بهترین طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب چه ویژگی هایی باید داشته باشد. آیا می خواهید اتاق خواب خود را تغییر دهید؟ چه فضای کوچک یا بزرگی برای کار داشته باشید، می توانید اتاق خواب شیک و آرامش بخشی را متناسب با نیاز خود ایجاد کنید. این 18 ایده برای تزیین و طراحی دکوراسیون اتاق خواب را با هم بررسی می کنید!

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب توسط گروه معماری مسعودیان

در زیر می توانید تصاویر طراحی شده از دکوراسیون اتاق خواب توسط گروه معماری مسعودیان را مشاهده نمایید. در صورتی که نیاز به طراح دکوراسیون منزل دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک
طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا
طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا توسط گروه معماری مسعودیان
دکوراسیون اتاق خواب جذاب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب جذاب توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک
طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب جذاب توسط گروه معماری مسعودیان
دکوراسیون اتاق خواب لاکچری
طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی زیبا
طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا توسط گروه معماری مسعودیان

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر می توانید به اینستاگرام گروه معماری مسعودیان مراجعه کنید.

فنگ شویی در دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

فنگشویی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

استقبال از فنگ شویی در طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب می تواند به شما کمک کند جریان انرژی را ترسیم کنید و مبلمان را در فضاهای بهینه قرار دهید تا انرژی خوب و خواب بهتر را داشته باشید. تخت کلید فنگ شویی خوب در این اتاق است، بنابراین مطمئن شوید که در موقعیت خوبی قرار دارد که مستقیماً در راستای درب نیست. و فراموش نکنید که در هر طرف تخت برای یک پاتختی فضایی بگذارید تا هماهنگی و تعادل در اتاق خواب شما ایجاد شود.

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

یکی از اولین چیزهایی که باید به آن فکر کنید، بهترین رنگ برای اتاق خواب است. از میان رنگ هایی انتخاب کنید که حس آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. رنگ های محبوب اتاق خواب شامل رنگ های خنثی مانند سفید، بژ یا خاکستری و همچنین سبز ملایم، آبی و قهوه ای است. مهم است که از استفاده از رنگ های روشن خودداری کنید زیرا انرژی را افزایش می دهند و می توانند به خواب رفتن شما را سخت تر کنند.

دیوار تاکیدی را امتحان کنید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

آیا نمی خواهید به طور کامل به رنگ در اتاق خواب خود متعهد شوید؟ از دیوار تاکیدی استفاده کنید! می‌توانید کاغذ دیواری طرح‌دار بی‌نظیری بچینید، با رنگ تیره پشت تخت خود برای ایجاد کنتراست، یا حتی به سادگی شکل‌هایی مانند دایره‌ها یا مثلث‌های بزرگ را نقاشی کنید تا بُعد ببخشید. بافت بیشتری روی دیوارها می خواهید؟ دیوار برجسته اتاق خواب خود را با موادی مانند روکش چوبی، روکش تخته طراحی کنید.

لایه بندی بافت های مختلف در دکوراسیون اتاق خواب

دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود، سعی کنید رنگ ها، الگوها و مواد را در سراسر اتاق با هم ترکیب کنید تا بافت های مختلف را در خود جای دهید. با ترکیب پرتاب های مبهم با بالش های قلاب بافی یا فرش های حاشیه ای به اتاق خواب خود ابعاد و شخصیت بدهید. برای ایجاد کنتراست با لامپ‌های صنعتی و میزهای کنار تخت چوبی، می‌توانید مبلمان شیک و سر تخت‌های پرزدار را نیز انتخاب کنید.

استفاده از نور در دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

دیزاین طراحی دکوراسیون اتاق خواب

وقتی به دنبال نورپردازی اتاق خواب هستید، نرم و ملایم فکر کنید. چراغ ها باید دید کافی را برای حرکت در شب فراهم کنند، اما نباید آنقدر خشن باشند که خوابیدن با برخی از آنها سخت باشد. ترکیبی از وسایل روشنایی مختلف را در نظر بگیرید مانند چراغ‌های فرورفته و چراغ‌های رومیزی، یا دیوارکوب‌ها و یک لوستر تا بتوانید سطح روشنایی را هنگامی که در اتاق خواب خود هستید نیز تنظیم کنید.

استفاده از قالیچه در اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

تهیه فرش اتاق خواب یک راه آسان برای گردآوری طراحی فضای شما و معرفی بافت ها و الگوهای جدید است. قسمت های معمول برای نمایش فرش در اتاق خواب، جلوی یک کمد بلند، زیر تخت، جلوی تخت، یا نزدیک میزهای کنار تخت است. همچنین، پیدا کردن سایز فرش مناسب برای فضای شما برای متعادل کردن اندازه اتاق خواب و مبلمان مهم است.

انتخاب پرده در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

پرده ها از نظر انرژی کارآمد هستند و می توانند به مدیریت دمای داخل اتاق خواب شما کمک کنند، پس چرا از آنها برای بیان یک بیانیه و تاکید بر سبک خود استفاده نکنید؟ از پرده های طرح دار یا جامد گرفته تا پوموم های پررنگ و پرده های مهره ای، می توانید اتاق خود را سایه بزنید و به طراحی کلی اتاق خود بافت بیافزایید. همچنین می‌توانید برای نور بیشتر با پرده‌های شفاف یا پرده‌های خاموشی که مانع از نور می‌شوند، استفاده کنید. و اگر نیاز دارید که اتاق خواب خود را بزرگتر از آنچه هست نشان دهید، می توانید میله پرده خود را بالاتر از پنجره نصب کنید تا عمق بیشتری به آن اضافه شود! پرده اتاق خواب می تواند دکوراسیون اتاق شما را شیک کند.

تخت مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

مهمترین قطعه مبلمان دکوراسیون اتاق خواب تخت است. تخت‌خواب‌های پلتفرمی و تخت‌هایی با پاهای باز به دلیل سادگی در میان طراحی اتاق خواب مینیمال محبوب هستند. تخت‌های سایبانی گزینه‌ای مد روز هستند که می‌توانند مکمل هر سبک طراحی داخلی یا زیبایی باشند. اگر اتاق خواب شما کوچکتر است، یک تخت پیدا کنید که دارای کشو باشد یا بلند شود تا فضای مخفی اتاق خواب را نشان دهد.

روتختی در دیزاین اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

با روتختی و ملحفه های خود رنگ و مدل اتاق خواب خود را تغییر دهید! ملافه هایی با رنگ خنثی را در رنگ های قهوه ای، خاکستری و سفید انتخاب کنید، یا مواردی را با الگوهای هندسی یا کاذب انتخاب کنید. بسته به سبک، بافت و سطح گرمایی که می خواهید به اتاق خود بیافزایید، لحاف، روتختی را انتخاب کنید. اگر به دنبال گزینه سازگارتر با محیط زیست هستید، به دنبال ملافه های پایدار مانند روتختی های زیست تخریب پذیر یا مجموعه هایی که حاوی ملحفه های ارگانیک هستند باشید!

بالش ها را روی تخت بیندازید

استفاده از بالش در دکوراسیون اتاق خواب

قرار دادن بالش روی تخت شما واقعاً می تواند اتاق خواب شما را شیک کند. بالش‌های خنثی عالی هستند اگر می‌خواهید اتاق خواب رنگارنگ را کم رنگ کنید، در حالی که بالش‌هایی با رنگ‌ها یا طرح‌های تند می‌توانند ظاهری داشته باشند و به اتاقی آرام‌تر رنگی بیافزایند. بزرگ یا کوچک، کوتاه یا بلند، طرح‌دار، بافت یا رنگی بالش‌های همیشه برای یک تخت خواب شیک، بهترین گزینه هستند!

استفاده از دکور بالای تخت در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از دکور در دکوراسیون اتاق خواب

از آنجا که تخت شما نقطه کانونی اتاق خواب شما است، آویزان کردن یک اثر هنری بر روی تخت می تواند به گره زدن کل طرح و سبک اتاق خواب شما کمک کند. با هنر ماکرامه، گالری عکس‌های احساسی، چاپ انتزاعی یا تابلوی روستایی همراه شوید. این ایده دکوراسیون اتاق خواب همچنین می تواند شخصیتی را به اتاق شما بیاورد.

پاف سرویس خواب و یا نیمکت به تخت اضافه کنید

استفاده از پاتختی در دکوراسیون اتاق خواب

یک راه عالی برای تزئین دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از یک نیمکت یا پاف در جلوی تخت است. این دکور برجسته اغلب از چوب یا پارچه‌های روکش دار ساخته می‌شود و می‌توان از آن به‌صورت کاربردی استفاده کرد تا هنگام لباس پوشیدن صبح جایی برای نشستن داشته باشید یا فضایی برای چیدمان لباس روز بعد داشته باشید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از پاتختی ها فضای را نیز ارائه می‌کنند، بنابراین شما می‌توانید پتو، لباس و موارد دیگر را دور از چشم نگهداری کنید! به دنبال رنگی باشید که با طرح رنگ و مواد موجود در بقیه اتاق شما مطابقت داشته باشد.

استفاده از پا تختی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

میزهای کنار تخت یا میزهای خواب جزء اصلی یک اتاق خواب با طراحی خوب هستند زیرا مکانی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز قبل از خواب و همچنین شامل کشوهایی هستند. هنگام انتخاب میزهای خواب، یک قانون خوب برای ارتفاع این است که قسمت بالای میز خواب شما باید با رویه تشک شما همسطح باشد. همچنین در انتخاب این میزها به بقیه مبلمان و دکور اتاق خواب خود فکر کنید. آیا آنها مربع هستند یا گرد؟ می‌توانید پاتختی‌هایی را انتخاب کنید که با بقیه مبلمان مطابقت دارند، یا می‌توانید اشکال را با هم ترکیب کنید تا کمی کنتراست داشته باشید!

میز آرایش یا دراور به اتاق اضافه کنید

استفاده از آینه در دکوراسیون اتاق خواب

میز آرایش و صندلی از مبلمان کلاسیک اتاق خواب هستند که باید در اتاق خود گنجانید! از میز آرایش نه تنها می توان برای نگهداری لوازم آرایش و جواهرات استفاده کرد، بلکه می توان از آنها برای آماده شدن در صبح نیز استفاده کرد. هنگام انتخاب میز آرایش برای اتاق خواب خود، به دنبال موردی با فضای فراوان باشید که بتوانید محصولات زیبایی و مو را در آن نگهداری کنید، و حواستان به اندازه اتاقتان باشد شما نمی خواهید چیزی را انتخاب کنید که بیش از حد فضا اشغال کند. فضا و اتاق خواب شما به هم ریخته است!

یک کمد شیک در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با بوفه

کمدهای اتاق خواب، وسایل کاربردی هستند که می توانند فضای بیشتری را برای شما فراهم کنند و به پوشاندن لباس ها و لوازم جانبی کمک کنند تا اتاق خواب شما همیشه مرتب به نظر برسد. هنگام انتخاب کمد، اندازه مبلمان اتاق خواب و ارتفاع دیوار را در نظر داشته باشید. اگر کمد خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد، می تواند تعادل اتاق را از بین ببرد و به انسجام کلی طراحی اتاق خواب شما آسیب برساند!

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق خواب

گیاهان راهی عالی برای آوردن یک عنصر طبیعی به اتاق خواب شما هستند. می توانید آنها را در قفسه های آویزان، میزهای خواب یا روی زمین در گوشه ای قرار دهید. از گیاهان آپارتمانی محبوب می توان به ساکولنت، سرخس، کاکتوس و انجیر برگ کمانچه اشاره کرد. گیاهان می توانند حس آرامش را به فضای شما بیاورند و به پاکسازی هوا از آلاینده ها کمک کنند. اگر حیوان خانگی دارید، حتما گیاهانی را انتخاب کنید که برای دوستان پشمالوی شما غیر سمی باشند. یا برای یک گزینه کم هزینه، چند گیاه مصنوعی با گلدان های سرگرم کننده تهیه کنید! این به ویژه اگر نور طبیعی زیادی در اتاق خواب خود دریافت نکنید مفید است.

لوازم جانبی با آینه در طراحی اتاق خواب

استفاده از آینه در دکوراسیون اتاق خواب

آینه ها وسایل محبوبی هستند که در اتاق خواب گنجانده می شوند زیرا به تابش نور کمک می کنند و اتاق ها را بزرگتر نشان می دهند. در نظر بگیرید که یک آینه گرد را روی تخت خود آویزان کنید یا یک آینه در بالای یک کمد قرار دهید. همچنین می توانید آینه های تمام قد را انتخاب کنید که به دیوار تکیه داده اند، روی یک درب کشویی نصب شده اند یا نزدیک کمد خود قرار گرفته اند. فقط در صورت امکان آینه را مستقیماً به سمت تخت خود نگیرید، زیرا این کار می تواند خواب را دشوارتر کند!

تلویزیون قاب دار و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تلویزیون

آیا می خواهید یک تلویزیون در اتاق خود داشته باشید، اما طرفدار این آیتم ناخوشایند نیستید که سبک اتاق خواب شما را مختل کند؟ یک تلویزیون قاب دار را امتحان کنید! می‌توانید در حالی که این تلویزیون‌ها را تماشا نمی‌کنید شبیه آثار هنری به نظر برسند، که به پنهان کردن آن‌ها کمک می‌کند تا منسجم‌تر با اتاق خواب شما جریان پیدا کند. اگر تلویزیون خود را نصب کرده باشید، این ایده طراحی اتاق خواب بهتر عمل می کند. به این ترتیب، قاب به خوبی قرار می گیرد و مانند یک اثر هنری واقعی به دیوار می خورد.

جمع بندی: طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

در این نوشته به طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب پرداختیم که می توانید با استفاده از آن ها برای اتاق خواب خود طرحی مناسب بچینید. اتاق خواب در داشتن خواب خوب می تواند به شما کمک کند پس دقت داشته باشید به بهترین شکل ممکن دکوراسیون اتاق خواب را دیزاین کنید.