طرح کمد دیواری اتاق خواب متناسب با دکوراسیون

امتیاز دهی

یک تخت خواب شیک با کمد لباس، نمای داخلی اتاق خواب شما را کامل می کند. کمد دیواری اتاق خواب تاثیر خوبی در راحتی شما خواهد داشت. در اینجا راهنمای جامعی برای انتخاب کمد لباس مناسب برای اتاق خواب شما آورده شده است. انتخاب کمد دیواری مناسب در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب شما تاثیر بسیاری می گذارید.
یک خانه به هم ریخته می تواند تصور اشتباهی در ذهن مهمان ایجاد کند. نگهداری اشیاء مخصوصاً لباسها در مکانهایی که متعلق به آنهاست و نگهداری آنها به نحوی که نه کیفیت آنها را تحت تأثیر قرار می دهد و نه بر درخشندگی آنها ضروری است. با در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی به عنوان یک کل، اگر به یکی از بخش های آن نگاه کنیم، ممکن است با یک مبلمان حیاتی به نام کمد روبرو شویم. این فضاهای ذخیره سازی صرفاً به منظور قرار دادن وسایل است و بر چیدمان مکانی که در خانه به آن متصل شده است تأثیر می گذارد.

نکاتی که باید در انتخاب کمد دیواری اتاق خواب در نظر بگیرید

در این بخش به بررسی نکاتی در مورد انتخاب کمد دیواری اتاق خواب مناسب برای شما خواهیم پرداخت.

تخت با کمد دیواری اتاق خواب

قبل از در نظر گرفتن جنبه های حیاتی هنگام انتخاب یک تخت خواب با کمد، باید درک کرد که کمد فقط یک مکان ذخیره سازی نیست. یک تخت با کمد دیواری می تواند ظاهر کلی اتاق را تحت تاثیر قرار دهد
وارد شدن به کمد و دیدن همه لباس‌ها و اکسسوری‌هایتان – از پیراهن گرفته تا کفش‌هایتان – می‌تواند به شما کمک کند مرتب بمانید و حتی استایل شخصی خود را رشد دهید. بدون توجه به اندازه کمد خود، می توانید فضا را طوری طراحی کنید که فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانید و با رعایت چند نکته طراحی کمد، می توانید فضای خود را به یک کمد رویایی تبدیل کنید که به همان اندازه لوکس و کاربردی است.

اندازه گیری کمد دیواری اتاق خواب

قبل از خرید کمد دیواری اتاق خواب، فضای کف و ارتفاع سقف را اندازه بگیرید. ارتفاع میله لباس را نیز بررسی کنید. – علاوه بر این، قفسه های عمیق تر ترجیح داده می شوند زیرا فضای بیشتری را برای نگهداری اقلام ارائه می دهند. با این حال، لباس شما باید در دسترس باشد، بنابراین مطمئن شوید که اندازه کلی آن بیشتر از 15 اینچ نباشد. همچنین مطمئن شوید که کمد لباس هیچ یک از وسایل روشنایی اتاق را مسدود نمی کند.

از هر سانت استفاده کنید

کمدها اغلب دارای فضای خالی در بالا، پایین یا گوشه هستند. ابعاد چیدمان کمد خود را اندازه بگیرید، سپس طرحی را پیش‌نویس کنید که هر گوشه و کناری را در نظر بگیرد.
میله های خود را دوبار آویزان کنید:
دو میله را یکی بالای دیگری قرار دهید تا فضای آویزان بیشتری اضافه کنید. برای تقسیم اجناس از پیراهن تا لباس بلند، فضاهای آویزان کوتاه و تمام قد را در نظر بگیرید.
قفسه های بلند را اضافه کنید:
قفسه های بلند را در بالای کمد خود قرار دهید تا اقلامی را که هر روز استفاده نمی کنید، مانند کیف دستی و… را نگهداری کنید.

اگر فضا دارید یک جزیره اضافه کنید:
برای فضای ذخیره سازی اضافی، کشوهایی را در طراحی جزیره خود قرار دهید. میز می تواند مکانی برای تا کردن لباس ها یا نمایش جواهرات باشد.
قفسه های گوشه ای بسازید:
هنگامی که بقیه عناصر کاربردی خود را طراحی کردید، ببینید آیا جایی برای قفسه های گوشه ای برای وسایلی مانند کیف های دستی و سطل های جوراب دارید یا خیر.

مطالب مرتبط:

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مناسب با دکوراسیون

تاثیر پرده اتاق خواب بر دکوراسیون + جنس پرده مناسب

انواع طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

اجزای کمد دیواری خود را سفارشی کنید

re

می توانید یک طرح کمد سفارشی بر اساس آنچه بیشتر نیاز دارید ایجاد کنید. قبل از طراحی چیدمان، به وسایلی که در کمد خود دارید فکر کنید. چند جفت چکمه بلند داری؟ مطمئن شوید که قفسه‌هایی متناسب با ارتفاع دارید. آیا تعداد زیادی کیف دستی دارید یا فقط یک زوج؟ آیا شما طرفدار جواهرات هستید ؟

اقلام کمد خود را فهرست کنید و تصمیم بگیرید که هر گروه به چه چیزی نیاز دارد. بهترین طرح‌های کمد دارای فضای ذخیره‌سازی کافی برای آنچه در حال حاضر دارید می باشند.

برای نورپردازی خود برنامه ریزی کنید

نور کافی کمد نه تنها حال و هوای فضای شما را تقویت می کند، بلکه به شما امکان می دهد وسایل را راحت تر پیدا کنید. چراغ‌های قوطی توکار کمد را بدون اشغال فضای سر روشن تا 3500 کلوین را هدف قرار دهید.

اگر سقف‌های بلندی دارید، یک چراغ اضافی مانند لوستر برای اضافه کردن در نظر بگیرید. نورپردازی زیر کابینت را در نظر بگیرید تا لباس، کفش و لوازم جانبی خود را روشن کند.

همه چیز را روی صفحه نمایش قرار دهید

دیدن همه لباس‌هایتان به راحتی به شما امکان می‌دهد انتخاب‌هایی داشته باشید که به بهترین وجه متناسب با روزتان باشد. کفش‌ها، چکمه‌ها و صندل‌های خود را روی قفسه‌های قابل مشاهده و زاویه‌دار قرار دهید
سازمان‌دهنده‌ها را اضافه کنید.
سعی کنید به هر کالایی فضایی اختصاصی بدهید و اجازه دهید لوازم جانبی مورد علاقه شما به تنهایی باقی بماند. در اینجا چند ایده برای ذخیره سازی و سابل شما در کمد نمایش داده شده است.

  • جداکننده کشو برای جوراب، لباس زیر و سایر وسایل کوچک
  • سطل های سازمان دهنده برای کشوها یا قفسه ها
  • جداکننده برای سطل با وسایل کوچکتر
  • پایه کلاه یا قلاب دیواری
  • درج شکل دهنده برای کیف و چکمه
  • استند و سازماندهی جواهرات یا کراوات، یا کشوهای کم عمق با سینی های تقسیم کننده

قفسه های کمربند و کراوات در کمد دیواری اتاق خواب

قفسه کمد دیواری اتاق خواب

مکانی را برای نشستن انتخاب کنید، در صورت وجود جا، مکانی برای نشستن اضافه کنید. یک نیمکت توکار، یک چهارپایه راحت یا یک صندلی روشویی برای آرایش در نظر بگیرید. داشتن مکانی برای استراحت باعث می‌شود کمد شما احساس لوکسی بیشتری داشته باشد. شامل یک آینه بسته به متراژ مربع و اینکه آیا روشویی در کمد خود دارید، آینه ای را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. ممکن است بخواهید آینه ای را انتخاب کنید که به داخل و خارج می رود و فضای شما را ذخیره می کند.

چوب لباسی هماهنگ در کمد دیواری اتاق خواب را انتخاب کنید

آویزهای کمد دیواری اتاق خواب

چوب لباسی های نازک و همسان باعث صرفه جویی در فضای زیادی در قفسه های شما می شود و شما باید سبکی را انتخاب کنید که از لباس شما پشتیبانی کند. اگر کت‌های اسپرت دارید، آویزی می‌خواهید که بتواند وزن را تحمل کند. اگر بلوز دارید، به دنبال مدل مخملی باشید که از سر خوردن آن ها جلوگیری کند. با پس زمینه ای از چوب لباسی های همسان، می توانید به راحتی لباس های خود را تشخیص داده و دسته بندی کنید.

سبک شخصی خود را مشخص کنید

یک فرش را به زمین بیندازید، یک گیاه سرپوشیده یا مصنوعی بگنجانید، دیوارهای کمد خود را به رنگی جالب رنگ کنید یا یک اثر هنری را آویزان کنید. از آنجایی که کمد شما در جای خود قرار دارد، می توانید در استایل خود جسورتر باشید. مهم نیست که چه چیزی، قطعات دکوری را انتخاب کنید که به شما احساس جذابیت و طراوت می دهد.

اندازه کمد دیواری لباس در اتاق خواب

فضا یکی از عواملی است که گنجاندن، ساختار، دکور، مبلمان و به طور خلاصه کل چیدمان خانه را تعیین می کند. بنابراین، هنگام خرید تخت خواب با کمد دیواری اتاق خواب باید در بالای لیست قرار گیرد. سوال بعدی که پیش می آید ابعاد ایده آل کمد لباس است که بستگی به کاربری آن و فضای اتاق خواب دارد. اول از همه، باید بخش خاصی از اتاق خواب را اختصاص داد که باید برای قرار دادن کمد لباس استفاده شود.

سپس مرحله دوم می آید، که تخمین وسعت منطقه اختصاص داده شده برای داشتن یک ایده منصفانه در مورد اندازه کامل کمد است. یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشت کارایی کمد لباس است که به شدت به تعداد افرادی که در آن اتاق زندگی می کنند یا استفاده می کنند بستگی دارد.

تناسب بین اندازه کمد لباس و ابعاد اتاق

گاهی اوقات افراد تمایل به خرید مبلمان با ابعاد نادرست دارند و این اشتباه در خرید کمد لباس کاملاً رایج است. باید سعی کنید از چنین موقعیتی اجتناب کنید زیرا این می تواند بر سبک اتاق خواب تأثیر بگذارد و فضا را کمتر جذاب کند.

بنابراین، برای جلوگیری از مشکلی که در بالا توضیح داده شد، باید در مورد تمام طول و عرض تخت با کمد فکر خوبی داشت. ساده ترین راه چیدمان، اختصاص گسترده ترین دیوار اتاق خواب برای چیدمان کمد است. با توجه به تقارن و طراحی اتاق بدون تأثیر بر منطقه خواهد بود.

جادار بودن کمد دیواری اتاق خواب

این جنبه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. یک منطقه بزرگ ممکن است برای ذخیره سازی کافی نباشد، و گاهی اوقات، حتی یک فضای کوچک ممکن است بیش از اندازه کافی باشد. به عنوان مثال، اگر مجموعه وسیعی از لوازم جانبی دارید، به جای کمد دیواری با اندازه متوسط به یک کمد لباس بزرگ نیاز دارید. بنابراین، تعداد افرادی که از کمد لباس استفاده می کنند نیز بر نیاز ذخیره سازی تأثیر می گذارد.

جا دار بودن کمد دیواری اتاق خوابترکیب کمد دیواری لباس در اتاق خواب

کمد مبلمانی است که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو، قرار است از فرسودگی شدید عبور کند. کمد لباس باید محکم و ماندگار باشد. این ویژگی ها باعث می شود کمد لباس در برابر آسیب های ناشی از عناصر خارجی مانند خاک و گرد و غبار، آفات یا آب مقاوم تر شود. در عین حال، قرار دادن آن باید آسان باشد. طیف متنوعی از کمدها از ترکیبی از مواد تشکیل شده است که به طول عمر و استحکام آن می افزاید. کمدهایی که ورق دار هستند هم جیب پسند و هم ماندگار هستند. بنابراین، آنها می توانند انتخاب ایده آلی از نظر کمد لباس باشند.

مکمل دکور موجود در کمد دیواری

مردم معمولا مبلمانی متناسب با دکوراسیون خانه می خرند. بنابراین، انتخاب کمد لباسی که به سادگی به ظرافت اتاق خواب می افزاید و اتاق را جذاب تر می کند، به همان اندازه مهم است. شما می توانید به دنبال ترکیب مناسبی از رنگ های چوبی و رنگ های ظریف یا یک طرح رنگ بر اساس سبک دکوراسیون خود باشید.

تعداد استفاده کنندگان از کمد دیواری

همانطور که قبلاً بحث شد، باید انتخاب خود را برای کمد با توجه به تعداد کاربران انجام دهید. سن کاربران نیز نقش مهمی دارد. به عنوان مثال، اگر یکی از کاربران کودک باشد، ممکن است به بخش قابل توجهی از تخت با کمد دیواری لباس نیاز داشته باشد.

اگر اشتراک گذاری بین کاربران هم سن و سال انجام شود، استفاده متفاوت خواهد بود. با این حال، به اشتراک گذاشتن کمد در طبیعت کاملاً مشکل ساز است زیرا اغلب منجر به ترکیب لباس ها می شود و سردرگمی زیادی ایجاد می کند. بنابراین، داشتن یک کمد کامل برای خود بهترین راه برای فرار از چنین مشکلاتی است.

استفاده از کمد دیواری اتاق خواببودجه پسند در انتخاب کمد دیواری اتاق خواب

در اکثر خانوارها، بودجه تعیین کننده کمیت و کیفیت کالایی است که باید خریداری شود. در یک نکته کلی، خریدار مایل است کمد لباسی بخرد که هم جیب پسند باشد و هم جذاب.

از آنجایی که کمد لباس به اندازه تخت خواب برای اتاق خواب اهمیت دارد، باید فکر صرفه جویی بیشتر و هزینه کمتر در هنگام خرید کنار گذاشته شود. اگر هر جنبه ای مانند طرح رنگ، درخشش، ابعاد، طرح ها و ضرورت را در نظر بگیرید، کمک خواهد کرد

انواع کمد دیواری اتاق خوابچه نوع کمد دیواری مناسب اتاق خواب است؟

تصمیم خرید تخت با طرح کمد دیواری اتاق خواب کاملاً به خریدار بستگی دارد. کمد لباس ها در طرح های مختلفی عرضه می شوند. کمدهای لولایی، ایستاده، یک نفره، کشویی، سفارشی و غیره از انواع شناخته شده کمد هستند. با توجه به نیاز و بودجه خود طرحی را انتخاب کنید. برای استایل، کیفیت را به خطر نیندازید. به دنبال کمد لباسی بروید که بتواند فضای بزرگتر و روشن تری را فراهم کند.

مطالب مرتبط:

فنگ شویی اتاق خواب ، اصولی که باید رعایت کنید.

نکاتی که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بدانید.

چیدمان اتاق خواب و نکاتی که باید حتما رعایت کنید!

جمع بندی: انتخاب کمد دیواری اتاق خواب متناسب با دکوراسیون

در این نوشته به بررسی راه های انتخاب کمد دیواری اتاق خواب متناسب با نیاز های شما پرداخته ایم. در صورت نیاز به طراحی دکوراسیون منزل می توانید با گروه معماری مسعودیان تماس بگیرید. ما در آتلیه معماری مسعودیان علاوه بر طراحی دکوراسیون بازسازی خانه و بازسازی ساختمان را انجام می دهیم.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه