بازسازی آپارتمان قدیمی کوچک و بزرگ با کمترین هزینه

1/5 - (1 امتیاز)

برای شروع بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ باید از کجا شروع کرد؟ برای بازسازی آپارتمان چه مراحلی را باید طی کرد؟‌ آیا به تنهایی می‌تونم از پس بازسازی خانه بربیام یا باید تیم مشاوره و معماری در کنار خودم داشته باشم؟‌ این‌ها تنها بخشی از سوالاتی است که در ذهن شمایی که قصد دارید آپارتمان خود را بازسازی کنید ممکن است مطرح شود. پس اگر این سوالات، سوالات شما هم می‌باشد ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید تا پاسخ تمام سوالاتتان را دریافت کنید و بدانید برای بازسازی آپارتمان قدیمی کوچک و بزرگ از کجا باید دست به کار شد.

برای اینکه بدانید منزل خود را باید چگونه بازسازی کنید شما را به خواندن مقاله همه چیز درباره بازسازی منزل دعوت می‌کنیم. 

اما قبل از اینکه مقاله را با هم بخوانیم برای آشنایی بیشتر با مجموعه آتلیه معماری مسعودیان به شما پیشنهاد می‌کنیم که فیلم زیر را مشاهده کنید. 

و اما این از شما و این هم از ۴ مرحله‌ای که تعیین کردن آن‌ها برای بازسازی آپارتمان ضروری است. 

1. مرحله تحقیق برای بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ قدیمی

برای بازسازی آپارتمان، ابتدا نیاز است که مراحل تحقیقاتی را به دقت طی کنیم. این مراحل می‌تواند شامل بررسی وضعیت فعلی آپارتمان، تعیین بودجه مورد نیاز، مشاوره با متخصصان از جمله مهندسان ساختمانی، تعیین اولویت‌ها، زمان‌بندی مناسب، اخذ مجوزها در صورت نیاز، انتخاب پیمانکاران و تامین مواد با کیفیتی می‌شود. تجربه ما در این ۱۵ سال فعالیت نشان داده است هرچه افراد قبل از شروع کردن بازسازی ساختمان خود بیشتر تحقیق کنند و اولویت‌های خود، میزان بودجه و سبک دلخواه خود را با دقت برآورد کرده باشند بازسازی با روند بهتر و درستی شروع می‌شود و به پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید: ایده های جذاب برای بازسازی خانه ۴۰ متری

بازسازی خانه کوچک

مشاوره بازسازی خانه

۲. برآورد هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی

شما باید بودجه‌ای را تنظیم کنید تا محدودیت‌های هزینه خود را بدانید در کل برآورد هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی یک مرحله حیاتی است که نقش بسیار اساسی در موفقیت پروژه ایفا می‌کند. زمانی‌که شما اهداف هزینه بازسازی آپارتمان را از صفر تا صد در نظر بگیرید و محاسبه کنید می‌توانید این هزینه را با مقدار بودجه‌ای که دارید مقایسه کنید از این مقایسه این دو متوجه خواهید شد که چه مقدار بودجه‌ای را باید تأمین کنید یا اینکه اگر با محدویت بودجه مواجه هستید می دانید که باید تعمیرات یا طراحی دکوراسیون خود را  باید الویت بندی کنید. البته گاها در برآورد هزینه نمی‌توان به راحتی قیمت مصالح را تعیین کرد زیرا قیمت مصالح به سرعت در حالت تغییر است اما می‌توان قیمت را تخمین زد.

مشاوره بازسازی خانه

بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در تهران

 ۳. انتخاب پیمانکار مورد اعتماد برای بازسازی آپارتمان قدیمی

انتخاب پیمانکار مناسب برای بازسازی آپارتمان قدیمی امری بسیار حیاتی است که تاثیر مستقیمی بر کیفیت و موفقیت پروژه بازسازی دارد. این انتخاب نقش مهمی در اجرای مراحل مختلف پروژه دارد. ابتدا، بهتر است به دنبال پیمانکاران با تجربه و صاحب تخصص در زمینه بازسازی آپارتمان باشید. افرادی که توانایی ارائه نظرات فنی و مشاوره در مورد طراحی و مصرف بهینه مواد را داشته باشند. همچنین، مهم است که پیمانکار منتخب قادر به تعیین بودجه صحیح بر اساس نیازها و اهداف پروژه باشد. بازسازی آپارتمان فرآیندی است که بهتر است برای آن پیمانکار استخدام کند زیرا این فرایند تا حدی پیچیده و زمانبر است. اما با انتخاب پیمکارانی باتجربه و مطمئن این پروسه را برایتان بسیار راحت می‌کند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد بازسازی خانه ۷۰ متری

۴. تأمین مصالح برای بازسازی 

تأمین مصالح برای بازسازی یک چالش اساسی در فرآیند بازسازی ساختمانی است. این مصالح، از جمله فولاد، بتن، چوب، سیمان، گچ و مصالح دیگری که با توجه به نیاز آپارتمان شما مشخص شده باید تأمین گردد. دقت داشته این مرحله در پیشبرد پروژه بازسازی خیلی تأثیرگذار است هرچه که این مصالح به موقع تأمین شود بازسازی سریع شروع می‌شود به همین دلیل بسیاری از افراد بازسازی آپارتمان خود را به افراد متخصص و شرکت‌های معماری می‌سپارند که خیالشان از این بابت راحت باشد.

در ادامه مراحل بازسازی آپارتمان قدیمی را بررسی می کنیم. پس از اخذ مجوز شروع ساخت و سازها، تیم ساخت و ساز اکنون می تواند کار بازسازی آپارتمان قدیمی و بازسازی خانه را آغاز کند.

۶ مرحله اصلی بازسازی آپارتمان قدیمی

و اما بعد از اینکه ۴ مرحله فوق را به درستی طی کردیم که بازسازی شروع شود حال چه اقداماتی تا پایان بازسازی آپارتمان صورت می‌گیرد ؟

بازسازی واحد مسکونی ملاصدرا2 768x561 1

۱. تخریب دیوار ها و موارد مورد نیاز در بازسازی

در صورتی که آپارتمان شما به گونه‌ای است که برای رسیدن به طرح دلخواه دکوراسیونی که دوست دارید یا از جهت بسیار قدیمی بودن آن و عدم استحکام کافی نیاز به تخریب دیوار یا دیوارهایی دارد با استفاده از چکش یا سایر ابزارهای مکانیکی این کار صورت می‌گیرد. بعد از تخریب با توجه به رعاین نکات فنی و مهندسی شده و البته طراحی دلخواه دیوارهای جدید ساخته می‌شوند یا در برخی موارد اصلا دیواری جایگزین نمی‌شود در این صورت هدف بزرگتر کردن فضایی از خانه بوده است. دقت داشته باشید برای انجام دادن این کار به چند نکته باید توجه داشته باشید که در ذیل شرح داده شده است:

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره بازسازی خانه 90 متری

  • برای تخریب دیوارها نیاز به دریافت مجوز از شهرداری دارید و حتما باید آن را دریافت کنید.
  • برای این کار حتما از افراد متخصص استفاده کنید.
  • تخریب دیوار باید بسیار با دقت انجام شود که به بافت و ساختار کلی خانه آسیب نزند، گاها عدم دقت در این امر باعث ایجاد خسارات بسیاری می‌شود.

اصول بازسازی ساختمان

بازسازی‌ آپارتمان 50 متری

۲. تأسیسات ساختمانی در بازسازی

تأسیسات ساختمانی می‌تواند شامل تأسیسات برقی، سیستم‌های تهویه و سیستم‌های لوله کشی ساختمان باشد که در ادامه به اختصار در مورد هریک از موارد صحبت می‌‌کنیم.

  • تاسیسات برقی: سیستم‌های تاسیسات برقی در ساختمان‌ها شامل تأمین، توزیع و مدیریت برق است. این سیستم عبارتند از نصب تجهیزات الکتریکی مانند سوئیچ‌ها، پریزها و چراغ‌ها، توزیع سیم‌کشی برق در ساختمان و اجزای مختلف نورپردازی. علاوه بر این، این سیستم شامل نصب نورپردازی عمومی و اضطراری برای افزایش امنیت و ارائه نور مناسب در مکان‌های مختلف ساختمان نیز می‌تواند باشد که این البته بستگی به بودجه کارفرما دارد.
  • سیستم‌های تهویه مطبوع: سیستم‌های تهویه مطبوع در ساختمان‌ها به منظور ایجاد شرایط هوای مطلوب برای ساکنان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سیستم شامل سیستم‌های گرمایش و سرمایش، تهویه مطبوع طبیعی و مصنوعی، و کنترل رطوبت می‌شود. هدف از این سیستم‌ها فراهم کردن دما و رطوبت مناسب، بهبود کیفیت هوا و افزایش راحتی ساکنان است.
  • سیستم لوله‌کشی:‌ سیستم لوله‌کشی در ساختمان‌ها شامل تأمین آب، فاضلاب و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم‌ها شامل نصب لوله‌ها و تجهیزات مرتبط برای جابه‌جایی و توزیع آب در نقاط مختلف ساختمان، جمع‌آوری و دفع فاضلاب، و انتقال گاز به نقاط مصرفی مانند آشپزخانه و سیستم‌های گرمایش است.

بازسازی آپارتمان قدیمی و برق آن

۳- نصب شیرآلات

در این مرحله به دلیل قدیمی بودن، گرفتگی لوله‌ها یا ترکیبی از این دو تمامی شیرآلات آپارتمان تعویض می‌شوند. در بازار شیرآلات اگر سری زده باشیم خواهیم دید که تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ شیرآلات وجود دارد بنابراین انتخاب هریک از آن‌ها بستگی به سلیقه، سبک بازسازی و مهم‌تر از همه بودجه شما دارد.

نصب شیرآلات در بازسازی آپارتمان قدیمی

گچ بری در بازسازی آپارتمان قدیمی

نصب کاسه دستشویی در بازسازی آپارتمان قدیمی۴. نقاشی در بازسازی آپارتمان قدیمی

نقاشی و رنگ‌آمیزی دیوارها و سقف‌ها یکی از قسمت‌های جذاب بازسازی آپارتمان است به این خاطر که ظاهر خانه را بسیار تغییر می‌دهد. البته می‌توان برخی از فضاهای خانه را از کاغذدیواری استفاده کرد و برخی دیگر را رنگ گرد یا اینکه تمامی فضای خانه را از کاغذدیواری یا رنگ آمیزی استفاده کنیم. انتخاب بین رنگ‌آمیزی یا کاغذدیواری بستگی به بودجه شما دارد. انتخاب نوع رنگ کاملا بستگی به سبک معماری و بازسازی خانه، فضای خانه و البته سلیقه خود کارفرمایان دارد. به عنوان مثال اگر متراژ خانه شما پایین است بهتر  است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید که فضای خانه را بزرگتر نشان دهد.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم۵. نصب کفپوش

نصب کفپوش نیز یکی از مراحل اساسی در بازسازی ساختمان است که تأثیر زیادی بر ظاهر و کاربری فضا دارد. انتخاب و نصب کفپوش‌های مناسب با توجه به نیازها، سلیقه‌ها و شرایط فیزیکی محیط اهمیت دارد. کفپوش‌ها ممکن است از جنس‌ها و طرح‌های مختلف باشند، از جمله کفپوش‌های چوبی، سرامیک، موکت، لمینت و وینیل. این مرحله نه تنها به جلوگیری از ساییدگی و خستگی زمین کمک می‌کند بلکه جلوه زیبایی و طراحی داخلی را نیز تعیین می‌کند. همچنین، نصب صحیح کفپوش باعث افزایش دوام و طول عمر آن می‌شود. معمولا نصب کفپوش باید جزء آخرین مراحل باشد.

بازسازی آپارتمان قدیمی

نصب کفپوش در بازسازی آپارتمان قدیمی

6. نورپردازی در بازسازی آپارتمان قدیمی

نوپردازی یکی از اقداماتی است که در زیبایی خانه و دلپذیری آن بسیار کمک می‌کند، انواع نورپردازی مانند استفاده از نورهای مخفی، لوسترها در طرح و رنگ‌های مختلف می‌تواند زیبایی خانه از این رو به اون رو بکند.

دقت داشته باشید که این اقدامات تنها بخش کلی و اساسی بود که به طور کلی برای بازسازی خانه‌های  استفاده می شود و بسته به نوع ملک، درخواست کارفرما و بودجه شما این اقدامات خیلی می‌تواند متفاوت باشد به عنوان مثال نصب کمد دیواری، کابینت، گچ کاری، منبت کاری، نصب دیوار پوش و غیره همه و همه می‌توانند جزء اقداماتی باشند که برای بازسازی آپارتمان صورت می‌گیرند.

بازسازی آپارتمان بازسازی آپارتمان بازسازی خانه ۱۰۰ مترینصب کابینت و روشویی در بازسازی آپارتمان قدیمی

در پایان با دیدن فیلم زیر از بازسازی خانه در منطقه ۱ لذت ببرید. 

بازسازی آپارتمان با آتلیه معماری مسعودیان

آتلیه معماری مسعودیان با بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه طراحی و اجراء، به عنوان یک مجموعه حرفه‌ای و خلاق در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود. این آتلیه با هدف ارتقاء سطح طراحی و اجراء بر اساس اصول معماری، در زمینه بازسازی منازل و دکوراسیون داخلی فعالیت می‌نماید. مسعودیان با بهره‌مندی از تیمی از متخصصین مجرب و با تجربه در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی، خدمات گسترده‌ای را برای کاربری‌های مختلف ارائه می‌دهد. این خدمات شامل بازسازی ساختمان، دکوراسیون داخلی، طراحی و پیاده‌سازی ساختمان، طراحی و نقشه‌کشی ساختمان، و طراحی و اجرای نماهای ساختمانی برای ساختمان‌های مختلف از جمله مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی، تفریحی، اقامتی، درمانی و غیره می‌باشد. با آتلیه معماری مسعودیان بهترین و زیباترین‌ها را تجربه کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه