قوانین بازسازی خانه آپارتمان و ساختمان

قوانین بازسازی آپارتمان و موارد که باید بدانید

امتیاز دهی

قوانین بازسازی آپارتمان با بازسازی یک خانه مستقل متفاوت است زیرا شما فضاهای مشترکی در یک آپارتمان دارید که باید به عنوان بخشی از بازسازی شما در نظر گرفته شود و همچنین بسیاری از همسایگان بسیار نزدیک که احتمالاً در مورد هر کاری که شما می خواهید انجام بدهید نظر دارند.

شما شما باید از قوانینی که در مورد بازسازی آپارتمان ها وجود دارد، پیروی کنید، بنابراین در این امر با چالش های خاص خود همراه هستید.
قبل از شروع برنامه ریزی برای بازسازی آپارتمان خود، برخی از موارد و قوانین اصلی را که باید در نظر بگیرید، به آن اشاره شده است.

برای سفارش بازسازی آپارتمان خود با ما تماس بگیرید.

چرا باید قوانین بازسازی آپارتمان را بدانید؟

پیشنهاد می‌کنم قبل از تصمیم‌گیری بزرگ در مورد خرید یا بازسازی خانه آپارتمان، مشاوره تخصصی خود را از متخصصان مربوطه (مثلاً معمار، سازنده، مهندس سازه) در مورد هر یک از موارد زیر دریافت کنید. قبل از شروع هر کاریدر بازسازی آپارتمان، لیستی از تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید ایجاد کنید. این شامل مواردی است که می‌خواهید حذف شوند، ارتقا داده شوند و اضافه شوند. شما باید دید واضح تری از اینکه دوست دارید فضای جدیدتان چگونه باشد داشته باشید. این نه تنها حداقل یک تخمین تقریبی از هزینه های پروژه به شما می دهد، بلکه مسیر برنامه ریزی شما را نیز تعیین می کند و شما را به مراحل بعدی هدایت می کند. به خاطر داشته باشید که هر نوع بازسازی که منجر به افزایش سطح ناخالص طبقه شود باید توسط سازمان های قانونی و شهرداری تایید شود.بنابراین دانستن قوانین بازسازی آپارتمان بسیار مهم است.در زیر بعضی از نکات و قوانین بازسازی آپارتمان ذکر شده است.

قوانین بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی آپارتمان را بدانید

اولین چیزی که باید قبل از ادامه کار بازسازی شروع کنید این است که در مورد قوانینی که سازمان  های قانونی و شهرداری برای مجتمع آپارتمانی شما از نظر مجوزهای بازسازی وضع کرده است، اطلاع پیدا کنید.
یک امر خوب برای شروع این کار، مرور آیین‌نامه‌های طبقه‌بندی است، زیرا این قوانین اغلب حاوی اطلاعات دقیقی در مورد آنچه مجاز است به‌منظور حفظ آسایش و ایمنی همه ساکنان در مجتمع آپارتمانی است

آیین نامه شامل جزئیاتی مانند:

  • آنچه می توانید و نمی توانید انجام دهید – به عنوان مثال. آیا می‌توانید پنجره‌ها را تغییر دهید، انواع کف‌پوش‌هایی که می‌توانید استفاده کنید (مثلاً کف‌های شناور چوبی به دلیل انتقال صدا مجاز نیستند) و غیره

ساعاتی که معاملات شما مجاز به کار خواهند بود.

  • برای محافظت از فضاهای مشترک در حین بازسازی چه کاری باید انجام دهید (به عنوان مثال پوشش آسانسورها و کف های مشترک با مواد محافظ) از چه موادی می توان استفاده کرد
  • نصب و راه اندازی تلویزیون ماهواره ای یا واحدهای تهویه مطبوع
  • چه تغییراتی مجاز هستند و چه مواردی مجاز نیستند
  • آیا مجاز به ایجاد هرگونه تغییر ساختاری هستید یا خیر – و اگر چنین است چگونه باید این کار را انجام دهید
  • هدف از قوانین این است که قوانینی را تنظیم کند که بر اساس آن همه افراد در مجتمع آپارتمانی از نظر کارهایی که می توانند و نمی توانند با آپارتمان های خود انجام دهند و همچنین رفتار خود در داخل مجتمع عمل می کنند.

آیین نامه برای مجتمع آپارتمانی

آیین نامه برای محافظت از هر مالک در مجتمع آپارتمانی و تضمین حفظ حریم خصوصی و ایمنی همه ساکنان وجود دارد.

آیین نامه همچنین برای چیدمان کارهایی که می توان و نمی توان با ویژگی مشترک انجام داد، بدون شک تمام نقاط جهان، قوانین خاص خود را در مورد قوانین بازسازی آپارتمان دارند و همه آنها به طور منظم به روز می شوند، بنابراین بهتر است قوانین محلی خود را در مورد آنچه مربوط به محل زندگی خود و همچنین مربوط به آن است، جستجو کنید. اطمینان حاصل کنید که یک کپی از آیین نامه برای مجتمع آپارتمانی خود نیز دریافت کرده اید
همچنین قوانین بیشتری در مورد نوسازی و بازسازی آپارتمان ها وجود دارد که نیاز به درک و رعایت آنها دارد.

هنگامی که متوجه شدید قوانین مربوط به کارهایی که می توانید و نمی توانید در مجتمع آپارتمانی خود انجام دهید چیست، مرحله بعدی این است که طرح و محدوده کاری خود را آماده کنید و با یک شرکت معماری در رابطه با طراحی برای آپارتمان شما جهت بازسازی صحبت کنید. طرح‌ها ویا طرح تغییرات، معمولاً توسط یک طراح طراحی می‌شود.
در برخی موارد می‌توان بدون نیاز به تاییدیه‌های رسمی که در بالا ذکر شد، تغییرات زیبایی در آپارتمان شما ایجاد کرد،
قبل از اینکه بخواهید بازسازی ساختمان کامل آپارتمان خود را انجام دهید، فکر کنید که آیا می توانید از طریق برخی به روز رسانی های ارزان قیمت به بسیاری از آنچه در پی آن هستید برسید. بدون شک تعدادی راه حل سریع وجود دارد که می تواند آپارتمان شما را با پول بسیار کمی متفاوت جلوه دهد. تغییرات مانند رنگ، تعویض (به ویژه پنجره های شما)، دستگیره های جدید روی نازک کاری آشپزخانه یا درهای کمد لباس و به روز رسانی فرش شما می توانند با هزینه یا تلاش بسیار کمی انجام شوند و تفاوت زیادی در ظاهر و احساس آپارتمان شما ایجاد می کنند.
اگر آپارتمان کوچکی دارید، توصیه می‌کنم کل آپارتمان را به همان رنگ، رنگ آمیزی کنید و معمولاً سفید روشن به نور اجازه می‌دهد به اطراف بتابد.
به روز رسانی مبلمان، سبک و لوازم جانبی شما نیز می تواند تاثیر زیادی بر ظاهر کلی خانه شما داشته باشد. اگر خودتان مطمئن نیستید که این کار را انجام دهید، از یک طراح داخلی نظر بگیرید.

قوانین بازسازی آپارتمان

قوانین بازسازی های اساسی آپارتمان

بازسازی های عمده ممکن است شامل به روز رسانی در آشپزخانه، حمام ها، کفپوش ثابت یا تغییرات ساختاری باشد (مثلاً خراب کردن دیوار برای ایجاد فضای بازتر). همه این تغییرات به تایید رسمی نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که از قبل برنامه ریزی کرده اید تا مطمئن شوید که در جدول زمانی مورد نظر خود باقی می مانند.

قوانین بازسازی آپارتمان

قوانین بازسازی خانه آپارتمان و ساختمان

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه بیشترین ارزش و تاثیر را به آپارتمان شما می بخشد، اگرچه پرهزینه ترین آنها نیز می باشد. بسته به اندازه آپارتمان و آشپزخانه شما می تواند هزینه ی متفاوتی داشته باشد.

قوانین بازسازی آپارتمان خانه و ویلا

مطالب مرتبط:

بازسازی آپارتمان های بزرگ 90، 100، 110 و 120 متری

بازسازی آپارتمان های کوچک 50، 60، 70 و 80 متری

طرح های بازسازی آپارتمان ، خانه و ساختمان

اصول بازسازی آپارتمان و منزل که باید رعایت کنید

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم ؟

بازسازی حمام

حمام نیز یک تغییر مرسوم در نوسازی است که به دلیل استفاده مکرر از آنها، سریع‌تر از سایر قسمت‌های آپارتمان فرسوده می‌شود.
برای بازسازی حمام کوچک، بسته به نوع کاشی، وسایل و یراق آلات انتخابی و همچنین بسته به اینکه می خواهید هر یک از خدمات را امتحان کنید یا جابجا کنید، هزینه ی ان متفاوت است. برای بازسازی حمام سطح بالا، انتظار می رود برای تجهیزات لوکس مانند گرمایش از کف، قفسه حوله گرم، وسایل/لوازم/کاشی های پیشرفته، پانل های دوش شیشه ای از کف تا سقف و غیره هزینه بیشتری بپردازید.

قوانین بازسازی ساختمان و آپارتمان

قوانین کلی بازسازی آپارتمان و خانه

این چیزها می تواند کمی طاقت فرسا باشد، مخصوصاً از برخورد با همه موارد قانونی و اطمینان از اینکه همه چیز به طور دقیق و طبق قوانین املاک برنامه ریزی شده است.
پیمانکاران و شرکت‌های طراحی داخلی زیادی هستند که در انجام بازسازی تجربه فراوان دارند و با قوانین بازسازی بایدها و نبایدهای آنها آشنایی کامل دارند. با آنها تماس بگیرید و پروژه خود را جویا شوید.

در واقع، این فقط به این معنی است که شما کار درست را انجام می دهید و با انجام کار درست و مراقبت از همه موارد ضروری، می توانید مطمئن باشید که پروژه بازسازی آپارتمان شما تا حد امکان برنامه ریزی شده پیش خواهد رفت و شما و طراح داخلی شما می تواند تمام آزادی عمل را در طراحی و دکوراسیون از آنجا داشته باشد. اگر برای بازسازی آپارتمان خود به کمک نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه