پرده اتاق خواب مناسب

تاثیر پرده اتاق خواب بر دکوراسیون + جنس پرده مناسب

امتیاز دهی

پرده هایی که برای اتاق خواب خود انتخاب می کنید می توانند تفاوت زیادی در حس و ظاهر اتاق ایجاد کنند و همچنین بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارند!
نوع مناسب پرده اتاق خواب با فیلتر کردن نور و در عین حال عایق کاری و حفظ حریم خصوصی، به تنظیم محیط اتاق کمک می کند. آنها همچنین با افزودن رنگ، بافت، الگوها و حس بعد به فضا به دکوراسیون اتاق خواب کمک می کنند.

تاثیر پرده اتاق خواب بر آرامش بدن

اما هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب، به غیر از زیبایی شناسی، حفظ حریم خصوصی و عایق بودن، کارایی بیشتری وجود دارد. این به این دلیل است که انتخاب اشتباه پرده می تواند به دلیل تغییرات جزئی در دریافت نور از منابع خارجی شما را از خواب بیدار کند و در نتیجه بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد.

طبق گفته بنیاد ملی خواب، یک مسیر عصبی از شبکیه چشم به ناحیه هیپوتالاموس مغز از طریق قرار گرفتن در معرض نور تحریک می شود. هیپوتالاموس دارای مرکز خاصی است که به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) شناخته می شود که مانند یک ساعت داخلی عمل می کند. هنگامی که SCN تحریک می شود، با ترشح هورمون های محرک مانند کورتیزول و سرکوب هورمون خواب، ملاتونین، کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه، الگوی تنظیم شده فعالیت‌ها را در بدن شروع می‌کند و شما را در میانه خواب بیدار می‌کند.

به همین دلیل است که باید پرده های اتاق خواب خود را با دقت انتخاب کنید، به طوری که به طور موثر جلوی چراغ های جلو، چراغ های خیابان و دیگر منابع فیلتر نور از طریق پنجره های شما را بگیرند.
پیشنهاد آتلیه معماری مسعودیان جهت انتخاب جنس پرده اتاق خواب استفاده از پارچه های سنگین می باشد زیرا فیلتر نور، عایق و حفظ حریم خصوصی را افزایش می دهند. برخی از پارچه های متداول پرده اتاق خواب که مورد توجه صاحبان خانه قرار می گیرد عبارتند از ابریشم، مخمل و پارچه های آستر.

مواردی که باید در انتخاب پرده اتاق خواب در نظر گرفت

یکی از مواردی که هنگام خرید پرده باید به آن توجه کنید پارچه مورد استفاده است. به این ترتیب، می توانید مزایایی که از این پرده ها به دست می آورید را مشخص کنید. پرده های سبک اجازه می دهند باد وارد اتاق خواب شما شود در حالی که پرده های سنگین نور و گرمای بیش از حد را مسدود می کنند.
پرده ها در طیف گسترده ای از سبک هاو جنس ها مختلف هستند. ما به شما کمک می کنیم سبکی را انتخاب کنید که مناسب دکوراسیون اتاق شخصی شما باشد.
وقتی صحبت از پرده می شود، انواع مختلفی از پارچه ها برای انتخاب وجود دارد. پارچه ای که انتخاب می کنید بر نحوه آویزان شدن و همچنین ماندگاری و تمیز کردن آسان آنها تأثیر می گذارد. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع به بررسی طرح ها، انواع پارچه های مختلف را ارزیابی کنید.

انواع مختلف جنس پرده اتاق خواب

جنس پرده اتاق خوابپرده توری

پرده های توری اجازه می دهند هوا وارد اتاق شما شود زیرا از پارچه شفاف ساخته شده اند. این پرده ها ظاهری رمانتیک به اتاق خواب شما می بخشند. پرده‌های توری در رنگ‌های خنثی مانند سفید و عاجی هستند که باعث می‌شود به راحتی با هر ترکیب رنگی هماهنگ شوند. در مورد نظافت، بسته به نوع ساخت، می توانید آنها را خشک شویی کنید یا از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

پرده ابریشم

اگر می خواهید ظاهری مجلل یا رسمی در اتاق خواب خود ایجاد کنید، ابریشم انتخاب خوبی است. این پارچه سنگین بافت و عمقی غنی به اتاق شما می دهد. همچنین برای برجسته کردن پنجره ها و تکمیل مبلمان شما به خوبی پوشش می دهد و در نتیجه ظاهری بسیار ظریف به فضای شما می دهد.

