طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودک

طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب کودک + نکات مهم

امتیاز دهی

طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودک و 12 نکته برتر را برای شما بررسی کرده ایم. هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک، باید در هر مرحله به آینده فکر کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب بچه ها می تواند یک تله تزئینی باشد. ما اغلب با وسواس فعلی کودکان در مورد رنگ ها، قهرمانان کارتونی و تیم های ورزشی متقاعد می شویم که اتاق خواب آنها را به گونه ای طرح ریزی کنیم که ممکن است قبل از اینکه شما حتی کارهای تکمیلی را اضافه کنید، قدیمی شده باشد.

بنابراین، وقتی ایده‌های اتاق بچه‌ها را در نظر می‌گیرید، چگونه می‌توانید طرحی ایجاد کنید که هم برای آنها خوشایند باشد، هم از نظر عملی و هم از نظر تزئینی ماندگاری طولانی داشته باشد؟ راز این است که فضایی بی‌زمان ایجاد کنید که ممکن است از مهد کودک تا دانشگاه آن‌ها را نبیند، اما مطمئناً هم برای فرزندانتان و هم برای شما خوشایند و ماندگار خواهد بود.

در گروه معماری مسعودیان اغلب از ما خواسته می شود که برای خانواده های جوان دکوراسیون داخلی طراحی کنیم. این امر به دلایل متعددی بر تصمیمات طراحی ما تأثیر دارد، از جمله: دسترسی، ذخیره سازی و ایمنی. اگر قصد دارید اتاق خواب فرزندتان را در خانه دوباره طراحی کنید، چند نکته کلیدی را در نظر بگیرید.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان توسط گروه معماری مسعودیان

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان توسط گروه معماری مسعودیان صورت می گیرد که در زیر چند نمونه از آن را می توانید مشاهده کنید. برای سفارش طراحی دکوراسیون می توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان توسط گروه معماری مسعودیان

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر می توانید به پیج اینستاگرام گروه معماری مسعودیان مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

طراحی اتاق خواب دخترانه رویایی، شیک، ساده ایرانی

طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری جوان، نوجوان و کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

چه به دنبال ایده های دکوراسیون اتاق خواب برای دختران باشید، چه ایده های اتاق خواب پسرانه یا ایده های اتاق خواب برای نوجوانان، این نکات برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک کاربرد دارد.

1. طرح رو به جلو در دیزاین اتاق کودک

طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودکبرای ایجاد فضایی که به راحتی در طول زمان تکامل می یابد، توصیه می کنیم برنامه ریزی کنید که پریزهای در دکوراسیون اتاق کودک در اوایل فرآیند طراحی در کجا قرار گیرند. در جایی که اکنون تختخواب وجود دارد، به زودی تختی وجود خواهد داشت که به چراغ مطالعه نیاز دارد یا حتی میز تحریر با چراغ رومیزی. یک طراح داخلی یا متخصص نور می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

2. تمیزی در دکوراسیون اتاق کودک

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کودکدر حالی که کاغذ دیواری افزودنی زیبایی برای اتاق کودک است، وقتی با اثر انگشت چسبنده پوشانده شود، می تواند به سرعت شروع به چروک شدن کند. رنگ‌های پاک‌شونده یک راه‌حل عالی در اینجا هستند و در رنگ‌های براق و گچی موجود هستند. زبانه و شیار نیز یک جایگزین عالی است.

3. از مبلمان محافظت کنید

تزئین دکوراسیون اتاق کودکبرای جلوگیری از آسیب ناشی از لک یا ریختن روی صندلی‌ها، فرش‌ها، پرده‌ها و سایر وسایل نرم، توصیه می‌کنیم پارچه‌ها را از لکه‌گیری محافظت کنید. این کاری است که ما برای مشتریان خود انجام می دهیم، اما محصولات محافظ لکه را می توان به صورت آنلاین نیز خریداری کرد.

4. وسایل را سرگرم کننده نگه دارید

طراحی دکوراسیون اتاق کودکدر حالی که مهم است که این طرح دکوراسیون اتاق کودک عملی باشد، اما مهم است که عناصر سرگرم کننده در سراسر طراحی وجود داشته باشد. لامپ ها و کوسن های طرح دار در اینجا واقعاً خوب هستند. آنها رنگ های مختلفی دارند که با بزرگتر شدن کودک و تغییر ذائقه آنها به راحتی قابل تغییر هستند.

5. در طراحی دکوراسیون اتاق کودک بقیه خانه را در نظر بگیرید

دکوراسیون اتاق کودکطراحی دکوراسیون اتاق کودک زمانی که به شدت با دکوراسیون خانه شما در تضاد باشد، می‌تواند متفاوت باشد.

هنگام طراحی اتاق خواب کودکان، ایجاد تعادل مناسب بین طرح بازیگوش و جاودانه دشوار است. یک مکان عالی برای شروع این است که طراحی بقیه خانه را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که این اتاق از طرح کلی خانه تبعیت می کند.

این موارد ممکن است شامل پالت رنگ، مواد مورد استفاده و بافت باشد. از اینجا، می توانید شروع به ساختن یک اتاق خواب دلپذیر و سرگرم کننده برای فرزند خود کنید که در آزمون زمان مقاومت کند.

6. هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک از ترندها اجتناب کنید

دیزاین دکوراسیون اتاق کودکبه ایده کاغذ دیواری اتاق خواب کودکان یا ایده های رنگ آمیزی اتاق کودک فکر می کنید؟

در صورت امکان، توصیه می کنیم از پوشاندن اتاق خواب فرزندتان با دکوراسیونی با مضمون بسیار که تغییر آن دشوار است، خودداری کنید. در عوض، چرا کاغذدیواری با طرح ملایم را انتخاب نکنید که به عنوان پس‌زمینه‌ای خنثی و با شخصیت در فضا عمل می‌کند؟

طرح هایی مانند قایق بادبانی، گل ها و حتی هواپیماها به همان اندازه خوب هستند.

7. کمتر برای یک فضای آرام بیشتر است

طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودک وقتی به ایده‌های اتاق خواب مشترک نگاه می‌کنید، برای ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای بچه‌ها یا برای کودکانی که در پایان روز به فضایی آرام نیاز دارند، اعمال می‌شود. به همین ترتیب، اگر اتاق بازی دارید، منطقی است که اتاق خواب فرزندتان را از درهم ریختگی از اسباب بازی گرفته تا تکالیف مدرسه در صورت امکان دور نگه دارید. این به شما امکان می دهد دکوراسیون اتاق کودک را طراحی کنید که فقط در مورد خواب و استراحت باشد یا مطالعه آرام.

8. انتخاب اثاثیه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودککوسن های پراکنده و ملافه ها به راحتی با بزرگتر شدن فرزند شما و تغییر سلیقه آنها به روز می شوند و جوهر اصلی اتاق را با بقیه خانه هماهنگ می کنند.

آثار هنری نیز راه خوبی برای آوردن شخصیت به فضا است. یک کودک کوچکتر ممکن است تصاویر رنگارنگ با بافت زیاد را ترجیح دهد، در حالی که یک نوجوان ممکن است پوسترها و آثار هنری و عکس های خنثی تر را انتخاب کند.

9. یک فضای کاری را در نظر بگیرید

طراحی دکوراسیون اتاق کودکوقتی صحبت از نورپردازی به میان می آید، مهم است که یک چراغ رومیزی را در فضا قرار دهید. این کار کودک شما را تشویق می کند تا از خواندن مستقل لذت ببرد. همچنین ممکن است نصب یک فضای مطالعه در نازک کاری سفارشی را در نظر بگیرید. این را می توان به راحتی در یک میز به روز کرد تا کار مدرسه را تکمیل کند و با بزرگتر شدن کودک سرگرمی ها را دنبال کند.

یک سبد حصیری یا مجموعه کوچکی از قفسه‌های کتاب راهی کاربردی و جذاب برای نگهداری کتاب‌ها، وسایل مدرسه و هنر و صنایع دستی است که دسترسی کودک یا نوجوان شما را آسان می‌کند.

10. فضای راحت در دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودکبه کار بردن همان اصولی که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود برای کودکان انجام می دهید، باعث می شود اتاق آنها به اندازه اتاق شما باشد. بنابراین در حالی که ممکن است روی بی نظم نگه داشتن آن تمرکز کنید، باید نورپردازی حالت چراغ های رومیزی عالی هستند و لایه بندی مانند لحاف و کوسن را نیز در نظر بگیرید. ایده این است که آنها برای استراحت به اتاق خواب خود کشیده می شوند.

11. استفاده حداکثر از فضا در دیزاین اتاق کودکان

طراحی دکوراسیون اتاق کودکایده های تخت زیر شیروانی در یک اتاق خواب کوچک ضروری است، اما حتی اگر فضایی مشترک نیست، آنها را برای کودکانی که دوست دارند به طور مرتب از خواب استفاده کنند، در نظر بگیرید. البته، شما همچنین می توانید فضایی را برای مطالعه را در زیر تخت بلند بگذارید این یک راه فوق العاده برای به حداکثر رساندن استفاده از فضا موجود است.

12. استفاده حداکثر از کمد و کشو در دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودکهنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک، ایده های ذخیره سازی اتاق خواب را که با آنها رشد می کند، در اولویت قرار دهید. این شامل کمدهایی با قفسه بندی و فضاهای آویزان قابل تنظیم، فضای کشو زیر تخت، و قفسه های فراوان و البته ایده های نگهداری اسباب بازی است. هنگامی که آنها جوان هستند، قفسه بندی به طور خاص می تواند میزبان اسباب بازی ها باشد. همانطور که آنها بزرگتر می شوند، می تواند راه را برای کتاب، تکالیف مدرسه و تجهیزات بازی باز کند.

برای کسانی که در اتاق خواب کودک کوچکتر به عثمانی فکر می کنند، ما یک طرح روکش دار را توصیه می کنیم. این نه تنها از لبه های تیز غیر ضروری که می تواند باعث آسیب به کودک شود جلوگیری می کند، بلکه می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی ارزشمند برای نگهداری اسباب بازی ها، بازی ها یا لباس ها تبدیل شود. و با رشد آنها مفید خواهد بود. سایر انبارهای سطح پایین مانند سوراخ های باز کبوتر پر از سبدها به خوبی در اتاق کودک کار می کنند و وسایل را ایمن و در دسترس نگه می دارند.

در کجای اتاق خواب کودک باید تخت قرار داد؟

جایی که یک تخت در اتاق خواب کودک قرار می گیرد، معمولاً روی دیوار کانونی قرار دارد معمولاً دیواری که روبروی درب اتاق خواب قرار دارد. لازم نیست تخت کودک را به گوشه ای فشار دهید. اگرچه این بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضای کف است. در عوض، تخت کودک را می توان به صورت مرکزی روی دیوار کانونی قرار داد تا از هر دو طرف قابل دسترسی باشد. این همچنین می تواند به شما امکان دهد پاتختی ها را در اطراف تخت قرار دهید.

چگونه اتاق کودک را دنج کنیم؟

برای دنج کردن اتاق کودک، مهم است که آن را مانند هر فضای نشیمن یا خواب دیگری در خانه خود با لایه ها مبله کنید. این لایه ها البته می تواند شامل لحاف، کوسن، پتو و پرتاب باشد، اما اضافه کردن راحتی زیر پا با فرش نیز مهم است. و ایده های نورپردازی اتاق خواب را نادیده نگیرید. اینها می توانند لایه هایی از نور اضافه کنند که می تواند بسیار جذاب و کاربردی نیز باشد. لامپ های گرم رنگ را انتخاب کنید تا اتاق بچه ها به سرعت دنج شود.

مطالب مرتبط:

انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه مناسب بزرگسال

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک (دخترانه و پسرانه)

جمع بندی: طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودک

در این نوشته به اصول کلی طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق کودک پرداختیم. با توجه به اینکه کودکان در حال رشد و تکامل هستند این موارد را باید در طراحی خود در نظر بگیرد.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه