نصب کانال های لوله کشی برای گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع و برق و لوله کش ها را برای اجرای سیستم های جدید آسان تر می کند.

لوله کشی و برق قدیمی را به روز کنید

سیم‌کشی و لوله‌کشی مجدد یک پروژه نوسازی کارهای گران‌قیمتی هستند، اما هر دوی این پروژه‌ها این شانس را به شما می‌دهند که سیستم‌هایی را به‌طور خاص متناسب با سبک زندگی، مصرف انرژی‌تان نصب کنید و می‌توان آن‌ها را براساس برنامه‌های آینده‌ای که ممکن است برای خانه داشته باشید طراحی کرد. به روز رسانی گرمایش و برق نیز ارزش نهایی قابل توجهی را به ملک اضافه می کند

اگر خوش شانس باشید، ممکن است متوجه شوید که گرمایش و برق اخیراً به استاندارد خوبی به‌روزرسانی شده‌اند، در این صورت تنها چیزی که مورد نیاز است ممکن است رادیاتورهای جدید باشد. رادیاتورهای قدیمی ممکن است از نقاط سرد ناشی از تجمع لجن رنج ببرند  شست و شوی برقی آنها کمک بزرگی به بهبود عملکرد آنها خواهد بود.

البته بسیاری از افرادی که خانه‌ها را بازسازی می‌کنند و به‌ویژه آنهایی که اکستنشن اضافه می‌کنند، می‌خواهند گرمایش از کف را به عنوان جایگزینی برای رادیاتور در نظر بگیرند.

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

تنهایی ممکن است ضمانت سازنده را باطل کند. الزامات را بررسی کنید و در صورت لزوم یک متخصص استخدام کنید، زیرا این گارانتی می تواند شما را از سردردهای بسیاری در این مسیر نجات دهد.

عایق و دیوار خشک را برنامه ریزی کنید

قبل از اینکه دیوار خشک بالا برود، عایق باید وارد شود. به گزینه های عایق بندی نگاه کنید و برنامه ریزی کنید که از انواع مختلف برای مناطق مختلف خانه استفاده کنید.

 

نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری

کار نقاشی دیوارهای داخلی، نصب کاغذ دیواری، رنگ آمیزی قالب و تزئینات، یا رنگ آمیزی و آب بندی تزئینات از مراحل پایانی بازسازی ساختمان می باشد. تمام این پرداخت‌های سطحی با جزئیات باید از آخرین مواردی باشد که در داخل خانه انجام می‌دهید، زیرا این کار می‌تواند به سایر بخش‌های فرآیند آسیب برساند. به عنوان مثال، آیا باید قبل از نصب یا سمباده زدن کفپوش خود رنگ کنید یا برعکس؟ این قابل بحث است. ابتدا قرار دادن کفپوش به این معنی است که ممکن است رنگ روی کفپوش نفوذ کند. رنگ آمیزی ابتدا به این معنی است که سنگ سنباده ممکن است دیوارهای شما را خراش دهد.

نقاشی نسبتاً ارزان است و به راحتی انجام می شود. چند رنگ مختلف تراشه رنگ را دریافت کنید و ببینید چه شکلی روی دیوارهای شما خواهند بود. رنگ جدیدی را انتخاب کنید که زیبایی اتاق را بهبود بخشد و با طراحی شما مطابقت داشته باشد.
بسیاری از شرکت‌های رنگ‌سازی ابزارهایی در وب‌سایت خود دارند که به شما امکان می‌دهد تصویری از اتاق خود آپلود کنید و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه شکلی است.

vرنگ آمیزی در بازسازی ساختمان

نصب کفپوش

پوشش نهایی کف شما بسته به اتاق متفاوت است. به عنوان مثال، می توانید لمینت، چوب سخت، چوب مهندسی شده یا فرش را برای قسمت های مختلف نشیمن و اتاق خواب و وینیل، کاشی یا سنگ مرمر را برای حمام و آشپزخانه انتخاب کنید. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می‌کنید، برنامه‌ریزی کنید که کفپوش را تا حد امکان دیرتر در فرآیند بازسازی نصب کنید. این سطح کفپوش شما را از آسیب قابل توجهی نجات می دهد.

