رنگ سبز برای اتاق خواب

نکاتی که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بدانید

امتیاز دهی

انتخاب رنگ اتاق خواب برای شما می تواند کار دشواری باشد، اما با ایده های رنگ آمیزی آسان ما آن را ساده کنید. وقتی از نکات ما استفاده می کنید، انتخاب رنگ مناسب، چه رنگ روشن یا خنثی برای طرح رنگ شما آسان است. دانستن اینکه چگونه از رنگ های جداگانه به بهترین شکل استفاده کنید، اتاقی را ایجاد می کند که کاملاً دوستش خواهید داشت. رنگ‌های اولیه اتاق خواب می‌توانند خلق و خو را ایجاد کنند، فضا را شاداب کنند یا فضایی آرام ایجاد کنند.

اتاق خواب یک فرصت عالی برای به نمایش گذاشتن سبک شخصی شماست و یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار استفاده از رنگ است. می توانید از رنگ های اتاق خواب برای ایجاد حال و هوای دلخواه برای فضا استفاده کنید یا ترکیب رنگ هایی را امتحان کنید که ممکن است در جای دیگری از خانه از آنها دوری کنید. مهمتر از همه، سایه ها باید دیدگاه شخصی شما را برای اتاق منعکس کنند، خواه این اتاق روشن و جسور باشد یا آرام و آرامش بخش. این ایده های رنگ آمیزی اتاق خواب، از جمله موارد دلخواه دائمی مانند خاکستری یا آبی و انتخاب های جسورانه تر مانند صورتی و فیروزه ای، به شما کمک می کند فضایی رنگارنگ ایجاد کنید که احساس منحصر به فرد خود را داشته باشد. رنگ اتاق خواب می تواند تاثیر بسیاری بر سبک دکوراسیون اتاق خواب شما بگذارد.

رنگ اتاق خواب آرامش بخش

نکاتی برای انتخاب رنگ های آرامش بخش در اتاق خواب

انتخاب یک رنگ آرامش بخش با گزینه های بسیار می تواند یک کار دلهره آور باشد قبل از انتخاب رنگ به درون خود نگاه کنید.

رنگ می تواند به شکل دادن به محیط‌های روزمره کمک کند و بر خلق و خوی ما تأثیر بگذارد. بنابراین هنگام انتخاب رنگ ها، مردم باید به این فکر کنند که می خواهند فضا چه احساسی در آنها ایجاد کند و اجازه دهند احساسات آنها تصمیمات آنها را هدایت کند.
پیشنهاد می شود که به سمت رنگ های آبی و سبز آرام گرایش پیدا کنید، آنها رنگ های تسکین دهنده و پایه ای که رفاه را تشویق می کند” رنگ‌های خنثی نرم نیز می‌توانند آرامش را تشویق کنند و رنگ‌های سفید، کرم، بژ و خاکستری روشن‌تر پس‌زمینه آرامش‌بخش هستند.
سبزآبی و خاکستری های ملایم می توانند احساس آرامش خاصی داشته باشند و فوراً به شما آرامش دهند. ترکیبی از آبی و سبز از خواص آرامش بخش طبیعت است.

رنگ سفید و پاستلی اتاق خواب

اگر زیبایی شناسی مدرن تر و انتقالی را ترجیح می دهید. رنگ سفید یکی از رنگ‌هایی است که به طور مداوم استفاده می‌شود. به خاطر درخشندگی اش  نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است. ممکن است یک رنگ سفید باشد، اما گرما و عمق را به هر اتاقی می‌آورد. دیوارهای سفید کلاسیک می توانند به تنهایی انتخابی آرامش بخش باشند.

رنگ اتاق خواب سفید و پاستیلی

مطالب مرتبط:

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب مناسب با دکوراسیون

تاثیر پرده اتاق خواب بر دکوراسیون + جنس پرده مناسب

انواع طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

رنگ های خنثی رنگ اتاق خواب

رنگ های خنثی رنگ اتاق خواب به دلایلی محبوب هستند. دیوارهای سفید کرمی به شما امکان می دهند با هر ترکیب رنگی برای رختخواب و لوازم جانبی بازی کنید. آنها همچنین دارای کیفیت تسکین دهنده و مغلوب هستند که در اتاقی که می خواهید در آن استراحت کنید مفید است. اما این بدان معنا نیست که تن های خنثی باید کسل کننده یا خسته کننده باشند. ترکیبی از بافت ها کمک می کند تا رنگ های اتاق خواب مانند عاج، مایل به قهوه ای، خاکستری یا برنزه تقویت شود. یک رنگ براق انتخاب کنید  همچنین می توانید از کنتراست برای افزودن علاقه به طرح خنثی استفاده کنید. برای مثال، دیوارها را قهوه ای کاپوچینویی و تزئینات را به رنگ قهوه ای رنگ پریده رنگ کنید. یا در اتاق خواب خاکستری رنگ خاکستری کبوتری را روی دیوارها قرار دهید و فرش زغالی تیره را انتخاب کنید.

رنگ خنثی برای رنگ اتاق خواب

رنگ های خاکستری آرامش بخش

خاکستری را فراموش نکنید! ممکن است اتاق تاریک به نظر برسد، اما سایه های خاکستری، به خصوص آنهایی که ته رنگ گرم دارند، می توانند یک اتاق را زیبا جلوه دهند از آن در کمد  همراه با دیوارهای شفاف و سفید استفاده کنید . این رنگ خاص برای کسانی که به دنبال رنگی آرام‌بخش برای جفت شدن با سنگ مرمر هستند، عالی است.

برای داشتن کنتراست دلپذیر، تزئینات تیره را با رنگ دیوار روشن ترکیب کنید.

رنگ خاکستری برای اتاق خواب

رنگ های تیره رنگ اتاق خواب

اگر نور طبیعی دارید یا می‌خواهید با رنگ‌های دنج و مخملی پوشانده شوید، رنگ اتاق خواب تیره را در نظر بگیرید. رنگ تیره همه کاره است. بسته به بقیه دکور شما، می‌تواند سنتی، مدرن یا بازیگوش به نظر برسد شخصیت آنچه در اطراف آن اتفاق می‌افتد را منعکس می‌کند.

رنگ مشکی

رنگ مشکی یکی از کم محبوب ترین انتخاب ها در فروشگاه رنگ بود. رنگ تیره شهرت ناعادلانه ای دارد که باعث می شود اتاق ها تاریک و تنگ به نظر برسند، ویژگی هایی که اکثر مردم در خانه نمی خواهند. با این حال، صاحبان خانه ها و طراحان به طور یکسان شروع به درک این موضوع کرده اند که پتانسیل این رنگ که زمانی بحث برانگیز بود، به هر حال آنقدرها هم ترسناک نیست. در عوض، مشکی به عنوان یک رنگ رنگ مرسوم که درام و سبک مدرن چشمگیر را ارائه می دهد، به نور وارد می شود.

مردم پس از یک دهه پر از رنگ های سفید و خاکستری روشن، هوس رنگ های عمیق و بد خلق می کنند. رنگ مشکی این قدرت را دارد که به عنوان پس‌زمینه‌ای جسورانه و در عین حال خنثی عمل کند که با سلیقه‌ها و رنگ‌های مختلف مطابقت دارد، بنابراین ما شاهد ورود آن به خانه در فضاهایی هستیم که معمولاً قبلاً ندیده‌ایم، مانند اتاق‌های غذاخوری، اتاق خواب، و حتی حمام هایی مانند آبگرم

رنگ تیره اتاق خواب

رنگ آبی اتاق خواب

آبی به دلیل توانایی آن برای عمل به عنوان یک لهجه خنثی و جسورانه، یک رنگ همیشه محبوب برای همه انواع اتاق ها باقی می ماند. چه رنگ‌های با اشباع درخشان را ترجیح دهید یا رنگ‌های پاستلی ملایم، آبی به دیوارها ظاهری شفاف و با طراوت می‌دهد.تم رنگ‌های آبی مورد تایید متخصصان به شما کمک می‌کنند تا رنگ مناسبی برای هر اتاق پیدا کنید

با الهام از آسمان های پر جنب و جوش و امواج اقیانوس، جذابیت این آبی های آبی به سختی قابل انکار است. عشق به آبی غریزی است زیرا ما مقدار زیادی از آن را در آسمان می بینیم.
ابتدا در نظر بگیرید که اتاق چقدر نور دریافت می کند. «اتاقی که رو به جنوب پر از نور خورشید است، همیشه با رنگ‌های غنی و پررنگ عالی به نظر می‌رسد. در اتاقی با نور کمتر، رنگ کم‌رنگی را روی دیوارها انتخاب کنید و از رنگ‌های شدید  اجتناب کنید

صورتی پاستلی

این رنگ با خیال راحت می تواند بی انتها در نظر گرفته شود زیرا به عنوان یک رنگ خنثی عمل می کند  به اندازه کافی ظریف است که در هر دیوار اتاق نشیمن یا اتاق خواب استفاده شود. آن را با دکور سفید روشن یا بژ ست کنید.

رنگ اتاق خواب صورتی

آبی سرمه ای کلاسیک، آرامش بخش و از نظر جنسیت خنثی است، دیوارهای اتاق خواب را با این رنگ رنگ آمیزی کنید و آن را با تزئینات سفید شفاف ترکیب کنید تا استراحتی آرام داشته باشید.

رنگ آبی سرمه ای برای اتاق خواب

رنگ سبز ، بازگشت به طبیعت، سبزهای خاموش در اوج همه‌گیری به رنگی آرامش‌بخش تبدیل شدند. بازگشت به طبیعت ما را تشویق می کند تا دوباره با دنیای طبیعی ارتباط برقرار کنیم، که می دانیم می تواند تأثیر واقعی و مثبتی بر سلامتی ما داشته باشد. ، رنگ سبز کم رنگ با رنگ های دیگری که در طبیعت یافت می شود، مانند قهوه ای، بژ و آبی، برای فضایی اتاق خواب آرامش بخش خواهد بود.

رنگ سبز برای اتاق خواب

مطالب مرتبط:

فنگ شویی اتاق خواب ، اصولی که باید رعایت کنید.

چیدمان اتاق خواب و نکاتی که باید حتما رعایت کنید!

طرح کمد دیواری اتاق خواب متناسب با دکوراسیون

نکاتی که باید قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بدانید

هنگامی که سه گزینه برتر خود را جمع آوری کردید، رنگ ها را شخصاً آزمایش کنید. در حالی که تقریباً همه رنگ‌ها روی تراشه‌های رنگ یا آنلاین زیبا به نظر می‌رسند، ته‌رنگ‌ها و پیچیدگی‌های رنگی می‌توانند به طور چشمگیری تغییر کنند وقتی رنگ روی دیوار است. این تغییر بسته به میزان نور طبیعی موجود، جهت اتاق و حتی زمان روز اتفاق می افتد
بهترین راه برای آزمایش رنگ‌ها، نمونه‌برداری از آن‌ها در چندین دیوار یک اتاق است. این روش به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا سایه را در سایه ها، آفتاب کامل و در طاقچه ها و گوشه های اتاق دوست دارید یا خیر. همچنین، آیا رنگ در برابر نور موجود ثابت می ماند؟ همه اینها مفاهیم مهمی هستند که باید قبل از  رنگ آمیزی اتاق خواب دقت کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه