بازسازی ویلا

بازسازی ویلا – چند قدم تا داشتن ویلای رویایی

امتیاز دهی

داشتن یک ویلای زیبا و دیدنی آرزوی هر شخصی است اما شاید یک سری از عوامل باعث شود که خیلی از افراد را از این کار باز دارد. اما همانطور که می‌دانیم بازسازی ویلا یا آپارتمان یک امر ضروری می‌باشد زیرا به مرور زمان دچار مشکلات و خرابی‌هایی می‌شود که اگر به موقع بازسازی نشود ممکن است مخاطرات مالی و جانی زیادی با خود به همراه داشته باشد. همچنین امروزه یک بیزینس پر سود بازسازی ویلا می‌باشد و خیلی از افراد اقدام به بازسازی ویلای قدیمی می‌کنند و آن را با قیمتی بیشتر به فروش می‌رسانند. شما حتی اگر به فکر خرید و فروش ویلا نباشید بعد از مدتی به بازسازی ویلای خود نیاز پیدا می‌کنید. برای بازسازی ویلا نیز نیاز به یک تیم حرفه‌ای در امر بازسازی می‌باشید به خم و چم کار آشنا باشد و شما را در این راه همراهی کند. ما در آتلیه بازسازی مسعودیان با این نوشتار سعی داشته‌ایم تا هر آنچه در امر بازسازی ویلا می‌دانیم را با شما به اشتراک بگذاریم پس تا آخر این مقاله همراه ما بمانید.

 

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

برای مطالعه بیشتر: بازسازی ویلا در شمال و نکاتی که قبل از اقدام به بازسازی باید بدانید 

بازسازی ویلای قدیمی

شاید شما هم به فکر بازسازی ویلای قدیمی خود افتاده باشید و دلیل آن هم تنها به دلیل قدیمی بودن و ایجاد آسیب‌ها و دیده شدن نشانه‌های خرابی در بخش‌هایی از ویلا باشد. این دلیل منطقی می‌باشد اما تنها دلیل بازسازی ویلا نمی‌باشد. درست است که به مرور زمان و گذشت سالیان متمادی از ساخت ویلا، این سازه هم مانند سازه‌های دیگر نیازمند بازسازی می‌باشد اما در یک سری مواقع ممکن است دلیل بازسازی ویلا این باشد که کارایی ویلا برای ما پایین آمده باشد و تمامی نیازهای ما را بر طرف نکند. برای مثال به جز بازسازی اجزای قدیمی مسائلی مانند افزایش تعداد افرادی که از ویلا استفاده می‌کنند و بزرگتر شدن خانواده می‌تواند یک دلیل برای بازسازی ویلا باشد یا ممکن است که نیاز داشته باشید که در ویلای خود یک استخر بسازید یا متراژ اتاق‌ها را افزایش دهید. همه‌ی این دلایل می‌تواند باعث شود که یک نفر تصمیم به بازسازی ویلای قدیمی خود بگیرد. حتی گاهی ممکن است که سبک ویلای شما سنتی باشد و بخواهید که ویلایی با المان‌های مدرن داشته باشید. برای این کار نیاز به خرید یک ویلای جدید ندارید چرا که می‌دانیم امروزه قیمت‌ ملک و مسکن روزانه افزایش می‌یابند و به جای آن می‌توانید ویلای قدیمی خود را بازسازی کرده و از داشتن یک ویلای مدرن لذت ببرید.

 

بازسازی ویلا

 

بهترین زمان برای بازسازی ویلا

بهترین زمان تعیین شده برای بازسازی ویلا فصول بهار و تابستان می‌باشد و دلیل آن هم این است که در این دو فصل هوا گرم است و باعث می‌شود که مصالح ساختمانی زودتر سفت شوند و همچنین سرمای هوا به مصالح آسیب وارد نکند.

عوامل دیگری نیز در تعیین زمان بازسازی ویلا تاثیر گذاراند برای مثال آب و هوا و موقعیت جغرافیایی که ویلا در آن قرار دارد از عوامل اثرگذار می‌باشند. در یک سری از زمان‌ها ممکن است پیدا کردن کارگر فصلی و پیمانکار سخت‌تر باشد و همچنین قیمت‌ها نیز ممکن است دچار نواساناتی باشد. در کل تعیین زمان بازسازی ویلا به دست خود شما می‌باشد و باید بدانید که چه زمانی باعث می‌شود که هزینه‌های بازسازی برای شما کمتر شود.

 

بازسازی ویلا

برای مطالعه بیشتر: قوانین بازسازی ‌آپارتمان

 

بازسازی ویلا در شمال

گفته شد که آب و هوا نیز در تعیین زمان بازسازی ویلا تاثیرگذارند و برای مثال بازسازی ویلا در شمال با بازسازی ویلا در اصفهان بسیار متفاوت می‌باشد برای همین نوع بازسازی و مصالح به کار رفته در آن‌ها متفاوت می‌باشد. برای مثال برای بازسازی ویلا در شمال به دلیل رطوبت هوا و میزان بارش زیاد از شیروانی و چسب‌های قوی‌تری استفاده می‌شود.

 

بازسازی ویلا

 

مراحل بازسازی ویلا در گیلان به عنوان یکی از مهمترین مناطق شمال

شما می‌توانید برای بازسازی ویلای خود در گیلان از دو روش استفاده کنید. اگر دلبسته‌ی سبک کلاسیک  و سنتی هستید می‌توانید بازسازی خانه خود را به همین شکل انجام دهید اما اگر به دنبال داشتن یک ویلای مدرن هستید باید از المان‌های آن نیز پی‌روی کنید.

 

بازسازی ویلا

برای مطلعه بیشتر: آشنایی با صفر تا صد مراحل بازسازی باغ ویلا

مراحل بازسازی ویلا در گیلان به عنوان یکی از مهمترین مناطق شمال به شرح زیر می‌باشد:

 1. بازسازی نما
 2. بازسازی لوله‌کشی‌ها و سیستم برقی ویلا
 3. بازسازی دیوارهای داخلی و نقاشی سقف
 4. بازسازی آشپزخانه که خود شامل بخش‌های متفاوتی می‌شود
 5. بازسازی کفپوش
 6. بازسازی سرویس بهداشتی
 7. تعویض چهارچوب درب و پنجره‌ها

 

بازسازی ویلا

 

بازسازی ویلا در کردان

بازسازی ویلا در کردان کمی متفاوت‌تر از بازسازی ویلا در شمال می‌باشد چرا که دیگر آن بافت روستایی را نداشته و با مراجعه بسیاری افراد به آن منطقه بیشتر شاهد ویلاهای مدرن هستیم تا ویلاهایی با سبک و سیاق سنتی. المان‌های بازسازی ویلا مدرن در کردان نیز شامل موارد زیر می‌باشد:

 • استفاده از هالوژن‌ها و چراغ‌های کوچک به جای لوسترهای بزرگ
 • استفاده از پنجره‌هایی با قاب بزرگ جهت نورگیری بیشتر ویلا
 • سادگی طراحی و نقاشی دیوارها و پرهیز از هرگونه گچ بری
 • استفاده از گلدان‌های بزرگ
 • استفاده از مبلمان و وسایل مدرن
 • هوشمند سازی خانه اعم از درب و …
 • پرهیز از شلوغی بیش از اندازه در طراحی

 

بازسازی ویلا

 

هزینه بازسازی ویلا

اولین سوالی که برای هرکس قبل از بازسازی ویلا پیش‌‌ می‌آید این است که چه مقدار باید هزینه‌ بازسازی ویلا کرد؟ هیچ جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد چرا که به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه میزان خرابی و آسیب‌های وارد شده به ویلا چقدر باشد، چه سبک از بازسازی را مد نظر داشته باشید، متراژ ویلا چه مقدار باشد و اینکه از چه مصالحی استفاده کنید تاثیرگذارترین عوامل در بحث برآورد هزینه بازسازی ویلای شما می‌باشد. باید در نظر داشته باشید که بازسازی ویلا کاری است که هر چند سال یک بار نیاز به انجام آن باشد و بهتر است به نحوی انجام شود که تا مدت زیادی به بازسازی دوباره نیازی پیدا نکنید از همین رو باید به سراغ یک تیم حرفه‌ای بروید که از بهترین مصالح و متریال موجود در بازار و همچنین بهترین تیم بازسازی برخوردار باشد و بتواند تمامی راه‌های  قانونی برای بازسازی ویلا را پیش روی شما بگذارد. یکی از معتبرترین شرکت‌های بازسازی ویلا آتلیه معماری مسعودیان می‌‌باشد که با داشتن قریب به ۱۵ سال سابقه بازسازی آپارتمان، واحد تجاری و ویلا یک کارنامه‌ی درخشان برای خود ساخته است. شما می‌توانید از طریق گزینه‌ی تماس با ما به طور مستقیم با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و از نحوه‌ی بازسازی و قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید.

 

بازسازی ویلا

برای مطالعه بیشتر: نکات مهم در ساخت استخر خانگی

قرارداد بازسازی ویلا

یکی از مهمترین کارها قبل از آغاز پروژه‌ی بازسازی ویلا وضع کردن یک قرارداد حرفه‌ای می‌باشد. شما باید با تمامی قوانین بازسازی آشنا باشید و بدانید که چطور قرارداد ببندید که سرتان کلاه نرود. مطمئن‌ترین راه برای وضع قرارداد استفاده از روش مدیریت پیمان است. همچنین باید بدانید در چه مواقعی نیاز به اخذ مجوز از سمت شهرداری دارید. برای بازسازی‌های سطحی و کوچک مانند نقاشی ساختمان یا …  نیازی به کسب مجوز ندارید اما اگر بخواهید در بازسازی ویلای خود طبقه‌ای به آن اضافه کنید یا اینکه یک تراس در خانه قرار دهید ابتدا باید مجوزهای مربوطه را کسب نمایید. حتما به یاد داشته باشید  که در قرارداد وضع شده تعهدنامه‌ای از طرف پیمانکار قرار دهید تا به تمامی مفاد آن پایبند بماند.

 

بازسازی ویلا

 

بازسازی ویلا قبل و بعد

یکی از بهترین راه‌های مشاهده‌ی تاثیر بازسازی ویلا دیدن نمونه‌هایی از قبل و بعد آن است که کاملا به شما نشان  می‌دهد که با یک بازسازی چه مقدار ویلای شما متفاوت، شیک و رویایی می‌شود. در ادامه چندین عکس از نمونه‌های قبل و بعد  بازسازی ویلا برای شما آماده کرده‌ایم.

 

بازسازی ویلا

 

سخن آخر

داشتن مکانی آرام و زیبا که بتوان در آن به دور از شلوغی شهر دمی به آسایش گذراند خواسته‌ی هر شخصی است. بازسازی ویلا نیز امری واجب و در بسیاری از مواقع ضروری می‌باشد. برای مثال در شهرهای شمالی کشور مانند رشت و آمل به دلیل رطوبت بالای هوا و میزان بارش آثار خرابی بیشتر به چشم می‌خورد و از همین  جهت بازسازی ویلا در این مناطق کاری است که باید هر چند سال یک بار انجام شود اما بهتر است که این کار به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد تا دیگر نیازی به اضافه کاری نباشد. بهترین روش برای بازسازی ویلا همکاری با یک تیم حرفه‌ای مانند آتلیه معماری مسعودیان می‌باشد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه