طراحی نمای ساختمان دو طبقه

طراحی نمای ساختمان دو طبقه مدرن و جدید

امتیاز دهی

تنها تفاوت ساختمان یک طبقه و دو طبقه در طبقه اضافی است. نمای ساختمان دو طبقه مدرن را می توان به سلیقه شخصی خود تزئین کرد. طرح های نمای ساختمان در معماری ساختمان اهمیت زیادی دارد زیرا نه تنها ساختمان را از نظر بصری جذاب می کند بلکه به ارزش محیطی و تجاری آن نیز می افزاید.

از طراحی های معمولی نمای خانه گرفته تا طراحی خانه، طراحی نمای ساختمان مسکونی و طراحی نمای ساختمان اداری، همه این فرآیندها شامل برنامه ریزی دقیق و منظم است. طراحی خانه های دو طبقه بسیار محبوب هستند. مردم دوست دارند یک خانه دو طبقه داشته باشند، زیرا بزرگ به نظر می رسد و همچنین بسیار کاربردی است.

انواع طرح های نمای ساختمان برای خانه های دو طبقه وجود دارد، اما شما باید یکی را انتخاب کنید تا با نیاز شما مطابقت داشته باشد. شما همچنین می توانید این طرح ها را با توجه به بودجه و سلیقه خود سفارشی کنید. اگر در حال ساخت یک خانه دو طبقه و به دنبال طراحی معمولی و در عین حال شیک، مدرن و کم هزینه برای ساختمان خود هستید، تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

12 تا از بهترین نمای ساختمان دو طبقه مدرن

1. طراحی مدرن نمای ساختمان دو طبقه با شیشه

اگر چیزی باکلاس و پیچیده می‌خواهید، طراحی استاندارد نمای ساختمان شیشه‌ای بهترین گزینه است. این طراحی ساده در نمای خانه علاوه بر حس فوق العاده مدرن، ظاهری مجلل به ملک می بخشد. نمای خانه شیشه ای جنبه های طبیعت را با ذوق ترکیب می کند.

طراحی مدرن نمای ساختمان دو طبقه با شیشه
طراحی مدرن نمای ساختمان دو طبقه با شیشه

2. طراحی نمای سساختمان دو طبقه به سبک خانه های ییلاقی

خانه های مجزا امروزه بیشتر و بیشتر رایج می شوند. خانه های به سبک خانه های ییلاقی می توانند ارتفاعات خود را به روش های مختلفی طراحی کنند، از جمله فقط با یک طبقه یا طبقه دوم نیمه تمام شده. شامل تعدادی ایوان یا بالکن، محوطه باغ و به روزترین کاشی کاری ها برای ایجاد تأثیری پویا باشد. ارتفاع خانه های ییلاقی نیز می تواند با افزودن سقف شیبدار ظاهری روستایی به آن ببخشد.

طراحی نمای سساختمان دو طبقه به سبک خانه های ویلایی
طراحی نمای سساختمان دو طبقه به سبک خانه های ییلاقی

3. طراحی نمای ساختمان به سبک ویلایی

بسیاری از افراد رویای داشتن یک ویلا را در سر می پرورانند، اما انجام این کار نیازمند سرمایه گذاری مالی قابل توجهی است. قبل از انتخاب نهایی، یک پلان نمای مناسب تصور خوبی به شما می دهد. در سطوح اول و دوم، می توانید یک بالکن بزرگ با صندلی اضافه کنید تا نمای زیبایی از فضای پارک، پاسیو و محوطه باغ خود داشته باشید.

طراحی نمای ساختمان دو طبقه به سبک ویلایی 
طراحی نمای ساختمان دو طبقه به سبک ویلایی

4. طراحی نما به سبک چوبی

برای کسانی که ترجیح می دهند از چوب در نمای خانه خود استفاده کنند، این سبک استاندارد نمای ساختمان ایده آل است. در این طرح سقف مسطح است و برای درها و سایر اجزای بیرونی از چوب استفاده شده است. شما می توانید یک نرده شیشه ای اضافه کنید تا به خانه زیبایی بیشتری ببخشید. با این حال، می توانید مواد را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید.

طراحی نما به سبک چوبی
طراحی نما به سبک چوبی

5. سازگاری رنگ طراحی نمای ساختمان

اگر می‌خواهید ظاهری امروزی را به نمای ساختمان دو طبقه خود اضافه کنید، طرح رنگ سفید و خاکستری زغالی را انتخاب کنید.

سازگاری رنگ طراحی نمای ساختمان دو طبقه
سازگاری رنگ طراحی نمای ساختمان دو طبقه

6. طراحی نمای ساختمان دو طبقه مدرن

عناصر نامتقارن و هندسه های چشمگیر از ویژگی های طراحی ساختمان های مدرن امروزی هستند. این طرح اغلب در محوطه سازی هوشمندانه، پنجره های گسترده و سقف های با زاویه تند دیده می شود. جدیدترین مدها و فناوری ها در خانه های مدرن یافت می شوند. آنها ساده و ظریف به نظر می رسند و دارای مناطق باز دوست داشتنی با پنجره های بزرگ هستند.

طراحی نمای ساختمان دو طبقه مدرن
طراحی نمای ساختمان دو طبقه مدرن

7. طراحی نما همراه با سقف شیروانی

این طراحی خانه بازتابی از فرهنگ سنتی پر جنب و جوش است. بسیاری از اجزای چوبی و کاشی های سفالی سقف در این خانه ها یافت می شود. علاوه بر این، آنها به کار زیادی در نجاری نیاز دارند. اگر می خواهید نمای خانه اجدادی خود را با حفظ تمامیت تاریخی آن به روز کنید، این طرح را در نظر بگیرید.

طراحی نما همراه با سقف شیروانی
طراحی نما همراه با سقف شیروانی

8. طراحی نمای ساختمان به سبک اروپایی

خانه های به سبک اروپایی دارای طراحی معماری هستند که ترکیبی از دو متریال مانند نمای سایدینگ و آجر یا گچ بری و یا سنگ و گچ است. آنها دارای پنجره های بزرگ، درها و ورودی های قوسی هستند و یک یا دو طبقه هستند.

طراحی نمای ساختمان به سبک اروپایی
طراحی نمای ساختمان به سبک اروپایی

9. طراحی ترکیبی نمای ساختمان

دیگر نیازی نیست که فقط به یک سبک نما بچسبید. خانه رویایی شما را می توان با ترکیب چندین طرح معماری طراحی کرد. ممکن است کارهای چوبی و شیشه ای را با هم ترکیب کنید تا به همان اندازه لوکس و شیک به نظر برسید. سبک سقف ممکن است شیب دار، مسطح یا تراس دار باشد و نما می تواند یک یا دو سطح باشد.

طراحی ترکیبی نمای ساختمان دو طبقه
طراحی ترکیبی نمای ساختمان دو طبقه

10. طراحی مینیمالیستی نمای ساختمان

شما همیشه مجبور نیستید روی طرح های هرج و مرج تر ارتفاع جلو تمرکز کنید. شما همیشه این انتخاب را دارید که طرح های ساده تر و آرام تر را انتخاب کنید. رنگ‌های روشن (مانند بژ، عاج، سفید، خاکستری روشن و غیره) در طراحی جلو، ظاهری متواضع‌تر به خانه می‌بخشد و آن را ساده و در عین حال باکلاس نشان می‌دهد. رنگ‌های تیره‌تری را در محدوده پنجره‌ها و کوره‌ها اضافه کنید تا حسی منحصر به فرد و مدرن به آن اضافه کنید.

طراحی مینیمالیستی نمای ساختمان
طراحی مینیمالیستی نمای ساختمان

11. طراحی نمای ساختمان سبک آجری

استفاده از آجرهای قرمز قدیمی برای ظاهری غنی تر و قدیمی تر هرگز کهنه نمی شود. این طراحی جلویی به سبک آجری به خانه دو طبقه شما ظاهری مدرن و صنعتی می بخشد. در مورد آجر، ممکن است از رنگ های ملایم تری استفاده کنید. شما طیف وسیعی از انواع آجرهای بافت دار را می توانید انتخاب کنید زیرا به طور گسترده در بازار موجود هستند.

طراحی نمای ساختمان دو طبقه به سبک آجری
طراحی نمای ساختمان دو طبقه به سبک آجری

12. سرامیک برای طراحی نمای ساختمان

سرامیک نما بهترین گزینه برای دادن ظاهری باشکوه به دیوارهای فضای باز هستند! این نوع سرامیک در سبک‌ها و الگوهای متنوعی تولید می‌شوند و می‌توان از آنها در دیوارهای خارجی ساختمان‌های تجاری و مسکونی استفاده کرد. طرح های مختلفی مانند سرامیک های ساده و سرامیک های بافت دار موجود است. برخی از رایج ترین و شیک ترین طرح های نمای ساختمان سرامیکی موجود عبارتند از:

  • سرامیک دیوار از سنگ طبیعی
  • سرامیک سبک چوبی
  • سرامیک با ظاهر آجری
  • سرامیک الگوی تصادفی
  • سرامیک با ظاهر سنگریزه
  • سرامیک طرح بلوک
  • سرامیک براق / مات و روستایی
  • سرامیک طرح مرمر

image10

در این نوشته 12 مورد از نمای ساختمان دو طبقه مدرن و جدید را با هم بررسی کردیم که از آن می توانید در طراحی نمای ساختمان خود استفاده کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه