طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

جدیدترین و زیباترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

امتیاز دهی

آیا با نکات طراحی جدیدترین و زیباترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی آشنا هستید؟ زندگی در آشپزخانه اتفاق می افتد. از صبحانه‌های عجولانه قبل از بیرون رفتن از درب خانه تا وعده‌های غذایی خانوادگی گرفته تا نوشیدن یک فنجان چای با دوستان، آشپزخانه مرکز فعالیت خانه شما است. هم باید سخت کار کند و هم خوب به نظر برسد. چه در حال آشپزی، نظافت، غذا خوردن یا سرگرمی باشید، آشپزخانه باید فضایی باشد که از بودن در آن لذت می برید و طراحی متفکرانه آشپزخانه می تواند به تحقق آن کمک کند. اگر در حال برنامه ریزی برای بازسازی آشپزخانه یا طراحی دکوراسیون آشپزخانه جدید هستید، این نکات به شما کمک می کند فضایی را ایجاد کنید که دوستش دارید. توصیه های ما را در مورد نحوه طراحی چیدمان آشپزخانه با نکاتی در مورد برنامه ریزی، سازماندهی و ویژگی های ضروری برای آشپزخانه ای که زیبا به نظر می رسد و برای همه نیازهای شما کارآمد است، دنبال کنید.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

توجه: تمامی تصاویری که در این نوشته به کار رفته است توسط تیم معماری مسعودیان طراحی شده است.

نکات طراحی جدید ترین و زیباترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه ها قلب خانه هستند و هرکسی به طور متفاوتی از آن استفاده می کند.

ما نکاتی در مورد چگونگی به حداکثر رساندن فضای آشپزخانه، بزرگتر کردن فضای کوچک شما و انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه داریم. همه چیز از چیدمان آشپزخانه گرفته تا انتخاب پالت رنگ را بیاموزید.

وقتی نوبت به یک مهمانی می رسد، جمعیت تمایل دارند در آشپزخانه جمع شوند. فضای خود را به مرکزی برای میزبانی تبدیل کنید. مطمئن شوید که پلان آشپزخانه شما دارای فضای کافی بین کابینت و جزیره باشد تا به راحتی در فضا حرکت کنید. عملکرد جزیره را تعیین کنید. وقتی صحبت از جزایر آشپزخانه می شود، فرم از عملکرد پیروی می کند. قبل از اینکه طرح را در نظر بگیرید، به نحوه استفاده از جزیره در فضا فکر کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید در جزیره آشپزخانه آشپزی کنید و غذا بخورید، فضای کافی را برنامه‌ریزی کنید تا اجاق گاز با خیال راحت از ناهارخوری جدا شود. این جزیره همچنین می تواند عناصر دیگری مانند سینک یا ماشین ظرفشویی را برای عملکرد بیشتر در خود جای دهد

جزیره آشپزخانه مرکزی راه خوبی برای جدا کردن فضای کاری آشپزخانه از بخش اجتماعی آشپزخانه است. خانواده و دوستان را در نزدیکی خود نگه می دارد تا با آشپز گپ بزنند و در عین حال آنها را از سر راه شدن باز می دارد
همچنین یخچال را هم برای رهگذران و هم برای افرادی که در مناطق آشپزی کار می کنند در دسترس قرار دهید. از رنگ های روشن در آشپزخانه کوچک استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

طرح‌های رنگی تیره می‌توانند فضای کوچک را کوچکتر کنند و آن را کمتر جذاب کنند. برای گسترش بصری یک اتاق کوچک، از سایه های ملایم روی کابینت آشپزخانه استفاده کنید. پنجره‌های بزرگ را با روش‌های ساده پنجره بپوشانید تا اطمینان حاصل کنید که فضا نور طبیعی زیادی دریافت می‌کند

ایده های دکوراسیون روز طراحی آشپزخانه همیشه مدهای زودگذر نیستند. هنگامی که به درستی استفاده می شود، برخی از عناصر لحظه ای می توانند سبکی طولانی مدت را ارائه دهند که سرمایه گذاری محکمی برای فضای شما ایجاد می کند.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه یک نقطه کانونی پیدا کنید

یک نقطه کانونی را در طراحی آشپزخانه خود انتخاب کنید که چشم را جلب کند یا بیانیه ای جسورانه داشته باشد. کاشی‌های بی کابینتی، کف‌پوش‌های شیک، هود قابل توجه، کابینت‌های روشن آشپزخانه یا میزهای طرح‌دار، همگی می‌توانند به عنوان عنصر جلب توجه عمل کنند. هنگامی که فوکوس را انتخاب کردید، آن ناحیه را با چند جزئیات ساکت تر اما همچنان چشم نواز دیگر تکمیل کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

دکوراسیون آشپزخانه بسیار حایز اهمیت است دکوراسیون شما بستگی به سبک خانه و آشپزخانه شما دارد به عنوان مثال اگر سبک منزل شما مدرن است باید دکوراسیونی مدرن هماهنگ با چیدمان منزل خود برای آشپزخانه در نظر بگیرید. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه تمامی موارد اعم از انتخاب کابینت تا کفپوش های شما در طراحی زیبا و ماندگار نقش دارد همچنین آنتخاب رنگ برای کابینت و دیوارها و یا پرده آشپزخانه می تواند تاثیر بسزایی در دید بصری بهتر هنگام ورود به آشپزخانه باشد.از مواردی که در دکوراسیون آشپزخانه نقش اساسی دارند می توان به نقش نورپردازی مناسب ،انتخاب اکسسوری آشپزخانه، انتخاب کابینت و رنگ های بکار برده شده در آشپزخانه اشاره کرد.

نورپردازی انعطاف پذیر در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

همانطور که آشپزخانه همچنان به یک فضای چند منظوره تبدیل می شود، نور نقش کلیدی ایفا می کند. انتخاب لوستر آشپزخانه بسیار اهمیت دارد زیرا علاوه براینکه روشنایی محیط پخت و پز مهم است آشپزخانه مکانی است که افراد خانواده به دور هم جمع می شوند و می تواند مکانی برای معاشرت افراد باشد.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

انتخاب سینک مناسب برای آشپزخانه

سینک های دوتایی کنار هم را به عنوان مورد نیازترین ویژگی آشپزخانه شناسایی می کند. این سینک ها به این دلیل محبوب هستند که کارهای همزمان مانند تهیه غذا و شستن ظروف را امکان پذیر می کنند. آنها همچنین پیکربندی های مختلفی را ارائه می دهند که به صاحب خانه اجازه می دهد تا از بین اندازه ها و عمق های مختلف سینکی متناسب با کابینت خود انتخاب کنند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن سبک ایرانی

کابینت های چوبی مدرن آشپزخانه

رنگ های سفید و چوب باکنارهم قرارگرفتن باعث زیبایی هرچه بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه می شود این رنگ ها با هم پایه و اساس سبک ارگانیک محبوب امروزی هستند. چوب رنگ شده هنوز محبوب ترین گزینه کابینت است، طراحان موافق هستند که دانه های چوب، به ویژه در رنگ های روشن و متوسط، در آشپزخانه جا افتاده است.

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه

طرح های رنگ آشپزخانه گرم در دکوراسیون مدرن

رنگ‌های گرم  از جمله قرمزهای آتشین و نارنجی، زردهای آفتابی و رنگ‌های خنثی برشته  آرامش را از سطوح صیقلی آشپزخانه می‌گیرد و می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای ترکیب کرد که مناسب هر سبک دکوراسیونی باشد. دو یا چند رنگ گرم را با هم ترکیب کنید تا آشپزخانه‌ای دنج ایجاد کنید، یا رنگ‌های تند را با رنگ‌های آبی سرد و رنگ‌های خنثی ملایم با گالی‌های مد با حالت ساحلی متعادل کنید. وقتی نوبت به ایجاد پالت های رنگی گرم برای آشپزخانه می رسد، خواهید دید که امکانات تقریباً بی پایان است.

آشپزخانه ها محل های کاری شلوغی هستند که از محیط هایی با رنگ های آرام بهره می برند. هنگامی که سایه های طلایی مایل به کرم و قهوه ای متوسط ​​را انتخاب می کنید، دما را با استفاده از گلدان های مسی و ظرفهای چوبی و سبدهای بافته شده افزایش دهید.

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه

با استفاده از رنگ های مکمل با شدت مساوی، یک طرح آشپزخانه به یاد ماندنی ایجاد کنید. آبی سرمه ای و خاکستری ملایم، فضاهای سخت کوش را تحریک کرده و به آنها ماده می افزاید. سطوح نارنجی پر جنب و جوش مانند به دیوارها را اضافه کنید و ترکیبی برنده خواهید داشت. با استفاده از تزئینات سفید و روکش های فولادی ضد زنگ، حالت را روشن نگه دارید

زرد یک همراه خوب برای قرمز است، اما زمانی که این دو رنگ پر زرق و برق را با هم ترکیب می کنید، احتمالاً فضایی بسیار پر سر و صدا خواهید داشت. در عوض، وسایل چوبی را امتحان کنید که ته رنگ قرمز را به شکلی کمرنگ نشان می دهند.

روکش‌های کابینت سفید همچنان محبوب هستند، زیرا درخشندگی انعکاس‌دهنده نور و ویژگی‌های نوک و دهانه را به آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک می‌آورند. اگرچه رنگ سفید یک انتخاب رنگ کلاسیک است، اما اگر آن را با رنگ های گرم ملایم نکنید، ممکن است سرد به نظر برسد. سقفی با رنگ زنجبیلی لایه های گرم کننده ای را به آشپزخانه کاملاً سفید اضافه می کند. وسایل آویز طلاکاری شده رنگ گرم کننده دیگری را معرفی می کنند.

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 

اگر فضاهای متنوعی را دوست دارید که نشان دهنده تمایل به رنگ های تند است، ترکیب رنگ های گرم و سرد مناسب است دیوارها و کابینت‌های زرد آفتابی، روکش‌های چوب ماهاگونی و کاغذ دیواری با نقوش خرمالو، تعامل جالبی از رنگ‌های زنده و خاموش ایجاد می‌کنند. تن های گرم به خوبی بین سبز و آبی سردتر تعادل برقرار می کنند.

بژ و خاکستری را با هم ترکیب کنید، و به رنگ خاکستری خواهید رسید، سایه ای که به دلیل حضور خنثی و ته رنگ قهوه ای گرم کننده آن ارزشمند است هنگام انتخاب رنگ برای دیوارهای خود، برای الهام گرفتن به فضاهای چوبی اتاق نگاه کنید. تکرار سایه زیرین چوب در سایه کم رنگ‌تر روی دیوارهای آشپزخانه باعث ایجاد یک نمای منسجم جذاب می‌شود

رنگ‌ها را در مقابل هم روی چرخ رنگ  ترکیب کنید تا طرح‌هایی با کنتراست بالا ایجاد کنید

تطبیق رنگ کوسن ها و میز کار با رنگ خاکستری مایل به قهوه ای سنگ بر سایه روشن تر کابینت صاف تأکید می کند.

استفاده از رنگ های براق به همراه کابینت های براق در الگوهای مختلف می تواند بدون گرانی بیش از حد، ظاهری براق به شما بدهد.استفاده از سینک‌های سرامیکی تا کاشی‌های پر زرق و برق باعث می شود که نه تنها در آشپزخانه زیبا به نظر می‌رسند، بلکه جایگزین‌های ارزان‌تری برای سینک‌های استیل باشند
گلم براق را اضافه کنید
کمدهای براق، کاشی‌های پر زرق و برق و لوازم با تکنولوژی پیشرفته، ظاهری جذاب به آشپزخانه می بخشید.

آشپزخانه تمام سفید با کاشی های کف سرامیکی بزرگ

کاشی‌های کف سرامیکی بزرگ به رنگ سفید براق حس آرامش را در آشپزخانه معاصر افزایش می‌دهد. انتخاب مبلمان با خطوط ساده و تمیز، حس مینیمالیستی طرح را تکمیل می‌کند، در حالی که معرفی لوازم جانبی چوبی به عمق می‌افزاید.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه هم برای صاحبان خانه و هم برای خریداران خانه مهم است. در واقع، بسیاری از خریداران خانه تنها بر اساس شرایط و سبک آشپزخانه از خانه دور می شوند. این به این دلیل است که آشپزخانه فقط مکانی نیست که در آن غذا را تهیه و می خورید. این مکان مرکزی خانه است: جایی که با خانواده ارتباط برقرار می کنید، با دوستان استراحت می کنید و سعی کنید به بچه ها در انجام تکالیف کمک کنید. جست‌وجوی یک آشپزخانه عالی گاهی اوقات می‌تواند منجر به پشیمانی خریدار شود، یا ممکن است از دیدن یک دکوراسیون  خسته شوید. بنابراین مهمترین اتاق خانه آشپزخانه است و این مکان باید از همه نظر زیبا به نظر برسد و دکوراسیون متناسب با سبک خانه شما داشته باشد.

معماری مدرن سعی می‌کند حداکثر فضای خانه را ذخیره کند و دکوراسیون آشپزخانه‌ ها را بزرگ کند تا همه اعضای خانواده بتوانند در آن جا شوند. روندهای اخیر خواستار مکانی ترکیبی برای آشپزی و غذاخوری هستند تا خانواده و دوستان بتوانند بیشتر وقت را با هم بگذرانند . وسایل آشپزخانه باید به گونه ای باشد که فضای بیشتری را اشغال نکند و فضای باز برای غذاخوری نیز ایجاد شود. ظروف غذاخوری و ظروف آشپزخانه در کنار هم، دکوراسیون زیبای آشپزخانه را ایجاد می کنند. تعدادی کارد و چنگال شیک، جا دستمال سفره زیبا روی میز بهترین وسایل دکوری آشپزخانه هستند که برای ناهار خوری ضروری هستند و برای تزیین بهترین گزینه هستند.

جمع بندی: جدیدترین و زیباترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

گروه معماری مسعودیان جدیدترین و زیباترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی را به شما ارائه می دهد. اگر می خواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید ما در خدمت شما هستیم. علاوه بر طراحی دکوراسیون ما بازسازی ساختمان و بازسازی خانه شما را انجام خواهیم داد.

 

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

نظر (2)

 1. محمد رضا
  21 آبان 1401

  سلام قیمت کابینت برای هر متر مربع آشپزخانه چقدر میشه

  • امیر حسین مسعودیان
   21 آبان 1401

   سلام وقتتون بخیر
   قیمت هر متر مربع کابینت آشپزخانه بر اساس طرح و متریال مورد استفاده محاسبه می شود

ارسال دیدگاه