فنگ شویی اتاق خواب ، اصولی که باید رعایت کنید

امتیاز دهی

در حالی که ممکن است برخی از اصول فنگ شویی اتاق خواب را بدانید، آیا می دانید چیدمان اتاق خواب چقدر برای دستیابی به فضای نهایی فنگ شویی مهم است؟

هنگامی که به فنگ شویی اتاق خواب فکر می کنید، مهم است که اصول چیدمان اتاق خواب فنگ شویی و همچنین عناصری که باید به اتاق معرفی شوند را در نظر بگیرید. در حالی که بسیاری از ایده های چیدمان اتاق خواب می توانند کاربردی باشند، چیدمان اتاق خواب می تواند به بهبود جریان  و استقبال از انرژی مثبت در فضای شما کمک کند

وقتی در حالت یین منفعل هستید، بسیار مستعد انرژی های اطراف خود هستید. بنابراین بسیار مهم است که به فنگ شویی  فضا خود نگاه کنید. مهم است که بدانید  اتاق خواب شما منطقه واقعاً مهمی از خانه شما است.

اصول مهم در فنگ شویی اتاق خواب

اگرچه فنگ شویی از طریق چیدمان مبلمان به دست می آید، اما بیشتر چیزی است که شما احساس می کنید. شما فورا هماهنگی را احساس خواهید کرد و در فضای خواب، این تغییر خلق و خوی با تخت شما آغاز می شود: قاب خود را در “وضعیت فرمان” قرار دهید، با یک دیوار یا تخته سر محکم در پشت آن، فضایی برای خزیدن در دو طرف، و نمایی از درب، بدون روبرو شدن مستقیم با آن. تعادل بصری را با لوازم جانبی متقارن برقرار کنید: جفت پاتختی، لامپ و بالشت

اولین قدم در چیدمان یک اتاق خواب، مشخص کردن هدف اتاق است. «اغلب با توجه به نیازهای چند نفر در طراحی اتاق خواب، مهم است که از خود بپرسید «دوست دارید چه  احساسی داخل اتاق خواب داشته باشید؟»

“آیا می‌خواهید خواب بهتری داشته باشید؟ یا شاید دوست دارید از مطالعه لذت ببرید یا زمان بیشتری را صرف رژیم های زیبایی و مراقبت از خود در اتاق خواب خود کنید؟ شاید بیشتر عاشقانه است که به دنبال جذب آن هستید؟ در فنگ شویی، روشن بودن قصد اتاق خواب برای ایجاد طرحی که نیازهای شما را پشتیبانی می کند، بسیار مهم است.
هنگام ایجاد یک اتاق خواب فنگ شویی برای خوش شانسی، قرار دادن مبلمان در جای مناسب بسیار مهم  است.

تخت خود را به درستی قرار دهید

قرار دادن مبلمان فنگ شویی خوب در مرکز هر چیدمان اتاق خواب فنگ شویی است. با توجه به اینکه وظیفه اصلی اتاق خواب خواب است، تخت مهم ترین مبلمان اتاق است. بنابراین ضروری است که تخت خواب فنگ شویی خوب باشد و بفهمید که چرا تخته سر برای فنگ شویی مهم است.

فنگ شویی اتاق خواب

شما می‌خواهید مطمئن شوید که تختتان در موقعیت فرماندهی قرار دارد، این به این معنی است که آن را به صورت مورب از در قرار دهید تا بتوانید در را بدون اینکه مستقیماً در یک خط قرار بگیرید، ببینید. داشتن تختی که رو به سمت در باشد. درب مستقیماً شما را در “موقعیت تابوت” قرار می دهد و اعتقاد بر این است که شما را در برابر نیروهایی که از در ورودی وارد می شوند آسیب پذیر می کند. برای کمک به احساس امنیت و آرامش در شب، توصیه می شود از موقعیت تابوت خودداری کنید.

راه دیگر برای ایجاد احساس امنیت در فنگ شویی این است که از قرار دادن تخت زیر پنجره خودداری کنید زیرا اعتقاد بر این است که این کار منجر به خواب بی قرار و عدم حمایت می شود و از وضعیت مرگ فنگ شویی جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط:

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مناسب با دکوراسیون

تاثیر پرده اتاق خواب بر دکوراسیون + جنس پرده مناسب

انواع طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

یک میز کنار تخت در هر دو طرف تخت قرار دهید

هنگام طراحی چیدمان اتاق خواب فنگ شویی، باید تقارن را در نظر بگیرید. تقارن در طراحی داخلی می تواند حس تعادل و آرامش را ایجاد کند  بنابراین جای تعجب نیست که در فضای فنگ شویی استفاده شود. در حالی که قانون میز کنار تخت توسط برخی از تمرین کنندگان فنگ شویی مورد بحث است، بسیاری معتقدند که داشتن دو میز کنار تخت می تواند تعادل انرژی را در زندگی عاشقانه شما تضمین کند. داشتن دو میز کنار تخت یکسان، ترجیحا با لبه های گرد برای جلوگیری از انرژی تیز و منفی در نزدیکی تخت، می تواند فضایی هماهنگ ایجاد کند و روابط را بهبود بخشد.

فنگ شویی اتاق خواب و استفاده از تخت

برای رعایت فنگ شویی اتاق خواب از آینه در دید مستقیم خودداری کنید

در مورد فنگ شویی بحث های زیادی در مورد اینکه آیا در اتاق خواب خود آینه داشته باشید یا نه وجود دارد.
«در فنگ شویی، آینه ها عنصر آب را نشان می دهند. آن‌ها انرژی را منعکس و تقویت می‌کنند، بنابراین برای خواب با کیفیت، از قرار گرفتن در مقابل تخت خودداری کنید.» یکی از راه‌های دور زدن این موضوع این است که آینه‌ها را در کنار تخت رو به بیرون قرار دهید – اجازه می‌دهد عملکردی داشته باشد اما فضای خواب را منعکس نمی‌کند.

مطمئن شوید که تخت شما از هر طرف قابل دسترسی است

وجود فضا در دو طرف تخت نه تنها کاربردی است، بلکه اعتقاد بر این است که به تعادل یین و یانگ کمک می کند. قرار دادن تخت خود به این شکل می تواند به جریان یافتن انرژی در اطراف اتاق کمک کند. بستن یک طرف می تواند منجر به انرژی نامتعادل یین یا یانگ شود.
توجه به این نکته مهم است که برای تخت های کودکان استثنا وجود دارد، زیرا قرار دادن تخت های آنها در کنار دیوار می تواند حمایت بیشتری برای آنها فراهم کند.

فنگ شویی اتاق خواب زوج

اطمینان حاصل کنید که ذخیره سازی کافی است  و از به هم ریختگی زیر تخت خودداری کنید

به طور ایده آل چیزی زیر تخت خود نداشته باشید». درست مانند داشتن فضایی در دو طرف تخت برای جریان انرژی، باقی گذاشتن فضای زیر تخت از ایجاد درهم و برهمی جلوگیری می کند و اجازه می دهد انرژی از زیر تخت نیز عبور کند. اعتقاد بر این است که این به سلامت و آرامش شما کمک می کند.
از دیدگاه فنگ شویی، داشتن انباری در بسته ایده آل است زیرا در هم ریختگی و اقلام دارای بار احساسی را پنهان می کند. با این حال، اگر مجبور هستید زیر تخت خود انبار داشته باشید، همانطور که ممکن است در ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک وجود داشته باشد، بهتر است وسایل مربوط به خواب مانند ملحفه، لحاف یا بالش را برای حفظ احساس آرامش در فضا داشته باشید.

اصول فنگشویی اتاق خواب

تخت خود را زیر تیرآهن یا پنکه سقفی قرار ندهید

برای بهترین چیدمان اتاق خواب ، باید سعی کنید از قرار دادن تخت خود در زیر هر گونه ویژگی معماری ظالمانه مانند تیرها، سقف های شیب دار یا پنکه های سقفی خودداری کنید. این ویژگی های بزرگ می توانند فشار ناخواسته ای را هنگام خواب به شما وارد کنند. اگر نمی‌توانید تخت خود را جابه‌جا کنید، یکی از راه‌های حل این مشکل، پوشاندن پارچه برای پنهان کردن ویژگی سقف است

برای فنگ شویی اتاق خواب سعی کنید دفترکار را خارج از اتاق نگه دارید

در صورت امکان، چیدمان ایده آل اتاق خواب فنگ شویی یک میز اداری نخواهد داشت اگرچه این ممکن است دشوار باشد زیرا بسیاری از ما همچنان از خانه کار می کنیم.
فنگ شویی خوب ترجیح می دهد یک اتاق مجزا برای فضای کاری شما داشته باشد زیرا میز کار و حرفه شما را نشان می دهد و می تواند در فضای آرامش بخش اتاق خواب بسیار محرک باشد.
اگر باید در چیدمان اتاق خواب فنگ شویی خود یک میز داشته باشید، حواستان به مکان آن باشد. سعی کنید از یکی از چندین ایده تقسیم کننده اتاق استفاده کنید تا میز را کمی از فضای خواب جدا کنید و “مناطق” جداگانه فنگ شویی ایجاد کنید.

فنگ شویی اتاق خواب

هنگام قرار دادن دکور و وسایل شخصی مراقب باشید

وقتی صحبت از چیدمان اتاق خواب فنگ شویی می شود، قرار گرفتن وسایل شخصی و آثار هنری نیز می تواند بر جریان انرژی و احساس اتاق تأثیر بگذارد. آنا پیشنهاد می‌کند که هنگام ورود، وسایل و عکس‌های شخصی را در گوشه سمت راست فضا یا اتاق خود نمایش دهید. این به این دلیل است که در فلسفه فنگ شویی این حوزه ای است که می تواند بر عشق و روابط شما تأثیر بگذارد
حتی الامکان باید از آویزان کردن آثار هنری بالای تخت و سر تخت خودداری کنید. «یک اثر هنری یا یک شی تزئینی را در جای خود قرار دهید که به شما احساس سرحالی بدهد، بنابراین اولین چیزی است که می‌بینید». در نظر بگیرید که وقتی برای اولین بار از خواب بیدار می شوید و آثار هنری را روی دیوار روبروی تخت خود قرار می دهید، چه چیزی را می خواهید ببینید.

مطالب مرتبط:

نکاتی که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بدانید.

چیدمان اتاق خواب و نکاتی که باید حتما رعایت کنید!

طرح کمد دیواری اتاق خواب متناسب با دکوراسیون

بهترین جهت برای رختخواب در فنگ شویی اتاق خواب کدام است؟

بهترین جهت برای رو به رو تخت شما، جنوب است این به این معنی است که سر خود را به سمت جنوب و پاهای خود را به سمت شمال دراز بکشید.
با این حال، اگر نمی توانید تخت خود را در این جهت قرار دهید، قوانین دیگر دکوراسیون اتاق خواب، فنگ شویی اتاق خواب را رعایت کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه