طراحی دکوراسیون پذیرایی لاکچری

طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن و ایده های ناب

1.5/5 - (2 امتیاز)

در این ایده های طراحی دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن، گزینه‌های دکور کلاسیک، هوشمند، مدرن و دنج، رنگارنگ و طبیعی را ارائه می‌کنیم.

هر ایده‌ای برای طراحی دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن که جستجو می‌کنید  چه شیک، کلاسیک یا معاصر، ما طرح‌های دکور فوق‌العاده‌ای داریم که متناسب با سبک خانه و ترجیحات رنگ شما می باشد. فقط کافیست برای سفارش طراحی دکوراسیون پذیرایی خود با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

بنابراین، چه دکوراسیون پذیرایی شما گسترده باشد، چه فضای باز، یک فضای اداری مشترک یا در قسمت جمع و جور باشد، ظاهر و طرح مناسب برای شما وجود دارد.

به علاوه، البته، ما به طیف گسترده‌ای از سبک‌ها، ترجیحات رنگ‌ها و بودجه‌ها توجه کرده‌ایم، و مانند همیشه، ایده‌هایی وجود دارد که می‌توانید به سرعت از آنها استفاده کنید و الهام‌بخش بازسازی کامل پذیرایی شما باشد.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون پذیرایی توسط گروه معماری مسعودیان

گروه مهندسی معماری مسعودیان در زمینه طراحی دکوراسیون منزل فعالیت می کند در زیر چند مورد از بازسازی و طراحی دکوراسیون پذیرایی را می توانید مشاهده کنید. برای طراحی انواع دکوراسیون می توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون پذیرایی توسط گروه مهندسی معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون پذیرایی آپارتمان توسط گروه معماری مسعودیان
دکوراسیون پذیرایی
طراحی جزیره آشپزخانه به همراه دکوراسیون پذیرایی توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن
طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون پذیرایی شیک
طراحی دکوراسیون پذیرایی شیک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون پذیرایی لاکچری
طراحی دکوراسیون پذیرایی لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن و شیک
طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن و شیک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون پذیرایی شیک
طراحی دکوراسیون پذیرایی به روز توسط گروه معماری مسعودیان
دکوراسیون پذیرایی
طراحی دکوراسیون پذیرایی لاکچری توسط گروه معماری مسعودیان

اگر علاقه مند به مشاهده کارهای بیشتر می باشد می توانید به اینستاگرام گروه معماری مسعودیان مراجعه کنید.

ایده های طراحی دکوراسیون پذیرایی

اینها ایده های مورد علاقه ما برای پذیرایی هستند و توصیه های عمیقی از طراحان مشهور و تیم متخصص خود نیز اضافه کرده ایم تا بدانید چگونه دکوراسیون یک اتاق نشیمن و پذیرایی را با دقت طراحی کنید.

1. طراحی دکوراسیون پذیرایی مطابق با مودبردینگ

طراحی دکوراسیون پذیراییگاهی اوقات سخت‌ترین کاری که می‌توان هنگام جستجوی ایده‌های دکوراسیون پذیرایی انجام داد، شروع واقعی است.

به یاد داشته باشید که هر اتاق مجموعه‌ای از قسمت‌های مختلف است، بنابراین سعی کنید یک تابلوی روحی با هر تعداد که می‌توانید در دستان خود داشته باشید ایجاد کنید. هنگام انتخاب رنگ ، به جنبه اتاق پذیرایی خود فکر کنید (شمال، شرق، جنوب، غرب) رنگی که در یک مجله یا خانه دوست دیده اید ممکن است در اتاق شما جواب ندهد، بنابراین نمونه برداری ضروری است، سعی کنید نمونه های بزرگ را رنگ کنید. شما می توانید در ساعات مختلف روز در اطراف دیوارها حرکت کنید تا ببینید که چگونه رنگ ها در همه شرایط نور طبیعی تغییر می کنند.

این اتاق زیبا در عکس نمونه کاملی از مودبردینگ موفق است. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، دانستن اینکه چگونه یک مودبرد بسازید به شما کمک می‌کند تا ابزار مفیدی بسازید که برای دستیابی به پروژه داخلی رویاهای شما ضروری است.

2. برای تمام سطوح پذیرایی یک رنگ انتخاب کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییاز آنجایی که همه ما زمان بیشتری را در خانه‌های خود می‌گذرانیم، یک تغییر واقعاً هیجان‌انگیز در نحوه تجربی بودن ما با ایده‌های رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن و پذیرایی ایجاد شده است و مشتریان ما به طور فزاینده‌ای طرح اتاق نشیمن خود را بر روی یک لحن متمرکز می‌کنند.

یکی از این روند، رنگ سر تا پا است، رنگ آمیزی دیوارها، کارهای چوبی و حتی سقف یک رنگ برای اتاقی دلپذیر و غوطه ور با لبه مدرن. ما همیشه توصیه می کنیم واقعاً به این فکر کنید که چگونه آن رنگ با نور اتاق شما تداخل می کند و ابتدا نمونه هایی را امتحان کنید تا مطمئن شوید که آن را دوست دارید.

غوطه ور شدن کامل رنگ، با یک سایه خیره کننده برای تمام دیوارها و کارهای چوبی، می تواند بدون اینکه چشم را تحت تأثیر قرار دهد، جذابیت را به اتاق وارد کند. رنگ‌های تن متوسط ​​برای این کار بسیار خوب عمل می‌کنند. این سبک همچنین ویژگی های معماری قوی را به روشی تازه و مدرن تکمیل می کند. برای ایده های طراحی سقف دکوراسیون پذیرایی عالی است.

3. دیوارها را در دکوراسیون پذیرایی با مبلمان مطابقت دهید

طراحی دکوراسیون پذیرایی

یکی دیگر از ایده های شگفت انگیز طراحی دکوراسیون پذیرایی که ما شروع به مشاهده آن می کنیم این است که دیوارهای شما را با مبلمان خود مطابقت دهید.

همه ما برای طراحی داخلی منسجم تلاش می‌کنیم، وقتی که دکوراسیون و انتخاب‌های رنگی ما برای ایجاد حال و هوا و تم برای خانه شما هسته اصلی هستند. وقتی به دنبال تطبیق دیوارهای خود با مبلمان خود هستید یا برعکس، سؤال این است که مطابقت یا کنتراست داشته باشید زیرا هر کدام سبک متفاوتی را ایجاد می کند.

اگر عاشق یک رنگ هستید و به فکر آینه کاری آن در تمام فضا هستید، چه مبل گل رز گرد و خاکی روی دیوارهای صورتی باشد یا کاغذ دیواری سبز برای هماهنگی با مبل زیتونی، تطبیق رنگ روی رنگ یک راه سرگرم کننده برای مهر کردن است. شخصیت و سبک خود را وارد فضا کنید.

“توصیه می کنیم رنگ اثاثه یا دیوار را با استفاده از قطعات برجسته و اکسسوری ها با رنگ های بافتی تقسیم کنید: به چوب، برنج، روکش های بافته شده و سبزی فکر کنید تا ظاهر نهایی متعادل و دلپذیر باشد.”

4. دو یا چند سایه از همان رنگ برای دکوراسیون پذیرایی انتخاب کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییبرای یک حس کاملا مدرن، چند رنگ از همان رنگ را انتخاب کنید و از آنها در نقاط مختلف اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده کنید. رنگ آمیزی سقف را نیز در نظر بگیرید.

5. موقعیت یابی عالی در طراحی دکوراسیون بسیار ارزشمند است

دکوراسیون پذیراییهنگامی که عنصر اصلی خود ( طرح رنگ ) را به دست آوردید، می توانید شروع به بررسی مبلمان و محل قرار دادن آن کنید. قرار دادن صحیح در چیدمان و دکوراسیون پذیرایی بسیار ارزشمند است و می تواند یک طرح را ایجاد کند.

بالش‌ها و کوسن های رنگارنگ و جواهری به اتاق سرزندگی می‌بخشند که دارای دیوارهای سبز مایل به خاکستری ظریف و پارچه‌های خنثی است. آثار هنری که مستقیماً روی یک آینه زرد رنگی قرار می‌گیرند، طرف مقابل اتاق را متعادل می‌کنند و اجازه می‌دهند آثار هنری از کسانی که مستقیماً زیر مبل نشسته‌اند دیده شود.

6.اگر دیوارهای شما خنثی هستند، یک رنگ برجسته را برای دکوراسیون خود نظر بگیرید

طراحی دکوراسیون پذیراییاگر تصمیم گرفته اید که دیوارهای خود را خنثی یا سفید نگه دارید، اما همچنان به رنگ های پر رنگ علاقه دارید، برای افزایش علاقه، رنگ های برجسته را انتخاب کنید. این یک راه فوق‌العاده برای ترکیب سایه‌ای است که دوست دارید و می‌توانید با الگوها هم به کار بپردازید.

این سایه سبز چمنی با طراوت، این اتاق نشیمن با رنگ سفید را به فضایی مدرن پر از چاپ های معاصر تبدیل می کند که با چوب طبیعی و پارچه های بافته شده ترکیب شده است تا ظاهر کلی را نرم کند.

جمع آوری چند چاپ دو رنگ در یک پالت مشابه کمک می کند تا یک طرح احساس منسجمی داشته باشد. بنابراین حتی با تعداد زیادی الگوی مختلف، رنگ‌ها به همه عناصر مختلف کمک می‌کنند تا به خوبی کنار هم بنشینند.

آثار هنری گیاه شناسی منسوجات را تحسین می کنند و به حس و حال کشور می افزایند. دیوارهای سفید تمیز و قطعات سفید مانند لامپ و میز کناری باعث می شود فضا مدرن، سبک و مطبوع به نظر برسد. اگر به دنبال ایده های برای دکوراسیون پذیرایی کوچک هستید می تواند مفید باشد.

مواد طبیعی، همانطور که در اینجا با کنسول چوبی و صندلی چوبی حصیری بافته شده دیده می‌شود، بخش اساسی هر ظاهر مدرن است و به گرما و نرمی ارگانیک به طرح کمک می‌کند.

7. گرایش را برای پارچه های گلی دوباره تصور کنید

طراحی دکوراسیون پذیرایی منزلاین ایده مینیمالیستی اتاق نشیمن از یکی از شاخه‌های تزئینی با یک پیچ و تاب فوق‌العاده پر جنب و جوش بر روی شینتز سنتی، ایده‌های اتاق نشیمن روستایی ایده‌آل زمانی که می‌خواهید حسی مدرن‌تر داشته باشید، زنده می‌شود.

پس زمینه خنثی اجازه می دهد تا الگوی پارچه ای روشن و رنگارنگ در مرکز صحنه قرار گیرد. خطوط ساده مبل شیک و معاصر با این طرح پارچه‌ای با شکوه بهار گاردن پوشانده شده‌اند تا جفتی بهشتی داشته باشند. گلیم صورتی، آثار هنری و کوسن های هماهنگ، همگی به جمع کردن پذیرایی کمک می کنند تا جلوه ای مدرن در یک ظاهر کلاسیک ایجاد شود.

8. رنگ لایه روی رنگ برای یک فضای گرم و دلپذیر در دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایییک اتاق پذیرایی هماهنگ و شاد با استفاده از رنگ‌های موجود در فرش به عنوان نقطه مرکزی ایجاد شده است و رنگ‌هایی را بیرون می‌کشد تا در طرح نمایان شود. دیوارهای صورتی بی‌صدا فقط پالت پس‌زمینه مناسبی را ارائه می‌دهند و به خوبی در مقابل سفیدی‌های واضح قرار می‌گیرند، که در ترکیب کلیدی برای ارائه فضای تنفس در میان همه رنگ‌ها قرار می‌گیرند.

مبلمان خوش فرم در رنگ های گرم در کنار یک مبل کلاسیک با کتانی سفید گچی که با اکسسوری هایی در رنگ های جواهر تزیین شده است.

9. در مورد رنگ هایی که برای کارهای چوبی انتخاب می کنید تجدید نظر کنید

دکوراسیون منزل پذیراییگاهی اوقات هنگام جستجوی ایده‌های طراحی دکوراسیون پذیرایی، خوب است که «خارج از جعبه» فکر کنیم، آنقدر غالباً تحت تأثیر «دامنه‌ها و کارهای چوبی خود را به رنگ سفید» در نظر می‌گیریم که فراموش می‌کنیم که می‌توانیم کاری متفاوت انجام دهیم.

ما این نمای مبلمان اندرو دومینیک را دوست داریم پنجره‌های ارسی و پنل‌های رنگ‌شده در این سایه آبی جوهری نقطه کانونی خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند که به عنوان پس‌زمینه‌ای عالی برای مبلمان دست‌ساز قرار گرفته در مقابل آن عمل می‌کند.

10. یک مبل را در یک پنجره قرار دهید

طراحی دکوراسیون پذیرایییک راه حل رایج برای پنجره های کناری در بخش پذیرایی خانه، پوشاندن آن در پنجره است. در عوض، از یک پنجره به عنوان ورودی روشن اما دنج برای یک مبل معمولی استفاده کنید.

11. یک کاغذ دیواری پررنگ برای یک فضای تاثیرگذار انتخاب کنید

دکوراسیون پذیراییاگر ماکسیمالیسم مورد توجه شماست، ایده های جسورانه کاغذ دیواری پذیرایی، مانند آنچه در این اتاق نشیمن راه خوبی برای ایجاد فضایی التقاطی، سرزنده و سرگرم کننده است. انتخاب سبز کم رنگ یا آبی برای طراحی حداکثری انتخاب خوبی برای یک فضای نشیمن است. این کار باعث کاهش اثر الگوی می شود تا احساس کلی بسیار آرام تری ایجاد کند.

برای یک اتاق بازیگوش، به دنبال طراحی پر جنب و جوش بر روی مبلمان خود باشید.

12. از مخلوط کردن دوره های مختلف برای طراحی دکوراسیون پذیرایی خود نترسید

دکوراسیون پذیراییهنگام جستجوی طرح های دکوراسیون پذیرایی، نیازی به یک ذهنیت ندارید.

هدف ما ایجاد فضاهایی جذاب و جاودانه است و ما دوست داریم ترکیبی متعادل از قطعات عتیقه قدیمی را در کنار اقلام قدیمی و طرح های معاصر ایجاد کنیم.

گاهی اوقات ممکن است عتیقه‌هایی را که مشتریانمان برای همیشه داشته‌اند، به‌عنوان نقطه شروع طرح اتاق پذیرایی بگنجانیم، یا برخی از قطعات با شخصیت را برای آنها تهیه کنیم. مخلوط کردن قدیمی و جدید تضمین می کند که اتاق بیش از حد تحت تأثیر روندهای فعلی قرار نمی گیرد و به سرعت تاریخ می گذرد، در حالی که رنگ ها و طرح های برجسته در ترکیب با مواد طبیعی واقعاً به آن زندگی با لحنی مدرن می بخشد.

برای این اتاق، یک صندلی عتیقه بابنی زیبا تهیه کردیم و آن را با یک کتانی عتیقه زیبا که به رنگ زرد آفتابی رنگ آمیزی کرده بودیم، به روز کردیم، و خطوط براق و روکش آینه ای میز کناری استیل مکعبی ما به زیبایی آن را متضاد می کند.

13. برای گره زدن رنگ های اتاق پذیرایی از فرش استفاده کنید

دکوراسیون پذیراییایده های فرش اتاق پذیرایی آنطور که باید مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما می توانند چیزهای زیادی به یک طرح، از جمله رنگ و طرح اضافه کنند.

یک فرش قوی می تواند تحول آفرین باشد و شخصیت، بافت و گرما را به اتاق نشیمن بیاورد. گاهی اوقات آنها طرحی ظریف هستند که طرح کلی را ثابت می کند، اما گاهی اوقات یک قطعه بیانیه قوی تر است که لحن کل اتاق را دیکته می کند. ما دوست داریم با مشتریان خود کار کنیم تا چیزی خاص را تهیه کنیم و سپس از آن به عنوان نقطه شروع طرح گسترده تر استفاده کنیم.

چه فرشی با طرح‌های دراماتیک داشته باشید که با رنگ‌های ملایم‌تر در بقیه اتاق تکمیل شود، چه فرشی خنثی‌تر که با رنگ‌ها و نقش‌های جسورانه‌تر کار می‌کند، احتمالاً یک قطعه سرمایه‌گذاری است که در آزمون زمان مقاومت می‌کند. به عنوان یک راهنما، ما همیشه توصیه می‌کنیم که از بزرگ‌ترین فرش اتاق نشیمن‌تان تا حد امکان اطمینان حاصل کنید هر چیزی که خیلی کوچک باشد، گیر کرده و ناراحت کننده به نظر می‌رسد.

14. اجازه دهید آثار هنری الهام بخش بهترین رنگ برای دکوراسیون پذیرایی باشند.

دکوراسیون پذیراییاغلب اوقات، ما ایده های هنری دکوراسیون پذیرایی خود را در پایان فرآیند تزئین انتخاب می کنیم، اما در واقع، یک نقاشی مورد علاقه می تواند به عنوان نقطه شروع شما مورد استفاده قرار گیرد.

ما اغلب با آثار هنری شروع می کنیم که مشتریانمان انتخاب می کنند یا قبلاً طرح وسیع تری را از آنجا دوست دارند و برون یابی می کنند و از رنگ های قابل توجه برای ایجاد هماهنگی در داخل اتاق استفاده می کنند. هنر بسیار شخصی است، اما اگر قطعه‌ای است که واقعاً با ما صحبت می‌کند، مکانی عالی برای شروع یک طرح است، زیرا چیزهای زیادی در مورد سبک کلی و ترجیحات رنگ مشتری می‌گوید.

هنگامی که این جزئیات را تصمیم گیری کنیم، اثاثه یا لوازم جانبی تکمیلی و جزئیات نرم تر به طور طبیعی تر برای ایجاد یک طرح منسجم و زیبا جریان می یابد.

افزودن آثار هنری نیز راهی عالی برای گران‌قیمت کردن اتاق پذیرایی شما بدون هزینه‌ای است.

15. رنگ های خاکی را برای احساسی زیبا انتخاب کنید

طراحی دکوراسیون منزل و پذیراییچقدر ما رنگ‌های سفالی این دکوراسیون پذیرایی را دوست داریم. دیوارهای گچ بری با چوب تیره ترکیب می شوند تا حس و حال خانه بیابانی را تداعی کنند که واقعاً جذاب است. مبل راحتی، ترفند هوشمندانه ای است که طراحان برای بلندتر جلوه دادن اتاق ها از آن استفاده می کنند.

16. استفاده از رنگ لایه ای برای یک فضای انرژی زا در دکوراسیون پذیرایی

طراحی دکوراسیون پذیراییاگر می خواهید یک سکته مغزی جسورانه داشته باشید، سعی کنید اتاق نشیمن خود را از کف تا سقف با رنگ های اشباع تزئین کنید.

چند راه برای به دست آوردن چنین ظاهر جسورانه ای وجود دارد. یکی، یک قطعه الهام بخش، مانند یک فرش یا اثر هنری، انتخاب کنید تا رنگ ها را از آن بیرون بکشید. این تضمین می کند که اتاق شما منسجم باقی می ماند و یک نقطه مرجع برای هر رنگ ایجاد می کند.

دوم، رنگ‌ها را در سایه یا رنگ مشابهی مانند رنگ‌های براق یا پاستلی نگه دارید. تطبیق تن ها باعث می شود اتاق احساس یکپارچگی کند.

یا سه، اگر جزئی از یک رنگ هستید، یک ظاهر تک رنگ را با ترکیب سایه ها و تن های مختلف یک رنگ ترکیب کنید.

17. شمع روی بافت با ایده های کلاسیک اتاق پذیرایی

طراحی دکوراسیون پذیراییهنگام ایجاد ایده های طراحی دکوراسیون پذیرایی خنثی، انباشتن بافت می تواند هوشمندانه باشد.

در گوشه‌ای ساکت، شکل زیبای یک میز پایه کلاسیک، جای مناسبی را برای نمایش ظروف خوش فرم ارائه می‌دهد.

بافت را به اندازه رنگ و طرح مهم در نظر بگیرید. هیچ چیز بدتر از طراحی مسطح نیست. سعی کنید بافت های مختلف مانند کتانی های طبیعی را با مخمل های نرم یا چرم های مقاوم با پشم های ضخیم مخلوط کنید.

18.طرح بندی را تا آخرین سانتی متر برنامه ریزی کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییبرنامه ریزی دقیق در طراحی بسیار مهم است و از آنجایی که ایده های دکوراسیون پذیرایی شما به معنای واقعی کلمه مرکز خانه شما است، اهمیت بیشتری دارد.

مکان قرار دادن هر تکه مبلمان را اندازه‌گیری کرده و برنامه‌ریزی کنید و مطمئن شوید که سوکت‌هایی در تمام مکان‌های مناسب قبل از تزئین یا سفارش دارید.

19. یک اتاق پذیرایی را متناسب با روال روزانه خود تقسیم کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییجایی که زمانی اتاق‌های پذیرایی جایی بود که ما شب‌ها تلویزیون تماشا می‌کردیم، اکنون همیشه اتاق‌های نشیمن، مطالعه تکالیف برای بچه‌ها، دفاتر خانه برای بزرگسالان و البته اتاق‌های فیلم هستند به همین دلیل است که جستجو برای اتاق‌های نشیمن با پلان خراب به شدت افزایش می‌یابد.

بنابراین چگونه می توان همه اینها را در یک فضا جمع کرد؟ اگر اتاق پذیرایی شما طولانی است، می توانید آن را به صورت نیمه دائمی تقسیم کنید بدون اینکه قسمتی از اتاق را به طور کامل ببندید. هوشمندانه‌ترین و دائمی‌ترین راه برای انجام این کار، استفاده از یک دیوار شیشه‌ای است، مانند بالا، که می‌تواند شامل درها باشد. به اعضای خانواده اجازه می‌دهد تا مدتی از هم دور باشند تا فعالیت‌های مختلف را دنبال کنند، در حالی که اتاق را بزرگ و باز نگه می‌دارد.

20. فضایی دلپذیر با یک تن بافت ایجاد کنید

دکوراسیون پذیراییاگر به دنبال ایده‌هایی برای اتاق پذیرایی طولانی هستید که فضاهای سرد و ناهمگون را منسجم‌تر و دلپذیرتر می‌کند، به این اتاق نگاه کنید. بافت های دیگر در مبلمان و حتی سطوح دیوار و کف، می تواند فضا را منسجم تر و گرم تر کند.

در تصویر اتاق پذیرایی بالا، فرش ویژگی بافتی غالب در اتاق است که با موادی که پرده ها از آن ساخته شده اند و قطعات مختلف مبلمان چوبی یا حصیری منعکس می شود. این اثر با بافت پنل های دیواری افزایش یافته و تکمیل می شود.

21. برای اغراق در نسبت های دکوراسیون پذیرایی از مقیاس بندی مبلمان استفاده کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییاگر اتاق پذیرایی شما سقف‌های کم‌تری دارد یا می‌خواهید سقف اتاق‌های نشیمن را بلندتر از آنچه که هستند نشان دهید، انتخاب یک کاناپه کم‌آویز برای یک اتاق پذیرایی کوچک یک راه ساده برای بلندتر کردن اتاق است.

همچنین توجه داشته باشید که مبلمان کم، اتاق نشیمن بسیار آرام‌تری ایجاد می‌کند، در حالی که مبلمان بلندتر یا صندلی‌های با پشت بلند احساس رسمی‌تری ایجاد می‌کنند.

22. یک طرح ساده با آثار هنری جسورانه را زنده کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییچه به‌روزرسانی سریع اتاق پذیرایی را در نظر بگیرید یا به دنبال ایده‌های طراحی دکوراسیون پذیرایی برای ایجاد یک نقطه کانونی باشید، آثار هنری یک گزینه عالی است.

دانستن فضایی که می خواهید در پذیرایی خود به دست آورید به شما کمک می کند. هنگام انتخاب یک اثر هنری، ویژگی‌های معماری اتاقی را که می‌خرید، از ارتفاع سقف گرفته تا طرح‌بندی رنگ و نور، در نظر بگیرید. اتاق‌های نشیمن جایی است که خانواده دور هم جمع می‌شوند و از مهمانان پذیرایی می‌شود و آنها را به بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن غنا و التقاط مجموعه‌های هنری تبدیل می‌کند.

23. برای طراحی زرق و برق دکوراسیون پذیرایی به فلزات تکیه کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییفلزات در پذیرایی نباید محدود به سطوح سخت مانند یراق آلات سبک و مبلمان باشند، روکش یا پارچه پرده با روکش درخشان نیز می تواند زرق و برق ایجاد کند و فضای خنثی را زنده کند.

مخمل پارچه‌ای است که به‌طور خارق‌العاده‌ای مقاوم است. این یک قطعه مخملی کلاسیک با قاب محکم و مجسمه‌ای است و پارچه آن به خوبی زمانی که آن را خریدند به نظر می‌رسد. اگر به فکر ایده‌هایی برای نشستن در اتاق نشیمن هستید، بدانید که یک مبل مخملی که به خوبی مراقبت شده باشد، در دهه‌های آینده همچنان شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

24. موتیف ها را مخلوط کنید اما طرح را ساده نگه دارید

طراحی دکوراسیون پذیراییطرح های رنگی تک رنگ ایده های پذیرایی بسیار آرامش بخشی را ایجاد می کند. استفاده از انواع نقوش در یک رنگ و حفظ الگوی اثاثه یا لوازم داخلی، در حالی که دیوارها و کف‌ها صاف باقی می‌مانند، بدون اینکه احساس شلوغی زیادی داشته باشید، به طرح عمق می‌بخشد. در این اتاق، طرح موجی قابل توجه روی مبل، کنتراست را با چاپ های ظریف تر در جاهای دیگر ارائه می دهد.

25. یک دیوار لهجه با هنر ایجاد کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییآیا به دنبال ایده هایی برای دیوار برجسته برای تمرکز پذیرایی خود هستید؟ اگر قصد دارید آثار هنری را در اتاق نشیمن به نمایش بگذارید، یکی از راه‌های درخشش واقعی آن این است که دیوار پشت آن را با سایه‌ای پررنگ بکشید که در تضاد کامل با رنگ‌های داخل تصاویر یا نقاشی‌ها باشد.

این سری از چاپ های شاخ و برگ که روی دیوار سبز زمردی پر جنب و جوش قرار گرفته اند، برداشتی بسیار مدرن از موضوع گیاه شناسی ارائه می دهد. لوازم جانبی کم و خطوط تمیز مبلمان به طعم معاصر فضا می افزاید.

26. ویژگی های اصلی را با رنگ برجسته کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییفقط چند ایده ساده برای رنگ آمیزی پذیرایی می تواند یک فضای نشیمن خنثی را به فضایی واقعاً خاص تبدیل کند.

در اینجا، قاب پنجره با رنگ مشکی و کرکره‌های اصلی هم کنتراست را با دیوارهای اتاق ایجاد می‌کند و هم یک قاب برای مبل سبز زمردی عمیق ایجاد می‌کند و چشم را به یک نقطه کانونی چشمگیر می‌کشاند.

درخشش عناصر برنجی هنگامی که در پس زمینه ای آرام از خاکستری های سرد قرار می گیرد، به خوبی می درخشد.

27. یک نقاشی دیواری ظریف را برای افزودن تعریف به یک اتاق پذیرایی انتخاب کنید

طراحی دکوراسیون پذیراییاین نقاشی دیواری معماری جذاب و ظریف، رنگ تزئینی سبک تری را به این طرح اضافه می کند که در آن اثاثیه خنثی و خاموش به آن اجازه می دهد در مرکز توجه قرار گیرد. تاقچه ای از چوب روستیک خطوط افقی چاپ را بازتاب می دهد و فضای نمایشی برای لوازم جانبی ظریف ایجاد می کند.

28. طراحی دکوراسیون پذیرایی تاریک که فوراً احساس تابستان کنید

دکوراسیون پذیراییاگر اتاق پذیرایی شما رو به شمال یا شرق است یا فاقد نور طبیعی است، انتخاب دکوراسیون شما می تواند حال و هوای آن را به طرز چشمگیری تغییر دهد.

اینجاست که ایده‌های طراحی دکوراسیون پذیرایی سبز می‌توانند مفید باشند: این یک رنگ متحول کننده است که می‌تواند فضای داخلی را با فضای باز مرتبط کند و اتاق را روشن‌تر و شادتر کند، حتی زمانی که رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید کاملا ظریف هستند. این کاغذ دیواری پرده ای از روزهای خوش تابستان در باغ صحبت می کند. کارکردن نقوش هندسی در طرح، به ظاهر تمام شده یک لبه مدرن می بخشد.

29. بافت لایه و فرش برای یک فضای دنج در طراحی دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیراییلایه بندی بافت های مختلف یک راه مطمئن برای ایجاد احساس جذابیت در دکوراسیون پذیرایی است. در این عکس یک مبل مخملی صاف را با صندلی‌های نوک تیز و یک میز قهوه‌خوری چوبی سنگ‌شده برای دستیابی به هماهنگی بافت ترکیب و ست کرد. روی زمین، یک فرش پشمی پوشانده شده است تا لحظه لمسی دیگری ایجاد کند.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه