طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب مدرن و شیک

امتیاز دهی

بهترین طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب چه ویژگی هایی باید داشته باشد. آیا می خواهید اتاق خواب خود را تغییر دهید؟ چه فضای کوچک یا بزرگی برای کار داشته باشید، می توانید اتاق خواب شیک و آرامش بخشی را متناسب با نیاز خود ایجاد کنید. این 18 ایده برای تزیین و طراحی دکوراسیون اتاق خواب را با هم بررسی می کنید!

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب توسط گروه معماری مسعودیان

در زیر می توانید تصاویر طراحی شده از دکوراسیون اتاق خواب توسط گروه معماری مسعودیان را مشاهده نمایید. در صورتی که نیاز به طراح دکوراسیون منزل دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک
طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا
طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا توسط گروه معماری مسعودیان
دکوراسیون اتاق خواب جذاب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب جذاب توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک
طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب جذاب توسط گروه معماری مسعودیان
دکوراسیون اتاق خواب لاکچری
طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی زیبا
طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیبا توسط گروه معماری مسعودیان

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر می توانید به اینستاگرام گروه معماری مسعودیان مراجعه کنید..

بیش از 50 عکس طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب، که شیرین تر از رویاها هستند

یک طرح رویایی دکوراسیون اتاق خواب در لیست آرزوهای همه است. با این حال، اتاق خواب به عنوان محله خصوصی خانه، اغلب آخرین مکانی است که می توانید تغییرات بسیار مورد نیاز را ایجاد کنید. برای کمک به شما در راه ایجاد اتاق خواب رویاهایتان، مجموعه وسیعی از 51 طرح اتاق خواب را گردآوری کرده ایم. این مجموعه بزرگ با انبوهی از ایده ها در مورد نحوه پر کردن فضای خود با سبک و شخصیت پر شده است. پالت‌های رنگی الهام‌بخش اتاق خواب و تزئینات دیوار، ایده‌هایی برای مبلمان اتاق خواب و وسایل نور، و کیسه‌ای ترکیبی از زیبایی‌شناسی داخلی را خواهید یافت. ما همه چیز را از اتاق خواب های نئوکلاسیک و فضای داخلی روستیک گرفته تا تنظیمات به سبک صنعتی و فضاهای خواب فوق مدرن را در این بخش پوشش می دهیم.

دکوراسیون اتاق خواب رنگارنگ با دیواری برجسته

یک اتاق خواب رنگارنگ با دیواری برجسته، مجموعه ای از کوسن های پراکنده، سبدهای روشن و پرده های رنگی ایجاد کنید. این طرح دکوراسیون اتاق خواب با رنگ های روشن با معرفی سقف های چوبی خاکی کاهش می یابد.

دیوار ویژه تخته در دکوراسیون اتاق خواب

دیوار ویژه تخته سر را با روبان های LED روشن کنید. برای ایجاد عمق و بافت، اجازه دهید درخشش از بین پانل‌های دیواری با جلوه چوب به چشم بیاید.

دیوار فلوت دار در دکوراسیون اتاق خواب

این دیوار فلوت دار تکمیل کننده پرده های اتاق خواب است. رنگ بندی سطح بافت را اغراق آمیز می کند.

دکوراسیون اتاق خواب کرم رنگ

با کاشی های سه بعدی، سنگ های ناهموار، چراغ های آویز اتاق خواب سرامیکی دست ساز و منسوجات کتانی، ظاهری لایه ای خاکی ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق خواب سفید

با افزودن جلوه ای آهکی به دیوارها، به طرح دکور سبک مینیمالیستی علاقه مند شوید. کار را با یک قطعه نقاشی دیواری برجسته سه بعدی در بالای تخت به پایان برسانید.

اتاق خواب سفید رنگ

اتاق خواب مینیمالیستی سفید و خنک را با دیواری از رنگ چوب، لهجه های طبیعی و گیاهان سرپوشیده سرسبز گرم کنید.

کمد دیواری در دکوراسیون اتاق خواب

کمد ذخيره سازي. با کمدهای نصب شده شروع کنید و در اطراف اتاق با کابینت های مخفی و پانل های دیواری هموار ادامه دهید تا به یک ساخت سفارشی صاف برسید. برای ایجاد وزن در هسته، یک تخت روکش متضاد اضافه کنید.

تاج بلند تخت اتاق خواب

یک تخته سر با روکش سفارشی که از کف تا سقف می رسد را سفارش دهید.

دیوار سخره ای در اتاق خواب

با دیواری با نمای صخره ای طبیعی در سمت وحشی قدم بزنید.

تابلو نقاشی در دکوراسیون اتاق خواب

یک اتاق خواب هنری با دیوار گالری جلب توجه کنید. فراموش نکنید که صندلی‌هایی را اضافه کنید که بتوانید برای قدردانی از استعدادها مکث کنید.

اتاق خواب سبز و نارنجی

سبک های رنگارنگ را با لنگرهای مشکی تند ترکیب کنید. در این طرح برجسته، عناصر سبز و نارنجی با آثار هنری مدرن و یک لوستر سیاه دودی اتاق خواب لنگر انداخته اند.

استفاده از نماد ها در طراحی اتاق خواب

یک لایه مخفی ایجاد کنید تا هویت واقعی خود را با دکوراسیون خانه ابرقهرمانی پنهان کنید. این قطعه شگفت‌انگیز بتمن با شکوه سه‌بعدی در بالای تخت‌خواب روکش‌دار سبز رنگ و طراحی طویل سر تخت خودنمایی می‌کند.

اتاق خواب به رنگ رژگونه

رویاهای رژگونه استوایی. این طرح دکور اتاق خواب شیرین خانه پس زمینه گیاه شناسی تک رنگ با طرح برگ های گرمسیری جسورانه است. یک تخت رژگونه، چراغ‌های آویز اتاق خواب هماهنگ و یک اثر هنری هماهنگ، رنگ زیبایی را ایجاد می‌کند.

اتاق خواب با طرح چوب

این طراحی اتاق خواب غنی که از نظر چوب خوب به نظر می رسد، با دانه های طبیعی و گرمای بصری پر شده است. کابینت های چوبی با هدف عملی یک بیانیه سبک در سرتاسر تخته سر ایجاد می کنند. کرکره های چوبی نور طبیعی را در پنجره ها فیلتر می کنند.

یک تخت خواب پلت فرم روی پاهای باریک و یک صندلی رومیزی معمولی یا صندلی آرایش برای طراحی اتاق خواب مدرن معاصر را انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب سبز با تاب

بافت، تافت، و نشستن بازیگوش. در اینجا، طراحی فوق‌العاده تخته‌سرخدار با یک فرش عمیق بافتی و یک صندلی تابدار سبز رنگ تکمیل می‌شود.

طراحی سه بعدی اتاق خواب

عناصر بافتی را با نور محیطی در امتداد خط سقف، یا یک روبان LED در امتداد تخته سر برجسته کنید. در این طراحی مفهومی اتاق خواب، یک طرح روشنایی جوی دیواری از کاشی های سه بعدی را زنده می کند.

اتاق خواب مدرن با سقف حلالی

بوهو با باروک در این فضای اتاق خواب طاقدار که با مواد طبیعی تزئین شده است ملاقات می کند. صفحات حصیری جزئیات معماری قوسی را با لحظه ای لمسی پر می کنند. یک پوف سگ شکاری به این طرح یک پیچ و تاب مد روز می دهد.

طراحی اتاق خواب با سقف تیر چوبی

یک فضای داخلی کاملاً ناقص روستایی با اقلام دست ساز یا قدیمی ایجاد کنید. یک طرح فرش آزاد یا گرد را انتخاب کنید تا به آرامی طرح را به هم برسانید.

اتاق خواب با سقف قوس دار

زیبایی شناسی و دوران سبک را برای ایجاد یک اتاق خواب التقاطی ترکیب کنید. در اینجا، احساس آبی آسمانی را ایجاد می کند که به یک پالت صورتی گرم تبدیل می شود. یک پیچ سبز لیمویی آخرین شکوفایی رنگ متضاد را اضافه می کند.

دکوراسیون اتاق خواب صورتی و زرد

اتاق خواب خود را از بالا تا پایین با طرح های زیبا پر کنید. در این طرح دکوراسیون اتاق خواب صورتی و زرد، دو لوستر دایره ای سقف را پر می کنند، در حالی که یک فرش انتزاعی اتاق خواب، کف را طرح می کند. دیواری کانونی از گوشه‌های قفسه‌ای قوسی، چشم را به سفری اکتشافی می‌کشاند.

استفاده از مجسمه در اتاق خواب

فقط با چند لحظه جادویی، مانند این جغد جذاب، میز کنار تخت چوبی منحصر به فرد، و چراغ رومیزی قارچ مانند، یک فضای داخلی روستایی محدود و مدرن بسازید.

طراحی سقف اتاق خواب

یک پازل نئوکلاسیک را با هم بسازید. از یک گل رز سقفی استثنایی یک لوستر استیشن مدرن آویزان کنید. آثار هنری معاصر و دیوارکوب ها را نصب کنید.

اتاق خواب قهوه ای کمرنگ

خیاط دیوار برجسته. این دیوار بالشتک‌دار جلوه‌ای دنده‌ای شیک را ایجاد می‌کند که مکمل دیواری با بافت چوبی است. واحدهای کنار تخت خطی به طور منظم در جلو شناور هستند.

طراحی سکو در اتاق خواب

با بالا بردن سطح کف و ایجاد مناطق کوچکتر، فضاهای بزرگ و با سقف بلند را به یک اتاق خواب دنج تبدیل کنید. از فضای زیر سکو و پله ها برای کشو استفاده کنید.کمد لباس پشت سر تخته

فضای بیش از حد طولانی اتاق خواب را با ساختن یک کمد لباس پشت سر تخته تخت جدا کنید. در اینجا، ما یک طرح دو ورودی را می بینیم که در کنار تخت، یک دری قوسی شکل دارد. طراحی سر تخت بالدار فضای خواب را دنج و محصور نگه می دارد.

دکوراسیون پذیرایی به سبک ملکه مدرن مصری

مد فضایی مناسب برای یک پادشاه یا ملکه مدرن مصری. یک دیوار سر تخته هیروگلیف با روکش طلایی نصب کنید و از مجسمه های خدمتکار استفاده کنید تا به شما نور بیاورند. از کاشی‌های دیواری سنگی بافتی استفاده کنید تا یک فضای داخلی محکم و هرمی شکل بسازید.

اتاق خواب قهوه ای رنگ

این طراحی زیبای اتاق خواب با زیبایی طبیعی گیاهان داخلی غنی شده است، که کنتراست خیره کننده ای را با پانل های دیواری چوبی و کاشی های سه بعدی ایجاد می کند. کمد دیواری شیشه ای فضا را سبک تر و بزرگتر نشان می دهد.

اتاق خواب سبز و صورتیپالت اتاق خواب سبز و صورتی تازه، شیرین و سرزنده است. با استفاده از کفپوش های چوبی لمینت در یک کاربرد مدرن شاه ماهی یا شورون، ظاهر را ثابت کنید.

مبلمان جلوی تخت در اتاق خواب

کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که فضای اضافی در انتهای تخت داشته باشند، از یک فضای استراحت اتاق خواب کوچک بهره خواهند برد. برای نگاه کردن تلویزیون قبل از خواب عالی است.

دکوراسیون اتاق خواب قرمز

گرما و اشتیاق را با طرح اتاق خواب قرمز افزایش دهید. قرمزهای روشن را با رنگ‌های کم‌رنگ‌تر ترکیب کنید تا به تعادل رنگی دلپذیری دست پیدا کنید. برای کنتراست واضح، رنگهای مشکی را اضافه کنید.

خز مصنوعی کرکی و فرش‌های بافت‌دار اتاق خواب

طرح خود را با پرتاب‌های خز مصنوعی کرکی و فرش‌های بافت‌دار اتاق خواب که زیر انگشتان پا برهنه احساس راحتی و آرامش می‌کنند، نرم کنید.

اتاق خواب بوهو

آویزهای دیواری ماکرامه، ظروف سفالی کوچک، یک پوف چوبی، یک نیمکت چوبی ساده انتهای تخت، و گیاهان داخل خانه را جمع آوری کنید تا در آخر هفته یک اتاق خواب بوهو بسازید.

دکور قهوه ای رنگی در اتاق خوابدر این طراحی اتاق خواب بوهو، انتهای چوبی درشت نیمکت تخت تکمیل کننده طرح دکور قهوه ای رنگی است. دیوار سر تخته فلوت دار نور بازی جادویی ایجاد می کند.

طراحی اتاق خواب با الهام از ژاپن

برای ایجاد یک اتاق خواب با الهام از ژاپنی ها از سایه های خطی براق و مواد طبیعی استفاده کنید. با یک صندلی بیانیه سرگرمی را اضافه کنید.

اتاق خواب نئوکلاسیک

در این تعبیر اتاق خواب نئوکلاسیک، سیلوئت های منحنی به طرز بازیگوشی با عناصر رسمی تر مقابله می کنند تا ظاهری آرام داشته باشند.

سقف‌های طاق‌دار و طاق‌نماهای در اتاق خواب

از طرف دیگر، درام نئوکلاسیک فضایی فوق العاده رسمی را در این خانه ایجاد می کند. سقف‌های طاق‌دار و طاق‌نماهای باشکوه غالب است.

استفاده از تصاویر در اتاق خواب

کاشی‌های دیوار، آثار هنری، اسکون‌های دیواری بزرگ، و تخته‌های سر بافت‌دار را لایه‌بندی کنید تا عمق‌های جالبی ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب مشکی

سقف های دو ارتفاع امکان ساخت کمد نیم طبقه را فراهم می کند. در این طراحی اتاق خواب تاریک، کمد لباس طبقه دوم نور پس زمینه بد خلق را به طرح می آورد.

طراحی اتاق خواب مشکی

این طراحی اتاق خواب مشکی یک تخت کف را در زیر نور کانون قرار می دهد.

طراحی اتاق خواب سبز

در طراحی اتاق خواب سبز تیره، عمق رنگ را با میانبرهای سفید تازه مانند این چراغ کف و بالش های برجسته برش دهید.

استفاده از اشکال هندسی در اتاق خواب

یک تخته سر هندسی سفارشی بسازید. در این اتاق خواب بنفش و آبی، پنل های هندسی تخته سر، جلوه رنگی زاویه ای را روی در جیب نیز القا می کنند.

اتاق خواب طلایی و زرد

لحظات طلایی این اتاق خواب انتقالی را به شکل یک لوستر طلایی متالیک و روکش تخت زرد طلایی غنی می کند.

از تکنیک های منطقه بندی برای ساختن یک چیدمان اتاق خواب لوکس با یک منطقه پاسیون بزرگ استفاده کنید. یک حجم کمد لباس از کف تا سقف نصب کنید تا اتاق را تقسیم کند و فرش هایی را برای تعیین بخش های جداگانه اتاق بگذارید.

طراحی اتاق خواب زیر شیروانی

آجرکاری به سبک صنعتی و نورگیرهای عریض، زیبایی اتاق خواب سردی را با حس زیر شیروانی ایجاد می کند.

آجرکاری نمایان را با دیوارهای با روکش چوبی، تیرهای سقف چوبی در معرض دید و تعداد زیادی از گیاهان داخلی ترکیب کنید تا اتاق خوابی روستیک را ایجاد کنید که در حومه خانه به نظر می رسد.

طرح دکور آرام خاکستری در اتاق خواب

طرح دکور آرام خاکستری کم رنگ را با هجوم ناگهانی رنگ قرمز جبران کنید.

پانل های آجری در پشت سر تخت اتاق خواب

یک اتاق خواب صنعتی مصنوعی با گنجاندن پانل های آجری در پشت سر تخته، و پوشش سقف بتونی ایجاد کنید.

پانل های دیواری اکسترود اتاق خواب

کد طراحی اتاق خواب چشمگیر را با پانل های دیواری اکسترود شده و نور پس زمینه بد خلق کنید.

صندلی خاص در دکوراسیون اتاق خواب

مکانی را ترتیب دهید که شما و همسرتان بتوانید قبل از به خواب رفتن از رویدادهای روز مطلع شوید. تنها چیزی که نیاز دارید یک صندلی اتاق خواب دو نفره و دو لیوان کاکائو است.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون اتاق خواب

زیبایی گیاه شناسی شما را در ارتباط با طبیعت نگه می دارد. برای برانگیختن حالتی شاد، یک رنگ پررنگ اضافه کنید.

 

فنگ شویی در دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

فنگشویی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

استقبال از فنگ شویی در طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب می تواند به شما کمک کند جریان انرژی را ترسیم کنید و مبلمان را در فضاهای بهینه قرار دهید تا انرژی خوب و خواب بهتر را داشته باشید. تخت کلید فنگ شویی خوب در این اتاق است، بنابراین مطمئن شوید که در موقعیت خوبی قرار دارد که مستقیماً در راستای درب نیست. و فراموش نکنید که در هر طرف تخت برای یک پاتختی فضایی بگذارید تا هماهنگی و تعادل در اتاق خواب شما ایجاد شود.

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

یکی از اولین چیزهایی که باید به آن فکر کنید، بهترین رنگ برای اتاق خواب است. از میان رنگ هایی انتخاب کنید که حس آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. رنگ های محبوب اتاق خواب شامل رنگ های خنثی مانند سفید، بژ یا خاکستری و همچنین سبز ملایم، آبی و قهوه ای است. مهم است که از استفاده از رنگ های روشن خودداری کنید زیرا انرژی را افزایش می دهند و می توانند به خواب رفتن شما را سخت تر کنند.

دیوار تاکیدی را امتحان کنید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

آیا نمی خواهید به طور کامل به رنگ در اتاق خواب خود متعهد شوید؟ از دیوار تاکیدی استفاده کنید! می‌توانید کاغذ دیواری طرح‌دار بی‌نظیری بچینید، با رنگ تیره پشت تخت خود برای ایجاد کنتراست، یا حتی به سادگی شکل‌هایی مانند دایره‌ها یا مثلث‌های بزرگ را نقاشی کنید تا بُعد ببخشید. بافت بیشتری روی دیوارها می خواهید؟ دیوار برجسته اتاق خواب خود را با موادی مانند روکش چوبی، روکش تخته طراحی کنید.

لایه بندی بافت های مختلف در دکوراسیون اتاق خواب

دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود، سعی کنید رنگ ها، الگوها و مواد را در سراسر اتاق با هم ترکیب کنید تا بافت های مختلف را در خود جای دهید. با ترکیب پرتاب های مبهم با بالش های قلاب بافی یا فرش های حاشیه ای به اتاق خواب خود ابعاد و شخصیت بدهید. برای ایجاد کنتراست با لامپ‌های صنعتی و میزهای کنار تخت چوبی، می‌توانید مبلمان شیک و سر تخت‌های پرزدار را نیز انتخاب کنید.

استفاده از نور در دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

دیزاین طراحی دکوراسیون اتاق خواب

وقتی به دنبال نورپردازی اتاق خواب هستید، نرم و ملایم فکر کنید. چراغ ها باید دید کافی را برای حرکت در شب فراهم کنند، اما نباید آنقدر خشن باشند که خوابیدن با برخی از آنها سخت باشد. ترکیبی از وسایل روشنایی مختلف را در نظر بگیرید مانند چراغ‌های فرورفته و چراغ‌های رومیزی، یا دیوارکوب‌ها و یک لوستر تا بتوانید سطح روشنایی را هنگامی که در اتاق خواب خود هستید نیز تنظیم کنید.

استفاده از قالیچه در اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

تهیه فرش اتاق خواب یک راه آسان برای گردآوری طراحی فضای شما و معرفی بافت ها و الگوهای جدید است. قسمت های معمول برای نمایش فرش در اتاق خواب، جلوی یک کمد بلند، زیر تخت، جلوی تخت، یا نزدیک میزهای کنار تخت است. همچنین، پیدا کردن سایز فرش مناسب برای فضای شما برای متعادل کردن اندازه اتاق خواب و مبلمان مهم است.

انتخاب پرده در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

پرده ها از نظر انرژی کارآمد هستند و می توانند به مدیریت دمای داخل اتاق خواب شما کمک کنند، پس چرا از آنها برای بیان یک بیانیه و تاکید بر سبک خود استفاده نکنید؟ از پرده های طرح دار یا جامد گرفته تا پوموم های پررنگ و پرده های مهره ای، می توانید اتاق خود را سایه بزنید و به طراحی کلی اتاق خود بافت بیافزایید. همچنین می‌توانید برای نور بیشتر با پرده‌های شفاف یا پرده‌های خاموشی که مانع از نور می‌شوند، استفاده کنید. و اگر نیاز دارید که اتاق خواب خود را بزرگتر از آنچه هست نشان دهید، می توانید میله پرده خود را بالاتر از پنجره نصب کنید تا عمق بیشتری به آن اضافه شود! پرده اتاق خواب می تواند دکوراسیون اتاق شما را شیک کند.

تخت مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

مهمترین قطعه مبلمان دکوراسیون اتاق خواب تخت است. تخت‌خواب‌های پلتفرمی و تخت‌هایی با پاهای باز به دلیل سادگی در میان طراحی اتاق خواب مینیمال محبوب هستند. تخت‌های سایبانی گزینه‌ای مد روز هستند که می‌توانند مکمل هر سبک طراحی داخلی یا زیبایی باشند. اگر اتاق خواب شما کوچکتر است، یک تخت پیدا کنید که دارای کشو باشد یا بلند شود تا فضای مخفی اتاق خواب را نشان دهد.

روتختی در دیزاین اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

با روتختی و ملحفه های خود رنگ و مدل اتاق خواب خود را تغییر دهید! ملافه هایی با رنگ خنثی را در رنگ های قهوه ای، خاکستری و سفید انتخاب کنید، یا مواردی را با الگوهای هندسی یا کاذب انتخاب کنید. بسته به سبک، بافت و سطح گرمایی که می خواهید به اتاق خود بیافزایید، لحاف، روتختی را انتخاب کنید. اگر به دنبال گزینه سازگارتر با محیط زیست هستید، به دنبال ملافه های پایدار مانند روتختی های زیست تخریب پذیر یا مجموعه هایی که حاوی ملحفه های ارگانیک هستند باشید!

بالش ها را روی تخت بیندازید

استفاده از بالش در دکوراسیون اتاق خواب

قرار دادن بالش روی تخت شما واقعاً می تواند اتاق خواب شما را شیک کند. بالش‌های خنثی عالی هستند اگر می‌خواهید اتاق خواب رنگارنگ را کم رنگ کنید، در حالی که بالش‌هایی با رنگ‌ها یا طرح‌های تند می‌توانند ظاهری داشته باشند و به اتاقی آرام‌تر رنگی بیافزایند. بزرگ یا کوچک، کوتاه یا بلند، طرح‌دار، بافت یا رنگی بالش‌های همیشه برای یک تخت خواب شیک، بهترین گزینه هستند!

استفاده از دکور بالای تخت در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از دکور در دکوراسیون اتاق خواب

از آنجا که تخت شما نقطه کانونی اتاق خواب شما است، آویزان کردن یک اثر هنری بر روی تخت می تواند به گره زدن کل طرح و سبک اتاق خواب شما کمک کند. با هنر ماکرامه، گالری عکس‌های احساسی، چاپ انتزاعی یا تابلوی روستایی همراه شوید. این ایده دکوراسیون اتاق خواب همچنین می تواند شخصیتی را به اتاق شما بیاورد.

پاف سرویس خواب و یا نیمکت به تخت اضافه کنید

استفاده از پاتختی در دکوراسیون اتاق خواب

یک راه عالی برای تزئین دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از یک نیمکت یا پاف در جلوی تخت است. این دکور برجسته اغلب از چوب یا پارچه‌های روکش دار ساخته می‌شود و می‌توان از آن به‌صورت کاربردی استفاده کرد تا هنگام لباس پوشیدن صبح جایی برای نشستن داشته باشید یا فضایی برای چیدمان لباس روز بعد داشته باشید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از پاتختی ها فضای را نیز ارائه می‌کنند، بنابراین شما می‌توانید پتو، لباس و موارد دیگر را دور از چشم نگهداری کنید! به دنبال رنگی باشید که با طرح رنگ و مواد موجود در بقیه اتاق شما مطابقت داشته باشد.

استفاده از پا تختی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

میزهای کنار تخت یا میزهای خواب جزء اصلی یک اتاق خواب با طراحی خوب هستند زیرا مکانی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز قبل از خواب و همچنین شامل کشوهایی هستند. هنگام انتخاب میزهای خواب، یک قانون خوب برای ارتفاع این است که قسمت بالای میز خواب شما باید با رویه تشک شما همسطح باشد. همچنین در انتخاب این میزها به بقیه مبلمان و دکور اتاق خواب خود فکر کنید. آیا آنها مربع هستند یا گرد؟ می‌توانید پاتختی‌هایی را انتخاب کنید که با بقیه مبلمان مطابقت دارند، یا می‌توانید اشکال را با هم ترکیب کنید تا کمی کنتراست داشته باشید!

میز آرایش یا دراور به اتاق اضافه کنید

استفاده از آینه در دکوراسیون اتاق خواب

میز آرایش و صندلی از مبلمان کلاسیک اتاق خواب هستند که باید در اتاق خود گنجانید! از میز آرایش نه تنها می توان برای نگهداری لوازم آرایش و جواهرات استفاده کرد، بلکه می توان از آنها برای آماده شدن در صبح نیز استفاده کرد. هنگام انتخاب میز آرایش برای اتاق خواب خود، به دنبال موردی با فضای فراوان باشید که بتوانید محصولات زیبایی و مو را در آن نگهداری کنید، و حواستان به اندازه اتاقتان باشد شما نمی خواهید چیزی را انتخاب کنید که بیش از حد فضا اشغال کند. فضا و اتاق خواب شما به هم ریخته است!

یک کمد شیک در دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با بوفه

کمدهای اتاق خواب، وسایل کاربردی هستند که می توانند فضای بیشتری را برای شما فراهم کنند و به پوشاندن لباس ها و لوازم جانبی کمک کنند تا اتاق خواب شما همیشه مرتب به نظر برسد. هنگام انتخاب کمد، اندازه مبلمان اتاق خواب و ارتفاع دیوار را در نظر داشته باشید. اگر کمد خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد، می تواند تعادل اتاق را از بین ببرد و به انسجام کلی طراحی اتاق خواب شما آسیب برساند!

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق خواب

گیاهان راهی عالی برای آوردن یک عنصر طبیعی به اتاق خواب شما هستند. می توانید آنها را در قفسه های آویزان، میزهای خواب یا روی زمین در گوشه ای قرار دهید. از گیاهان آپارتمانی محبوب می توان به ساکولنت، سرخس، کاکتوس و انجیر برگ کمانچه اشاره کرد. گیاهان می توانند حس آرامش را به فضای شما بیاورند و به پاکسازی هوا از آلاینده ها کمک کنند. اگر حیوان خانگی دارید، حتما گیاهانی را انتخاب کنید که برای دوستان پشمالوی شما غیر سمی باشند. یا برای یک گزینه کم هزینه، چند گیاه مصنوعی با گلدان های سرگرم کننده تهیه کنید! این به ویژه اگر نور طبیعی زیادی در اتاق خواب خود دریافت نکنید مفید است.

لوازم جانبی با آینه در طراحی اتاق خواب

استفاده از آینه در دکوراسیون اتاق خواب

آینه ها وسایل محبوبی هستند که در اتاق خواب گنجانده می شوند زیرا به تابش نور کمک می کنند و اتاق ها را بزرگتر نشان می دهند. در نظر بگیرید که یک آینه گرد را روی تخت خود آویزان کنید یا یک آینه در بالای یک کمد قرار دهید. همچنین می توانید آینه های تمام قد را انتخاب کنید که به دیوار تکیه داده اند، روی یک درب کشویی نصب شده اند یا نزدیک کمد خود قرار گرفته اند. فقط در صورت امکان آینه را مستقیماً به سمت تخت خود نگیرید، زیرا این کار می تواند خواب را دشوارتر کند!

تلویزیون قاب دار و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تلویزیون

آیا می خواهید یک تلویزیون در اتاق خود داشته باشید، اما طرفدار این آیتم ناخوشایند نیستید که سبک اتاق خواب شما را مختل کند؟ یک تلویزیون قاب دار را امتحان کنید! می‌توانید در حالی که این تلویزیون‌ها را تماشا نمی‌کنید شبیه آثار هنری به نظر برسند، که به پنهان کردن آن‌ها کمک می‌کند تا منسجم‌تر با اتاق خواب شما جریان پیدا کند. اگر تلویزیون خود را نصب کرده باشید، این ایده طراحی اتاق خواب بهتر عمل می کند. به این ترتیب، قاب به خوبی قرار می گیرد و مانند یک اثر هنری واقعی به دیوار می خورد.

جمع بندی: طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

در این نوشته به طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب پرداختیم که می توانید با استفاده از آن ها برای اتاق خواب خود طرحی مناسب بچینید. اتاق خواب در داشتن خواب خوب می تواند به شما کمک کند پس دقت داشته باشید به بهترین شکل ممکن دکوراسیون اتاق خواب را دیزاین کنید.

منابع:

آتلیه معماری مسعودیان

home-designing

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه