بازسازی ساختمان

هنگام بررسی تغییرات بزرگ در خانه، تخریب و بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان ممکن است اولین تصمیم شما نباشد. با این وجود، چه از نظر معماری و چه از نظر اقتصادی، منطقی است که خانه قدیمی خود را تخریب کنید و آن را با خانه ی جدیدی جایگزین کنید که با مشخصات مورد نظر شما طراحی شده باشد.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت در بازسازی ساختمان هستید؟ با ما تماس بگیرید.

فهرست مطالب

بازسازی ساختمان در تهران

 

نگاهی بر بازسازی آپارتمان و بازسازی ساختمان

عملیات بازسازی دارای دو دسته اصلی است:

الف)بازسازی و مرمت قسمت های مهمی که بر استحکام ساختمان تاثیر گذارند.

ب)بازسازی بخش هایی که از لحاظ زیبایی در معرض دید هستند

اگر ساختمان مورد نظر شما قدیمی است، بازسازی آن مهم است زیرا تاثیر زیادی بر سلامتی شما خواهد داشت. بازسازی و مرمت ساختمان بیشتر در دیوارهایی که دارند یا با گذشت زمان و نشست زمین دچار ترک شده اند انجام می شود.

ابتدا بایستی این دیوارها مرمت شوند، معمولا دیوارهای حائل در ابتدا تخریب نمی شوند زیرا ستون های ساختمان که موجب استحکام ساختمان شما هستند روی آنها قرار دارند و وظیفه ی تحمل وزن سازه ساختمان را بر عهده دارند.

دیوارهای حائل باید تا رسیدن به آجر، تخریب شوند. بدان معنا که سطح دیوار به اندازه ای تخریب شود که به قسمت آجری آن برسد. پس از آن دیوار با شاقول بندی مناسب و درست گچ و خاک می شود. سفید کاری نیز پس از خشک شدن گچ و خاک می بایست آغاز شود تا در انتها دیواری صاف و تمیز داشته باشیم. در واقع این نوع از دیوارها به دلیل عدم تخریب، بازسازی می شوند و به همین دلیل می بایست گچ کاری آنها به بهترین نحو و با دقت انجام شود.

بازسازی ساختمان در تهران

مشکلات زندگی در بناهای فرسوده

هر بنا و ساختمانی پس از چندین سال احتیاج به بازسازی دارد. دلیل این امر این است که سیستم های لوله کشی در ساختمان، گچ کاری، نمای ساختمان، کفپوش ها و …. پس از گذشت مدتی بسیار مستهلک و غیر قابل استفاده می شوند و نیاز به بازسازی دارند.بازسازی آپارتمان و یا بازسازی ساختمان روشی صحیح برای تغییر است زیرا اصولا هزینه آن به نسبت هزینه تخریب و نوسازی بنا بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. بنابراین ترجیح داده می شود که به جای تخریب ساختمان هایی که تنها در ظاهر فرسوده شده اند، به تعمیرات نیاز دارند و دارای استحکام و پایداری هستند به بازسازی آنها پرداخته شود.

دلایل بازسازی آپارتمان چیست؟

 • تخریب جزئی و یا کلی بافت ساختمان
 • گرایش به تغییر و بازسازی آپارتمان و در نتیجه ایجاد تنوع در محیط زندگی افراد
 • افزایش استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله و …
 • تصمیم به تغییر کاربری فضاهای ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی آنها
 • افزایش جمعیت در خانواده و در نتیجه نیاز به فضای بیشتر و استفاده درست از منزل
 • مدرن کردن سبک ساختمان و همراهی با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

تاثیر بازسازی منزل بر روحیه افراد

تحقیقات نشان می دهد که تغییر در محیط زندگی افراد و دکوراسیون داخلی منزل موجب اثرات مثبت به سزایی در رفتار افراد می شود. اجرای بازسازی در ساختمان و محیط کار، موجب افزایش روحیه، انرژی و سلامت روان افراد می شود. پس از گذشت مدتی، انسان ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیاز دارند و این مسئله موجب می شود که رغبت بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کارهای روزمره در خود ایجاد کنند. بازسازی ساختمان و اجرای روش های مدرن موجب ایجاد احساس خوشایندی در افراد می شودهمه انسان ها مایل هستند که ساعاتی از زندگی خود را در فضایی بگذرانند که در آن احساس آرامش داشته باشند و از حضور در آن محیط لذت ببرند. بنابراین اکنون زمان آن است که فکری در مورد بناهای فرسوده و قدیمی خود کنید و با استفاده از روش هایی مانند بازسازی ساختمان، در زندگی خود تنوع ایجاد کنید.

محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان

یکی از اولین اقداماتی که قبل از آغاز کار اجرایی باید انجام شود این است که هزینه بازسازی منزل را محاسبه کرده و بدانید. دانستن این مطلب موجب می شود که بهتر بتوانید متریال مورد نظر خود را انتخاب کنید و مراحل کار خود را با دقت بیشتری مدیریت کنید. با توجه به مقدار هزینه و بودجه ای که کارفرما جهت بازسازی در نظر گرفته است، می توانید تصمیم بگیرید که چه بخش هایی از ساختمان را تغییر دهید و از چه طرح هایی برای بازسازی منزل استفاده کنید.

نکات مربوط به بازسازی منازل

 • مشورت با افراد متخصص و کارآمد در حیطه ی بازسازی ساختمان
 • رعایت تناسب تغییرات اجرا شده در محیط با فضاهای دیگر
 • تخمین درست بودجه ی بازسازی منزل و در نظر گرفتن هزینه های احتمالی دیگر
 • تخمین دقیق و معقولانه زمان انجام بازسازی ساختمان و اجرای آن
 • بهره گیری از تکنولوژی های جدید و شیوه های مدرن در این زمینه
 • بهره گیری از گروه متخصص در زمینه بازسازی آپارتمان
 • اجرای دقیق طرح های خلاقانه و ابتکاری در حیطه ی مورد نظر
 • رعایت قوانین و مقررات ساختمان در هنگام عملیات اجرایی ساختمان
 • اجرای طرح هایی با تغییرات کمتر و تاثیر بیشتر مانند تغییر در آشپزخانه
 • رعایت دقیق موارد ایمنی در زمان اجرا
بازسازی ساختمان در تهران

مراحل اجرایی بازسازی خانه

مرحله ی آغازین در بازسازی خانه، مشاوره است. برخورداری از صحبت ها و مشورت با افراد متخصص در این زمینه کمک موثری بر شناخت دقیق تر از شیوه ی اجرای بازسازی منزل دارد. این موضوع موجب تصمیم گیری بهتر می شود و طرح ریزی مناسب تری بدست می آید.

تخریب

پس از تعیین روند کلی پروژه و انجام تصمیم گیری نهایی، ضروری است که اطلاعاتی در زمینه ی قسمت هایی که نیاز به تخریب دارند کسب کنیم. حذف و تخریب بخش هایی که بایستی در آن طراحی جدید انجام شود در این مرحله اتفاق می افتد که نیازمند رعایت دقیق اصول و مقررات امنیتی می باشد.

ساخت

پس از حذف بخش های اضافه، ضروری است که مطابق با موارد مشخص شده، طراحی بخش های جدید انجام شده و عملیات مورد نظر اجرایی شود. اهمیت حضور فرد متخصص و استفاده از متریال با کیفیت در این مرحله مشخص می شود.

پاکسازی

در مرحله ی آخر، پس از پایان کار اجرایی ساختمان، ضروری است که هر نوع متریال و مصالح اضافه از محیط پاکسازی شوند.

با بازسازی آپارتمان در تهران و شهرستان ها با مراجعه به گروه مهندسین رینولب، با اطمینان خاطر از زندگی در محیطی جدید و استحکام و پایداری آپارتمان یا خانه خود لذت ببرید.

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در تهران برای زیباتر شدن محل زندگی و راحتی بیشتر ساکنان انجام می‌شود. مهمترین نکته برای بازسازی ساختمان با توجه به  بودجه و در عین حال زیبایی، برنامه ریزی کامل کل فرایند آن است. نکات زیر نشان می دهد که چگونه می توانید با توجه به فضای موجود، کل برنامه های بازسازی ساختمان خود را به برنامه های فرعی تقسیم کنید و خانه خود را به طور موثرتری بازسازی کنید

بازسازی ساختمان در تهران

نکات بازسازی ساختمان

درباره آنچه می ماند و آنچه از بین می رود، واضح باشید

تخریب و بازسازی ساختمان به معنای این نیست که شما باید یک بلوک را کاملاً از بین ببرید. شما ممکن است استخری داشته باشید که علاقه داشته باشید بماند، یک درخت مورد علاقه یا سایر ساخت و سازهایی که می خواهید آن را حفظ کنید. با روشن ساختن این مسئله از ابتدا این اطمینان را خواهید داشت که هیچ حادثه ناگواری در هنگام تخریب اتفاق نیفتد.

استخدام متخصصان کارآمد

بازسازی ساختمان فرآیند پیچیده ای است و شما به چندین متخصص نیاز دارید تا بتوانید در هر مرحله از پروژه، از طراحی گرفته تا تخریب و ساخت، به مدیریت آنها اعتماد کنید. این موضوع شامل استخدام پیمانکار خانه و کارگران برای خراب کردن تمام یا بخشی از یک ملک و همچنین یک طراح معمار برای کمک به بازسازی است.به خاطر داشته باشید که بازسازی ها به جای ایجاد لیستی از تغییر دکوراسیون، به معنای رفع مشکلات ساختاری جدی در خانه است. اگر بخواهید چندین ملک با کارآیی چندگانه را به یک ملک بزرگتر تبدیل کنید، بازسازی ساختمان نیز ممکن است معقول باشد.اطمینان حاصل کنید که در مورد تمام گزینه های مورد نیاز ملک خود را با پیمانکار احتمالی صحبت کرده اید. با ایجاد یک تخمین دقیق می بتوانید یک تحلیل هزینه و سود را برای بازسازی خانه خود انجام دهید.

بودجه بندی

از آنجایی که می خواهید بازسازی ساختمان شما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد، تصمیم گیری در مورد کل هزینه های مورد نیاز و محدودیت برای شما مهم است. مهم است که در برنامه ریزی بودجه به یاد داشته باشید که نمی توانید بودجه خود را بیش از حد ارزیابی کنید، پس از تعیین بودجه خود به دنبال تحقیق در مورد چیزهای مورد نیاز خود بروید.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

عوامل بسیاری در هزینه بازسازی ساختمان جدید تأثیر دارند:

 • اندازه خانه ای که می خواهید بسازید
 • مکانی که در حال ساخت خانه در آن هستید
 • نحوه دسترسی به سایت ساختمان
 • متریالی که برای بازسازی آپارتمان استفاده می شود
 • ویژگی های خانه
 • طراحی و اجرای سایت
 • تخصص پیمانکار
بازسازی ساختمان در تهران

تهیه چک لیست برای بازسازی ساختمان قدیمی

هنگامی که قصد دارید یک ساختمان قدیمی را خریداری کنید یا خانه قبلی خود را بازسازی کنید، انتظار می رود به مواردی مانند سیم کشی برق، لوله کشی و عایق کاری ساختمان توجه بسیاری داشته باشید. ترک های روی دیوارها، شکاف های موجود در الوارها و قاب های زنگ زده فولادی باید اصلاح شوند.آشپزخانه های قدیمی، به ویژه آنهایی که بیشتر از 30 سال از عمر آنها گذشته است، در بازسازی آپارتمان به طور قابل توجهی به مرمت احتیاج دارند. این مورد در مورد حمام ها نیز صدق می کند. همچنین ممکن است دوست داشته باشید که حمام اختصاصی برای استفاده از میهمانان خود طراحی کرده و بسازید.شما همچنین باید به بهبود فضای داخلی ساختمان بپردازید، از ورود نور طبیعی و اکسیژن از چهار طرف دیواره ی ساختمان خود استقبال کنید. سعی کنید به سبک اصلی ساختمان وفادار باشید. اگر خانه ای که در حال بازسازی آن هستید دارای یک ساختار کلاسیک است، سعی کنید دکوراسیونی کلاسیک را در آن گنجانده و یا به دنبال طراحی یک فضای داخلی کلاسیک باشید.

بازسازی دیواره ها و کف

در این قسمت از بازسازی ساختمان ابتدا دیوارها از لحاظ استحکام بررسی می‌شوند و در صورتی که تعویض آنها ضروری باشد تخریب انجام می گیرد، در غیر این صورت وارد بحث دکوراسیون داخلی می شویم و می توان دیوارها را با رنگ آمیزی، کاغذ دیواری، سنگ دکوراتیو و… زیبا کرد. در بحث کف ساختمان نیز می توان از انواع سنگ، سرامیک یا پارکت به عنوان کفپوش استفاده کرد.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه بر زیبایی بیشتر دکوراسیون داخل خانه سهم بسزایی دارد. در بازسازی آشپزخانه می توان برای متحول شدن آن از روش های زیر استفاده کرد:

 • تعویض کابینت ها یا نوسازی درب های کابینت
 • تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه
 • بازسازی کف آشپزخانه و تغییر کفپوش
 • طراحی یک کانتر جدید برای ورود به آشپزخانه
 • اجرای دکوراسیون جزیره ای در آشپزخانه
 • هماهنگی با اجزای دیگر موجود در خانه
بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی اتاق خواب

اضافه کرده اتاق خواب به خانه

در بحث بازسازی اتاق خواب، سلیقه فرد استفاده کننده از اتاق مهم است اما آنچه در تمامی اتاق خواب ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، وجود کمد دیواری است که باید مکان یابی شود. در ساختمان های قدیمی، کمد دیواری به وسیله ی دیوار کشی و چهارچوب فلزی انجام می شد که این متریال ها موجب کوچک شدن فضای اتاق می شدند اما امروزه در بازسازی ساختمان، از کمد دیواری های ام دی اف با قطر کم و استحکام زیاد استفاده می شود.

بازسازی خانه و سرویس بهداشتی

قوانین کلی بازسازی آپارتمان و خانه

 

در قسمت بازسازی خانه و سرویس بهداشتی، در صورتی که متخصصان پس از مشاهده ی حمام و سرویس بهداشتی، تشخیص تعویض تاسیسات و شیرآلات موجود را دادند بایستی این موضوع عملی شود. تعویض مکان تاسیسات و تغییر لوله های ساختمان هزینه بالایی دارد و در صورتی که پرداخت این هزینه برای کارفرما امکان پذیر نباشد، بهتر است که با حداقل امکانات بازسازی ساختمان و بازسازی خانه انجام شود و آن دسته از لوله ها که امکان تعمیر دارند با خلاقیت کارشناسان در جای خود بمانند.در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ابتدا باید اولویت بندی انجام شود، مهمترین مرحله در این پروسه عایق بندی کف ها  دیوارها، تعویض یا تعمیر تاسیسات و لوله کشی، تعویض کاشی ها و تعویض توالت و وان است. توجه به این نکته ضروری است که اینگونه فضاها را می بایست با عناصر ارزان تر تزئین کرد، به طور مثال می توان در جهت زیبایی بیشتر یک حمام از گل، تندیس و کفپوشی مناسب استفاده کرد و زیبایی خاصی در حمام ایجاد کرد.

ایده های بازسازی فضاهای اضافی ساختمان

بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان

بازسازی ساختمان همیشه شامل مرمت ساختار اصلی نیست. بعضی اوقات، قسمتی به خانه اضافه می شود، زیرزمین ارتقا یافته، فضای زیر شیروانی بهبود یافته یا قسمتی از ساختمان گسترش می یابد تا بزرگتر، شادتر و قابل سکونت تر شود.در طی هر نوع بازسازی ساختمان در تهران و شهرهای دیگر، با مراجعه به گروه مهندسان رینولب و استفاده از متخصصان مجرب، از پایداری و استحکام ساختار خانه اطمینان حاصل کنید تا خانه ای زیباتر، شادتر و با هزینه ای اقتصادی برای شما و خانواده تان طراحی و بازسازی شود.

بازسازی ساختمان در تهران

طراحی کابینت آشپزخانه تمام چوبی

گروه طراحی و نوسازی آتلیه معماری مسعودیان به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه بازسازی و بازسازی ساختمان در تهران ارائه خدمات مشاوره جهت طراحی مجدد و احیاء سازه ها و سازه های مختلف از آپارتمان های بزرگ و کوچک ، ساختمان های تجاری ، ادارات و ساختمانهای مسکونی تا اجرای پروژه های فضایی ، طراحی محیط زیست و ترتیب عناصر در مجتمع ها و پارک های بزرگ و ویلاهای سرگرمی.طراحی اولیه مهمترین قسمت برای بازسازی یک ساختمان است و باید شامل کلیه جوانب ، الزامات ، تکنیک های طراحی و روش های خاص باشد. در طراحی و دکوراسیون ساختمان باید به کارکردهای اجرایی و اجرایی تیم دکوراسیون ، بازسازی ساختمان و امکانات موجود توجه ویژه ای شود.

چرا ساختمان خود را بازسازی کنید؟

لوستر آشپزخانه زیبا

معمولاً ساختمانها از چند طریق بازسازی می شوند یا ساختمانهایی احیا می شوند. معمولاً بازسازی ساختمان و سازه ساختمان به دلایلی از جمله فرسایش ساختمان ، بالا رفتن سن و ماندگاری خانه و گاهی اوقات نیز هدف از بازسازی ساختار ساختمان برای تغییر کاربری آن است. بازسازی ساختمان تغییری است که می تواند ارزش ریال را افزایش دهد ، زیرا بسیاری از افراد خانه هایی را که چندین سال ساخته شده اند خریداری می کنند ، سپس خانه را با قیمت بالاتر نوسازی ، نوسازی و فروش می کنند. بعضی اوقات ساختمان برای مصارف شخصی نوسازی می شود.

مرمت و بازسازی ساختمان در تهران

اجرای صحیح و به موقع تعهدات ، کیفیت خدمات و تضمین رضایت مشتری

طراحی و نوسازی ساختمان در تهران

طراحی کابینت آشپزخانه سفید

بعضی اوقات افراد به دنبال شخصی سازی و بهسازی ساختمان های خود هستند و می خواهند کاربران خانگی را بهبود بخشند. سال به سال تعداد زیادی از خانواده ها شروع به برقراری تماس یا ثبت نام درخواست مشاوره از گروه روزبه در بازسازی ساختمان در تهران کردند. شاید یکی از رایج ترین مراحل بازسازی ، بازسازی و بازسازی آشپزخانه ها از قبیل باز کردن آنها یا تغییر کاشی و کمد باشد. با این حال ، توجه داشته باشید که در نوسازی ساختمان بعضی مواقع فقط نوسازی قسمت هایی از خانه مانند حمام و ترمیم حمام ضروری است.

 • خدمات روزبه در زمینه
 • طراحی مجدد و بازسازی ساختمانها در تهران
 • طراحی باز و بازسازی مجتمع های بزرگ در تهران
 • طراحی باز و نوسازی آپارتمان در تهران
 • طراحی و نوسازی باغ ویلا در تهران
 • طراحی باز برای نوسازی ویلاهای تهران
 • بازسازی و بازسازی دفاتر تجاری در تهران
  اجرای پروژه های
 • دکوراسیون و تغییر دکوراسیون داخلی در تهران
 • ارائه خدمات مشاوره ای برای طراحی و بازسازی ساختمان ها در تهران

ما برای تکمیل پروژه های بازسازی ساختمان شما از صفر تا صد آماده هستیم تا بهترین ساختار را برای شما انجام دهیم.

 

4 مرحله برای نوسازی و بازسازی ساختمان

نوسازی و بازسازی ساختمان ها اغلب به دلایل مختلف مورد نیاز است. اصلاح یک ساختمان موجود اقتصادی تر از ساختن یک ساختمان جدید است. مشتریان بیشتر به ویژه موسسات تجاری، اصلاحاتی را برای کاهش هزینه ها در این زمان که اقتصاد در حال چرخش است، اتخاذ می کنند.

صنعت نوسازی فرصت های شغلی زیادی در زمینه مهندسی عمران برای مهندسان ماهر فراهم می کند. درک فنی مهندسی سازه به متخصص شدن در این زمینه از نوسازی ساختمان کمک زیادی می کند. همچنین باید به جزئیات و مهارت توجه داشته باشید تا نیازهای سایت را به طور موثر در انجام کارهای نوسازی و بازسازی ساختمان ثبت کنید.

درک طرح و مسیر بار یک ساختمان موجود برای انجام نوسازی ساختمان بسیار مهم است.

چرا بازسازی ساختمان؟

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا در تهران

دلایل زیادی وجود دارد که یک مشتری / مالک ساختمان بخواهد بازسازی یا تعمیر سازه های ساختمان را انجام دهد. برخی از دلایل اصلی در زیر این بخش ذکر شده است.

اگر دلایل بیشتری می دانید، لطفاً در قسمت نظرات عنوان کنید. همچنین اگر سوالی دارید کامنت کنید.

ساختمان غیر کاربردی

بازسازی دکوراسیون داخلی ویلا در شمال

عمر یک ساختمان نامحدود نیست. با بالا رفتن سن، ساختمان خراب می شود و از این رو برای انجام عملکرد خود نیاز به تعمیر دارد. یک ساختمان از نظر عملکردی در معرض خطر و از نظر زیبایی شناسی ضعیف نیاز به ارتقاء دارد. ساختمان باید از نظر سازه ای نیز ایمن باشد و از این رو تعمیرات سازه ای اجتناب ناپذیر است.

در کشورهای توسعه یافته، بازرسی دوره ای و نگهداری منظم طبق قوانین ساختمان الزامی است. برای ادامه استفاده از ساختمان های قدیمی گواهی پایداری الزامی است. این امر ساختمان را در برابر خرابی ایمن نگه می دارد. چنین قوانینی در برخی از قوانین شهری ایران نیز وجود دارد، اما به ندرت سختگیرانه هستند.

بسیاری از مشتریان به دلیل مقرون به صرفه بودن در این زمان که قیمت مصالح ساختمانی سر به فلک کشیده است، بازسازی ساختمان قدیمی را به خرید خانه جدید ترجیح می دهند.

تغییرات عملکردی ساختمان

طراحی پارکینگ مسکونی

در بسیاری از مواقع کاربری عملکردی ساختمان تغییر می کند و ظرفیت تحمل بار یا تقاضای ساختمان نیز تغییر می کند. در ایران، بسیار رایج است که یک منطقه مسکونی به یک مکان تجاری تبدیل می شود و مالک می خواهد یک خانه قدیمی را به یک فضای تجاری تبدیل کند.

این امر مستلزم تقویت اعضای سازه با افزودن تیرها یا هر وسیله سازه ای دیگر است.

گاهی اوقات ممکن است نیازی به تعمیرات اساسی نباشد. با این حال، مهم است که یک مهندس سازه به تغییر تقاضای بار توجه کند و ظرفیت اعضا را دوباره کار کند.

ارتقاء و تغییرات در ساختمان

در صورت نیاز به ارتقاء و تغییرات ممکن است به تقویت سازه نیاز باشد. نوع تغییرات می تواند اضافه کردن آسانسور یا پله باشد. تغییر چیدمان دیوار و غیره.

تمام این تغییرات منجر به تغییر در بارها و مسیر بار یا مکانیسم انتقال بار می شود. اجباری است که یک مهندس سازه در هیئت مدیره باشد و او تغییرات را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که تغییرات می توانند ایمن گنجانده شوند.

خرابی ساختمان

گاهی اوقات، ریزش یا خرابی تصادفی یک ساختمان یا تعمیر یک عضو سازه‌ای به‌وجود می‌آید. همچنین می تواند یک بلای طبیعی مانند زلزله باشد که نیاز به نوسازی و بازسازی را ایجاد می کند.

رعایت قوانین ساختمانی

طراحی پلان پارکینگ آپارتمان مسکونی

بسیاری از مالکان قوانین ساختمان را نقض می کنند و در ابتدا اقدام به ساخت و ساز می کنند. بعداً ممکن است از طرف مقامات خواسته شود که بخش منحرف شده را تخریب کنند. این امر مالک را مجبور به شکستن اعضای سازه می کند که به توجه متخصص سازه نیاز دارد.

ارزش تاریخی

طراحی روف گاردن در نمای ویلا

برخی از بناها بناهای میراثی هستند و ارزش تاریخی زیادی دارد. چنین ساختمان هایی نیاز به تعمیر و نگهداری و اصلاح در یک دوره زمانی دارند. بسیاری از این ساختمان ها ساختمان های دولتی هستند. بررسی باستان شناسی ایران یا هر سازمان دولتی مرتبط به الزامات نگهداری چنین ساختمان هایی رسیدگی می کند.

برخی از ساختمان‌ها نیز به دلایل مختلف برای مشتری احساساتی می‌شوند، مانند ساختمانی که توسط والدینش ساخته می‌شود یا ساختمانی که برایش ارزش قائل است یا حتی مدرسه‌ای که او تحصیل کرده است.

اینها تنها بخشی از دلایلی است که نیاز به بازسازی ساختمان دارد. دلایل بسیار بیشتری می تواند وجود داشته باشد، مخصوص یک پروژه یا یک ساختمان. این باید مورد به مورد بررسی شود.

بسیاری از صاحبان ساختمان از نحوه انجام کارهای نوسازی مطمئن نیستند. آنها فکر می کنند که یک مهندس عمران یا سازه یا یک پیمانکار ساختمان می تواند این کار را بدون هیچ اطلاعاتی از طرف خود انجام دهد. این درست نیست. کل اطلاعات مربوط به ساختمان موجود برای انجام ایمن و کارآمد این نوع تعمیرات مورد نیاز خواهد بود.

همچنین، اکثر مشاوران از نظر فنی برای درک نیازهای نوسازی مجهز نیستند. بسیاری نسبت به انجام این نوع کار تردید دارند، زیرا مشتری واقعاً مایل به صرف هزینه برای مشاوره نیست، زیرا آنها واقعاً از نیازها و چالش های موجود و ارزشی که یک مشاور با تجربه می تواند وارد کند آگاه نیستند.

حداقل مراحل مورد نیاز برای بازسازی ساختمان

انجام چنین کارهایی توسط متخصص الزامی است و کلیه اطلاعات در اختیار متخصص قرار می گیرد تا بازسازی ساختمان ایمن و مؤثر باشد.

حداقل مورد نیاز در زیر ذکر شده است. این مراحل برای داشتن یک کار کارآمد بسیار مهم هستند. مراجعین باید از این مراحل آموزش ببینند.

الزامات را به وضوح تعریف کنید

بازسازی آپارتمان های بزرگ متراژ بالا

نیاز دقیق ساختمان بازسازی شده جدید باید قبل از شروع تصمیم گیری شود تا همه چیز به خوبی برنامه ریزی شود و تمام ترتیب ساخت و سازها برنامه ریزی و ساختار یافته باشد. این مرحله همچنین به فریز کردن الزامات در مراحل بعدی لیست شده در زیر کمک می کند. برای این منظور، هر پروژه ای نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد. هر گونه کار مجدد بر روی یک ساختمان موجود حتی مهم تر است زیرا یک اشتباه جزئی می تواند کشنده باشد.

نقشه های موجود

نقشه کشی ساختمان

تمام نقشه های ساختاری موجود برای اطمینان از امکان و ایمنی مورد نیاز است. اغلب اوقات، بازسازی در مقیاس بزرگ مانند اضافه کردن یک طبقه یا تغییر کاربری است که همه بر بارهای ساختمان تأثیر می گذارد. این باید به درستی مورد توجه قرار گیرد.

برای پشتکار ظرفیت تمامی اعضای سازه مانند پایه ها، ستون ها، تیرها و دال ها، داشتن نقشه های موجود الزامی است.

گاهی اوقات، نقشه های موجود ممکن است در دسترس نباشند. یک بررسی مناسب از ساختمان موجود باید انجام شود تا تمام اطلاعات ممکن جمع آوری شود.

نظرسنجی / به عنوان نقشه های ساخته شده

علیرغم داشتن تمامی نقشه های سازه ای، نیاز به بررسی ساختمان موجود می باشد. این به ثبت هرگونه تغییر در ساختمان کمک می کند.

این مهم در غیاب نقشه های سازه ای بیشتر است.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر تغییر ساختمان قابل توجه باشد، برای بررسی طراحی سازه، حتی ممکن است مجبور شوید اطراف ساختمان را حفاری کنید و اندازه پایه ها و عمق پایه آن را شناسایی کنید.

تمام اطلاعات مربوط به ساختمان موجود باید در این نظرسنجی ثبت شود. موقعیت تیر و ستون، اندازه های آن، میلگردها در اعضای سازه و غیره. اگر وسعت یکسوسازی قابل توجه است، حتی اندازه های پایه باید ثبت شود و حتی ممکن است نیاز به حفاری در اطراف پایه داشته باشید.

آژانس هایی هستند که نقشه های ساخته شده را بررسی می کنند و می سازند.

تست غیر مخرب

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

اگر بازسازی ساختمان قابل توجه باشد، ممکن است برای تعیین مقاومت و کیفیت بتن به آزمایش غیر مخرب (NDT) نیاز باشد. همچنین در صورت در دسترس نبودن نقشه های سازه، اسکن اعضای سازه برای یافتن تعداد و اندازه های تقریبی میلگردها مورد نیاز است.

این گزارش‌های NDT باید توسط مهندس سازه به‌دقت مورد مطالعه قرار گیرند تا ببینند آیا در حال حاضر مشکل مقاومتی وجود دارد یا خیر. همچنین بر اساس این مطالعه، می‌توانیم کار را پشتیبان کنیم و تصمیم بگیریم که چه تغییراتی را می‌توان در ساختار ساختمان انجام داد.

طراحی و اجرا

هنگامی که این بررسی های بالا انجام شد، یک مهندس سازه متخصص باید به همه این داده ها نگاه کند و امکان سنجی سازه را با تجزیه و تحلیل و طراحی سازه بررسی کند. قابلیت ساخت کار جدید باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. تاکید ویژه برای هر رابط در ساختارها ارائه می شود. یک پیمانکار متخصص باید کار را زیر نظر مهندس سازه اجرا کند.

این مرحله برای ایمنی و سلامت سازه ساختمان بسیار مهم است.

جمع بندی : نوسازی و بازسازی ساختمان

نوسازی و بازسازی ساختمان ها یک کار تخصصی است. یک مهندس سازه نقش های زیادی در این نوع کارها دارد. شرکت های زیادی برای طراحی چنین کارهای اضافی وجود دارند.

برخی از مشتریان اهمیت جنبه های ساختاری در این مراحل را درک نمی کنند. بسیاری پس از بازسازی فقط به بخش زیبایی شناسی فکر می کنند. با این حال، بسیاری از مشتریان در حال حاضر تحصیل کرده اند و از این نیاز قدردانی می کنند. علاوه بر آن شما می توانید برای طراحی نمای ساختمان خود با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

فرآیند بازسازی یک ساختمان یا سازه با تعمیر آنچه در حال حاضر وجود دارد و در برخی موارد، افزودن اجزای جدید است.
بازسازی معمولا ارزان تر از نوسازی است. بسته به پروژه، همچنین می تواند مقرون به صرفه تر از آن باشد.
به طور معمول، بازسازی همراه با نوسازی انجام می شود. به عنوان مثال، ممکن است شخصی تصمیم بگیرد که می خواهد حمام خود را بازسازی کند. اما برای اینکه آن را کمی مدرن تر کنند، یک جزء دوش به وان اضافه می کنند که آن را به یک پروژه نوسازی نیز تبدیل می کند.

بازسازی یک ساختمان به این معنی است که می خواهید تغییرات ساختاری و اضافاتی در خود ساختمان ایجاد کنید.
بازسازی ساختمان به این معنی است که شما شکل و چیدمان ساختمان را دوست دارید، اما می‌خواهید ظاهر آن را به‌روزرسانی و بهبود ببخشید.
برای بازسازی ساختمان نیاز به تلاش برای ایجاد یک ساختمان مانند آنچه در یک نقطه خاص در گذشته بود، دارد.

کفپوش ها مانند سنگ مرمر، کاشی، ترازو و موکت
پارتیشن های شیشه ای
درهای کشویی
پنجره ها
نرده شیشه ای
طراحی مجدد چیدمان
راه پله، طراحی فضای باز
نورپردازی
تعمیر دیوار 
طراحی گیاهان و فضای سبز

تکنیک‌ها و تعمیرات مرمت ساختمان
تعمیر و نگهداری و بهبود پاکت های ساختمانی.
جایگزینی اجزای قدیمی ساختمان مانند سقف، سایدینگ، پنجره ها و درها.
تعمیر یا تعویض سیستم های الکتریکی، مکانیکی یا لوله کشی.
وصله عیوب آرایشی مانند ترک و گچ افتاده.

برای درخواست بازسازی ساختمان توسط گروه معماری مسعودیان کافیست با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما قبل از هر کاری برخوردار شوید. در مرحله دوم ساختمان شما توسط کارشناسان ما بازدید خواهند شد تا در مورد نوع بازسازی و هزینه های ممکن به شما مشاوره لازم داده شود.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
5/5

مشاوره رایگان

برای یک مشاوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

بازسازی ویلا در شمال و نکاتی که قبل از اقدام به بازسازی باید بدانید

بازسازی ویلا در شمال یک فکر جذاب و رویایی است اما با رعایت نکاتی می‌تواند صرفا از یک رویا خارج شود و رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد. داشتن یک ویلا در شمال یک بحث است و بازسازی ویلا در شمال بحث دیگری که ما در این مقاله به

ادامه مطلب »
هزینه بازسازی مغازه

هزینه بازسازی مغازه و نحوه محاسبه آن

هزینه بازسازی مغازه می‌تواند مهمترین دلیل برای اقدام به بازسازی ساختمان باشد. برآورد هزینه بازسازی مغازه اولین گام برای انجام همچین کاری است و با اطلاع داشتن از میانگین آن می توانید انتخاب مطمئن و مناسبی انجام دهید و نه تنها دچار ضرر نشوید بلکه در این دنیای پر رقابت

ادامه مطلب »

بازسازی ویلا چند قدم تا داشتن ویلای رویایی

داشتن یک ویلای زیبا و دیدنی آرزوی هر شخصی است اما شاید یک سری از عوامل باعث شود که خیلی از افراد را از این کار باز دارد. اما همانطور که می‌دانیم بازسازی آپارتمان یا ویلا یک امر ضروری می‌باشد زیرا به مرور زمان دچار مشکلات و خرابی‌هایی می‌شود که

ادامه مطلب »
بازسازی مغازه

صفر تا صد بازسازی مغازه

بازسازی مغازه چه مقدار اهمیت دارد؟ آیا یک کار بسیار ضروی می‌باشد یا صرفا یک هزینه‌ی اضافی است؟ دلایل متفاوتی برای بازسازی مغازه وجود دارد. میزان تخریب و فرسودگی مغازه و وسایل آن، زیبایی بصری و جذب مشتری یا تغییر کاربری مغازه از دلیل‌های اصلی اقدام به بازسازی مغازه می‌باشد.

ادامه مطلب »
قوانین بازسازی آپارتمان

قوانین بازسازی ‌آپارتمان

آیا شما هم احساس می‌کنید که نیاز به بازسازی آپارتمان خود دارید؟ ممکن است برای شما سوالاتی از قبیل قوانین بازسازی آپارتمان به چه صورت است یا اینکه هزینه بازسازی آپارتمان چقدر می‌شود؟ همچنین ممکن است پیش خودتان بگویید که همیشه آرزوی داشتن یک خانه با پذیرایی بزرگ را داشته‌اید

ادامه مطلب »
هزینه بازسازی آپارتمان

هزینه بازسازی آپارتمان

آیا خانه شما به بازسازی نیاز دارد اما نمی‌دانید که هزینه بازسازی آپارتمان چقدر است؟ می‌دانیم که بازسازی آپارتمان قدیمی یک امر ضروری می‌باشد مخصوصا اگر قسمت یا قسمت‌هایی از آپارتمان تخریب شده یا نیاز به تعمیر داشته باشند و در صورت بازسازی نشدن تبعات بدی برای شما به همراه

ادامه مطلب »

نظر (6)

 1. محمدی
  12 مهر 1399

  ممنون از خدمات بسیار عالی

 2. باربری الهیه
  21 مهر 1399

  من کارگر باربری الهیه هستم. چند روز پیش برای یه خانه در الهیه اسباب کشی کردیم که تازه بازسازی شده بود. واقعا اینقدر خوشگل بود مثه قصر بود.

 3. حسن زاده
  26 آبان 1399

  ممنون میشم حدود قیمت بازسازی یک آپارتمان ۸۵ متری رو بفرمایید.
  من از شرکت های دیگه هم قیمت گرفتم، میخواستم شما هم بگید تا بهتر بتونم تصمیم گیری کنم.

  • 27 آبان 1399

   حدود قیمت از 100 تومان به بالا

 4. سمانه ساجدی
  15 آذر 1399

  سلام وقت بخیر
  قیمت بازسازی آپارتمان ۴۵ متری را بفرمایید

  • 15 آذر 1399

   سلام ممنون باید پلن رویدید برای راهنمایی بیشتر با شماره همراه مهندس مسعودیان 09124773772 تماس بگیرید با تشکر

ارسال دیدگاه