نمای ساختمان ویلایی

طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن و ساده

امتیاز دهی

طرح های نمای ساختمان اهمیت زیادی در معماری یک خانه ویلایی دارند. طراحی نمای یک خانه می تواند یک فرآیند کاملاً پیچیده باشد که شامل انتخاب هایی در مورد مواد، ویژگی ها، رنگ ها و تم های معماری است. نمای بیرونی یک خانه ویلایی، به ویژه دیوارها، اولین تصور را در مورد یک سازه ایجاد می کند. ما در این نوشته به طرح های معمولی نمای ساختمان ویلایی اشاره می کنیم که می توانید برای خانه خود در نظر بگیرید.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

فهرست محتوا پنهان کردن

طرح های نمای ساختمان ویلایی

نمای ساختمان ویلایی به نقشه های معماری اشاره دارد که نشان می دهد ساختمان از زوایای خاص چگونه به نظر می رسد. هدف از این نمای خانه، به دست آوردن یک تصویر بصری واضح از ساختار آینده است.

معماران باید طرح های نما را در پروژه های قبلی مطالعه کنند و از تجربیات خود برای سفارشی کردن طراحی نمای ساختمان ویلایی استفاده کنند. طراحی‌های ساده نمای خانه با برنامه‌ریزی دقیق، نور کافی خورشید را تضمین می‌کند، از سر و صدای بیش از حد جلوگیری می‌کند و دمای ساختمان را حفظ می‌کند، در حالی که مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند. این نیز برای اطمینان از هماهنگی بین عناصر مختلف که طراحی نمای ساختمان را ایجاد می کنند ضروری است.

نمای ساختمان خانه ویلایی: چرا مهم است؟

نمای ساختمان ویلایی
نمای ساختمان ویلایی چرا مهم است

ممکن است متوجه آن نباشید، اما نمای بیرونی خانه شما نقش مهمی در درک شما توسط همسایگان و رهگذران در خیابان دارد. به همین دلیل، بسیاری از صاحبان خانه ها زمان و تلاش زیادی را صرف تلاش برای تزئین نمای بیرونی خانه های خود به شیوه ای جذاب و منحصر به فرد می کنند.

نمای ساختمان ویلایی یک عمل عادی است که می تواند ارزش و جذابیت خانه را افزایش دهد. برای ایجاد یک طراحی استاندارد نما، باید موقعیت جغرافیایی و آب و هوای منطقه را در نظر گرفت. طرح های استاندارد خانه برای به حداکثر رساندن نور خورشید ساخته شده اند.

انواع نمای ساختمان ویلایی

طراحی نما به شما کمک می کند تا یک خانه را از منظرهای مختلف ببینید. چهار نوع طراحی نما عبارتند از:

نمای جلو
قسمت بیرونی ملک شامل درب ورودی اصلی، ایوان جلو و پنجره ها می باشد.

نمای عقب
طراحی نمای عقب به شما کمک می کند فضاهای پشت خانه، از جمله فضاهای بیرونی مانند باغ ها و پارکینگ ها را ببینید.

نمای از اطراف
نمای اطراف توسط دیواری ایجاد می شود که نمی توان آن را دیوار جلو یا عقب در نظر گرفت. عمق و سایر ویژگی های سازه را به تصویر می کشد.

نمای تقسیم
نمای است که در آن سطوح طبقات ملک به صورت پلکانی قرار می گیرد. سازه‌های سطح تقسیم‌شده شامل سطوح مختلفی هستند که توسط پله‌های کوتاه یا رمپ به هم متصل می‌شوند.

طرح های نمای ساختمان با کاشی

بافت های سنگی برای نمای بیرونی خانه بسیار محبوب هستند و کاشی های نما نیز در این بافت ها موجود است که چشم نواز و شیک هستند. همچنین می‌توانید کاشی‌های آجری چند رنگ را انتخاب کنید تا ظاهری باکلاس به خانه‌تان ببخشید. با استفاده از ابزارهای آنلاین، می توانید طراحی سه بعدی را برای نمای ساختمان ویلایی طراحی شده در کاشی را بررسی کنید.

کاشی برای نمای ساختمان

کاشی های چوبی ظاهری ساده و در عین حال باکلاس به ارمغان می آورند و جایگزین خوبی برای تخته های چوبی واقعی هستند که مستعد آسیب هستند. از سوی دیگر، کاشی‌های چوبی با طیف وسیعی از طرح‌ها و نقش‌هایشان، گزینه‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا به خانه‌تان سبک دهید. شما می توانید یک طرح نمای دو بعدی یا سه بعدی برای نمای بیرونی خانه دریافت کنید و با یک متخصص طراحی در مورد چگونگی دستیابی به طرح ها و الگوهای مختلف در کاشی های چوبی مشورت کنید.

کاشی طرح چوب برای نما

طراحی نمای ساختمان ویلایی با آجر

آجر یکی از گزینه های کم هزینه طراحی نمای ساختمان ساده است. طرح های نما نشان داده شده در این تصویر، رنگ های قرمز ظریف را منعکس می کنند. این نمای مدرن آجری و شیشه‌ای، با رنگ‌های قهوه‌ای مایل به قرمز، بافت خشن و طراحی زیبا، می‌تواند انتخابی عالی برای بازگرداندن جادوی دوران قدیمی با پیچ و تاب مدرن باشد. طراحی نمای سه بعدی خانه را بررسی کنید.

طراحی نمای ساختمان طرح آجر

آجرها در سبک ها و رنگ های مختلف وجود دارند. آجر با رنگ های گرم، مانند سایه های خاکستری، با افزودن شیشه و بتن، بازتابی از طراحی نما معاصر است.

طراحی نمای ساختمان ویلایی با سنگ

اگر می خواهید ظاهری طبیعی و جذاب برای خانه خود داشته باشید، روکش سنگ گزینه دیگری است. از ظاهر خاکستری کلاسیک گرفته تا جلوه ماسه سنگی، انتخاب های مختلف طراحی در دسترس است. سنگ طبیعی حاوی موادی مانند سیلیکات و کلسیم است و از دیوارهای بیرونی محافظت موثری می کند. اگر به دنبال جذابیتی باکلاس برای نمای بیرونی خانه مدرن و ساده خود هستید، این طرح های نما گزینه مناسبی هستند. همچنین برای خانه های دوبلکس به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از سنگ برای نما

استفاده از سنگ برای نما

همانطور که در این طراحی نمای ساختمان ویلایی نشان داده شده است، این سایدینگ سنگی بی عیب و نقص با قطعات سنگی نازک تراشیده شده، می تواند یکی از راه های ارتقاء دیوارهای بیرونی خانه شما باشد.

طراحی نمای ساختمان ویلایی با سنگ

طراحی نما با چوب

این پانل های چوبی قهوه ای مایل به قرمز با طراوت به نظر می رسند. زیبایی خانه خود را با این طرح کلاسیک چوبی افزایش دهید. نمونه ای از این نمای یک خانه در اینجا نشان داده شده است.

طراحی نمای ساختمان ویلایی به چوب

در اینجا یکی دیگر از طراحی های افقی نمای ساختمان ویلایی با پانل چوبی است. رنگ های متضاد سفید در طراحی نمای ساختمان، ظاهری مدرن به خانه می بخشد.

نمای ساختمان ویلایی با چوب

طراحی یک نمای خانه ویلایی به سبک ساده

بیشتر مردم دوست دارند خانه‌هایشان شبیه خانه‌های دیگران باشد. اما چرا خانه خود را با افزودن سبکی با این طرح های ساده در نما، منحصر به فرد نکنید؟ آنها ممکن است ساده باشند، اما به خانه شما جذابیت بیشتری می دهند. بعلاوه، پیاده سازی آن ها آسان است و از بین نمی رود. پس برای چی منتظری؟ با این ایده های عالی امروز نمای ساختمان ویلایی خود را تغییر دهید.

نمای خانه ویلایی یک طبقه

نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

نمای خانه ویلایی اولین چیزی است که مهمانان هنگام ورود می بینند، بنابراین مطمئن شوید که نمایانگر خوبی از سلیقه شماست. می توانید الهامات زیادی برای طرح های نمای جلوی خانه های یک طبقه به صورت آنلاین پیدا کنید. فقط به یاد داشته باشید که آن را ساده و کلاسیک نگه دارید. جزئیات بیش از حد ممکن است طاقت فرسا باشد. به چند ویژگی کلیدی پایبند باشید که خانه شما را از بقیه متمایز می کند.

نمای ساختمان ویلایی دو طبقه

نما ساختمان ویلایی دو طبقه

اگر به دنبال راه‌هایی برای متمایز کردن خانه خود هستید، طرح‌های نمای ساختمان ویلایی دو طبقه را در نظر بگیرید. این طرح ها می توانند جذابیت بیشتری داشته باشند و خانه شما را بیشتر به چشم بیاورند. به علاوه، آنها همچنین می توانند برای افزایش ارزش خانه شما استفاده شوند.

طراحی نمای جلوی ساختمان دو طبقه

این طرح نمای جلوی خانه را برای ساختار دو طبقه که ویژگی‌های چشمگیر ساختار خانه، از جمله محوطه چمن و پارکینگ را نشان می‌دهد، بررسی کنید.

نمای ساختمان ویلایی دو طبقه از جلو

طراحی نما برای خانه ویلایی دوبلکس

اگر قصد دارید یک خانه دوبلکس بسازید، در اینجا چند ایده منحصر به فرد طراحی نمای خانه ویلایی دوبلکس وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید:

طراحی اروپایی

طراحی بلندی با الهام از اروپا برای خانه جذابیت کلاسیکی به محل زندگی شما می دهد. این طراحی خانه نمای بیرونی سمت جلو را با طرح سقف معمولی آجر و کاشی نشان می دهد. نمای خانه به سبک قلعه بازتابی واقعی از ظرافت است.

نمای ساختمان دو طبقه دوبلکس

طراحی های مدرن نمای خانه

همچنین می توانید یک سبک مدرن از طراحی نما را برای خانه ویلایی دوبلکس خود انتخاب کنید که به خوبی با محیط آرام ترکیب می شود. نماهای شیشه ای و نمای بیرونی سفید واقعاً یک خانه را جذاب و پیچیده جلوه می دهد.

نما ساختمان ویلایی مدرن

طراحی نمای ساختمان ویلایی فوق مدرن

نما ساختمان ویلایی فوق مدرن

خانه شما محل آسایش شماست، مکانی که می توانید پس از یک روز طولانی در آن به آرامش و استراحت بپردازید. اما چرا وقتی می‌توانید خانه‌ای بی‌نظیر داشته باشید که سبک منحصربه‌فرد شما را نشان می‌دهد، به خانه‌ای خسته‌کننده بسنده کنید؟ با این طرح های فوق مدرن در نمای ساختمان ویلایی، خانه شما از بقیه متمایز خواهد شد.

نمای شیشه ای برای بسیاری از افراد جذاب است زیرا ظاهری جذاب و گران قیمت را نه تنها با ظاهر مدرن خود بلکه با نورپردازی جذاب نیز ارائه می دهند. سبک ایرانی این نمای جلویی سبک را با ویژگی های طبیعی ترکیب می کند. یکی دیگر از عناصر جذاب را می توان برای افزایش زیبایی نمای جلو اضافه کرد.

نمای ساختمان ویلایی برای یک خانه سه طبقه

نما ساختمان ویلایی سه طبقه

نمای خانه در ایجاد یک تاثیر اولیه خوب مهم است. اگر به دنبال راه‌هایی برای جذاب‌تر کردن خانه خود هستید، این نماهای سه طبقه ساده جلوی خانه را در نظر بگیرید. با اضافه کردن یک طبقه اضافی، می توانید جذابیت خانه خود را افزایش دهید و آن را چشم نوازتر کنید. به علاوه، با فضای اضافی، می‌توانید اتاق خواب، حمام یا قسمت نشیمن بیشتری اضافه کنید.

طراحی های نمای خانه به سبک ویلا

ویلا خیال بسیاری از افراد است، اما اغلب با تعهد مالی قابل توجهی همراه است. طرح نما می تواند ایده بهتری از پیشنهاد اولیه قبل از امضا در خط نقطه چین ارائه دهد. می توانید یک بالکن بلند برای نشستن اضافه کنید و از منظره ای زیبا از محل پارک خودرو، باغ و پاسیو خود لذت ببرید.

نمای ساختمان ویلایی برای خانه های کوچک

خانه های کوچک در حال افزایش محبوبیت هستند. برای خانه‌های کوچک، می‌توان ویژگی‌های معماری جذاب، تزئینات شیک و طیف وسیعی از ترکیب‌های رنگی را برای طراحی نمای جلو به کار برد. این نمای از خانه را که برای خانه های کوچک ایده آل است، بررسی کنید.

نما ساختمان ویلایی کوچک

طراحی نمای شیشه ای خانه یکی از گزینه هایی است که صاحبان خانه می توانند در نظر بگیرند و ظاهری مجلل به خانه خود ببخشند. با نورپردازی جذاب می توان ظاهر را بهبود ببخشید.

نما ساختمان ویلایی شیشه ای

این طرح نمای ساختمان ویلای را که بیشتر در خانه های ایرانی دیده می شود، بررسی کنید. می‌توان ترکیب رنگ‌های مختلفی را انتخاب کرد تا ظاهری پیچیده داشته باشد. طراحی دیوار مرکب در این طرح ارتفاعی جلوی خانه را می توان با ظاهر کلی مطابقت داد.

رنگ نما ساختمان ویلایی

طرح های ساده در نمای خانه ویلایی: ترکیب رنگ

آبی تیره و آبی مایل به سفید

این ترکیب رنگی الهام‌بخش می‌تواند یک انتخاب عالی برای طراحی نمای یک خانه، به‌ویژه ویلا باشد. یک طرح کاشی مرتفع به رنگ آبی مایل به سفید برای دیوارها با رنگ آبی تیره متضاد برای سقف انتخاب کنید. این تم را با درها و پنجره های چوبی کلاسیک تطبیق دهید تا جذابیت زیبایی شناسی را افزایش دهید.

مارون و کرم

سایه‌های قرمز، به‌ویژه مارن، انتخابی ارجح برای دیوارهای آجری است. به‌جای طراحی کامل آجر قرمز برای نمای بیرونی، می‌توانید با انتخاب رنگ قرمز برای نیمه بالایی و کاشی‌های کرم رنگ یا آجر برای قسمت پایین، ظاهر را تقسیم کنید.

خاکستری زغالی و سفید

اگر طراحی معاصر همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید، بهترین طراحی در نمای جلو باید ترکیب کاملی از خاکستری و سفید داشته باشد.

زرد و سفید

زرد گزینه رنگی ایده آلی است که فضای بیرونی خانه را دلپذیر و از نظر بصری آرامش بخش نشان می دهد. در حالی که سایه های زرد عمیق بسیار محبوب هستند، شما همیشه می توانید به دنبال سایه های ظریف، بدون دراماتیک باشید.

طراحی های کم هزینه در نمای خانه های ویلایی ساده

خانه‌های ساده با طبقه‌های تک، امروزه مورد توجه قرار گرفته‌اند، بیشتر به این دلیل که ساخت آن‌ها مقرون به صرفه است. با این حال، چنین خانه هایی با وجود بودجه کم، ممکن است طرح های الهام بخش داشته باشند و اتاق های بزرگی داشته باشند. شما می توانید دیوارهای آجری را برای جذابیت کلاسیک انتخاب کنید و طراحی نمای خانه ویلایی را با هزینه کم داشته باشید. هنگام ایجاد طرح های نما، می توانید از رنگ های مختلف متناسب با سبک طراحی خود استفاده کنید.

برخی از طراحی های نمای سه بعدی برای خانه را بررسی کنید که نمای خانه، ورودی اصلی، پنجره ها و سایر عناصر معماری را به شما می دهد.

نما ساختمان ویلایی

نمای ساختمان ویلایی

نمای خانه ویلایی

این خانه ها دارای پلان خانه ساده هستند. با این حال، این طرح های مدرن خانه تک طبقه ممکن است شامل بیش از سه اتاق خواب باشد.

با این نکات نمای بیرونی مناسبی برای ساختمان ویلایی خود ایجاد کنید

چه می خواهید خانه خود را برای فروش آن متمایز کنید یا صرفاً به این دلیل که به مکانی که در آن زندگی می کنید افتخار می کنید، در اینجا چند نکته عالی برای متمایز کردن خانه خود با این طرح های نما آورده شده است.

  1. به سبک خانه خود فکر کنید و به چیزی آن را تکمیل می کند.
  2. بودجه خود و موادی که می توانید تهیه کنید را در نظر بگیرید.
  3. طرح رنگی را انتخاب کنید که خانه شما را منحصر به فرد کند.
  4. به دنبال طراحی منحصر به فردی باشید که خانه شما را از بقیه متمایز کند.
  5. عملکرد نمای ساختمان ویلایی خود را در نظر داشته باشید، می خواهید کاربردی و همچنین شیک باشد.

عواملی که بر طراحی نمای خانه ویلایی تأثیر می گذارد

طراحی جلوی خانه یکی از مهمترین جنبه های خانه است. این خانه شما را متمایز می کند و می تواند بر جذابیت محدود، ارزش فروش مجدد و ظاهر کلی ملک شما تأثیر بگذارد.

عوامل متعددی می توانند بر نحوه ظاهر شدن نمای ساختمان ویلایی شما تأثیر بگذارند. ما چند مورد مهم و رایج را برای بررسی شما خلاصه کرده ایم.

  • بسته به اندازه طرح شما و نیازهای عقبگرد شما، ممکن است طراحی نمای ساختمان ویلایی شما تحت تاثیر قرار گیرد. ممکن است با یک طرح بزرگتر آزادی عمل بیشتری داشته باشید. با این حال، زمانی که نوبت به طرح‌های کوچک‌تر می‌شود، انجام آزمایش‌ها سخت‌تر است.
  • پلان کف یکی از مهمترین عواملی است که بر ظاهر طراحی جلوی شما تأثیر می گذارد. اگر پلان طبقه شما شامل فضاهای مشترک مانند اتاق نشیمن و سالن باشد، می توان از هر اندازه پنجره استفاده کرد. با این حال، حریم خصوصی و ملاحظات ساختاری، هرگز نباید نادیده گرفته شوند.
  • اگر در منطقه بسیار سردی زندگی می‌کنید که باران زیادی می‌بارد، به دلیل نیاز آشکار به زهکشی کافی، ممکن است نتوانید سقف مسطح را انتخاب کنید. در مناطق زلزله خیز یا مستعد سیل، الزامات مختلفی ممکن است برای اندازه و مصالح پنجره اعمال شود.

 

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه