طراحی نمای ساختمان

 طراحی نمای ساختمان از آنجایی که اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمانی از طریق نمای خارجی آن شکل می گیرد. نمای ساختمان شما تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت اشخاص از کیفیت و نحوه ساخت بنای شما دارد یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت می تواند اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن بیننده تداعی کندو ملاک خوبی جهت قضاوت در استفاده بهینه و بجای عناصر معماری توسط سازنده باشد .

برای سفارش طراحی نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان با گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

نماهای ساختمانی عموماً به سبکهای مختلف و با استفاده از متریال های متنوع همچون آجر، چوب های اشباع مانند ترموود ، سنگ تراورتن ، سنگ گرانیت ، سنگ آنتیک ، سنگ مرمریت ، شیشه ، ورق های کامپوزیت آلومینیوم ، سرامیک و… اجراء می گردندکه جهت صرفه جویی در هزینه ها و رسیدن به انتخابی معقول و منطقی بهتر است.

اقدامات قبل از طراحی نما

قبل از هر اقدامی در جهت تغییر نما در پروژه های تعمیرات ساختمان و بازسازی یا اجرای نما در پروژه های نوسازی نمای ساختمان خود را به دست مهندسین معماری یا شرکت های ساختمانی و دکوراسیون داخلی بسپارید

از نقاط مثبت و منفی و همچنین چالش های پیش رو قبل از اجرای طرح با خبر شوید طراحی نمای ساختمان به شیوه رایج در ایران به سبک نمای کلاسیک و نمای ترکیبی  یا نمای مدرن معرفی و نامیده می شوددر ادامه تاکید می شود که کاربری بنای شما تاثیر بسیاری بر نمای بیرونی ساختمان خواهد داشت .

بعنوان مثال طراحی نمای ویلا تفاوتی های با طراحی نمای آپارتمان خواهد دادهمچنین عوامل دیگری از قبیل ضوابط شهر سازی و شهرداری ، بافت و اقلیم منطقه ، بودجه و سلیقه کارفرما در امر دیزاین موثر خواهد بود.

طراحی نمای ساختمان مدرن

طراحی نمای بیرونی ساختمان

اهمیتی که کارفرما نسبت به طراحی نمای بیرونی ساختمان مسکونی، تجاری، اداری و ویلا از خود نشان می دهد، باعث شده تا گروه های طراحی و معماری با تفکر و خلاقیت در طراحی نمای ساختمان و استفاده از مصالح ساختمانی متنوع، نماهای متفاوت و زیبایی را خلق و از تکراری شدن نمای بیرونی ساختمان ها جلوگیری کنند.
ایجاد بخش بندی و جداکننده ها، عمق در سطح نمای ساختمان و رعایت جزئیات در طراحی های پیچیده، از جمله عواملی هستند که استفاده هوشمندانه و اصولی از آن ها باعث طراح های منحصر به فردی در نمای بیرونی ساختمان می شود.

خدمات مرتبط:

 • بازسازی ساختمان در تهران
 • معماری داخلی ساختمان

نما یک ساختمان

 اولین بخش از یک ساختمان است که به ما درباره ساختار،سبک معماری و طراحی،متریال کاربردی اطلاعات مفید و کاربردی میدهد.نمای خاص و متفاوت یک ساختمان نمایش دهنده ی خلاقیت و دید معمار آن پروژه و تحت تاثیر قرار دادن با طراحی خاص و منحصر به فرد.با وجود عوامل مختلف تاثیرگذار در روند کار،میتوان منتظر خلق شگفتی های غیر منتظره در طراحی نما بود.هنگامی که قصد طراحی نما برای پروژه خود دارید به راحتی میتوانید با مشاوره با یک شرکت متخصص در طراحی نما به هدف خود و رسیدن به یک نما عالی و همچنین طرحی اقتصادی و مقرون یه صرفه برسید.

نمای ساختمان چیست؟

یک نما به یک طرف ، معمولاً جلوی یک ساختمان اشاره دارد. این یک قطعه جدایی ناپذیر در طراحی کلی یک ساختمان است. این امکان را برای ایجاد شخصیت و شخصیت در یک ساختمان فراهم می کند. نما ها می توانند در اشکال و اندازه های زیادی به چشم بیایند و واقعاً فرصتی برای معمار است که با به وجود آوردن یک ساختمان می تواند استعداد خود را به نمایش بگذارد.

اگرچه یک نما اغلب با ساختمان های قدیمی تر و ساختمان های معتبر همراه است ، اما هر ساختمان می تواند یک نمای قابل تشخیص ایجاد کند. بسیاری از بناها و ساختمانهای ذکر شده در مناطق حفاظت شده ممکن است محدودیتی در تغییر نمای آنها داشته باشند. این نشان دهنده اهمیت آنها نه تنها برای ساختمان بلکه برای جوامع محلی و محیط ها است.

نمای ساختمان چیست

خدمات مرتبط: دکوراسیون داخلی

دیوار پرده نوعی از نما است که هیچ تأثیر ساختاری ندارد. این سازه جداگانه متصل به ساختمان است. این امر به ویژه در معماری مدرن معمول است كه در آن معمار از یك طرح استفاده می كند اما آن را به حمایت ساختاری یك ساختمان نمی رساند.

در اینجا ، ما علاقه مندیم که نشان دهیم چگونه معماری و ساختمان های مدرن می توانند از نمایها برای بهبود طراحی ساختمان استفاده کنند. یک طراحی ساده اما در عین حال زیبا می تواند به طور ناگهانی شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد. این قدرت طراحی عالی است و این چیزی است که ما در خلق آن خستگی ناپذیر کار می کنیم.

چرا یک نمای ساختمان مهم است؟

یک نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است. در بسیاری از ساختمانها طرح های استانداردی مطابق با مقررات ساختاری تنظیم شده اند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند. این تأثیرات مخربی بر مکانهایی که ما در آن زندگی می کنیم و ساختمانهایی که فاقد چیز خاصی هستند ، می باشد.

علاوه بر زیبایی شناسی ، یک نمای ساختمان نیز نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد ، ایده ها و طراحی نما ، یک ساختمان ساختمانی می تواند بسیاری از فرصت ها را برای ساختمان ها باز کند.

از آنجا که ما به طور مداوم از ساختمانهایی که در آن زندگی می کنیم و در آن کار می کنیم تقاضا بیشتری داریم – این که اینها چه راندمان انرژی دارند یا اینکه در یک مکان خاص چقدر خوب قرار دارند ، نمای ساختمان بخش مهمی در این امر است.

یک نمای ساختمان یا دیوار پرده تأثیر زیادی در جریان هوا و نور در یک ساختمان و همچنین چگونگی کنار آمدن آن با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال ، این می تواند مانع از ایجاد تونل باد شود یا ساختمان در برابر تابش باد شدید آسیب پذیر باشد.

چرا طراحی نمای ساختمان مهم است

طراحی نما

لیست چک طراحی نمای بیرونی ساختمان نقش مثبتی در عرصه عمومی دارد نما به عنوان جزئی جدایی ناپذیر ساختمان به خوبی در نظر گرفته شده و طراحی شده است نمای یک ساختمان که از خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در کمک به راحتی و جذابیت یک منطقه دارد.

بنابراین ، نما باید به گونه ای طراحی شود که دارای مقیاس و ظاهری دلپذیر ، نسبت و ریتم ، رابطه جامد و از درجه اعتبار ساقط و مادی بودن باشد. باید از طراحی آنها مراقبت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان در معرض دید جدی از نزدیکی و دور قرار دارد. ضروری است که تمام ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شود.

تحولات کاربردهای مختلط اغلب شکل توسعه غالب در مناطق مرکز شهر است. به این ترتیب ، نمای آنها نقش مهمی در افزایش زیبایی و جذابیت خیابان بازی می کند.

تمرین طراحی نما ساختمان بهتر

خطوط ساختمان و مشکلات را دنبال کنید.یک خط ساختمان مشترک باعث تداوم نمای ساختمانها می شود و تعریف و محوطه خیابان را ارائه می دهد. این امر قلمرو عمومی را تقویت می کند و به ادغام یک ساختمان جدید در یک محیط ساخته شده موجود کمک می کند. در صورت بازگرداندن ساختمان ها ، اطمینان حاصل کنید که در نتیجه فضای بیرون قابل استفاده و جذاب است.طراحی نما به داشتن مقیاس دلپذیر ، نسبت و ریتم و رابطه جامد به درجه اعتبار ساقط.

اطمینان حاصل کنید که نمایها با گنجاندن در عرصه عمومی جالب و سرزنده کمک می کنند:درها و پنجره های مکرر ، با چند دیوار خالی ساختمانهای باریک باریک برای ریتم عمودی تر پیش بینی ها و حفره ها از طریق استفاده از پنجره های خلیج ، بالکن ها و ایوان ها مصارف داخلی پر جنب و جوش قابل مشاهده از قسمت بیرونی یا بیرون از خانهاستفاده از مواد و جزییاتی که در طراحی و اجرای آن دقت نشان می دهد. درمان پایه ، میانه و بالا را در ترکیب کلی نمای در نظر بگیرید.

از ویژگی هایی مانند سایه خورشید ، قفسه های نور و پنجره های خلیج استفاده کنید تا نور طبیعی در اختیار سرنشینان قرار گیرد و یک نمای جذاب و مفصل ایجاد شود.

بالکن های اکسترود شده و فرو رفته ، دسترسی به فضای بیرون را فراهم می کنند و در عین حال سطح مناسب سایه بان را برای مناطق داخلی ایجاد می کنند.

اهمیت طراحی نمای ساختمان

نما ها را با غنیمت بسازید – وقتی از نزدیک و از دور مشاهده می شود.

تعداد و ترکیب عناصر در نمای ساختمان و روابط متضاد بین آنها – همانطور که از نزدیک و از نزدیک مشاهده می شود – کیفیت و علاقه بصری را تعیین می کنند. معماری بزرگ شهری ایجاب می کند که در هر مقیاس ، از طیف وسیعی از مسافت های مشاهده ، سطح یک ساختمان با جزئیات بسیار غنی به نظر برسد. “

خدمات مرتبط :

 • معماری داخلی
 • بازسازی ساختمان

باله های شیشه ای عمودی (پارنل ، اوکلند).

بالکن ها هنگام طراحی نما باید مورد توجه جدی قرار بگیرند.

از بالکن ها و همچنین پنجره های گوشه ای و پنجره های خلیج می توان برای مفصل سازی نما و بهبود نظارت منفعل استفاده کرد. بالکنهای فرسوده باید در هر جا امکان پذیر باشند زیرا باعث حفظ حریم خصوصی بهتر ، محافظت از آب و هوا و شکل جذاب تری از معماری نسبت به بالکن های طاقچه می شوند.

 • بالکن های محصور ممکن است در مکان های خاصی مناسب باشند ، به خصوص هنگامی که مسئله سر و صدایی یا وزش باد شدید وجود دارد. آنها
 • باید طوری طراحی شوند که همان خصوصیات بالکن خارجی را داشته باشند:
 • قسمت اعظم لعاب باید کشویی باشد تا فضای باز شود
 • باید فضای کافی برای یک میز و صندلی فراهم شود
 • روکش کف باید ضد آب باشد
 • بالکن ها باید به عنوان یک بخش مستقیم از منطقه اصلی زندگی داخلی عمل کنند.

چرا طراحی نمای ساختمان مهم است؟

همه ما خانه ای زیبا می خواهیم که با خانه های دیگر متفاوت باشد و در عین حال می خواهیم ساختمان و نمای آن با محیط همسایه خود سازگار شود. طراحی نما یکی از مواردی است که امروزه معماران به آن توجه زیادی دارند.
زیرا زیبایی و چگونگی نما نمایانگر هنر و کیفیت کار معمار و طراح ساختمان است.
نکاتی در مورد طراحی نمای کلاسیک ساختمان، مانند ترکیبی از تقارن، متریال، رنگ و غیره وجود دارد که در هنگم طراحی نمای ساختمان باید به انها توجه کرد در ابتدا باید هدف از ساخت مشخص شود سپس باتوجه به سبک طراحی داخلی ساختمان ،نمای ساختمان متناسب با آن طراحی شود به عنوان مثال اگر سبک طراحی داخای مدرن می باشد نمای ساختمان به تبعیت از آن باید مدرن طراحی شود.

خصوصیات نما

آنچه در مورد انواع نمای ساختمان باید بدانیم این است که نما ظاهر و نمای بیرونی هر ساختمان باید باهم تناسب داشته باشد. نمای ساختمان مسکونی نیز می تواند نشان دهنده سلایق، علایق، باورها و سنت های مردم باشد.
همچنین شکل ظاهری هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی مانند آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلودگی هوا در مناطق مختلف متفاوت است.
از دیگر عوامل موثر در طراحی نما ساختمان می توان به عایق بودن در برابر سرما و گرما، عایق صدا، مقاومت در برابر زلزله، مقاومت در برابر ضربه، یخ زدگی، مقاومت در برابر آتش و مقاومت در برابر جدا شدن و افتادن از نما اشاره کرد. ، به قابل اجرا بودن در ساختمان های بلند و سبک بودن اشاره کرد.
نمای ساختمان باید در اجرا انعطاف پذیر باشد.
یعنی موادی دارد که در نماهایی با اشکال هندسی گوناگون قابل استفاده است.
همچنین نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که با وجود حفاظت از محیط داخلی، به خوبی با محیط داخلی ارتباط برقرار کند.
به عنوان مثال، ممکن است نور به داخل بتابد یا از محوطه سازی در فضای باز استفاده شود.

هدف از ساخت و ساز ساختمان

هدف از ساخت و ساز بسیار مهم است. پس طراحی باید به گونه ای باشد که تمام نیازهای یک خانواده را برآورده کند.
نمای ساختمان منعکس کننده فعالیت های داخل خانه است. به عنوان مثال، شما ممکن است هنرمندی باشید که به دلیل نیاز به نور طبیعی برای نقاشی، پنجره های بزرگ را انتخاب می کنید.

شرکت طراحی نمای ساختمان

6 نکته برای طراحی نمای ساختمان عالی

 1. موادی را در نظر بگیرید که بر قرار گرفتن در معرض نور تأثیر می گذارند.
 2. اطمینان حاصل کنید که عناصر شیشه ای جلوی دید از داخل را نمی گیرند.
 3. الگوی نور را درک کنید.
 4. از فناوری های مختلف استفاده کنید.
 5. اطمینان حاصل کنید که درها و پنجره ها در جهت درست باز می شوند.
 6. با طراحی بیرونی هماهنگ باشید.

در اینجا قوانینی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین ظاهر را داشته باشید و نمای ساختمان شما بدون ایراد طراحی گردد تا بهترین نما را داشته باشید.

رعایت تقارن

نمای ساختمان مانند همه طرح ها نیازمند تقارن و تعادل است که آن را زیبا جلوه می دهد. راه های زیادی برای رسیدن به این تقارن و تعادل در طراحی وجود دارد. برای مثال می توانید ساختمانی را در نظر بگیرید که دارای در باشد. در وسط بنا قرار دارد و پنجره ها با فواصل مساوی در دو طرف آن قرار گرفته اند یا ساختمانی که تقارن آن با استفاده از خطوط روی سقف و پنجره ها شکل گرفته است. ساختمانی که در آن تقارن رعایت شود بهتر به نظر می رسد.

طراحی نمای ساختمان

نورپردازی ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان باعث برتری نمای ساختمان شما نسبت به سایر ساختمان ها در شب می شود. علاوه بر چراغ‌هایی که بالای درب ورودی و پارکینگ نصب می‌شوند، باید از چراغ‌های دیگری نیز در نمای ساختمان استفاده شود. این نورها باید شبیه به سبک نمای ساختمان باشند.

طراحی نمای ساختمان مدرن

مواد مصرفی

انتخاب متریال مناسب برای نمای ساختمان با توجه به افزایش تنوع مصالح و مصالح موجود برای نمای ساختمان بسیار مشکل است. بهتر است هم به دوام مواد و هم به زیبایی به طور همزمان توجه شود. با یک معمار و طراح داخلی مشورت کنید.

رنگ نمای ساختمان را انتخاب کنید

انتخاب رنگ مناسب می تواند معایب نمای ساختمان را بپوشاند و یا بالعکس در صورت انتخاب نادرست می تواند باعث جلب توجه به معایب ساختمان شود. یکی از طراحان بزرگ نمای ساختمان پیشنهاد می کند که مطمئن ترین و مناسب ترین انتخاب برای رنگ نمای ساختمان، انتخاب دو سایه و پایین یک رنگ است. همچنین می توان از یک رنگ روشن تر یا تیره تر برای بدنه ساختمان و رنگ دیگر برای قسمت های دیگر ساختمان استفاده کرد و رنگ سوم را برای درب در نظر گرفت.

نورگیرهای مناسب را انتخاب کنید

پنجره ها به عنوان روح ساختمان عمل می کنند تا نور خورشید به خانه وارد شود. اولین نکته در انتخاب پنجره های نمای ساختمان دوام آن است. پنجره ها به نوعی بیان شخصیت ساختمان هستند. آنها در حالی که خانه ای قدیمی با پنجره های مستطیل شکل و شیشه های شفاف هستند زیباتر به نظر می رسند.

حفاظت ساختمان

آیا دلیل استفاده از نما در پروژه های ساختمانی را می دانید؟ دلیل اصلی انتخاب نما این است که یک لایه محافظ به ساختمان اضافه می کند. نما در واقع مقاومت مکانیکی هر ساختمان را افزایش می دهد. ساختمان های دارای نما نسبت به سازه های بدون نما در برابر ترک های ناشی از تغییرات دما یا آب و هوا، جذب آب، نور خورشید و انواع آلودگی ها مقاومت بیشتری دارند. سطوح نما همچنین می توانند ساختمان را در برابر باران، رطوبت و بادهای شدید محافظت کنند.

هزینه نگهداری کم

مزیت جایگزین استفاده از نما این است که منجر به کمترین هزینه نگهداری ساختمان می شود. در مقایسه با سطوح رنگ شده، نماهای خشک نیاز به تمیز کردن یا تعمیر بسیار کمی دارند. در واقع، بیشتر نماها به چیزی بیش از شستشوی معمولی نیاز ندارند تا ظاهری تمیز و تازه داشته باشند.

زیبایی شناسی بصری

اگرچه دلایل اولیه استفاده از نما در یک پروژه ساختمانی دلایل عملیاتی است، اما جنبه زیبایی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. انتخاب مناسب نمای ساختمان می تواند ظاهر کلی ساختمان را به طرز چشمگیری تغییر دهد و جذابیت آن را تغییر دهد و ارزش فروش آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به همین دلیل است که سازندگان نما در ایران و خاورمیانه انواع مختلفی از سبک ها و متریال ها را ارائه می دهند. به عنوان مثال، بسته به ترجیح معمار یا سازنده، می توان نماهای مختلفی را در رنگ ها و جلاهای مختلف از صیقلی گرفته تا خشن خریداری کرد.

آب بندی نمای بیرونی نما یکی از اصول مهندسی و جزء لاینفک پروژه می باشد. نفوذ هوای سرد و گرم و همچنین آب به داخل ساختمان باعث کاهش آسایش ساکنین و افزایش مصرف سوخت تا 25 درصد می شود.
آب بندی و آب بندی نمای ساختمان با توجه به اقلیم به شرح زیر است:

 • تعویض شیشه و آب بندی و آب بندی نمای ساختمان شیشه ای با چسب های مخصوص مقاوم در برابر UV در ارتفاع بدون نیاز به داربست.
 • تعویض بازشوهای نمای ساختمان فریم لس و نمای ساختمان کرتین وال در ارتفاع
 • عایق رطوبتی کامل سازه ها با استفاده از فناوری نانو
 • درز ساختمان را بپوشانید.
 • بازسازی و مرمت نمای ساختمان
 • لکه گیری و سیمان کاری در ارتفاع
 • عایق بندی نمای ساختمان (عایق رطوبتی، عایق حرارتی، عایق صدا)
 • مقاوم سازی و عایق رطوبتی سطوح خارجی ساختمان در برابر عوامل جوی (بستن نمای ساختمان، پرکردن فضای بین سنگ ها با ملات همرنگ جهت جلوگیری از نفوذ آب به نمای ساختمان)

تأثیر طراحی نما و فضا بر تجربه ساکنان ساختمان در داخل ساختمان

احساس راحتی سرنشینان به تعدادی از عوامل محیطی و غیر محیطی بستگی دارد .طراحی مناسب ساختمان و نما ساختمان ممکن است بر محیط کار تا آنجا که به راحتی و رضایت ادراک شده ساکنان مربوط می شود، تأثیر بگذارد. مشارکت زیبایی شناختی و احساسی ناشی از طراحی ساختمان در واقع بر راحتی و رضایت درک شده حتی زمانی که عوامل محیطی رسمی مرتبط با راحتی یکسان هستند، تأثیر می‌گذارد.

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

مشاوره رایگان

برای یک طراحی زیبا با ما تماس حاص فرمائید

آخرین مقالات

اصول طراحی فضای سبز ویلا

اصول طراحی ویلا + نکاتی که باید در نظر گرفت

اگر صاحب ویلا هستید، احتمالاً می دانید که طراحی فضای داخلی آن با طراحی داخلی یک آپارتمان معمولی تفاوت زیادی دارد. در حالی که گستردگی فضا امکانات نقشه کشی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد، به راحتی می‌توان از لوازم جانبی اضافی عبور کرد یا با طراحی مینیمال گیر کرد. تعادل مناسب

ادامه مطلب »

نقشه کشی ویلا (طراحی پلان ویلا) + نمونه کار

نقشه کشی ویلا و طراحی پلان طبقه با ابعاد اولین قدم در طراحی ویلا می باشد. پلان های طبقه با ابعاد به شما ایده ای از فضای موجود می دهد و برای تجسم چیدمان فوق العاده مفید است. به شما امکان می دهد پتانسیل های شگفت انگیز ملک خود را

ادامه مطلب »
طراحی نقشه ویلا دوبلکس

نقشه کشی ویلا دوبلکس همراه با پارکینگ و فضای باز

در این بخش نقشه کشی ویلا دوبلکس همراه با پارکینگ و فضای باز را به شما توضیح خواهیم داد. ویلا دوبلکس چیزی است که طراحی معاصر و سلیقه شیک را مشخص می کند. وجود دو طبقه در خانه، زندگی در آن را هیجان‌انگیز می‌کند. اما آنچه نیز مهم است نحوه

ادامه مطلب »
طراحی پنجره های نمای ویلا

طراحی پلان ویلای دوبلکس + نمونه کار

پلان ویلا دوبلکس ، خانه ای است که در دو طبقه ساخته شده و دارای آشپزخانه و فضای غذاخوری مشترک است. یک دوبلکس معمولاً دارای یک چیدمان کف باز و فرش اضافی است که به آن فضایی ویلا مانند می دهد. ویلا دوبلکس نوعی ساخت و ساز مسکونی است که

ادامه مطلب »
طراحی داخلی ویلا روستیک

طراحی داخلی ویلا روستیک + تصاویر

طراحی داخلی ویلا روستیک را در این نوشته بررسی می کنیم. دوستداران تمام چیزهای طبیعی موظفند از دنج بودن در یک فضای داخلی ویلای روستیک دلپذیر لذت ببرند. زیبایی ساده و بی‌نظیر طراحی ویلا روستیک بیش از حواس را ارضا می‌کند، بلکه با محیط آرامش‌بخش خود روح را تسکین می‌دهد.

ادامه مطلب »
پله های ورودی ویلا

طراحی پله ورودی ویلا مدرن + تصاویر

سبک های طراحی پله ورودی ویلا مدرن را در این نوشته برای شما آورده ایم. شما فقط یک فرصت دارید که اولین تاثیر را داشته باشید. آتلیه معماری مسعودیان به ​​احساسی که وقتی شخصی از در ورودی می گذرد، در ویلای شما ایجاد می کند. آمدن به ویلا نزد عزیزانتان

ادامه مطلب »

ارسال دیدگاه