بازسازی خانه و ساختمان را از کجا شروع کنیم

برای کارهایی که به تنهایی نمی توانید از عهده آنها برآیید، با یک پیمانکار شریک شوید

در حالی که ممکن است بتوانید کارهایی مانند رنگ و کاغذ دیواری را انجام دهید، برخی از کارها ممکن است خارج از چرخ خانه شما باشند. برای آن دسته از افراد، می توانید یک پیمانکار را به صورت محدود و در صورت نیاز وارد کنید. به این ترتیب، تنها در صورت نیاز می‌توانید برای یک پیمانکار هزینه کنید، که می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در درازمدت کمک کند.
به عنوان مثال، اگر در حال بازسازی آشپزخانه خود هستید و می خواهید یک سینک یا اجاق گاز جدید نصب کنید، و مطمئن نیستید که از عهده آن برآیید، یک پیمانکار را برای این کار استخدام کنید. خودتان می‌توانید پشت و کاغذ دیواری آشپزخانه را مدیریت کنید.

بازسازی ساختمان را از کجا شروع کنیم

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم

در اینجا یک برنامه کلی برای بازسازی آورده شده است البته بسته به ماهیت پروژه این مقدار متفاوت خواهد بود. طراح یا سازنده خانه شما می تواند به شما مشاوره دهد.

 • ارزیابی وضعیت فعلی
 • پوسیدگی بیشتر را متوقف کنید
 • امتیازات مالیاتی
 • رضایت های قانونی
 • پایداری سازه
 • کار تخریب
 • مقابله با نم
 • زهکشی ها
 • دسترسی به سایت
 • کارهای ساختمانی عمده
 • مقاوم در برابر هوا
 • خارجی
 • کارهای خارجی
 • اصلاح اول
 • گچ کاری
 • خشک شدن
 • کفپوش ثابت
 • اصلاح دوم
 • تزئین
 • تمیز کردن نهایی

محافظت و تعمیر ویژگی های اصلی

برای بسیاری از افرادی که خانه را بازسازی می‌کنند، یکی از جذابیت‌های اصلی پتانسیل ترکیب ویژگی‌های اصلی است که ممکن است هنوز وجود داشته باشد – همه این ویژگی‌ها به شخصیت و جذابیت ساختمان‌های قدیمی می‌افزایند.

شروع بازسازی خانه

بازسازی نمای بیرونی ساختمان

پس از اتمام کار داخلی، یا نزدیک شدن به آن، نوبت به کار بر روی نمای بیرونی خانه می رسد. در حالی که خانه اکثراً تمام شده است، قرار دادن ناودان و سایدینگ بی خطر است. نمی‌خواهید این کار را زودتر انجام دهید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد، زیرا ممکن است درها و پنجره‌ها سوراخ شوند و در نتیجه کار بیرونی را خراب کنند.

اکنون می توانید بازسازی های خارجی را نیز در نظر بگیرید که ممکن است به خانه متصل شود، مانند اضافه کردن ایوان جلو یا فضای پارکینگ و محوطه

مطالب مرتبط:

بازسازی آپارتمان های بزرگ 90، 100، 110 و 120 متری

بازسازی آپارتمان های کوچک 50، 60، 70 و 80 متری

قوانین بازسازی آپارتمان و موارد که باید بدانید

طرح های بازسازی آپارتمان ، خانه و ساختمان

اصول بازسازی آپارتمان و منزل که باید رعایت کنید

جمع بندی: برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟ اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارید و نمی دانید که از کجا شروع کنید بهتر است این نوشته را بخوانید. برای بازسازی خانه و ساختمان و طراحی انواع دکوراسیون می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه