بازسازی و طراحی دکوراسیون مغازه

نکات طراحی دکوراسیون مغازه شیک و به روز

امتیاز دهی

شما ممکن است صاحب یک کسب‌وکار شایسته باشید که می‌دانید چگونه به سود خود دست یابد و یک تجربه استثنایی برای مشتری ارائه دهد، اما طراحی دکوراسیون مغازه شما مناسب نباشد.

این نکات و توصیه های دکوراسیون مغازه می تواند به شما در طراحی دکوراسیون کمک کند. به توصیه های تخصصی ما در زمینه دکوراسیون فروشگاه یا دکوراسیون مغازه توجه کنید تا در مورد همه چیز از چیدمان فروشگاه گرفته تا انتخاب پالت رنگ بیاموزید که چگونه فروشگاه خود را از دید مشتری زیبا کنید،برای ایجاد فضای زیبا و دارای کارایی مناسب جهت خرید مشتری شما باید با یک طراح داخلی و دکورسیون داخلی مشاوره داشته باشید طراحی فروشگاه اولین قدم در دکوراسیون فروشگاه می باشد. تزیین فضای کوچک فروشگاه  می تواند چالش برانگیز باشد، اما متراژ محدود نباید سبک شما را محدود کند. با بکار بردن نکات هوشمندانه و ترفندهای کاربردی زیر در طراحی فروشگاه ایده های طراحی خیره کننده ای ایجاد کنید.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه و مغازه

به متخصصان طراحی داخلی و ساخت و ساز اجازه دهید با شما کار کنند و محیط کسب و کار شما را از معمولی به فوق العاده تبدیل کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازهطراحی فروشگاه‌ها و دکوراسیون داخلی کاری است که برای راه‌اندازی فروشگاه، نمایش محصولات و کالاهای خود به‌عنوان وسیله‌ای برای ارتقای نام تجاری خود، افزایش فروش و ایجاد یک تجربه عالی برای مشتری انجام می‌دهید. طراحی فروشگاه اگر به درستی انجام شود و اگر به خوبی اجرا شود، می تواند به رشد کسب و کار شما و افزایش فروش کمک کند. از سوی دیگر، اگر کار ضعیف انجام شود، می تواند ضرر واقعی داشته باشد و خریداران را از خود دور کند.

این مقاله به نکات و ترفندهایی می پردازد که به شما کمک می کند در هنر طراحی فروشگاه تسلط پیدا کنید، از دام هایی که مردم را دور می کنند اجتناب کنید و فضای خود را به حداکثر برسانید.

بهترین دکوراسیون و چیدمان مغازه را انتخاب کنید

قبل از پرداختن به برندسازی و تجارت بصری فروشگاه خود، باید مقدمات را فراهم کنید و طرح فروشگاهی را انتخاب کنید که با کسب و کار شما متناسب باشد. چیدمان فروشگاه به چیدمان استراتژیک وسایل دائمی در یک فروشگاه اشاره دارد که برای ایجاد یک تجربه خرید مثبت و ترویج خرید طراحی شده است.

برای اطمینان از انتخاب بهترین دکوراسیون برای فروشگاه و مغازه  خود، باید نیازها و اهداف چیدمان فروشگاه خود را در ابتدای فرآیند طراحی خود مشخص کنید. به عنوان مثال، یک فروشگاه مواد غذایی ممکن است طرحی را اجرا کند که برای نگهداری و سازماندهی هر چه بیشتر محصول طراحی شده است و تجربه خرید آسان را تسهیل می کند. در همین حال، یک بوتیک ممکن است بخواهد اقلام کمتری را به نمایش بگذارد و یک تجربه خرید اکتشافی ایجاد کند.

انتخاب چیدمان مناسب فروشگاه با توجه به نوع کالایی که می فروشید، میزان متراژ مربعی که در اختیار دارید و اینکه چگونه می خواهید ترافیک در فضای شما حرکت کند تعیین می شود. با ملاحظات درست، چیدمان فروشگاه می تواند فروش شما را افزایش دهد و تجربه لذت بخشی برای مشتریان شما ایجاد کند.

طراحی دکوراسیون شیک مغازه

فضایی را برای کارهای روزانه در دکوراسیون مغازه ایجاد کنید

علاوه بر به حداکثر رساندن تجربه مشتری و قابلیت خرید با چیدمان فروشگاه خود، باید در نظر داشته باشید که شما، مالک فروشگاه، چگونه از فضای خود استفاده می کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که مناطقی را برای کارهای روزانه خود اختصاص دهید.

طراحی دکوراسیون مغازه لاکچری

طراحی مغازه خود را روی برند نگه دارید

با مجموعه چیدمان خود، می توانید به بقیه طراحی فروشگاه خود فکر کنید. بخش مهمی از طراحی موثر فروشگاه ، ایجاد زیبایی‌شناسی است که با برند شما همسو باشد. شما می خواهید مطمئن باشید که برند شما، یا احساسات و ایده های مرتبط با کسب و کار شما، در ظاهر فروشگاه شما منعکس می شود.
از سوی دیگر، زمانی که برند و طراحی فروشگاه شما هماهنگ هستند، می توانید توانایی مشتریان را برای شناسایی و اتصال به برند و کسب و کار خود تقویت کنید. این همسویی باعث افزایش فروش شما و بهبود تجربه و درک مشتری می شود.

دکوراسیون داخلی مغازه

در دکوراسیون مغازه از نمایشگرها برای درخشش محصولات خود استفاده کنید

نمایشگرها ابزاری عالی برای نمایش محصولات هستند. وقتی به درستی انجام شود، نمایشگرها می توانند در فضا فروشگاه شما را سازماندهی کنند و محصولات را برای مشتریانتان جذاب تر کنند.

نقاط کانونی ایجاد کنید

نقاط کانونی قطعات نمایشی در فروشگاه شما هستند که برای جلب چشم و راهنمایی مشتریان در فضای شما طراحی شده اند. به طور معمول، شما نقاط کانونی را در نواحی کلیدی، مانند ورودی ها، مناطق پرترافیک، مرکزی یا درون نمایشگرهای پنجره قرار می دهید. نقاط کانونی می توانند چیزهای مختلفی باشند  مجموعه ای از مانکن ها، یک صفحه یا حتی یک میز پر از محصولات نقاط کانونی خود را به عنوان پله هایی برای فروشگاه خود در نظر بگیرید.

خریداران به دلیل جذابیت بصری خود به طور غریزی به سمت آنها جذب می شوند، بنابراین این نقاط دیدنی به طور طبیعی افراد را در فضای شما راهنمایی می کند. نقاط کانونی خود را در تمام مناطقی که می خواهید مشتریان به آنها سفر کنند قرار دهید.

  • از رنگ‌های روشن استفاده کنید: استفاده از رنگ‌هایی که متفاوت یا روشن‌تر از بقیه پالت فروشگاه شما هستند، به جلب نظر کمک می‌کند.
  • از ارتفاع استفاده کنید: چشم افراد به طور خودکار به سمت نقاط مرتفع جذب می شود، بنابراین از ارتفاع برای ایجاد ترسیم بصری استفاده کنید.
  • خلاق باشید: نقاط کانونی لزوماً نباید قابل خرید باشند، بنابراین با نمایشگرهای خود خلاقیت به خرج دهید.
  • نورپردازی چشمگیر را اضافه کنید: نورهای برجسته، نورپردازی و کنتراست به ایجاد جذابیت بصری بیشتر و جلب چشم کمک می کنند.
  • یکنواختی را از بین ببرید: اگر قسمتی از فروشگاه شما فاقد تنوع است، از یک نقطه کانونی برای ایجاد ظاهری جالب تر و جذب مشتریان استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه بوتیک

از نمایش بیش از حد محصول خودداری کنید

شلوغی یا داشتن محصول و دکور زیاد، بدترین دشمن طراحی فروشگاه است. با توانایی خریداران برای حرکت بصری و فیزیکی در فضای شما تداخل می کند و می تواند یافتن چیزهایی را که به دنبال آنها هستند غیرممکن به نظر برساند. نه تنها این، بلکه یک فروشگاه نامرتب می تواند این تصور را ایجاد کند که نام تجاری شما نادیده گرفته شده و سازماندهی نشده است.

از روشنایی هوشمند در دکوراسیون مغازه استفاده کنید

نورپردازی می تواند یک فروشگاه را زیبا جلوه دهد. توجه را به محصولات یا مناطق خاصی جلب می کند .استفاده از نور کافی و هوشمند، بقیه طراحی فروشگاه شما را در معرض دید مشتریان قرار می دهد و زمینه را برای هر چیز دیگری در فروشگاه شما ایجاد می کند.

به طور کلی، چهار نوع نورپردازی فروشگاه‌ها وجود دارد، و شما باید از همه آنها استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که فضای شما به خوبی روشن است و دید را به حداکثر می‌رسانید و هدایت می‌کنید.

  • نورپردازی محیطی: منبع نور اصلی برای فروشگاه شما که پس‌زمینه‌ای خواهد بود که در آن انواع نورهای دیگر را لایه‌بندی می‌کنید. نور محیطی باید به هر گوشه فروشگاه شما برسد.
  • نورپردازی تاکیدی: برای برجسته کردن محصولات خاص یا نواحی کلیدی استفاده می شود که نشان دهنده اهمیت آنها و جلب چشم است. نورپردازی تاکیدی به راهنمایی مشتریان به محصولات یا مناطق کلیدی با افزایش دید یا برجسته کردن آنها کمک می کند.
  • نورپردازی دکوراتیو: ویژگی های نورپردازی که به جای هدفی کاربردی، زیبایی شناختی دارند. از نورپردازی تزئینی می توان برای تزیین فضای شما و یا برای افزودن به فضای ویترین شما استفاده کرد.

بازسازی و طراحی دکوراسیون مغازه

برای ایجاد فضایی راحت، صندلی را به دکوراسیون مغازه اضافه کنید

علاوه بر اینکه فضای خود را قابل خرید می کنید، باید به دنبال آن باشید که هم برای خریداران و هم برای مهمانی های همراه راحت باشد. اضافه کردن صندلی به فروشگاه شما مکانی برای استراحت افراد فراهم می کند و حتی می تواند باعث شود آنها مدت بیشتری بمانند.

هنگام ایجاد فضاهای نشیمن، باید به این فکر کنید که افراد در کجای فضای شما می خواهند بنشینند. به طور معمول، شما می‌خواهید از ورودی‌ها دوری کنید، زیرا این کار باعث به هم ریختگی می‌شود و ناحیه رفع فشار را قطع می‌کند در حالی که خریداران را در مقابل درگاه‌های بالقوه پیشروی قرار می‌دهد. در عوض، صندلی خود را در پشت فروشگاه خود قرار دهید تا مردم را در فضای خود ترغیب کند و مکانی برای نشستن و بررسی تصمیمات خرید فراهم کنید.

علاوه بر این، باید در نظر داشته باشید که در چه مکان هایی نشستن می تواند خرید آسان تر را تسهیل کند. به عنوان مثال، اگر میزبان اتاق‌های مناسب هستید، باید صندلی‌هایی را در مجاورت خود قرار دهید تا همراهان مکانی برای نشستن و بررسی انتخاب‌های آزمایشی دوستان خود داشته باشند. متناوباً، اگر مردم قصد دارند کفش بپوشند، نیمکت‌هایی در نزدیکی کفش انتخاب کنید تا هنگام بستن بند از آن استفاده کنند.

دکوراسیون مغازه شیک

جمع بندی: طراحی دکوراسیون مغازه

ایجاد یک طراحی زیبا در دکوراسیون مغازه ، با نام تجاری و جذاب برای فروشگاه و مغازه، بخش کلیدی راه اندازی کسب و کار شما است. شما می خواهید مطمئن باشید که تجربه مثبت مشتری را تقویت می کند، فروش را افزایش می دهد و برند شما را تقویت می کند. پیروی از نکات ذکر شده در بالا شما را در مسیر درستی برای ایجاد یک طراحی فروشگاهی موثر و جذاب قرار می دهد تا کسب و کار شما بتواند رونق بگیرد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه