در این نوشته به بررسی نکات طراحی رستوران مدرن به همراه اصول طراحی دکوراسیسون داخلی رستوران خواهیم پرداخت. یک رستوران مدرن یک غذاخوری معمولی با غذاخوری خوب است. در دنیا به چه معناست؟ یک رستوران مدرن از انواع غذاها الهام می گیرد تا یک تجربه غذاخوری به یاد ماندنی ایجاد کند. بنابراین طراحی رستوران مدرن به همین ترتیب به یاد ماندنی و گویا است.
در این مقاله در مورد طراحی رستوران مدرن، شما را با شما آشنا خواهیم کرد.

طراحی ورودی رستوران مدرن

در نظر بگیرید که مشتری هنگام ورود به رستوران شما چه می بیند. برخی از ایده ها برای ایجاد یک تاثیر اولیه عالی هستند.

 • روشن کردن مسیر پیاده روی
 • قرار دادن آبنما یا مجسمه در ورودی
 • اطمینان حاصل کنید که نام رستوران شما از خیابان قابل مشاهده است.
 • به ورودی یک نمای متمرکز از کل رستوران می دهد.

اصول طراحی داخلی رستوران

مفهوم خود را با رنگ  در طراحی دکوراسیون رستوران منتقل کنید

داده های روانشناختی وجود دارد که اهمیت انتخاب رنگ را تأیید می کند. تاثیر رنگ با 80 درصد شناخت برند مرتبط است. رنگ‌های خنثی به عنوان رنگ‌های خوش‌آمد تلقی می‌شوند و سفید و نقره‌ای مردم را به فکر کمال می‌اندازد. بسته به اینکه به چه حس و زیبایی می‌خواهید، قبل از بیرون آوردن سطل رنگ، کمی تحقیق کنید.

زیبایی شناسی مدرنیستی را در طرح خود بیان کنید

رستوران‌های مدرن بارهای خود را با طراحی‌های شیک می‌سازند. نوارهای سنگ مرمر صاف، نورپردازی منحصر به فرد و قفسه بندی فلزی می تواند به مدرن شدن ظاهر شما کمک کند.

مقدار مناسب هنر به طراحی رستوران مدرن اضافه کنید

فراتر از اینکه چه هنری را انتخاب می کنید، مهم است که در نظر بگیرید که چقدر هنر نیاز دارید. زیبایی شناسی مینیمالیستی یک ویژگی محبوب طراحی دکوراسیون داخلی مدرن است. گاهی اوقات کمتر، بیشتر است. هنر بیانیه، یا انتخاب تنها چند قطعه هنری جسورانه، گویای همه چیز است. فقط مطمئن شوید که هنر شما با مفهوم رستوران شما مطابقت دارد.

شامل چیزی منحصر به فرد

اگر چیزی غیرعادی را در طراحی خود بگنجانید، مردم را به دیدن آن می کشاند. شاید یک اثر هنری غیرمعمول یا نوشیدنی ای داشته باشید که آتش روشن می کند. مهمانان دوست دارند از تجربیات منحصر به فرد عکس بگیرند و آنها را در رسانه های اجتماعی پست کنند.

مبله فوق العاده

هدف شما یافتن مبلمانی است که زیبایی شناسی طراحی رستوران شما را منعکس کند. بنابراین اگر زیبایی شناسی شما «مینیمالیسم مدرن» است، احتمالاً به سراغ لبه های تیز و تمیز و مواد فلزی می روید.

طراحی رستوران

عدم تطابق مواد

استفاده از متریال ها و بافت های مختلف در طراحی داخلی شما یک روش ساده و در عین حال موثر برای دکوراسیون است. به عنوان مثال، تضاد چوب و فلز به خودی خود دکور است، قبل از اینکه ظاهر اتاق را نهایی کنید. برخی از ترکیبات مواد که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • شیشه در کنار بافت های مختلف
 • چوب با دیوارهای تیره یا خنثی رنگ
 • فلز (رنگ های فلزی مختلف) با چوب
 • سرامیک با پارچه
 • پارچه در برابر چوب یا شیشه

یکی دیگر از نکات حرفه ای ترکیب الگوها است. لازم نیست همه چیز مطابقت داشته باشد.

طراحی رستوران مدرن

وارد دنیای طراحی پنجره در رستوران مدرن شوید

پنجره ها هم از داخل و هم از بیرون دیده می شوند. آنها نور طبیعی و نگاهی دزدکی به فضای شگفت انگیز شما ارائه می دهند. پنجره‌های شما می‌توانند شما را از رقبایتان در یک خیابان شلوغ متمایز کنند، بنابراین این گزینه‌ها را در نظر بگیرید:

 • پنجره های ثابت: پنجره های بزرگ و مرکزی که اگر رستوران شما منظره ای زیبا داشته باشد بهتر است از آن ها استفاده کنید.
 • پنجره های محفظه: این‌ها قابلیت باز شدن دارند و در مکان‌هایی با آب و هوای خوب گزینه‌ای عالی هستند.
 • سایبان‌های کلاسیک: این سایبان‌ها بیشتر برای نمای بیرونی، وقتی روی جفت پنجره‌ها استفاده می‌شوند، یک عنصر شیک اضافه می‌کنند.

طراحی داخلی رستوران

طراحی سقف رستوران

سقف شما می تواند با تزئینات آویزان مانند چراغ ها، گیاهان و آثار هنری به طراحی داخلی شما بیافزاید.

یک دیوار گالری ایجاد کنید

پوشاندن دیوار با انواع مختلف هنر و عکس، پس‌زمینه فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند. و کامل ترین دیوارهای گالری به طرز باورنکردنی ناقص هستند. سعی کنید از قاب ها و قطعات با اشکال، اندازه ها و بافت های مختلف استفاده کنید.

طراحی رستوران مدرن

آشپزخانه رستوران خود را قابل مشاهده کنید

یک آشپزخانه قابل مشاهده و به خوبی نگهداری شده نه تنها برای چشمان آسان است، بلکه مهمانان را برای تماشای غذای خود در مقابل آنها هیجان زده می کند. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه نکات را رعایت کنید.

طراحی دکوراسیون رستوران

دستشویی های رستوران خود را فراموش نکنید

سلفی های آینه ای در اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی به یک روند گسترده تبدیل شده است. به لطف ویژگی برچسب موقعیت مکانی، مهمانان می توانند با ارسال عکس های سلفی آینه در رستوران، رستوران شما را برای شما بازاریابی کنند. این چیز عجیبی است، می دانم.

از محیط اطراف خود برای طراحی رستوران مدرن استفاده کنید

رستوران شما کجاست؟ چه نوع افرادی به آن مراجعه می کنند؟ اگر در یک شهر بزرگ قرار دارید، چرا به آن افتخار نکنید؟ منطقه اطراف خود را به نمایش بگذارید، زیرا افرادی که در آنجا زندگی می کنند با افتخار از رستورانی با طرحی که نمایانگر خانه آنها است حمایت می کنند.
هنگام ایجاد طرح طراحی ، مطمئن شوید که جمعیت شناسی و منوی خود را در نظر گرفته اید. طراحی شما چیزی بیش از یک پس زمینه است. و فضا چیزهای بیشتری جز نورهای زیبا دارد. سبک های طراحی می آیند و می روند، اما تجربه ای که به مهمان خود می دهید باقی خواهد ماند.

با رعایت این نکات طراحی رستوران مدرن می توانید در جذب مشتری های بیشتر موفق باشید.