پرده های ابریشمی را با استفاده از سخت افزار منحصر به فرد وینتیج یا سبک مدرن آویزان کنید که با دکوراسیون کلی داخلی اتاق شما مطابقت دارد. با این حال، پرده های ابریشمی در معرض آسیب نور خورشید هستند. اگر می‌خواهید پرده‌های ابریشمی را انتخاب کنید، مطمئن شوید که پنجره‌های اتاق خواب شما در جهتی قرار نگیرند که نور خورشید را جذب کند. یک راه جایگزین برای افزایش طول عمر پرده‌های ابریشمی، جفت کردن آن‌ها با سایر روش‌های پنجره مانند سایه‌های رومی، سایه‌های غلتکی یا پرده‌ها است.پرده‌های ابریشمی زیبا به نظر می‌رسند و بسیار خوب آویزان می‌شوند، بنابراین برای اضافه کردن حس لوکس به اتاق خواب یا پذیرایی عالی هستند. با این حال، ابریشم کاربردی ترین پارچه نیست و نسبت به سایر مواد نیاز به نگهداری بیشتری دارد.

مطالب مرتبط:

طرح کمد دیواری اتاق خواب متناسب با دکوراسیون

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مناسب با دکوراسیون

انواع طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

جمع بندی: پرده اتاق خواب در د

پرده مخملی

جنس کتان پرده اتاق خوابهمانطور که همه می‌دانید، پرده‌های مخملی به دلیل ظاهر و لمس لوکس خود شناخته می‌شوند. آنها به خوبی پوشانده می شوند، که آنها را برای اتاق خواب های اصلی عالی می کند. مخمل یک پارچه سنگین است، برای جلوگیری از نور و صدا ایده آل است. پرده های مخملی نیز به حفظ حریم خصوصی اضافه می کنند.
پرده های مخملی را می توان از الیاف طبیعی یا مصنوعی تهیه کرد و یکی از سنگین ترین پارچه ها برای پرده های شماست. پرده های مخملی خاصیت عایق، کاهش صدا و خاموشی بسیار خوبی دارند و آنها را به انتخابی محبوب در اتاق خواب یا پذیرایی تبدیل می کند. اگر به دنبال تزریق زیبایی به یک اتاق هستید، مخمل بهترین ماده است.

پرده آستردار

این نوع پرده به کنترل سطح نور خارجی و ایجاد فضای کم نور کمک می کند. آنها عمدتاً پرده های معمولی پنبه ای، پلی استر، کتان یا پشم هستند که با فوم اکریلیک یا آستر دیگری در طرف مقابل پوشانده شده اند. پرده های آستردار در سه نسخه استاندارد، خاموشی و حرارتی موجود هستند.

پرده های استاندارد معمولاً با روکش پنبه ای عرضه می شوند که از آسیب و تغییر رنگ ناشی از نور خورشید جلوگیری می کند. آنها به مسدود کردن مقدار قابل توجهی از نور از خارج و بهبود پرده کمک می کنند.

همانطور که از نام آن پیداست، این پرده ها به طور کامل نور را مسدود می کنند. آستر استفاده شده در این پارچه با مواد شیمیایی بی ضرری پوشیده شده است که منافذ ریز بافت را که نور از آن عبور می کند، پنهان می کند. آنها همچنین خواص حرارتی محدودی دارند. پرده های خاموش همچنین می توانند به شما کمک کنند تا صداهای خارجی را به حداقل برسانید و زمانی که اتاق خواب شما در کنار یک خیابان شلوغ و پر سر و صدا قرار دارد، انتخاب خوبی است.
تمرکز حداقلی روی رنگ همراه با حداکثر توجه به بافت می تواند منجر به طراحی داخلی بسیار زیبا و هماهنگ شود.

پرده کتانی

پرده اتاق خواب کتانکتانی یکی دیگر از الیاف طبیعی است که به هر اتاق احساس نشاط و آرامش می بخشد. کتانی سبک، مطبوع و پارچه‌ای ایده‌آل است اگر می‌خواهید نور طبیعی زیادی را وارد کنید، اما حریم خصوصی خود را حفظ کنید کتان گزینه ی مناسبی برای شما است.

پرده پلی استر

پرده های پلی استر برای اتاق خواب مناسب هستند. آنها همچنین یکی از پر استفاده ترین پرده ها در هر اتاق هستند. پرده های ساخته شده از این ماده بادوام و مقرون به صرفه هستند. آنها می توانند چروک شدن، کشش را نیز تحمل کنند
اگر مشغول هستید و زمانی برای نگهداری پرده ندارید، پلی استر یک انتخاب عالی است. همچنین، این پرده ها دارای رنگ ها، الگوها و سبک های زیادی هستند.

پنبه

پرده های پنبه ای علاوه بر تطبیق پذیری، ظاهری زیبا و شفاف به سبک های سنتی و مدرن می بخشد. آنها همچنین به خوبی پوشانده می شوند، که به پرده ها اجازه می دهد تا در چین های مرتب آویزان شوند.

پنبه همچنین یک الیاف آلی است، به این معنی که زیست تخریب پذیر است. علاوه بر این، سبک و بادوام نیز هست
پنبه با بافت محکم تر یا آستر می تواند نور را مسدود کند و از محو شدن رنگ در مقابل خورشید جلوگیری کند. از طرف دیگر، پنبه شفاف می تواند نور را به داخل اتاق شما راه دهد و درخشندگی طبیعی به شما بدهد.

اگرچه پرده های پنبه ای ارزان هستند و نگهداری آنها آسان است، اما مستعد ابتلا به کپک هستند.

دقت در انتخاب پرده اتاق خواب

به یاد داشته باشید که اتاق خواب شما اتاقی است که در آن می خوابید و استراحت می کنید. پرده ها به خواب راحت و حفظ حریم خصوصی شما کمک می کنند. از آنجایی که اتاق خواب شما ترافیک کمتری نسبت به اتاق های دیگر خانه شما دارد، پارچه های زیادی برای انتخاب دارید. چه بخواهید ظاهری گلدار داشته باشید و چه کلاسیک، پارچه پرده ای وجود دارد که به شما می آید. نقش اصلی پرده های اتاق خواب جلوگیری از نور و گرم نگه داشتن اتاق خواب شما است. هنگام در نظر گرفتن ایده های اتاق خواب و تصمیمات دکوراسیون، همیشه انتخاب درست پرده اتاق خواب را در ذهن خود نگه دارید زیرا پرده‌ها منظره را قاب می‌کنند. آنها همچنین زیبایی شناسی متفاوتی ایجاد می کنند و جلوه بصری بزرگ تری به اتاق خواب شما می دهند.

کدام مدل پرده برای اتاق خواب بهتر است؟

کدوم پرده اتاق خواب مناسب استپرده‌های که محیط خواب و استراحت شمارا خصوصی سازی کنند سبک و از پارچه ای ایده ال انتخاب شوند نور قابل توجهی را در روز وارد اتاق شما کند و از نورهای اضافی در شب جلوگیری کنند . کوتاهی یا بلندی قد پرده ی اتاق خواب شما به ابعاد پنجره و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.اما مزیت پرده های بلند اتاق خواب که به زمین آویزان می شوند، عایق بودن است، اگر می دانید اتاق شما می تواند به طور خاص سرد شود، ممکن است این چیزی باشد که می خواهید به آن توجه کنید. همچنین باید در مورد شکل پنجره های خود و اینکه چه چیزی مناسب آنهاست فکر کنید. به طور کلی، آویزان کردن پرده های بلند همیشه اتاق خواب شمارا شیک و زیبا می کند.

پرده های اتاق خواب چه رنگی باید داشته باشند و روشن تر یا تیره تر از دیوار باشند؟

ایده خوبی است که در اتاق خواب رنگ های آرامش بخش و آرام مانند سبز، آبی یا صورتی را در نظر بگیرید. این رنگ ها همگی به خاطر ویژگی های تسکین دهنده و آرام بخش خود شناخته شده اند. حتی گفته شده که آبی به مبارزه با بی خوابی و اضطراب کمک می کند

هنگام انتخاب رنگ و سایه پرده های اتاق خواب، مهم است که طرح رنگ و دکوراسیون و کاغذ دیواری اتاق خواب را در نظر داشته باشید. به عنوان یک راهنمای کلی فقط باید یک ستاره برجسته در اتاق خواب وجود داشته باشد. بنابراین اگر بقیه اتاق خواب شما پر از رنگ ها و الگوهای تند است، پرده های خود را با رنگ خنثی ظریف انتخاب کنید. واگر اتاق شما در حال حاضر خنثی است، می توانید با پرده های رنگارنگ کمی زندگی را به اتاق تزریق کنید.
در نهایت برای ظاهری مدرن‌تر، ملافه‌ها و پرده‌هایی را انتخاب کنید که در یک پالت رنگی مشابه یا مکمل هستند.

مطالب مرتبط:

فنگ شویی اتاق خواب ، اصولی که باید رعایت کنید.

نکاتی که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بدانید.

چیدمان اتاق خواب و نکاتی که باید حتما رعایت کنید!

کوراسیون

اگه به دنبال یک خواب آرام هستید در انتخاب پرده اتاق خواب خود دقت نمایید. گروه معماری مسعودیان به صورت تخصصی در زمینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب و منزل شما می توانند به شما کمک کنند. علاوه بر طراحی داخی دکوراسیون در زمینه بازسازی خانه و بازسازی ساختمان می توانید روی ما حساب کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه