دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن مدیریت و مهندسی

1/5 - (1 امتیاز)

دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن مدیریت و مهندسی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ در کار مانند سایر زمینه های زندگی، محیط شما بر خلق و خو، تمرکز و بهره وری تأثیر می گذارد. چه یک دفتر بزرگ یا یک اتاق یا یک دفتر کار خانگی، فضای کاری شما می تواند بزرگترین دارایی شما برای بهره وری باشد یا می تواند منبع آشفته اضطراب باشد. دکوراسیون محیط کاری را به گونه‌ای طراحی کنید که تعامل و رفاه کارکنان را افزایش دهد، در نتیجه تشویق به حضور، افزایش حفظ و جذب استعدادهای جدید شود.

از طریق طراحی متفکرانه دکوراسیون میحط کار، ترکیب انتخاب مبلمان، راحتی و الهام، میز شما و محیط اطراف آن می تواند به شما در دستیابی به اهداف کمک کند. چه در حال تجهیز دفتر خانه یا دکوراسیون دفتر کار در  شرکت خود باشید، در اینجا چند نکته در مورد نحوه ترکیب کار سازنده با راحتی از طریق دکوراسیون و طراحی دفتر آورده شده است.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

ایده های دکوراسیون دفتر کار اداری شیک و مدرن مدیریتی و مهندسی

در این بخش نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن را عنوان کرده ایم.

هنگام تنظیم صحنه دکوراسیون اداری، کوچک فکر کنید

دکوراسیون دفتر کار شما چیزی فراتر از میز، صندلی و کمد پرونده شماست. این محیطی است که شما برای کار سازنده ایجاد می کنید. این می تواند سبک شما را منعکس کند، زیرا می تواند آرامشی را فراهم کند که به شما کمک می کند تمرکز کنید، یا می تواند سخت باشد. در هر صورت، موضوع کلی باید سازماندهی شده و مرتب باشد.

فضای سازمان یافته ضروری است. این به این معنی است که برای چیزهایی که با آنها کار می کنید مکانی داشته باشید، نه فقط انباشته کردن توده ها. یک سیستم فایل برای اسناد کاغذی کار می‌کند، و سازمان‌دهندگان میز می‌توانند لوازم و چیزهای دیگری را که اگر روی میز رها شوند می‌توانند باعث حواس‌پرتی شوند، نگهداری کنند

داشتن یک فضای اختصاصی یا خانه برای اقلام اداری نیز می تواند به شما کمک کند تا حواس پرتی های غیرمولد مانند استفاده از تلفن هوشمند یا دستگاه های دیگر را کاهش دهید. اگر یک کشوی الکترونیکی سازماندهی شده راه اندازی کرده اید، می توانید به تلفن خود مکانی مشخص و دور از دید خود بدهید

هنگام کار از راه دور، مطمئن شوید که فضایی کاملاً برای کار دارید. سازگاری مجدد با محیط های جدید یا استفاده از فضایی در خانه که برای وعده های غذایی خانوادگی یا خواب استفاده می کنید، می تواند تداعی هایی ایجاد کند که می تواند مانع بهره وری شما شود. به عنوان مثال، اگر از روی میز آشپزخانه خود کار می کنید، ممکن است در طول شام خانوادگی به کار فکر کنید. برعکس، کار کردن از روی تخت ممکن است هنگام تلاش برای بهره وری شما را خواب آلود کند.

دکوراسیون دفتر کار

گردش کار خود را سازماندهی کنید

این ایده های ساده در مورد نحوه ارتباط گردش کار شما با چیزهایی که برای تکمیل وظایف خود نیاز دارید اعمال می شود.
هنگام سازماندهی محیط خود، همچنین مهم است که یک منطقه برای طوفان فکری یا فهرست سازی فراهم کنید. اگر مجبور هستید زمان زیادی را برای مکان یابی یک نوت بوک صرف کنید، لپ تاپ خود را جابجا کنید تا فضایی برای یادداشت برداری ایجاد کنید.

فضای کاربردی در دکوراسیون دفتر کار ایجاد کنید

برای مرتب نگه داشتن جلسات، پروژه ها و اهداف خود، از تقویم دیواری یا رومیزی استفاده کنید. در حالی که تقویم‌های دیجیتال و یادآوری‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند، گاهی اوقات دیدن تصویر بزرگ ماه یا ماه‌های آینده می‌تواند به شما در اولویت‌بندی وظایف، یافتن زمان مناسب برای تعطیلات، و پاسخگویی به ضرب‌الاجل‌ها کمک کند.
ایده خوبی است که در صورت امکان، یک منطقه جداگانه در فضای کاری خود برای مطالعه نگه دارید. برخی از افراد موفق می شوند روز خود را به بخش هایی از زمان اختصاص داده شده به ایمیل، برقراری تماس تلفنی، انجام وظایف اداری و یادگیری اختصاص دهند.

یک مکان بهینه برای جلسات ویدیویی نیز در نظر بگیرید. اگر معمولاً از روی میز در یک فضای به هم ریخته کار می کنید، هنگام برگزاری جلسات ویدیویی منعکس می شود. سعی کنید جایی در محل کار خود پیدا کنید که پس زمینه ای ساده، نورپردازی خوب روی صورت و بدون اکو یا صدای پس زمینه زیاد باشد.

طراحی دکوراسیون دفتر کار شیک

مبلمان می تواند یک ابزار عالی در طراحی دکوراسیون دفتر کار باشد

فراتر از سازماندهی، برخی از میزها و صندلی ها می توانند به راحتی کمک کنند. کمردرد یا احساس ناراحتی ناشی از نشستن طولانی مدت می تواند باعث حواس پرتی شود. برخی افراد توانایی کار در حالت ایستاده را مهم می دانند. میزهای ایستاده برای کسانی که می خواهند از اثرات منفی نشستن برای سلامتی خودداری کنند و در عین حال از بهره وری ایستادن نیز بهره مند شوند، عالی هستند.

برای کسانی که می خواهند بنشینند، صندلی ها باید ارگونومیک و راحت باشند. شما بیشتر روز را در محل کار می گذرانید و اگر قرار است روی یک صندلی بنشینید، آن را به یک صندلی خوب تبدیل کنید. همچنین، صندلی ها باید بتوانند برخی از سوء استفاده ها را تحمل کنند. یک صندلی میز ارزان قیمت اگر نیاز به تعویض هر ساله داشته باشد ممکن است گرانتر باشد.

دکوراسیون داخلی دفتر کار

اجازه دهید محیط شما الهام بخش باشد

اگر پنجره ای با نمای بیرون وجود دارد، مطمئن شوید که رو به آن هستید. نگاه کردن به بیرون از پنجره باعث آرامش و تمرکز می شود. همچنین شما را به طبیعت متصل می کند که روشی مفید برای تمرکز است
اگرچه الهام از منابع دیگری غیر از فضای باز است. اگر یک نقل قول الهام بخش مورد علاقه دارید، یک پوستر روی دیوار می تواند اطمینان بخش باشد. یک تقویم عکس از محل تعطیلات مورد علاقه شما یا مجموعه ای از عکس های خانوادگی نیز کار می کند.

دکوراسیون دفتر کار مرکزی

مقداری طبیعت را به داخل دکوراسیون اداری بیاورید

اثرات آرام بخش طبیعت می تواند از گیاهان داخل محیط کار نیز حاصل شود. چند گیاه آپارتمانی آسان برای نگهداری در گلدان های کوچک بکارید و آنها را در دید و در نزدیکی نور طبیعی قرار دهید. حتی یک گیاه سبز کوچک و کم نگهداری مانند ساکولنت، کاکتوس یا بامبو نیز می تواند به از بین بردن گل های زمستانی کمک کند.

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون

نور طبیعی خورشید آرامش‌بخش است. در واقع، دانشگاه کرنل به این نتیجه رسید که دفاتری که برای طبیعی‌ترین نور ممکن بهینه شده‌اند، ۸۴ درصد کاهش علائم سردرد، خستگی چشم و تاری دید را در کارمندان نشان می‌دهند.
این بیماری ها همگی باعث کاهش بهره وری برای کارمندان می شوند، بنابراین تأثیر نور طبیعی بر فضای اداری شما مهم است. پرده ها را از روی پنجره بردارید و پرده های شفاف را امتحان کنید. میزها را نزدیک پنجره خود قرار دهید و از شر نور فلورسنت بالای سر خلاص شوید.

طراحی دکوراسیون دفتر کار

به آنچه می نوشید فکر کنید

نوشیدن مقادیر کافی آب برای سلامتی شما مهم است. مطمئن شوید که هیدراتاسیون مورد نیاز خود را با یک بطری آب قابل استفاده مجدد مناسب دریافت می کنید. اگر دوست دارید قهوه یا چای بنوشید، با راه اندازی یک قهوه ساز کوچک، قوری یا گرم کن لیوان در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

 

  • در دکوراسیون دفتر کار مناطقی را برای فضاهای کاری فردی و گروهی ایجاد کنید.
  • هم فضای کاری فردی و هم فضای کاری گروهی را در اولویت قرار دهید.

صرف نظر از اینکه چیدمان و دکوراسیون دفتر کار شما باز است یا خصوصی تر (تقسیم شده)، مهم است که مطمئن شوید کارمندان شما گزینه های فضای کاری مورد نیاز برای انجام بهترین کار خود را دارند. برخی از کارمندان در هرج و مرج رشد می کنند، در حالی که برخی دیگر برای تمرکز بهتر به آرامش و سکوت نیاز دارند.
مطمئن شوید که مناطق ساکت و متمرکز را برای افرادی که آن را ترجیح می دهند و همچنین مناطقی که همکاری گروهی می تواند پیشرفت کند، ترکیب می کنید.
این فضاها باید جذاب باشند اما نه خیلی شلوغ، تا از منحرف کردن توجه از کار در دست جلوگیری شود. می توانید آثار یا قطعات انگیزشی را آویزان کنید و می توانید چیزی را که بوی خوبی دارد روی میز قرار دهید.

شمع‌های معطر برای اکثر دفاتر بسیار خطرناک هستند، اما می‌توانید برای همین اثر، اسانس را جایگزین کنید.

دکوراسیون دفتر کار

پالت رنگ در طراحی دکوراسیون دفتر کار اداری مهم است

انتخاب رنگ دیوارها یا قطعات برجسته نباید با بی دقتی  انجام شود. انتخاب رنگ می تواند بر بهره وری کارمندان شما تأثیر بگذارد. رنگ‌های تیره مانند خاکستری، بژ و سفید فضایی تیره و تار را ایجاد می‌کنند که به ویژه بر زنان تأثیر منفی می‌گذارد. آبی روشن و سبز منجر به تمرکز بیشتر و کارآمدتر شدن کارمندان می شود.
قرمز چشم نواز و شدید است ، اما یک دیوار برجسته در محیط مناسب می تواند شور و شوق را القا کند. می‌توانید پالت لوگو یا راهنمای سبک خود را تقلید کنید، اما سایه‌های روشن‌تر از همان رنگ‌ها اغلب مسیری ایده‌آل برای رنگ‌ها هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

بهینه سازی برای نیازهای فضا در طراحی دکوراسیون

محیط اداری باید انواع مختلفی از فضا داشته باشند: دفاتر شخصی یا میز کار، اتاق‌های جلسه، مناطق مشارکتی کارکنان و غیره. طراحی دکوراسیون دفتر کار خود بر اساس اتاق بسیار مهم است. به عنوان مثال، در یک اتاق جلسه، شما می خواهید فضایی فراگیر و سازنده ایجاد کنید. برای فضاهای میز شخصی، بهینه سازی برای حفظ حریم خصوصی و سکوت مهم تر است.
به عنوان مثال، در یک اتاق کنفرانس، مطمئن شوید که شرکت کنندگان به راحتی به پریزهای برق و وای فای برای حداکثر تعداد افرادی که از اتاق استفاده می کنند دسترسی دارند. اطمینان حاصل کنید که میز به اندازه کافی برای سرنشینان نیز بزرگ باشد، زیرا هیچ کس نمی خواهد در یک جلسه بزرگ در گوشه ای بایستد.
شاید بتوانید چند گیاه و آثار هنری قرار دهید تا اتاق را دوستانه تر، جالب تر و جذاب تر کنید. در آخر، داشتن فناوری مناسب به‌گونه‌ای که جلسات به‌طور مؤثر و بدون اتلاف زمان برای راه‌اندازی فناوری برگزار شوند، بسیار مهم است.
بهره وری، سازماندهی، موفقیت و شادی همگی تحت تأثیر دکوراسیون محیط شما هستند. دفتر شما مرکز کار شماست. با دکوراسیون مناسب کاری کنید که شما را به نوآوری، به چالش کشیدن و هوشمندتر کار کردن تشویق کند.

جمع بندی: طراحی دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن مدیریت و مهندسی

در طراحی دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن مدیریت و مهندسی باید اصولی را رعایت نمود که بیشترین بازدهی در کار شما داشته باشد. در صورت نیاز به طراحی دکوراسیون اداری می توانید با گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید. علاوه بر طراحی دکوراسیون شما می توانید در بازسازی ساختمان و بازسازی خانه به ما اعتماد کنید.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه