طراحی نمای ساختمان

 طراحی نمای ساختمان از آنجایی که اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمانی از طریق نمای خارجی آن شکل می گیرد. نمای ساختمان شما تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت اشخاص از کیفیت و نحوه ساخت بنای شما دارد یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت می تواند اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن بیننده تداعی کندو ملاک خوبی جهت قضاوت در استفاده بهینه و بجای عناصر معماری توسط سازنده باشد .

برای سفارش طراحی نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان با گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

نماهای ساختمانی عموماً به سبکهای مختلف و با استفاده از متریال های متنوع همچون آجر، چوب های اشباع مانند ترموود ، سنگ تراورتن ، سنگ گرانیت ، سنگ آنتیک ، سنگ مرمریت ، شیشه ، ورق های کامپوزیت آلومینیوم ، سرامیک و… اجراء می گردندکه جهت صرفه جویی در هزینه ها و رسیدن به انتخابی معقول و منطقی بهتر است.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت در طراحی نمای ساختمان هستید؟ با ما تماس بگیرید.

نما یک ساختمان

 اولین بخش از یک ساختمان است که به ما درباره ساختار،سبک معماری و طراحی،متریال کاربردی اطلاعات مفید و کاربردی میدهد.نمای خاص و متفاوت یک ساختمان نمایش دهنده ی خلاقیت و دید معمار آن پروژه و تحت تاثیر قرار دادن با طراحی خاص و منحصر به فرد.با وجود عوامل مختلف تاثیرگذار در روند کار،میتوان منتظر خلق شگفتی های غیر منتظره در طراحی نما بود.هنگامی که قصد طراحی نما برای پروژه خود دارید به راحتی میتوانید با مشاوره با یک شرکت متخصص در طراحی نما به هدف خود و رسیدن به یک نما عالی و همچنین طرحی اقتصادی و مقرون یه صرفه برسید.

نمای ساختمان چیست؟

یک نما به یک طرف ، معمولاً جلوی یک ساختمان اشاره دارد. این یک قطعه جدایی ناپذیر در طراحی کلی یک ساختمان است. این امکان را برای ایجاد شخصیت و شخصیت در یک ساختمان فراهم می کند. نما ها می توانند در اشکال و اندازه های زیادی به چشم بیایند و واقعاً فرصتی برای معمار است که با به وجود آوردن یک ساختمان می تواند استعداد خود را به نمایش بگذارد.

اگرچه یک نما اغلب با ساختمان های قدیمی تر و ساختمان های معتبر همراه است ، اما هر ساختمان می تواند یک نمای قابل تشخیص ایجاد کند. بسیاری از بناها و ساختمانهای ذکر شده در مناطق حفاظت شده ممکن است محدودیتی در تغییر نمای آنها داشته باشند. این نشان دهنده اهمیت آنها نه تنها برای ساختمان بلکه برای جوامع محلی و محیط ها است.

نمای ساختمان چیست

دیوار پرده نوعی از نما است که هیچ تأثیر ساختاری ندارد. این سازه جداگانه متصل به ساختمان است. این امر به ویژه در معماری مدرن معمول است كه در آن معمار از یك طرح استفاده می كند اما آن را به حمایت ساختاری یك ساختمان نمی رساند.

در اینجا ، ما علاقه مندیم که نشان دهیم چگونه معماری و ساختمان های مدرن می توانند از نمایها برای بهبود طراحی ساختمان استفاده کنند. یک طراحی ساده اما در عین حال زیبا می تواند به طور ناگهانی شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد. این قدرت طراحی عالی است و این چیزی است که ما در خلق آن خستگی ناپذیر کار می کنیم.

چرا یک نمای ساختمان مهم است؟

یک نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است. در بسیاری از ساختمانها طرح های استانداردی مطابق با مقررات ساختاری تنظیم شده اند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند. این تأثیرات مخربی بر مکانهایی که ما در آن زندگی می کنیم و ساختمانهایی که فاقد چیز خاصی هستند ، می باشد.

علاوه بر زیبایی شناسی ، یک نمای ساختمان نیز نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد ، ایده ها و طراحی نما ، یک ساختمان ساختمانی می تواند بسیاری از فرصت ها را برای ساختمان ها باز کند.

از آنجا که ما به طور مداوم از ساختمانهایی که در آن زندگی می کنیم و در آن کار می کنیم تقاضا بیشتری داریم – این که اینها چه راندمان انرژی دارند یا اینکه در یک مکان خاص چقدر خوب قرار دارند ، نمای ساختمان بخش مهمی در این امر است.

یک نمای ساختمان یا دیوار پرده تأثیر زیادی در جریان هوا و نور در یک ساختمان و همچنین چگونگی کنار آمدن آن با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال ، این می تواند مانع از ایجاد تونل باد شود یا ساختمان در برابر تابش باد شدید آسیب پذیر باشد.

چرا طراحی نمای ساختمان مهم است

طراحی نما

لیست چک طراحی نمای بیرونی ساختمان نقش مثبتی در عرصه عمومی دارد نما به عنوان جزئی جدایی ناپذیر ساختمان به خوبی در نظر گرفته شده و طراحی شده است نمای یک ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به راحتی و جذابیت یک منطقه دارد.

بنابراین ، نما باید به گونه ای طراحی شود که دارای مقیاس و ظاهری دلپذیر ، نسبت و ریتم ، رابطه جامد و از درجه اعتبار ساقط و مادی بودن باشد. باید از طراحی آنها مراقبت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان در معرض دید جدی از نزدیکی و دور قرار دارد. ضروری است که تمام ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شود.

تحولات کاربردهای مختلط اغلب شکل توسعه غالب در مناطق مرکز شهر است. به این ترتیب ، نمای آنها نقش مهمی در افزایش زیبایی و جذابیت خیابان بازی می کند.

تمرین طراحی نما 

خطوط ساختمان و مشکلات را دنبال کنید.یک خط ساختمان مشترک باعث تداوم نمای ساختمانها می شود و تعریف و محوطه خیابان را ارائه می دهد. این امر قلمرو عمومی را تقویت می کند و به ادغام یک ساختمان جدید در یک محیط ساخته شده موجود کمک می کند. در صورت بازگرداندن ساختمان ها ، اطمینان حاصل کنید که در نتیجه فضای بیرون قابل استفاده و جذاب است.طراحی نما به داشتن مقیاس دلپذیر ، نسبت و ریتم و رابطه جامد به درجه اعتبار ساقط.

اطمینان حاصل کنید که نمایها با گنجاندن در عرصه عمومی جالب و سرزنده کمک می کنند:درها و پنجره های مکرر ، با چند دیوار خالی ساختمانهای باریک باریک برای ریتم عمودی تر پیش بینی ها و حفره ها از طریق استفاده از پنجره های خلیج ، بالکن ها و ایوان ها مصارف داخلی پر جنب و جوش قابل مشاهده از قسمت بیرونی یا بیرون از خانهاستفاده از مواد و جزییاتی که در طراحی و اجرای آن دقت نشان می دهد. درمان پایه ، میانه و بالا را در ترکیب کلی نمای در نظر بگیرید.

از ویژگی هایی مانند سایه خورشید ، قفسه های نور و پنجره های خلیج استفاده کنید تا نور طبیعی در اختیار سرنشینان قرار گیرد و یک نمای جذاب و مفصل ایجاد شود.

بالکن های اکسترود شده و فرو رفته ، دسترسی به فضای بیرون را فراهم می کنند و در عین حال سطح مناسب سایه بان را برای مناطق داخلی ایجاد می کنند.

اهمیت طراحی نمای ساختمان

طراحی اصولی نما

تعداد و ترکیب عناصر در نمای ساختمان و روابط متضاد بین آنها – همانطور که از نزدیک و از نزدیک مشاهده می شود – کیفیت و علاقه بصری را تعیین می کنند. معماری بزرگ شهری ایجاب می کند که در هر مقیاس ، از طیف وسیعی از مسافت های مشاهده ، سطح یک ساختمان با جزئیات بسیار غنی به نظر برسد. “

طراحی بالکن 

از بالکن ها و همچنین پنجره های گوشه ای و پنجره های خلیج می توان برای مفصل سازی نما و بهبود نظارت منفعل استفاده کرد. بالکنهای فرسوده باید در هر جا امکان پذیر باشند زیرا باعث حفظ حریم خصوصی بهتر ، محافظت از آب و هوا و شکل جذاب تری از معماری نسبت به بالکن های طاقچه می شوند.

 • بالکن های محصور ممکن است در مکان های خاصی مناسب باشند ، به خصوص هنگامی که مسئله سر و صدایی یا وزش باد شدید وجود دارد. آنها
 • باید طوری طراحی شوند که همان خصوصیات بالکن خارجی را داشته باشند:
 • قسمت اعظم لعاب باید کشویی باشد تا فضای باز شود
 • باید فضای کافی برای یک میز و صندلی فراهم شود
 • روکش کف باید ضد آب باشد
 • بالکن ها باید به عنوان یک بخش مستقیم از منطقه اصلی زندگی داخلی عمل کنند.

اهمیت نمای مناسب ساختمان

همه ما خانه ای زیبا می خواهیم که با خانه های دیگر متفاوت باشد و در عین حال می خواهیم ساختمان و نمای آن با محیط همسایه خود سازگار شود. طراحی نما یکی از مواردی است که امروزه معماران به آن توجه زیادی دارند.
زیرا زیبایی و چگونگی نما نمایانگر هنر و کیفیت کار معمار و طراح ساختمان است.
نکاتی در مورد طراحی نمای کلاسیک ساختمان، مانند ترکیبی از تقارن، متریال، رنگ و غیره وجود دارد که در هنگم طراحی نمای ساختمان باید به انها توجه کرد در ابتدا باید هدف از ساخت مشخص شود سپس باتوجه به سبک طراحی داخلی ساختمان ،نمای ساختمان متناسب با آن طراحی شود به عنوان مثال اگر سبک طراحی داخای مدرن می باشد نمای ساختمان به تبعیت از آن باید مدرن طراحی شود.

خصوصیات نما

آنچه در مورد انواع نمای ساختمان باید بدانیم این است که نما ظاهر و نمای بیرونی هر ساختمان باید باهم تناسب داشته باشد. نمای ساختمان مسکونی نیز می تواند نشان دهنده سلایق، علایق، باورها و سنت های مردم باشد.
همچنین شکل ظاهری هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی مانند آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلودگی هوا در مناطق مختلف متفاوت است.
از دیگر عوامل موثر در طراحی نما ساختمان می توان به عایق بودن در برابر سرما و گرما، عایق صدا، مقاومت در برابر زلزله، مقاومت در برابر ضربه، یخ زدگی، مقاومت در برابر آتش و مقاومت در برابر جدا شدن و افتادن از نما اشاره کرد. ، به قابل اجرا بودن در ساختمان های بلند و سبک بودن اشاره کرد.
نمای ساختمان باید در اجرا انعطاف پذیر باشد.
یعنی موادی دارد که در نماهایی با اشکال هندسی گوناگون قابل استفاده است.
همچنین نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که با وجود حفاظت از محیط داخلی، به خوبی با محیط داخلی ارتباط برقرار کند.
به عنوان مثال، ممکن است نور به داخل بتابد یا از محوطه سازی در فضای باز استفاده شود.

هدف از ساخت و ساز ساختمان

هدف از ساخت و ساز بسیار مهم است. پس طراحی باید به گونه ای باشد که تمام نیازهای یک خانواده را برآورده کند.
نمای ساختمان منعکس کننده فعالیت های داخل خانه است. به عنوان مثال، شما ممکن است هنرمندی باشید که به دلیل نیاز به نور طبیعی برای نقاشی، پنجره های بزرگ را انتخاب می کنید.

شرکت طراحی نمای ساختمان

6 نکته برای طراحی نمای ساختمان عالی

 1. موادی را در نظر بگیرید که بر قرار گرفتن در معرض نور تأثیر می گذارند.
 2. اطمینان حاصل کنید که عناصر شیشه ای جلوی دید از داخل را نمی گیرند.
 3. الگوی نور را درک کنید.
 4. از فناوری های مختلف استفاده کنید.
 5. اطمینان حاصل کنید که درها و پنجره ها در جهت درست باز می شوند.
 6. با طراحی بیرونی هماهنگ باشید.

در اینجا قوانینی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین ظاهر را داشته باشید و نمای ساختمان شما بدون ایراد طراحی گردد تا بهترین نما را داشته باشید.

رعایت تقارن

نمای ساختمان مانند همه طرح ها نیازمند تقارن و تعادل است که آن را زیبا جلوه می دهد. راه های زیادی برای رسیدن به این تقارن و تعادل در طراحی وجود دارد. برای مثال می توانید ساختمانی را در نظر بگیرید که دارای در باشد. در وسط بنا قرار دارد و پنجره ها با فواصل مساوی در دو طرف آن قرار گرفته اند یا ساختمانی که تقارن آن با استفاده از خطوط روی سقف و پنجره ها شکل گرفته است. ساختمانی که در آن تقارن رعایت شود بهتر به نظر می رسد.

طراحی نمای ساختمان

نورپردازی ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان باعث برتری نمای ساختمان شما نسبت به سایر ساختمان ها در شب می شود. علاوه بر چراغ‌هایی که بالای درب ورودی و پارکینگ نصب می‌شوند، باید از چراغ‌های دیگری نیز در نمای ساختمان استفاده شود. این نورها باید شبیه به سبک نمای ساختمان باشند.

طراحی نمای ساختمان مدرن

مواد مصرفی

انتخاب متریال مناسب برای نمای ساختمان با توجه به افزایش تنوع مصالح و مصالح موجود برای نمای ساختمان بسیار مشکل است. بهتر است هم به دوام مواد و هم به زیبایی به طور همزمان توجه شود. با یک معمار و طراح داخلی مشورت کنید.

رنگ نمای ساختمان را انتخاب کنید

انتخاب رنگ مناسب می تواند معایب نمای ساختمان را بپوشاند و یا بالعکس در صورت انتخاب نادرست می تواند باعث جلب توجه به معایب ساختمان شود. یکی از طراحان بزرگ نمای ساختمان پیشنهاد می کند که مطمئن ترین و مناسب ترین انتخاب برای رنگ نمای ساختمان، انتخاب دو سایه و پایین یک رنگ است. همچنین می توان از یک رنگ روشن تر یا تیره تر برای بدنه ساختمان و رنگ دیگر برای قسمت های دیگر ساختمان استفاده کرد و رنگ سوم را برای درب در نظر گرفت.

نورگیرهای مناسب را انتخاب کنید

پنجره ها به عنوان روح ساختمان عمل می کنند تا نور خورشید به خانه وارد شود. اولین نکته در انتخاب پنجره های نمای ساختمان دوام آن است. پنجره ها به نوعی بیان شخصیت ساختمان هستند. آنها در حالی که خانه ای قدیمی با پنجره های مستطیل شکل و شیشه های شفاف هستند زیباتر به نظر می رسند.

حفاظت ساختمان

آیا دلیل استفاده از نما در پروژه های ساختمانی را می دانید؟ دلیل اصلی انتخاب نما این است که یک لایه محافظ به ساختمان اضافه می کند. نما در واقع مقاومت مکانیکی هر ساختمان را افزایش می دهد. ساختمان های دارای نما نسبت به سازه های بدون نما در برابر ترک های ناشی از تغییرات دما یا آب و هوا، جذب آب، نور خورشید و انواع آلودگی ها مقاومت بیشتری دارند. سطوح نما همچنین می توانند ساختمان را در برابر باران، رطوبت و بادهای شدید محافظت کنند.

هزینه نگهداری کم

مزیت جایگزین استفاده از نما این است که منجر به کمترین هزینه نگهداری ساختمان می شود. در مقایسه با سطوح رنگ شده، نماهای خشک نیاز به تمیز کردن یا تعمیر بسیار کمی دارند. در واقع، بیشتر نماها به چیزی بیش از شستشوی معمولی نیاز ندارند تا ظاهری تمیز و تازه داشته باشند.

زیبایی شناسی بصری

اگرچه دلایل اولیه استفاده از نما در یک پروژه ساختمانی دلایل عملیاتی است، اما جنبه زیبایی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. انتخاب مناسب نمای ساختمان می تواند ظاهر کلی ساختمان را به طرز چشمگیری تغییر دهد و جذابیت آن را تغییر دهد و ارزش فروش آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به همین دلیل است که سازندگان نما در ایران و خاورمیانه انواع مختلفی از سبک ها و متریال ها را ارائه می دهند. به عنوان مثال، بسته به ترجیح معمار یا سازنده، می توان نماهای مختلفی را در رنگ ها و جلاهای مختلف از صیقلی گرفته تا خشن خریداری کرد.

آب بندی نمای بیرونی نما یکی از اصول مهندسی و جزء لاینفک پروژه می باشد. نفوذ هوای سرد و گرم و همچنین آب به داخل ساختمان باعث کاهش آسایش ساکنین و افزایش مصرف سوخت تا 25 درصد می شود.
آب بندی و آب بندی نمای ساختمان با توجه به اقلیم به شرح زیر است:

 • تعویض شیشه و آب بندی و آب بندی نمای ساختمان شیشه ای با چسب های مخصوص مقاوم در برابر UV در ارتفاع بدون نیاز به داربست.
 • تعویض بازشوهای نمای ساختمان فریم لس و نمای ساختمان کرتین وال در ارتفاع
 • عایق رطوبتی کامل سازه ها با استفاده از فناوری نانو
 • درز ساختمان را بپوشانید.
 • بازسازی و مرمت نمای ساختمان
 • لکه گیری و سیمان کاری در ارتفاع
 • عایق بندی نمای ساختمان (عایق رطوبتی، عایق حرارتی، عایق صدا)
 • مقاوم سازی و عایق رطوبتی سطوح خارجی ساختمان در برابر عوامل جوی (بستن نمای ساختمان، پرکردن فضای بین سنگ ها با ملات همرنگ جهت جلوگیری از نفوذ آب به نمای ساختمان)

تأثیر طراحی نما و فضا بر تجربه ساکنان 

احساس راحتی سرنشینان به تعدادی از عوامل محیطی و غیر محیطی بستگی دارد .طراحی مناسب ساختمان و نما ساختمان ممکن است بر محیط کار تا آنجا که به راحتی و رضایت ادراک شده ساکنان مربوط می شود، تأثیر بگذارد. مشارکت زیبایی شناختی و احساسی ناشی از طراحی ساختمان در واقع بر راحتی و رضایت درک شده حتی زمانی که عوامل محیطی رسمی مرتبط با راحتی یکسان هستند، تأثیر می‌گذارد.

طراحی نمای ساختمان بر اساس متریال

مهم نیست که فضای داخلی چقدر زیبا طراحی شده است، نمای ساختمان اولین نقطه بیان سبک و استاندارد هر خانه است. نما نه تنها باید از زبان طراحی کلی خانه صحبت کند، بلکه باید از نظر بصری جذاب، محافظ، بادوام و مراقبت از آن آسان باشد.

1. نما با رنگ دیوار

رنگ امولسیونی اکریلیک یکی از رایج‌ترین، آسان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای آراستن فضای بیرونی خانه است. با توجه به نیاز طراحی، رنگ دیوارها را می توان بر روی دیوارهای گچ کاری شده با روکش های مات یا ساتن اجرا کرد. رنگ خارجی با کیفیت خوب را انتخاب کنید که به راحتی در بازار در رنگ های بی شمار موجود است.

2.نمای سیمان سفید

سیمان سفید معمولاً در دیوارهای خارجی برای دستیابی به یک روکش بافت استفاده می شود. اگرچه سیمان سفید در شکل اصلی خود نیز زیبا به نظر می رسد، اما در صورت اقتضای طراحی نما، می توان آن را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد. شما می توانید نیروی کار با تجربه را برای دستیابی به سطوح مختلف استخدام کنید. همچنین می توانید با کمک قالب یا شابلون ظاهر سنگ، آجر یا تخته چوب را به نمای ساختمان خود بدهید.

3.نمای بتنی

بتن، علاوه بر اینکه یک مصالح ساختمانی اولیه است، در حال حاضر در بسیاری از خانه ها به عنوان یک ماده برجسته طراحی نمای ساختمان محبوب است. این ماده بادوام و همه کاره ظاهری بروتالیستی و در عین حال زیبا را ارائه می دهد، که به خوبی با مواد دیگری مانند چوب، رنگ و شیشه ادغام می شود.

4.نمای آجری

آجر (ساخته شده از خاک رس، خاکستر بادی) نیز یک مصالح ساختمانی اولیه است که می‌توان آن را خالی گذاشت تا پوشش ساختمانی قابل لمس، ماندگار و با قابلیت مراقبت آسان را به نمایش بگذارد. این سطح بافتی می تواند مکمل سبک های صنعتی، سنتی و معاصر در طراحی نما باشد.

این متریال به سبک صنعتی با سطوح ساده مانند دیوارهای گچ کاری شده و رنگ شده، بتن اکسپوز، شیشه و مواردی از این دست به خوبی هماهنگ می شود. اگر خانه شما اجازه نمی دهد آجرهای ساختاری در معرض دید قرار گیرند، می توانید به سراغ کاشی های آجری مصنوعی بروید که ظاهر یک دیوار آجری طبیعی را تکرار می کنند.

5. نمای چوبی

چوب یک ماده فوق العاده سازگار است که می تواند گرما و زیبایی ارگانیک را به فضای بیرونی بیاورد. شما می توانید از بین تعداد زیادی از گزینه های چوب سخت، چوب نرم و چوب مهندسی شده موجود در تولید کنندگان، انتخاب کنید. تخته ها و پانل های چوبی را می توان رنگ آمیزی، لکه دار یا جلا داد تا ظاهر و احساس مورد نظر را به دست آورد.

6.نمای سنگی

طراحان از سنگ های طبیعی مانند ماسه سنگ، تراورتن و گرانیت در نمای بیرونی خانه هم به صورت ساختاری و هم به صورت دیوار خشک استفاده کرده اند. این نه تنها یک جایگزین سازگار با محیط زیست برای بسیاری از راه حل های مهندسی شده نما است، بلکه سنگ مهر و موم شده برای بیرونی سخت و فاسد نشدنی نیز ایجاد می کند.

7.نمای فلزی

فلز یکی دیگر از مواد در طراحی نمای ساختمان است که به آرامی در ایران محبوبیت پیدا می کند. طراحان از فولاد تصفیه شده، فولاد کورتن، روی و آلومینیوم در نمای ساختمان استفاده می کنند تا حال و هوای صنعتی پیچیده ای را القا کنند. همانطور که چوب طبیعی هوا می کند، فلزاتی مانند فولاد کورتن و روی در طول زمان پتینه زیبایی ایجاد می کنند.

8.نمای شیشه ای

نمای شیشه ای، در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است این نما که بیشتر در ساختمان ها و برج های بلند استفاده می شودزیبایی منحصر به فردی به ساختمان می بخشد. طراحی نما با شیشه ساختمان را مدرن تر نشان می دهد.

15 بهترین طراحی نمای ساختمان خانه 

آیا می دانستید ارزش ملک شما به طرح های نمای ساختمان بستگی دارد؟ آره! معمولاً در مقیاس ترسیم می شود، اندازه گیری های خانه تمام شده مستقیماً با طول و ضخامت نقشه های معماری مطابقت دارد. شما با کمک این طرح های نما در مورد اینکه خانه شما از زوایای خاص چگونه به نظر می رسد جمع آوری خواهید کرد.

قبل از ملاقات با معمار، با طراحی نمای خانه که در این مقاله ذکر شده است، بدانید که از خانه زیبای خود چه انتظاری دارید.

بهترین طرح های نمای ساختمان برای خانه های دارای عکس:
این بخش طرح‌های نمای ساختمان را از زوایای مختلف به شما ارائه می‌کند و به شما ایده‌ای درباره ظاهر خانه می‌دهد. اجازه دهید نگاهی به آن بیندازیم.

1. طراحی نمای ساختمان یک طبقه

طراحی نمای ساختمان یک طبقه
طراحی نمای ساختمان یک طبقه

یکی از طرح های نما برای هر خانه، نمای جلوی ساختمان است. این طراحی نما جلوی خانه به شما نمای کاملی از خانه شما از سطح ورودی به همراه دروازه اصلی، پنجره ها، ورودی و غیره می دهد. نمای جلو دیوارهای جانبی را نشان نمی دهد، مگر اینکه به صورت استراتژیک ساخته شده باشد یا از خانه شما بیرون زده باشد. ارتفاعات سه بعدی بر روی ساختمان آن را به زیبایی، زیبا می کند.

2. طراحی نمای ساختمان دو طبقه

طراحی نمای ساختمان دو طبقه
طراحی نمای ساختمان دو طبقه

نمای ساختمان دو طبقه به جز یک طبقه اضافی، نسبتاً شبیه به یک خانه ساده است. این نمونه ای دیگر از نماهای جلویی است که تمام ویژگی های برآمده این ساختمان دو طبقه را منحصر به فرد و بی نقص به نمایش می گذارد. پارکینگ کوچک جلوی خانه یک بالکن در طبقه اول با طرح های دیواری شیک است.

3. طراحی نمای ساختمان سه طبقه

طراحی نمای ساختمان سه طبقه
طراحی نمای ساختمان سه طبقه

نمای ساختمان سه طبقه در بسیاری از مکان ها یک منظره رایج است. این خانه‌ها توسط افرادی ساخته شده‌اند که چندان به فرهنگ آپارتمان‌نشینی علاقه‌مند نیستند، اما همچنان می‌خواهند برخی از عناصر را در خود جای دهند. این طرح نمای ساختمان تصویر واضحی از یک ساختمان سه طبقه در نمای جلو به شما می دهد. اگرچه این یک نمای نهایی است، اما همیشه می توانید مطابق با نیاز خود تغییراتی ایجاد کنید.

4. طراحی سه بعدی نما

طراحی نمای ساختمان سه بعدی
طراحی نمای ساختمان سه بعدی

اگر می خواهید نما از ویژگی های خط خود ایجاد کنید، نمای سه بعدی می تواند یک انتخاب عالی باشد. رابطه بین مدل ساختمان و نما کاملا مشهود است. از آنجایی که ارتفاع گیری یک آماده سازی است که قبل از شروع ساخت و ساز انجام می شود، همیشه می توانید جزئیات منعکس شده در طرح های طراحی را مطابق با نیاز خود به روز کنید.

5. نمای دیوار خانه طرح مرکب

نمای دیوار خانه طرح مرکب
نمای دیوار خانه طرح مرکب

یک دیوار مرکب افزودنی ضروری برای هر خانه است که از ساختمان شما محافظت می کند و زیبایی را به منظره بیننده می بخشد. یک بخش مسطح منفرد را پوشش می دهد که در سراسر فضا زیبا و جذاب به نظر می رسد. می توانید ارتفاع دیوار مرکب را بر اساس نیاز خود نهایی کنید. ورودی و نمای جلوی تراس نیز به وضوح قابل مشاهده است.

6. نمای خانه های ییلاقی

طراحی نمای ساختمان ییلاقی
طراحی نمای ساختمان ییلاقی

به طور معمول، یک خانه ییلاقی دارای یک طبقه یا یک طبقه دوم جزئی با سبک کلبه است. نمای زیبای این خانه ییلاقی دارای سقفی مسطح با ساختاری بیرون زده مانند دودکش است. شما می توانید تمام طرح ها را به صورت خام مشاهده کنید و به شما بینشی در مورد آنچه می گیرید می دهد. بخش هایی از ساختمان ها به نظر می رسد که در بلوک ها قرار دارند و طراحی منحصر به فردی را ایجاد می کنند.

7. نمای خانه دوبلکس

طراحی نمای خانه دوبلکس
طراحی نمای خانه دوبلکس

این یک نمای خانه ساده است که هر روز در حال رشد است. طراحی‌های متفکرانه و ساده این ساختمان در ترکیب با رنگ خاکستری خنثی به خوبی کار می‌کنند و همه عناصر را به زیبایی پیوند می‌دهند. یک پارکینگ ساده در جلوی خانه در نظر گرفته شده است که با توجه به نیاز شخصی شما قابل تغییر است.

8. نمای خانه ی تک واحدی

طراحی نمای خانه ی تک واحدی
طراحی نمای خانه ی تک واحدی

خانه های مستقل ساخت و سازهایی هستند که به ویژه در حومه شهر محبوبیت پیدا می کنند. اما حومه شهر به این معنا نیست که شما نمی توانید تمام تلاش خود را در طراحی و نمایش معماری خانه خود انجام دهید. همچنین این طرح برای افرادی که می خواهند ظاهری شیک و بدون سر و صدا زیاد داشته باشند مناسب است.

9. طراحی نمای خانه فوق مدرن

طراحی نمای خانه مدرن
طراحی نمای خانه مدرن

طرح های شیشه ای از جمله گزینه های مورد علاقه بسیاری از افرادی است که می خواهند به خانه شما ظاهری شیک و غنی ببخشند. این طراحی نه تنها فوق مدرن است، بلکه با قرار دادن نورپردازی جذاب، بیشتر ارتقا یافته است. این نما، ضریب سبک را با عناصر طبیعی ترکیب می کند که همه آنها را به زیبایی گره می زند. اضافه شدن یک پارچه در قسمت جلویی زیبایی دیگری است که باید به آن نگاه کنید.

10. طراحی نمای آپارتمان

طراحی نمای آپارتمان
طراحی نمای آپارتمان

فرهنگ آپارتمان نشینی در مناطق شهری و روستایی به دلیل همه مزایایی که دارد به سرعت در حال تکثیر است. این یکی از بهترین طرح های نما است که به شما پیش نمایشی از ظاهر آپارتمان شما می دهد. نه همیشه، اما برخی از ساختمان‌های آپارتمانی دارای مکان‌های خرید تجاری در طبقه همکف هستند که فضا را حتی بیشتر ارتقا می‌دهند. طراحی هر طبقه کاملاً مشابه است و در عین حال زیبا به نظر می رسد.

11. طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا
طراحی نمای ویلا

داشتن ویلا برای خیلی ها آرزوست و برای تحقق این رویا سرمایه گذاری مالی زیادی لازم است. داشتن یک پلان نمای عالی در محل، قبل از انتخاب نهایی به شما ایده می دهد. این نمای خانه زیبا ظاهر خانه شما را در جلو و پهلو ترکیب می کند. شما می توانید به زیبایی از فضای پارکینگ، پاسیو و محوطه باغ خود چشم اندازی واضح داشته باشید.

12. طراحی نمای ساختمان سنتی

طراحی نمای ساختمان سنتی
طراحی نمای ساختمان سنتی

اگر به دنبال راهی برای ترکیب سبک های مدرن و امروزی در ظاهر خانه خود هستید، این یکی از بهترین و جدیدترین طرح های نما است که می توانید انتخاب کنید. اگرچه تنها یک طبقه برای مقاصد مسکونی وجود دارد، یک تراس در بالای آن است. شما نماهای جانبی و جلویی از ساختمان دارید که به شما ایده خوبی در مورد ظاهر ساخت و ساز می دهد.

13. طراحی نمای ساختمان طرح چوبی

طراحی نمای ساختمان طرح چوبی
طراحی نمای ساختمان طرح چوبی

این یکی دیگر از طراحی‌های نمای ساختمان خانه است که برای افرادی که می‌خواهند چوب را در فضای بیرونی خانه‌تان بگنجانند، مناسب‌تر است. این ساختمان دو طبقه دارای سقفی مسطح با درها و دکورهای چوبی است. افزودن نرده شیشه ای مزیت دیگری است. شما می توانید مواد استفاده شده را با توجه به انتخاب شخصی خود در هر طبقه تغییر دهید.

14. طراحی نمای خانه های کوچک

طراحی نمای خانه های کوچک
طراحی نمای خانه های کوچک

داشتن یک خانه برای خیلی ها، صرف نظر از اندازه، یک رویا است. با تکنیک های مدرنی که در اختیار ماست، لازم نیست نا امید شوید، به خصوص زمانی که می خواهید یک خانه کوچک بسازید. این نمای زیبا از یک خانه کوچک می تواند نمونه کاملی از زیبایی یک خانه با عناصر معماری و پرداخت شیک آن باشد.

15. طراحی نمای ساختمان اداری

طراحی نمای ساختمان اداری
طراحی نمای ساختمان اداری

طراحی اداری شما کاملاً متفاوت از یک ساختمان مسکونی است، زیرا به جای تمرکز بر احساس خانه بودن، بر حس کلاسیک و جذاب تمرکز دارد. طراحی روستایی و ظریف نه تنها شما را تشویق می کند که با اشتیاق بسیار مورد نیاز به سر کار بروید. در چنین مناطقی همیشه یک پارکینگ مجزا برای کارکنان در نظر گرفته شده است.

همه ما آرزوی زندگی در یک خانه زیبا را داریم. طرحی نمای ساختمان به شما ایده می‌دهند که چه چیزی در داخل و خارج از خانه خود انتظار دارید. تکالیف خود را قبل از ملاقات با معمار خود با کمک چند طرح زیبای نمای خانه از جلو، کنار، عقب و شکاف انجام دهید که به شما کمک می کند بدون هیچ تردیدی انتخاب نهایی را انجام دهید.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

مشاوره رایگان

برای یک طراحی زیبا با ما تماس حاص فرمائید

آخرین مقالات

بازسازی ویلا در شمال و نکاتی که قبل از اقدام به بازسازی باید بدانید

بازسازی ویلا در شمال یک فکر جذاب و رویایی است اما با رعایت نکاتی می‌تواند صرفا از یک رویا خارج شود و رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد. داشتن یک ویلا در شمال یک بحث است و بازسازی ویلا در شمال بحث دیگری که ما در این مقاله به

ادامه مطلب »
هزینه بازسازی مغازه

هزینه بازسازی مغازه و نحوه محاسبه آن

هزینه بازسازی مغازه می‌تواند مهمترین دلیل برای اقدام به بازسازی ساختمان باشد. برآورد هزینه بازسازی مغازه اولین گام برای انجام همچین کاری است و با اطلاع داشتن از میانگین آن می توانید انتخاب مطمئن و مناسبی انجام دهید و نه تنها دچار ضرر نشوید بلکه در این دنیای پر رقابت

ادامه مطلب »

بازسازی ویلا چند قدم تا داشتن ویلای رویایی

داشتن یک ویلای زیبا و دیدنی آرزوی هر شخصی است اما شاید یک سری از عوامل باعث شود که خیلی از افراد را از این کار باز دارد. اما همانطور که می‌دانیم بازسازی آپارتمان یا ویلا یک امر ضروری می‌باشد زیرا به مرور زمان دچار مشکلات و خرابی‌هایی می‌شود که

ادامه مطلب »
بازسازی مغازه

صفر تا صد بازسازی مغازه

بازسازی مغازه چه مقدار اهمیت دارد؟ آیا یک کار بسیار ضروی می‌باشد یا صرفا یک هزینه‌ی اضافی است؟ دلایل متفاوتی برای بازسازی مغازه وجود دارد. میزان تخریب و فرسودگی مغازه و وسایل آن، زیبایی بصری و جذب مشتری یا تغییر کاربری مغازه از دلیل‌های اصلی اقدام به بازسازی مغازه می‌باشد.

ادامه مطلب »
قوانین بازسازی آپارتمان

قوانین بازسازی ‌آپارتمان

آیا شما هم احساس می‌کنید که نیاز به بازسازی آپارتمان خود دارید؟ ممکن است برای شما سوالاتی از قبیل قوانین بازسازی آپارتمان به چه صورت است یا اینکه هزینه بازسازی آپارتمان چقدر می‌شود؟ همچنین ممکن است پیش خودتان بگویید که همیشه آرزوی داشتن یک خانه با پذیرایی بزرگ را داشته‌اید

ادامه مطلب »
هزینه بازسازی آپارتمان

هزینه بازسازی آپارتمان

آیا خانه شما به بازسازی نیاز دارد اما نمی‌دانید که هزینه بازسازی آپارتمان چقدر است؟ می‌دانیم که بازسازی آپارتمان قدیمی یک امر ضروری می‌باشد مخصوصا اگر قسمت یا قسمت‌هایی از آپارتمان تخریب شده یا نیاز به تعمیر داشته باشند و در صورت بازسازی نشدن تبعات بدی برای شما به همراه

ادامه مطلب »

ارسال دیدگاه