بازسازی آپارتمان قدیمی کوچک و بزرگ با کمترین هزینه

امتیاز دهی

قبل از شروع بازسازی املاک چند خانواری مانند مجتمع های آپارتمانی، خانه های شهری و دوبلکس، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. هنگامی که به بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ چندخانواری توجه می کنید، می خواهید چقدر پروژه گسترده ای را انجام دهید؟ در حال حاضر چند واحد از واحدها مستاجر هستند؟ اینها تنها بخشی از سوالاتی است که ممکن است هنگام انجام پروژه ای مانند بازسازی آپارتمان قدیمی داشته باشید.

نوسازی و بازسازی آپارتمان را که می‌توانید در حین برنامه‌ریزی برای بازسازی‌های عمده چندخانواره دنبال کنید و بخوانید.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

فهرست مطالب

1. مرحله تحقیق برای بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ قدیمی

زمانی که به دنبال بازسازی هر آپارتمان کوچک و بزرگ قدیمی چند خانواری هستید، انجام تحقیق بسیار مهم است. شما باید یکپارچگی ملک را درک کنید تا از تعمیرات فوری مورد نیاز ساختمان مطلع شوید. در حالی که یافتن نواحی اضافی برای تعمیر مورد نیاز در حین بازسازی ساختمان معمول است، اما نمی خواهید از تعمیرات فوری که قبل از شروع پروژه قابل مشاهده بودند غافلگیر شوید. قبل از شروع به بازسازی آپارتمان چند خانواری تحقیق خود را انجام دهید.

2. اطلاع از استاندارد های بازار در بازسازی آپارتمان

دانستن استانداردهای فعلی بازار برای آپارتمان چند خانواری به شما کمک می کند تا در مورد انتخاب های طراحی مناسب و طولانی مدت تصمیم بگیرید. هنگام بازسازی یک آپارتمان قدیمی چند خانواری، مهم است که به یاد داشته باشید که بسیاری از مستاجران در طول سال ها در این واحد زندگی خواهند کرد. تعداد دفعات استفاده از فضا را در نظر بگیرید و طرح ها و الگوهایی را بیابید که به اندازه کافی خنثی هستند که در طول سال ها مقاومت کنند. اگر در حال بازسازی ساختمان های آپارتمانی هستید، نحوه استفاده مناسب از فضا را در نظر بگیرید.

3. پیش بینی هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی

وقتی روی بازیابی چندین واحد به طور همزمان کار می کنید، هزینه ها می تواند به سرعت افزایش یابد. به راحتی می توانید ترجیحات و سلایق شخصی خود را در نظر بگیرید و متوجه شوید که بودجه خود را از دست می دهید. بودجه ای تنظیم کنید تا محدودیت های هزینه خود را بدانید و بتوانید ابتدا تعمیرات مهم تر را اولویت بندی کنید.

4. با مستاجران فعلی صحبت کنید

مستاجران اغلب می دانند که چه چیزی نیاز به تعمیر دارد. اگر ملکی که در حال بازسازی آن هستید مستاجر دارد، با آنها صحبت کنید تا بهتر بفهمید چه چیزی می تواند بهبود یابد. همچنین می‌توانید به آنها اطمینان دهید که اگر کسی شک و تردیدی داشت، بازسازی به نفع آنهاست.

اطمینان حاصل کنید که ساکنان تحت تأثیر بازسازی و تعمیرات آپارتمان را در طول فرآیند بازسازی نیز به روز نگه دارید. برقراری ارتباط و مطلع نگه داشتن آنها می تواند تفاوت بین مستاجران خوشحال یا دریافت شکایات متعدد باشد.

5. بازسازی‌های با بازده سرمایه‌گذاری بالا را شناسایی کنید

هدف از بازسازی، داشتن ROI بالا است. می‌توانید پروژه‌های بازسازی آپارتمان را شناسایی کنید که در حد بودجه شما هستند و تأثیر مثبتی بر مستاجران شما می‌گذارند و اینکه در آینده چقدر می‌توانید واحد را اجاره کنید.شما می‌خواهید در مورد پروژه‌هایی که برای تکمیل انتخاب می‌کنید تا مشکلات غیرمنتظره‌ای که احتمالا با آنها بر می‌خورند و بودجه شما را از بین می‌برند، در نظر بگیرید.

6. به زیباسازی آپارتمان در بازسازی فکر کنید

برخی از نوسازی‌ها می‌توانند تاثیری ماندگار داشته باشند بدون اینکه به ضرر شما شوند. بازسازی هایی مانند نصب سینک و اجاق گاز صفحه ای در آشپزخانه یا ارتقاء کفپوش می تواند قیمت یک واحد آپارتمان را بدون افزایش هزینه بیش از حد افزایش دهد.اینها همچنین می تواند منجر به مستاجران شادتر و افزایش اجاره بهای اجاره دهندگان آینده شود.

7. مواد با ماندگاری طولانی را برای بازسازی آپارتمان قدیمی انتخاب کنید

در حالی که تعیین می کنید که چه بازسازی هایی باید برای آپارتمان قدیمی انجام شود، انواع موادی را که باید استفاده کنید در نظر بگیرید. وقتی از مواد بادوام مانند کفپوش چوبی استفاده می‌کنید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بازسازی‌های شما با گذشت سال‌ها از فرسودگی جدید جلوگیری می‌کند.

8. پیمانکار مورد اعتماد برای بازسازی آپارتمان قدیمی خود انتخاب کنید

افراد حرفه ای را برای تکمیل بازسازی آپارتمان قدیمی استخدام کنید. وقتی کارشناسانی را استخدام می‌کنید، آنها شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کنند، چه مطمئن نباشید از چه موادی استفاده کنید یا کدام بازسازی‌ها را در اولویت بودجه قرار دهید. پیمانکاران مناسب در تمام مراحل، از طراحی اولیه تا تکمیل، به شما کمک خواهند کرد.

در ادامه مراحل بازسازی آپارتمان قدیمی را بررسی می کنیم.

پس از اخذ مجوز شروع ساخت و سازها، تیم ساخت و ساز اکنون می تواند کار بازسازی آپارتمان قدیمی و بازسازی خانه را آغاز کند.

13 مرحله بازسازی آپارتمان قدیمی

1. حفاظت ها از وسایل هنگام بازسازی

همه می دانند که یک وسایل شما هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی در معرض خاک و گرد و غبار است، ممکن است اشیاء خراشیده یا لکه دار شوند.

حفاظ ها مراقبت ویژه ای هستند که پیمانکار باید در مراحل بازسازی انجام دهد تا آپارتمان در شرایط کاربری عالی و کیفیت موجود برای استفاده تحویل داده شود. به طوری که آسیب های مکرر از دوره بازسازی وجود نداشته باشد، حفاظت از وسایل موجود اساسی است.

حفاظ هایی که بیشتر در بازسازی آپارتمان، قبل از اینکه آسیب ببینند استفاده می شود، برای کف، در، پنجره و شیشه است. هیچ راهی برای نادیده گرفتن آن وجود ندارد، اگر بهترین جایگزین برای استفاده از فضا، تغییر پیکربندی اصلی چیدمان آپارتمان، جابجایی یا حذف دیوارها باشد، لازم است تخریب در نقطه تداخل با فضای موجود انجام شود.  توجه به روش ساخت ساختمان قبل از تخریب هر چیزی یکی از مراحل بازسازی بسیار مهم است.

2. تخریب دیوار ها و موارد مورد نیاز در بازسازی

در این مرحله بسیار مهم است که در مورد جابه جایی آوار در داخل آپارتمان بسیار مراقب باشید. در بازسازی آپارتمان قدیمی، همیشه باید از انباشته شدن تمام مواد در یک نقطه خودداری کنیم، ترجیحا کیسه های زباله را در چند نقطه داخل آپارتمان پخش کنیم تا دچار مشکل در ساختار ساختمان نشویم، زیرا صحبت از بازسازی در ساختمان است.در خانه های یک طبقه، این نگرانی چندان ضروری نیست، اما در خانه های شهری همیشه خوب است که در صورت امکان، وزن قلوه سنگ را در مکان های مختلف کف و یا پایین آمدن به طبقه همکف به همان اندازه تقسیم کنید.

3. دور انداختن نخاله های ساختمانی

قلوه سنگ ماده ای است که اغلب می تواند در برخی از برنامه های بازیابی مواد برای بازیافت در ساخت و ساز مورد استفاده مجدد قرار گیرد، اما این هنوز هم بسیار کم اتفاق می افتد. نمی توان آوار را در پیاده روها یا زمین خالی در محله رها کرد، این رویه مشمول جریمه توسط شهرداری است. تهیه دفع صحیح یک مورد مهم و همچنین یک نگرانی زیست محیطی است.

4. بازسازی اصولی آپارتمان قدیمی

پس از تخریب، نوبت به ساختن دوباره می رسد! دیوارهای بنایی معمولی یا دیوارهای خشک، بسته شدن جدید محیط را ایجاد می کند و پیکربندی جدیدی از چیدمان معماری ایجاد می کند. استفاده از دیوارهای از پیش ساخته پروژه بهترین جایگزین برای بازسازی دیوار جدید آپارتمان است.

5. تأسیسات ساختمانی در بازسازی

تاسیسات برقی:

تمام نوسازی و بازسازی آپارتمان ها علاوه بر پیش بینی اتوماسیون و تهویه مطبوع زیرساخت، به نقاط جدیدی در نصب برق نیاز دارد. برای این نوع خدمات، استخدام یک برقکار ضروری است، زیرا اوست که پریز و روشنایی نقاط جدید را می کشد. از جمله مراحل بازسازی، در این مرحله است که عبور لوله های خشک، به اصطلاح مجرای نقاط جدید نورپردازی سقف گچی که به هم متصل شده و به سمت رنگ آمیزی توزیع می رود.

بازسازی آپارتمان قدیمی و برق آنتهویه مطبوع:
برقکار به همراه تکنسین شرکت اتوماسیون این قسمت از پروژه را بر عهده خواهند داشت. بسیار مهم است که در این مرحله از اصلاح، مادون‌های تهویه مطبوع (نصب کانال‌ها را فراموش نکنید) و گذرگاه‌هایی را برای خدمات اتوماسیون مانند کم نور کردن، اتوماسیون پرده‌ها، نورگذاری روی سقف فراموش نکنید.

به همین دلیل همیشه خوب است که قبل از آن با یک شرکت اتوماسیون و تهویه مطبوع مشورت کنید تا خدمات ویژه ای که قرار است نصب شود و همچنین محاسبه صحیح بار تهویه مطبوع، BTU و غیره بنا افزوده شود.

نصب شیرآلات:
برای تعویض شیرآلات آب، سرویس بهداشتی، دوش و یا افزودن موارد جدید و همچنین نصب آبگرم نقطه ای، دوش های بهداشتی و … به لوله کش نیاز دارید و تا زمانی که در مرحله اصلاح ساخت و ساز هستیم، این زمان برای ایجاد همه تغییرات است.

هم لوله کش و هم برقکار تمام دیوار شما را برای انجام خدمات جدید خراب می کنند و بهترین کار این است که در این مرحله از بازسازی آپارتمان و قبل از اتمام کار انجام شود تا از دوباره کاری و در نتیجه هدر رفتن منابع جلوگیری شود.

نصب شیرآلات در بازسازی آپارتمان قدیمی6. گچ در بازسازی آپارتمان

آستر گچی یکی از زمان برترین مراحل بازسازی است. با این حال، پس از آماده شدن، این اوست که تمام جذابیت را به آپارتمان می بخشد.

صفحات گچ دارای یک پایه نگهدارنده کامل آلومینیومی است که روی صفحات ثابت شده و با نوعی پودر گچ مهر و موم شده است. در این مرحله باید تمام مادون های مورد قبلی و نقاط روشنایی از مجراها عبور داده شده باشد. این گچ کار است که تابیکاها، جزئیات نورپردازی مانند دهانه های قالب بندی تاج و پرده را می سازد.

این مرحله از بازسازی واقعاً عذاب آور است، زیرا این مرحله و همچنین مرحله بعدی که قرار است شاهد آن باشیم، بسیار آشفته است. گچ پودری که برای تکمیل استفاده می شود همه چیز را آغشته می کند.

گچ بری در بازسازی آپارتمان قدیمی7. نرم کردن درها و دیوارها

وقتی شرکت ساخت و ساز پروژه ای را تحویل می دهد، متأسفانه پایان آن 5 ستاره نیست. یک توده نازک یا گچ عبور داده می شود و یک کار رنگ آمیزی اولیه روی آن انجام می شود. به همین دلیل است که ما همیشه نرم کردن دیوارها را انجام می دهیم که استفاده از بتونه با سنباده بعدی است.اگر توجه نکنید، حتی ممکن است مشکلاتی با نقص در دیوارها داشته باشید که با انعکاس نور، به محض لامپ ها به وضوح درک می شود. در مورد درها هم همینطور است، آنها سنباده کاری شده، تراش داده شده و رنگ آمیزی شده اند تا ظاهر نهایی بهتری داشته باشند.

درست مانند نصب گچ، نرم شدن بسیار نامرتب است، بنابراین کثیف ترین کارها همیشه قبل از اتمام نهایی انجام می شود.

8. نصب کانتر، مرمر و گرانیت در بازسازی های آپارتمان

توصیه می شود قبل از شروع نصب روکش ها، تمامی کانترها نصب شوند. برخی از انواع سنگ ها نیز گرد و غبار بسیار کثیفی تولید می کنند، بنابراین بهتر است سنگ ها را قبل از پوشاندن عمدتاً دیوارها و همچنین برای ایمنی نصب کنید، زیرا در آنها لنگر می اندازند.

نصب کاسه دستشویی در بازسازی آپارتمان قدیمی9. نقاشی در بازسازی آپارتمان قدیمی

پس از نرم شدن دیوارها، می‌توانیم مرحله رنگ‌آمیزی را شروع کنیم، که هنوز فاز نهایی نیست، اما فقط گزینه‌ای برای یک پیش‌کاری است در حالی که سایر مراحل بازسازی آپارتمان هنوز در حال انجام است.

این اولین لایه رنگ ترجیحاً قبل از نصب پوشش ها انجام می شود تا از لکه دار شدن کف جلوگیری شود. پس از نصب کفپوش ها، تا زمانی که از کفی که از قبل چیده شده محافظت کنیم، می توانیم خدمات نهایی رنگ آمیزی را ادامه دهیم.

10. نصب کفپوش

پس از انجام کلیه خدماتی که باعث کثیفی می شود، به سراغ نصب کف و کاشی می رویم. زیرا برای جلوگیری از کثیف شدن یا لکه شدن کاشی و سرامیک یا چینی خود این کار را انجام می دهید.در مورد کفپوش‌های چوبی و مشتقات نیز همین فرض صدق می‌کند، اینها آخرین مواردی هستند که برای جلوگیری از مشکلات نصب می‌شوند. محافظت از رنگ تا حد امکان در این مرحله مهم است.
مورد بسیار مهمی که قبل از شروع کار کف سازی باید بررسی شود، تسطیح کف می باشد، مخصوصاً در مورد ملک جدید، مانند تسطیح سنگ تراشی، همین امر ممکن است در مورد کف رخ دهد که ممکن است کاملا خارج از سطح باشد.

بازسازی آپارتمان قدیمی

چرا این اتفاق می افتد؟

سازندگان هنگام تحویل آپارتمان، فقط با یک منظم سازی کوچک، مستقیماً از روی دال تحویل می دهند و نه با طبقه فرعی آنطور که باید باشد، که نیاز به تسطیح کف دارد.

در نتیجه اجرای ضعیف، به احتمال زیاد نیاز به تنظیم ارتفاع درها نیز خواهد بود، زیرا ممکن است سفت و هم سطح با کف جدید باشند.

در بازرسی های تحویل ملک مراقب این جزئیات باشید.
کیفیت تنظیم سطح چیزی است که نتیجه خوب را در زمان گذاشتن پوشش شما تعیین می کند. حقیقت در نتیجه نهایی نصب ظاهر می شود.

نصب کفپوش در بازسازی آپارتمان قدیمی

11. نصب وسایل روشنایی در بازسازی آپارتمان قدیمی

با اتمام خدمات گچبری و اولین لایه رنگ می توانیم نصب لامپ ها را مطابق پروژه شروع کنیم. برقکار اکنون می تواند دهانه لامپ ها را به صورت توکار، برش گچ و نصب لامپ ها انجام دهد.در این مرحله از بازسازی آپارتمان قدیمی، اگر بخواهد این مرحله از بازسازی را تمام کند و همه چیز را به درستی کار کند، می تواند پریزها و کلیدها را نیز نصب کند.

12. نازک کاری نصب کابینت ها

این آخرین مرحله بازسازی آپارتمان قدیمی است که در نهایت کابینت ها در آن نصب می شوند. این لحظه ای است که ساختمان ها تمیز می شوند، عملاً عاری از گرد و غبار، خاک غلیظ، قلوه سنگ، هر چیزی که آپارتمان را آلوده و کثیف می کند.نصاب ها باید در حین نصب مراقب باشند که دیوارها و کف ها خراشیده یا کثیف نشوند، بنابراین همیشه شرکت هایی را استخدام کنید که کیفیت دست سازه ها را تضمین کنند و در طول مراحل نصب از کف محافظت کنند تا زمان پذیرش و تحویل از ساخت و سازها.

نصب کابینت و روشویی در بازسازی آپارتمان قدیمی

13. نظافت محل بازسازی آپارتمان قدیمی

یک پیمانکار خوب همیشه مراقب است که ساختمان های خود را تا حد امکان تمیز نگه دارد، اما برای زندگی در خانه جدید خود باید کل آپارتمان را تمیز کنید.

برای این مرحله از بازسازی آپارتمان قدیمی شما 3 گزینه دارید.

  1. برخی از پیمانکاران خدمات نظافت را برای شما انجام می دهند و ساخت و سازها را برای خانه تمیز می کنند.
  2. می توانید شرکتی را که این نوع خدمات را انجام می دهد یا فردی را برای تمیز کردن همه چیز استخدام کنید.
  3. یا اگر منابع مالی شما محدود است و از نظافت لذت می برید، می توانید نظافت را خودتان انجام دهید.

تحویل کار:
با شروع بازسازی، کلید آپارتمان خود را به پیمانکار می دهید و آن کلید از دست چند نفر می گذرد.

برای امنیت شما در زمان تحویل، پیمانکار درخواست تعویض قفل آپارتمان را می دهد و با حضور شما انجام می شود.

پیمانکار خدمات انجام شده را بررسی می کند، ساخت و سازها را به صورت رسمی تحویل می دهد.

مرحله بازسازی آپارتمان قدیمی در تهران – نتیجه گیری:

همیشه متخصصان با کیفیت برای بازسازی آپارتمان قدیمی را با خدمات مرجع استخدام کنید، زیرا آنها کسانی هستند که مطمئن می شوند همه چیز همانگونه است که شما آرزو و برنامه ریزی کرده اید.

گروه معماری مسعودیان این کار را انجام دهید که دانستن و درک همه این مراحل چقدر مهم است. تنها ماندن در طراحی، روی کاغذ، شما را به یک حرفه ای کامل تبدیل نمی کند و به سختی می توانید در این حرفه زندگی کنید.
اگر ساخت و سازها کیفیت پایینی داشته باشند، خرید بهترین یا گرانترین مواد بی فایده است.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه