نکات طراحی رستوران مدرن

نکات طراحی رستوران مدرن + دکوراسیون داخلی رستوران

1/5 - (1 امتیاز)

در این نوشته به بررسی نکات طراحی رستوران مدرن به همراه اصول طراحی دکوراسیون داخلی رستوران خواهیم پرداخت. برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن باید به چه نکاتی دقت کرد؟ پارامتر های مهم برای یک رستوان مدرن و لاکچری چه مواردی هستند؟ مدرن بودن در دنیا رستوران ها به چه معناست؟ یک رستوران مدرن از انواع غذاها الهام می گیرد تا یک تجربه غذاخوری به یاد ماندنی ایجاد کند. بنابراین طراحی رستوران مدرن به همین ترتیب به یاد ماندنی و گویا است.
در این مقاله در مورد طراحی رستوران مدرن، توضیح خواهیم داد.

 

 

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

 

طراحی ورودی رستوران مدرن

در نظر بگیرید که مشتری هنگام ورود به رستوران شما چه می بیند. برخی از ایده ها برای ایجاد یک تاثیر اولیه عالی هستند.

 • روشن کردن مسیر ورودی
 • قرار دادن آبنما یا مجسمه در ورودی
 • اطمینان حاصل کنید که نام رستوران شما از خیابان قابل مشاهده باشد.
 • به ورودی یک نمای متمرکز از کل رستوران بدهید.

اصول طراحی داخلی رستوران

مفهوم خود را با رنگ در طراحی دکوراسیون رستوران منتقل کنید

داده های روانشناختی وجود دارد که اهمیت انتخاب رنگ را تأیید می کند. تاثیر رنگ با 80 درصد شناخت برند مرتبط است. رنگ‌های خنثی به عنوان رنگ‌های خوش‌آمد تلقی می‌شوند و سفید و نقره‌ای مردم را به فکر کمال می‌اندازد. بسته به اینکه به چه حس و زیبایی می‌خواهید، قبل از بیرون آوردن سطل رنگ، کمی تحقیق کنید.

زیبایی شناسی مدرنیستی را در طرح خود بیان کنید

رستوران‌های مدرن بارهای خود را با طراحی‌های شیک می‌سازند. نوارهای سنگ مرمر صاف، نورپردازی منحصر به فرد و قفسه بندی فلزی می تواند به مدرن شدن ظاهر شما کمک کند.

مقدار مناسب هنر به طراحی رستوران مدرن اضافه کنید

فراتر از اینکه چه هنری را انتخاب می کنید، مهم است که در نظر بگیرید که چقدر هنر نیاز دارید. زیبایی شناسی مینیمالیستی یک ویژگی محبوب طراحی دکوراسیون داخلی مدرن است. گاهی اوقات کمتر، و گاهی بیشتر است. هنر بیانیه، یا انتخاب تنها چند قطعه هنری جسورانه، گویای همه چیز است. فقط مطمئن شوید که هنر شما با مفهوم رستوران شما مطابقت دارد.

شامل چیزی منحصر به فرد

اگر چیزی غیرعادی را در طراحی خود بگنجانید، مردم را به دیدن آن وادار می‌کنید. شاید یک اثر هنری غیرمعمول یا نوشیدنی‌ای که بر رویش آتش روشن است. مهمانان دوست دارند از تجربیات منحصر به فرد عکس بگیرند و آنها را در رسانه های اجتماعی پست کنند.

مبل فوق العاده

هدف شما یافتن مبلمانی است که زیبایی شناسی طراحی رستوران شما را منعکس کند. بنابراین اگر زیبایی شناسی شما «مینیمالیسم مدرن» است، احتمالاً به سراغ لبه های تیز و تمیز و مواد فلزی می روید.

طراحی رستوران

عدم تطابق مواد

استفاده از متریال ها و بافت های مختلف در طراحی داخلی شما یک روش ساده و در عین حال موثر برای دکوراسیون است. به عنوان مثال، تضاد چوب و فلز به خودی خود دکور است، قبل از اینکه ظاهر اتاق را نهایی کنید. برخی از ترکیبات مواد که خالق جذابیت هست و باید مورد توجه قرار بگیرند، عبارتند از:

 • شیشه در کنار بافت های مختلف
 • چوب با دیوارهای تیره یا خنثی رنگ
 • فلز (رنگ های فلزی مختلف) با چوب
 • سرامیک با پارچه
 • پارچه در برابر چوب یا شیشه

یکی دیگر از نکات حرفه ای ترکیب الگوها است. لازم نیست همه چیز مطابقت داشته باشد.

طراحی رستوران مدرن

وارد دنیای طراحی پنجره در رستوران مدرن شوید

پنجره ها هم از داخل و هم از بیرون دیده می شوند. آنها نور طبیعی و نگاهی دزدکی به فضای شگفت انگیز شما ارائه می دهند. پنجره‌های شما می‌توانند شما را از رقبایتان در یک خیابان شلوغ متمایز کنند، بنابراین این گزینه‌ها را در نظر بگیرید:

 • پنجره های ثابت: پنجره های بزرگ و مرکزی که اگر رستوران شما منظره ای زیبا داشته باشد بهتر است از آن ها استفاده کنید.
 • پنجره های محفظه: این‌ها قابلیت باز شدن دارند و در مکان‌هایی با آب و هوای خوب گزینه‌ای عالی هستند.
 • سایبان‌های کلاسیک: این سایبان‌ها بیشتر برای نمای بیرونی، وقتی روی جفت پنجره‌ها استفاده می‌شوند، یک عنصر شیک اضافه می‌کنند.

طراحی داخلی رستوران

طراحی سقف رستوران

سقف شما می تواند با تزئینات آویزان مانند چراغ ها، گیاهان و آثار هنری به طراحی داخلی شما بیافزاید.

یک دیوار گالری ایجاد کنید

پوشاندن دیوار با انواع مختلف هنر و عکس، پس‌زمینه فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند. و کامل ترین دیوارهای گالری به طرز باورنکردنی ناقص هستند. سعی کنید از قاب ها و قطعات با اشکال، اندازه ها و بافت های مختلف استفاده کنید.

طراحی رستوران مدرن

آشپزخانه رستوران خود را قابل مشاهده کنید

یک آشپزخانه قابل مشاهده و به خوبی نگهداری شده نه تنها جلوه خاصی به رستوران شما می‌بخشد، بلکه مهمانان را برای تماشای غذای خود در مقابل آنها هیجان زده می کند. مورد مهم در آشپزخانه قابل مشاهده، طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

طراحی دکوراسیون رستوران

دستشویی های رستوران خود را فراموش نکنید

سلفی های آینه ای در اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی به یک روند گسترده تبدیل شده است. به لطف ویژگی برچسب موقعیت مکانی، مهمانان می توانند با ارسال عکس های سلفی آینه در رستوران، رستوران شما را برای شما بازاریابی کنند. این چیز عجیبی است، می دانم.

از محیط اطراف خود برای طراحی رستوران مدرن استفاده کنید

رستوران شما کجاست؟ چه نوع افرادی به آن مراجعه می کنند؟ اگر در یک شهر بزرگ قرار دارید، چرا به آن افتخار نکنید؟ منطقه اطراف خود را به نمایش بگذارید، زیرا افرادی که در آنجا زندگی می کنند با افتخار از رستورانی با طرحی که نمایانگر خانه آنها است حمایت می کنند.
هنگام ایجاد طرح طراحی ، مطمئن شوید که جمعیت شناسی و منوی خود را در نظر گرفته اید. طراحی شما چیزی بیش از یک پس زمینه است. و فضا چیزهای بیشتری جز نورهای زیبا دارد. سبک های طراحی می آیند و می روند، اما تجربه ای که به مهمان خود می دهید باقی خواهد ماند.

با رعایت این نکات طراحی رستوران مدرن می توانید در جذب مشتری های بیشتر موفق باشید.

 

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

 

اصول طراحی رستوران: ملزومات

صنعت رستوران بسیار رشد کرده است و به رشد خود ادامه می‌دهد! حتی با کاهش سرعت این بیماری همه گیر، مردم مشتاق تر به سفر و بیرون رفتن شده اند. معماران و طراحان به بخش مهمی از تجارت رستوران و مهمان‌نوازی تبدیل شده‌اند، زیرا غذا خوردن در بیرون به سمت سرگرمی و تجربه و همچنین غذا و نوشیدنی گرایش پیدا کرده است. بنابراین، یادگیری و به کارگیری اصول طراحی رستوران یک الزام مطلق است!

چرا طراحی اینقدر مهم است؟

صنعت روز به روز اشباع‌تر می‌شود و مردم شروع به درک این موضوع کرده‌اند که اگرچه غذا مهم است، اما طراحی آن چیزی است که باعث می‌شود مردم شما را انتخاب کنند. از نمای ساختمان رستوران که باعث می‌شود مردم بخواهند وارد شوند تا فضای داخلی که آنها را درگیر می‌کند و می‌خواهند زمان بیشتری را سپری کنند، طراحی داخلی نقش بسیار زیادی در درک رستوران شما دارد.

باید به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود آنها شما را به دیگران ترجیح دهند. زیرا مشتریان در ابتدا نمی دانند غذای شما چه مزه ای دارد یا کارکنان چقدر خوب هستند. و در حالی که دوست نداریم این جمله را بپذیریم، همه ما یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت می کنیم، به خصوص در مورد رستوران ها و هتل ها.

و البته، مورد بعدی که باید ذکر شود، اینستاگرام. ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن مردم به دنبال مکان هایی برای ساختن عکس ها و فیلم هایی با ظاهری زیبا هستند تا نحوه دیده شدنشان را بهبود ببخشند. و این برای صاحبان رستوران هم مزیت و هم ضرر دارد.

کتابی در مورد اصول رستوران خواندم که اصولاً می گفت همه با 100 شروع می کنند و به ازای هر اشتباهی امتیاز از دست می دهند. در نهایت، نمره نهایی تصمیم می گیرد که آیا فرد دوباره از رستوران بازدید خواهد کرد یا خیر. اکنون. ما نمی گویم که این 100٪ دقیق است، اما روشی را دوست دارم که نشان دهد صنعت چگونه تغییر کرده است. امروزه موارد بسیار بیشتری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. از تجربه مشتری گرفته تا برندینگ تا غذای خوب و سرگرمی خوب.

بنابراین، برای پیش رفتن در این بازی چه خواهید کرد؟

1. فضا و جو حاکم بر رستوران

طراحی فضای رستوران

کلید یک رستوران موفق در فضای آن نهفته است.

و این می تواند به معنای چیزهای زیادی باشد. اتمسفر به قدری اصطلاح کلی است که نمی‌توانید از صرف «ایجاد جو» ارزش زیادی کسب کنید.

ابتدا باید مشتریان هدف خود را انتخاب کنید و سپس با در نظر گرفتن آنها طراحی کنید. رستوران شما برای کیست؟ سعی در جذب چه نوع افرادی دارید؟

جو می تواند برای قرارهای شام عاشقانه تاریک  باشد یا برعکس، فوق العاده روشن و با هزاران گیاه برای گیاهخواران و افراد دوستدار محیط زیست.

نکته فوق العاده مهمی است به یاد داشته باشید، اگر برای همه طراحی کنید، در نهایت برای هیچ کس طراحی نکرده اید. گروهی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. کاری کنید که برگردند، کاری کنید که افراد همفکر بیاورند و کسب و کار شما رونق خواهد گرفت.

پیتر زومثور در کتاب خود که در واقع «اتمسفرها» نامیده می شود به نکته مهمی اشاره می کند. او در مورد اینکه چگونه همه چیز، از صدا گرفته تا بو و مواد مورد استفاده در فضای یک مکان نقش دارد، صحبت می کند و می‌گوید که چگونه او همیشه هنگام طراحی چیزی همه این موارد را در نظر می گیرد.

ما فکر می‌کنیم این رویکرد خوبی است، که مطمئناً رستوران شما را از بقیه متمایز می‌کند. در مورد آن فکر کنید، مردم همیشه به مکانی باز می گردند که در آن تجربه کلی لذت بخشی داشته اند. به جای یک مکان با غذای خوب.

2. چیدمان خوب رستوران

چیدمان رستوران

در اینجا واقعاً دستور العملی برای موفقیت وجود ندارد. چیدمان رستوران را می توان به روش های مختلف به خوبی انجام داد.

فقط باید چند قانون را رعایت کنید:

فضاهای “خصوصی” متعدد ایجاد کنید.

منظور ما این است که مشتری وارد فضای باز بزرگ نشود. از برخی دیوارها یا پارتیشن‌ها برای تعیین حدود ورودی استفاده کنید، و شاید راهرویی ایجاد کنید که به جایی که میزها قرار دارند، برسد. البته این یک ایده برای زمانی است که شما فضا دارید، اما شما متوجه منظور من هستید.

صمیمیت زیادی ایجاد کنید. آیا تا به حال متوجه شده اید که چگونه ما به طور طبیعی تمایل بیشتری به نشستن در گوشه ها داریم؟ به این دلیل است که آنجا احساس خصوصی تری نسبت به میزهای میانی ارائه می دهند.

با این گفته، می توانید گوشه های مصنوعی را با استفاده از پارتیشن، گیاه یا لوازم جانبی ایجاد کنید. اینجا مکانی برای خلاقیت است. این تقسیم کننده گیاهی می تواند معجزه کند. صمیمیت ایجاد می کند و همچنین حال و هوای طبیعی را به رستوران اضافه می کند.

3. استفاده از نور در طراحی رستوران

استفاده از نور در طراحی رستوران

ما نمی توانیم به اندازه کافی تاکید کنم که چقدر نور در ایجاد یک تجربه غذاخوری خوب مهم است.

3 نوع نور وجود دارد که باید به فضای خود اضافه کنید:

 • نور محیط
 • چراغ وظیفه
 • نور تاکیدی

نور محیط به منبع نور اصلی اشاره دارد. این مهمترین مورد است زیرا خلق و خو را تنظیم می کند و به مردم اجازه می دهد راه بروند و یکدیگر را ببینند. البته دمای نور و لامپ های متفاوتی وجود دارد.
چراغ‌های وظیفه چراغ‌هایی هستند که باید بالای هر میز باشند و به مهمانان اجازه می‌دهند منو بهتر بخوانند و غذا بخورند.

نورپردازی تاکیدی یکی از مواردی است که به فضای شما در رستوران درام و جذابیت می بخشد. این همان چیزی است که از آن برای برجسته کردن هر قطعه هنری که ممکن است دارید یا ویژگی های مختلف رستورانی که می خواهید برجسته شود، استفاده می کنید.

موارد دیگری که باید هنگام انتخاب چراغ های خود در نظر بگیرید دما و روشنایی است. آنها نقش مهمی در چگونگی خلق و خوی شما دارند. هر چه دما گرمتر باشد، فضایی دنج تر احساس می شود. از چراغ های گرم برای رستوران های رمانتیک استفاده می شود.

چراغ های سردتر بیشتر برای رستوران های صبحانه و برانچ استفاده می شود. این باعث می‌شود افراد در مقایسه با خواب‌آلودگی رویایی ناشی از نور گرم، پرانرژی‌تر و آماده‌تر برای شروع روز باشند.

در مورد روشنایی، نور کم برای مکان های غذاخوری دنج و نور روشن تر برای رستوران های مدرن مناسب تر است. اما هیچ قانونی وجود ندارد، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آزمایش کنید چه چیزی برای شما و مشتریانتان در اینجا بهتر است. در حالت ایده آل، باید از مخلوطی از این دو استفاده کنید. برخی فضاها را روشن تر و برخی با منبع نور کم نور داشته باشید.

ببینید چه فضایی مشتری بیشتری دارد و یا آن را به همین شکل رها کنید یا کل نورپردازی را به دلخواه تغییر دهید.

4. از فرهنگ بومی برای طراحی رستوران استفاده کنید

فرهنگ یومی در طراحی رستوران

تمرکز به آرامی از سبک طراحی رستوران کاملاً مدرن به یک تجربه محلی و سنتی تر تغییر می کند.

مانند مدرنیسم و ​​پست مدرنیسم، دنیای رستوران در حال تغییر است. مردم شروع به جستجوی رستوران‌هایی می‌کنند که به طور سنتی باز تفسیر شده‌اند. منظور ما این نیست که شما باید یک رستوران قدیمی بخرید و آن را همان طور نگه دارید زیرا “ارزش سنتی” دارد، بلکه این را دوباره تفسیر کنید و به مشتریان طعم فرهنگ محلی را بچشید. به منابع محلی، الهام گرفتن از فرهنگ های محلی و حتی استخدام هنرمندان محلی برای هنر خود فکر کنید.

5. از قطعات خاص برای طراحی دکوراسیون رستوران استفاده کنید

چه یک مجسمه، یک اثر هنری بزرگ یا فقط یک قفسه دیواری، کاری انجام دهید که تمرکز اصلی بر روی این موارد باشد. چیزی که چشم ها را به خود جلب می کند می تواند تأثیر زیادی بر تعداد مشتریانی داشته باشد. مورد علاقه شخصی من یک قفسه دیواری است. انجام آن آسان است، نسبت به سایر گزینه ها ارزان است، و ارزش زیادی را به رستوران اضافه می کند.

طراحی رستوران مدرن

جمع بندی: نکات طراحی رستوران مدرن

اگر حداقل برخی از این اصول طراحی رستوران را در فضای خود اعمال کنید، تفاوت زیادی در نحوه درک رستوران و تعداد افرادی که برای ورود به آن انتخاب می کنند، ایجاد می کند. به یاد داشته باشید، اگر یک تجربه کلی خوب ایجاد کنید، مردم می خواهند دوباره به رستوران شما بیایند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه