چیدمان اتاق خواب و نکاتی که باید حتما رعایت کنید!

امتیاز دهی

چیدمان اتاق خواب شاید یکی از مهمترین موارد در دکوراسیون منزل باشد. از بین تمام اتاق های خانه شما، اتاق خواب شما شاید شخصی ترین اتاق باشد. این مکان به عنوان پناهگاه خصوصی شما عمل می کند که در آن می توانید استراحت کنید، استراحت کنید و اجازه دهید سبک فردی شما واقعاً بدرخشد. اتاق خواب یک خلوتگاه دنج است که در آن می‌توانیم استراحت کنیم. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک محیط شیک و آرام ایجاد کنید که در آن رویاهای شیرین فراوان باشد.

در برهه‌ای از تاریخ معاصر، اتاق‌خواب‌ها به فضاهای چند منظوره تبدیل شده‌اند: اتاق‌های بازی برای بچه‌های ما، مکانی مناسب برای محل کار از خانه و مکان ایده‌آل برای پاتوق تلویزیون هستند، زیرا همه می‌دانند که تخت‌خواب‌ها راحت‌تر از کاناپه‌ها هستند. ما انتظار داریم اتاق خواب‌هایمان مملو از فضای ذخیره‌سازی کاربردی باشد، در حالی که (به نوعی) احساس آرامش ‌کنیم.
چه فضای شما بزرگ باشد و چه کوچک، فهمیدن اینکه چگونه مبلمان اتاق خواب را طوری بچینید که همه این نقش ها را در خود جای دهند، می تواند مانند یک پازل پیچیده با عوامل زیادی برای در نظر گرفتن باشد.

چیدمان تخت در اتاق خواب

تخت، قطعه کلیدی مبلمان در هر چیدمان اتاق خواب است و به طور طبیعی به نقطه کانونی تبدیل می شود. مبلمان اتاق خواب به طور سنتی بر اساس چند قانون کلی چیده می شوند.

به طور سنتی، مردم تمایل دارند یک تخت دو نفره، ملکه یا کینگ را در مرکز دیوار مقابل در اصلی اتاق قرار دهند. با این چیدمان، هنگام ورود به اتاق، سر تخت در مرکز توجه قرار می گیرد.
اگر ابعاد اتاق شما را از قرار دادن تخت روی دیوار روبه‌روی در باز می‌دارد، انتخاب‌های احتمالی دیگر به این بستگی دارد که کدام دیوار به اندازه کافی بلند باشد تا تخت را در خود جای دهد. قرار دادن مورب زمانی که فضا دارید به خوبی کار می کند.

اگر پنجره اغلب باز است، تخت را زیر پنجره قرار ندهید. پنجره های باز می توانند پیش نویس های ناراحت کننده ایجاد کنند. با این حال، قرار دادن یک تخت بین دو پنجره به خوبی کار می کند.
اگر خانه شما در تمام طول سال دارای تهویه مطبوع یا گرمایش است و پنجره ها به ندرت باز هستند، ممکن است بتوانید این قانون را نادیده بگیرید.

تخت را در جایی قرار ندهید که مانع ورود در اتاق یا راهروی داخل اتاق شود.
چیدمان اتاق خواب مدرن

مطالب مرتبط:

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مناسب با دکوراسیون

تاثیر پرده اتاق خواب بر دکوراسیون + جنس پرده مناسب

انواع طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب های مستر

لازم نیست یک اتاق خواب مستر بزرگ باشد، اما باید امکانات مورد نیاز شما را ارائه دهد. اگر فضای شما کمتر از آنچه می خواهید است، به برخی از پیشنهادات زیر برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب خود نگاه کنید.

  • با از بین بردن شلوغی اتاق خواب را بزرگتر نشان دهید.
  • فقط از مبلمان ضروری استفاده کنید. اگر می توانید، یک جعبه کشو را به داخل کمد دیواری فشار دهید تا فضای کف اتاق آزاد شود.
  • تخت را از نظر بصری پایین نگه دارید. تمام مبلمان خود را  مانند بقیه طرح های رنگی خود روشن نگه دارید. مبلمان رنگ روشن، دیوارها، کف، پنجره‌ها و ملافه‌ها باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.
  • صرف نظر از اندازه اتاق خواب اصلی خود، نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا آن را تا حد امکان راحت کنید.
  • میزهای کنار تخت را به اندازه ای که فضا اجازه می دهد اضافه کنید.
  • سعی کنید برای حداقل یک صندلی راحت جا باز کنید. صندلی ها برای استراحت در طول روز یا برای مطالعه عالی هستند.
  • برای کاهش سر و صدای اتاق، تمام کف اتاق خواب را موکت کنید.

چیدمان اتاق خواب دو نفره

فنگ شویی اتاق خواب

اگرچه فنگ شویی از طریق چیدمان مبلمان به دست می آید، اما بیشتر چیزی است که شما احساس می کنید. شما فورا هماهنگی را احساس خواهید کرد و در فضای خواب، این تغییر خلق و خوی با تخت شما آغاز می شود: قاب خود را در “وضعیت فرمان” قرار دهید، با یک دیوار یا تخته سر محکم در پشت آن، فضایی برای خزیدن در دو طرف، و نمایی از درب، بدون روبرو شدن مستقیم با آن. تعادل بصری را با لوازم جانبی متقارن برقرار کنید: جفت پاتختی، لامپ و بالشت.

چیدمان اتاق خواب کوچک

اگر محل خواب شما تنگ است، به دنبال یک راه حل آسان باشید. مبلمانی را انتخاب کنید که دو کاره باشد، مانند یک تخته سر با قفسه، یک تخت با کشوهای زیر، یا قفسه های کتاب به جای میزهای خواب

چیدمان اتاق خواب بزرگ

برای چیدمان مبلمان اتاق خواب بزرگ، به مناطق فکر کنید. «ابتدا تختخواب را مشخص کنید، سپس چگونه می خواهید بقیه فضاها را تجربه کنید. خودتان را به گوشه مطالعه یا محل نشستن محدود نکنید. چرا یک دفتر کار خانگی، یک مکان یوگا یا یک گوشه صنایع دستی ایجاد نکنید؟”این به اهداف و سبک زندگی شما برمی گردد. برای آن طراحی کنید.” هر منطقه باید یک جزیره با لوازم جانبی خود مانند فرش و چراغ باشد. یک پالت رنگ ثابت فضاها را متحد می کند.

چیدمان اتاق خواب بزرگ

اتاق خواب با مبلمان جلوی پنجره

نحوه چیدمان مبلمان اتاق خواب اغلب با چیدمان اتاق تعیین می شود. اگر بهترین نقطه برای تخت شما روی دیواری با پنجره است،به ستون هایی از پرده ها و یک تخته سر قابل توجه که تخت را می سازد، فکر کنید نه پنجره. ، نقطه کانونی مورد مناسب به عنوان یک مانع زیبا برای دنیای بیرون عمل می کند، اما نور طبیعی را به داخل راه می دهد.

چیدمان اتاق خواب یک نفره

چیدمان اتاق خواب نامتقارن

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید تخت شما باید روی دیوار باشد. چیدمان اتاق خواب با مبلمان متمرکز در یک طرف فضا می تواند جریان ترافیک را باز کند و فضای بیشتری برای شخصی سازی ایجاد کند. در اینجا، چیدمان نامتقارن حس گسترده‌ای را به اتاق خواب کوچک می‌بخشد و فضایی بصری برای لمس‌های جسورانه ایجاد می‌کند، مانند تخته سر طرح‌دار، پرده‌های منگوله‌دار، و فرش‌های لایه‌بندی شده. جزئیات متقارن، مانند یک جفت لامپ زرد و پاتختی، این چیدمان را از نامتعادل جلوه می دهند.

چیدمان اتاق خواب زوج

اتاق خواب با صندلی اضافی

با چیدمان مبلمان اتاق خواب که شامل صندلی ها و نیمکت های راحت است، فضایی آرام ایجاد کنید. گزینه های شما زیاد است: یک صندلی و چراغ کف را در گوشه ای قرار دهید تا جایی برای مطالعه ایجاد کنید، یا یک نیمکت بالشتک دار را به انتهای تخت ببرید تا جایی برای پوشیدن و درآوردن کفش هایتان. یک جفت صندلی دامن دار در نزدیکی پنجره بچینید تا بتوانید در نور بعدازظهر بخوابید و یک نیمکت روی تخته پا را با پارچه ای مکمل بپوشانید تا ظاهری هماهنگ داشته باشید. با این حال، به خاطر پر کردن فضا، صندلی اضافه نکنید  فقط از صندلی هایی استفاده کنید که واقعاً از آن استفاده خواهید کرد.

چیدمان اتاق خواب بزرگسال

اتاق خواب با چیدمان نامناسب

پنجره‌ها، درها، کمدها  این ویژگی‌های استاندارد اتاق خواب می‌توانند جریان فضا را مختل کنند و یک چیدمان غیر طبیعی ایجاد کنند که چیدمان مبلمان را به چالشی تبدیل می‌کند. اما با چند ترفند خلاقانه، می‌توانید مانند این اتاق خواب با پنجره‌های متعدد و فضای محدود دیوار، بر پیکربندی‌های نامناسب غلبه کنید.

چیدمان اتاق خواب لاکچری

اتاق خواب متعادل با نورهای متنوع

نورپردازی را نادیده نگیرید. به لامپ ها، لوسترها و دیوارکوب ها به عنوان جواهری فکر کنید که به مبلمان شما اجازه می دهد بدرخشد. اگر فضای کافی دارید، یک میز در دو طرف تخت به همراه یک منبع نور، چه دیوارکوب یا یک جفت لامپ قرار دهید. نیازی نیست خودتان را به مجموعه ای از میزهای خواب محدود کنید:

چیدمان اتاق خواب شیک

مطالب مرتبط:

فنگ شویی اتاق خواب ، اصولی که باید رعایت کنید.

نکاتی که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بدانید.

طرح کمد دیواری اتاق خواب متناسب با دکوراسیون

چیدمان اتاق خواب آرامش بخش

از فضای نادیده گرفته شده دیوار در زیر پنجره ها برای ایجاد مکانی برای استراحت (یا گفتگو) استفاده کنید. نصب یک ضیافت، مجهز به کوسن‌ها و بالش‌های راحت، هم صندلی و هم فضای ذخیره‌سازی را تامین می‌کند، در حالی که گوشه‌ای خالی را با تخته سر بلند مجاور آن متعادل می‌کند. درهایی که به بیرون باز می شوند این سمت اتاق را به مکانی طبیعی برای استراحت تبدیل می کنند. یک فرش مخملی که رنگ خود را از دیگر منسوجات موجود در چیدمان اتاق خواب گرفته است به تعریف فضای دکوراسیون اتاق خواب کمک می کند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه