انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی متناسب

کاغذ دیواری پذیرایی را چگونه انتخاب کنیم؟

امتیاز دهی

کاغذ دیواری پذیرایی چگونه باید باشد؟ اتاق پذیرایی قلب خانه است. جایی است که از مهمانان خود پذیرایی خواهید کرد و در اوقات فراغت خود با عزیزان خود استراحت خواهید کرد. به این ترتیب، داشتن یک اتاق پذیرایی که در آن از پذیرایی از مردم اطمینان داشته باشید و آن را به فضایی راحت تبدیل کنید ضروری است. اگر می‌خواهید دکوراسیون پذیرایی خود را بازسازی کنید، ساده‌ترین راه این است که از دیوارها شروع کنید.

کاغذ دیواری پذیرایی ابزار فوق العاده ای است که می تواند یک ضربه بصری بزرگ را به همراه داشته باشد. در تنوع رنگ‌ها، الگوها و بافت‌های ظاهراً بی‌پایانی موجود است و بسته به انتخاب شما، می‌تواند بزرگ و پررنگ یا نرم و ظریف باشد. نکته جالب در مورد کاغذ دیواری این است که می توان از آن به روش های مختلف استفاده کرد.

تاثیر کاغذ دیواری پذیرایی بر دکوراسیون منزل

به جرات می توان گفت که کاغذ دیواری پذیرایی از نظر زیبایی شناسی، زمان و تلاش برای بازسازی خانه شما مزایای بسیاری دارند. امکانات استفاده از کاغذ دیواری بی پایان است. کاغذ دیواری بهترین انتخاب برای ایجاد یک طراحی منحصر به فرد برای خانه شما است که آن را از معمول متمایز می کند.

کاغذ دیواری ساده ترین راه برای دگرگونی پذیرایی یا اتاق خواب شماست. شما می توانید از بین بافت ها، رنگ ها، الگوها و طرح های مختلف کاغذ دیواری را انتخاب کنید تا دیوارهای خود را منحصر به فرد جلوه دهید. یک نکته مخفی این است که کاغذدیواری متناسب با شخصیت خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر به تصاویر علاقه دارید، از تصاویر پس زمینه عکس استفاده کنید.

دیوارهای خانه شما این مزیت را دارند که با کمک رنگ یا کاغذ دیواری فضای شما را تغییر داده و دگرگون کنند. یک اتاق دراماتیک را می توان بلافاصله با استفاده از رنگ کم رنگ روشن، نرم و مطبوع ساخت. در حالی که اتاقی که بیش از حد بزرگ به نظر می رسد می تواند بلافاصله با کاغذ دیواری تیره تر با الگوی چشمگیر احساس راحتی کند. استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری مزایا و معایبی دارد. عواملی که باید در نظر بگیرید سهولت کاربرد، هزینه و تطبیق پذیری در فضای شما هستند.
برخی از مواردی که باعث انتخاب کاغذ دیواری در مقایسه با رنگ می باشد در ادامه مطلب به ان اشاره شده است.

کاغذ دیواری های پذیرایی طرح های متنوعی دارند

کاغذ دیواری پذیرایی از نظر زیبایی شناسی می تواند بسیار بیشتر از رنگ های معمولی باشد. بر کسی پوشیده نیست که طرح های کاغذ دیواری در همه بافت ها و رنگ ها، از ساده و مینیمال گرفته تا پررنگ و بلند وجود دارند. علاوه بر این، طرح‌های متنوعی برای کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن وجود دارد، حتی طرح‌های سفارشی‌شده به شما این امکان را می‌دهد که در دیوارها خلاق باشید.
اگرچه رنگ تقریباً کل طیف رنگی یا هر رنگی را که آرزوی داشتن آن را دارید به دلیل توانایی آن در ترکیب رنگ ها ارائه می دهد، از نظر طراحی محدود است. شما باید طرح ها را به صورت دستی رنگ آمیزی کنید، که برای کسانی که رنگ ندارند بسیار خسته کننده و غیر عملی است.

کاغذ دیواری بیشتر از آنچه فکر می کنید دوام دارند

از نظر طول عمر، کاغذ دیواری ها گزینه فوق العاده ای هستند. آنها بیشتر از پانزده سال عمر می کنند. بنابراین، اگر به دنبال چیزی بادوام تر و در درازمدت کم هزینه تر هستید، بدون شک کاغذ دیواری بهترین انتخاب برای اتاق پذیرایی شما است. از سوی دیگر، رنگ به مرور زمان تراشه می‌کند و باعث می‌شود فضای زندگی شما فرسوده به نظر برسد، به این معنی که هر از گاهی باید اقدامات بیشتری را برای حفظ آن با لمس کردن انجام دهید.

کاغذ دیواری ها به راحتی تمیز می شوند

جدا از دوام، تمیز کردن کاغذ دیواری پذیرایی بسیار ساده است و مانند رنگ کثیفی جمع نمی شود. در نتیجه، مجبور نخواهید بود مواد نظافتی گران قیمت بخرید، که به معنای هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر برای دیوارهای اتاق نشیمن است. حتی ممکن است تمام مواد تمیزکننده مانند اسفنج و آب را در خانه خود پیدا کنید.

اعمال تصاویر پس زمینه آسان است

استفاده از کاغذ دیواری بر روی دیوارها نسبتاً آسان است و به دلیل روند ساده آن حدود یک تا دو روز طول می کشد. در مقابل، اکثر کارهای نقاشی حداقل یک هفته طول می کشد تا اطمینان حاصل شود که رنگ کاملاً خشک شده است، بدون اینکه به زمان انتظار بین لایه های رنگ برای خشک شدن اشاره کنیم، باعث می شود کاغذ دیواری بدون وقفه برنده شود. علاوه بر این، کاغذ دیواری پذیرایی احتمال لکه رنگ بر روی وسایل منزل و حتی خودتان را از بین می برد! از سوی دیگر، رنگ آمیزی ممکن است منجر به حوادثی مانند ریزش شود و پاشیده شدن آن ممکن است اثاثیه منزل و کفپوش لمینت وینیل شما را خراب کند، اگر مراقب نباشید.

 با کاغذ دیواری سقف روشن به نظر می رسد

حقیقت این است که سقف ها اغلب نادیده گرفته می شوند استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی مناسب می تواند ظاهر آنها را بهتر کند. واقعاً ساده است: به جای کاغذ دیواری های سفید از کاغذ دیواری های تیره رنگ استفاده کنید تا سقف شما روشن تر به نظر برسد! و فراموش نکنید که روی سایر ویژگی‌ها مانند تیرها یا ستون‌ها با کاغذ دیواری همسان تأکید کنید.

با کاغذ دیواری پذیرایی طبیعت را به داخل خانه بیاورید

کاغذ دیواری طبیعت برای پذیرایییک ایده عالی برای آوردن طبیعت به داخل خانه، استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با نقوش گیاهان، گل ها، علف ها و برگ ها است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاغذ دیواری را با طرح رنگ مناسب انتخاب کنید تا با دکوراسیون موجود شما منسجم به نظر برسد.

چه نوع کاغذ دیواری برای پذیرایی مناسب است؟

هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی، دانستن اینکه از کجا شروع کنید می تواند دشوار باشد، اما انتخاب طرحی که دوست دارید و شما را هیجان زده می کند، نقطه خوبی برای شروع است. همچنین ممکن است. بخواهید اندازه اتاق خود و همچنین موقعیت آن را در نظر بگیرید.
هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای اپذیرایی خود، توجه داشته باشید که اتاق رو به شمال یا جنوب است. اگر اتاق رو به جنوب باشد، نور خورشید زیادی دریافت می‌کند که امکان استفاده از رنگ‌های سردتر در طیف را فراهم می‌کند، اما اتاقی که رو به شمال است، به رنگ‌های گرم‌تری نیاز دارد تا فضا احساس راحتی کند. استفاده از کاغذ دیواری طرح دار یک نقطه کانونی برای اتاق ایجاد می کند سعی کنید رنگ ها را با استفاده از لوازم جانبی برای ایجاد یک سبک داخلی منسجم از آن بیرون بکشید.

همچنین به این فکر کنید که وقتی در پذیرایی خود هستید چه احساسی دارید و چگونه از آن استفاده می شود. آیا جایی برای سرگرمی است؟ برای استراحت؟ برای چند کار به عنوان یک دفتر کار خانگی؟ هنگامی که بدانید از فضا چگونه استفاده می شود، می توانید به این فکر کنید که آیا می خواهید یک طرح شاداب تر و رنگارنگ تر داشته باشید یا یک طرح آرام بخش.

کاغذ دیواری پذیرایی را کجا بگذارم؟

قبل از شروع کاغذ دیواری، مطمئن شوید که یک الگو یا طرح در کجا فضا را بهبود می بخشد و می خواهید اتاق چه نوع بیانی داشته باشد.
بسیاری از اتاق‌های نشیمن معمولاً دارای یک نقطه کانونی هستند، مانند شومینه یا سیستم سرگرمی، بنابراین همیشه توصیه نمی‌شود که دیواری متضاد داشته باشید.» استفاده از کاغذدیواری روی هر چهار دیوار را در نظر بگیرید که نقطه کانونی را تکمیل می‌کند تا نتیجه بصری آرامش‌بخش‌تری داشته باشید.

هر دیواری را که برای پوشاندن انتخاب می کنید، به انتخاب خود اطمینان داشته باشید و به یاد داشته باشید، اگر نظر خود را تغییر دهید، همیشه می توان آن را دوباره کاغذ یا رنگ کرد.

هماهنگی کاغذ دیواری پذیرایی با اکسسوری منزل

برای داشتن ظاهری کاملا منسجم، چرا کاغذ دیواری خود را با ایده های پرده پذیرایی خود مطابقت ندهید؟ این راه ایده آل برای گسترش طرح کاغذ دیواری انتخابی شما بر روی پنجره است و اطمینان حاصل می کند که الگوی آن شکسته نمی شود.
بسیاری از برندها و طراحان کاغذ دیواری، پارچه و لوازم جانبی را با همان چاپ تولید می‌کنند، بنابراین به راحتی می‌توان ظاهری مشابه را حفظ کرد. اگر انتخاب پرده های تمام طول برای سلیقه شما الگوی کمی است، سعی کنید چند روکش کوسن را با چاپی منطبق با کاغذ دیواری خود انتخاب کنید تا طرح با ظرافت بیشتری در اتاق منعکس شود.

هماهنگی کاغذ دیواری پذیرایی با پردهترکیب کاغذ دیواری و رنگ کنار هم

انتخاب کاغذ دیواری به این معنی نیست که ایده های رنگ آمیزی اتاق نشیمن نیز یک گزینه نیست. این دو در واقع می توانند به زیبایی با هم کار کنند، به خصوص اگر هر نوع پانل روی دیوارهای خود دارید، اما می خواهید کاغذ خود را با سایه مناسب جفت کنید.

نیمی از دیوار پذیرایی را با کاغذ دیواری بپوشانید

پوشاندن نیمه بالایی یا پایینی دیوار با کاغذ دیواری راهی عالی برای به دست آوردن ظاهری بدون ازدحام کردن فضا است. این نمای دیگری است که در دهه‌های گذشته محبوب بود، اما همچنان در اتاق‌هایی که به سبک‌های سنتی متمایل هستند به‌طور منظم ظاهر می‌شود. یکی از روش های محبوب این است که نیمه بالایی دیوار را با کاغذ بپوشانید و در نیمه پایینی آن را پوشش دهید. این یک ظاهر بسیار کلاسیک است که هرگز از مد نمی افتد.

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

جمع بندی: انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی متناسب با دکوراسوین منزل شما نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد. در این نوشته به آنها اشاره کرده ایم. اگر نیاز به طراح دکوراسیون منزل دارید می توانید با گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید. ما علاوه بر طراحی دکوراسیون، بازسازی خانه و بازسازی ساختمان را برای شما انجام می دهیم.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه