طراحی پارکینگ مسکونی

نحوه طراحی پارکینگ مسکونی + پلان پارکینگ

امتیاز دهی

نحوه طراحی پارکینگ مسکونی همراه با پلان پارکینگ را برای شما در این نوشته آورده ایم. طراحی پارکینگ ها سخت تر از آن چیزی است که بسیاری فکر می کنند. آنها به ریاضیات و کد زیادی نیاز دارند تا دقیقاً درست شوند. حتی اگر برنامه ریزی شده باشد که تعداد زیادی هزینه داشته باشد.
یک پارکینگ بهینه ممکن است برای هر شخصی متفاوت به نظر برسد، اما چند چیز وجود دارد که طراحان می‌توانند برای چیدمان پارکینگ بسیار کاربردی‌تر و از نظر زیبایی‌شناختی استفاده کنند..

وقتی کسی به فضاهای منظم فکر می کند، به ندرت یک پارکینگ به ذهنش می رسد. این به این دلیل است که پارکینگ‌های با طراحی ضعیف یک بحران واقعی پارکینگ هستند، حتی بیشتر از کمبود فضای پارک.

در اینجا چند نکته برای هدایت هر پارکینگی به سمت موفقیت آورده شده است.

محل مناسب در طراحی پارکینگ مسکونی را مشخص کنید

ابتدا مالک زمین باید محل قرار دادن پارکینگ را در معماری داخلی تعیین کند. مقدار زیادی باید در جایی قرار داده شود تا ترک خوردگی و آسیب به حداقل برسد تا مالک مجبور نباشد مرتباً پارکینگ را تعمیر کند. انتخاب مکان مناسب برای ساخت پارکینگی که سالها با حداقل تعمیر و نگهداری دوام می آورد ضروری است.

زاویه مکان ها در پارکینگ مسکونی را انتخاب کنید

زاویه مکان‌های پارک اهمیت دارد، زیرا تعیین می‌کند چند جای پارک در یک مکان قرار می‌گیرند، و همچنین مشخص می‌کند که خودروهای خاص چقدر به راحتی می‌توانند به داخل آن‌ها بکشند. اگر اکثر خودروها دارای سنسورهای پارک مفید یا شعاع گردش عالی باشند، می‌توان آن‌ها را به راحتی در مکان‌های مستقیم پارک قرار داد.
نقاط زاویه دار باعث می شود اتومبیل های بزرگتر به جای زاویه 90 درجه، مستقیماً به سمت نقطه ای در کنار پارکینگ حرکت کنند. اگر فضا مشکل است، نقاط پارک موازی ممکن است افزودنی خوبی برای هر قسمت باقیمانده با شکل نامناسب باشد.

طراحی پلان پارکینگ مسکونیروشنایی کافی انتخاب کنید

مردم در هنگام رانندگی و پارک کردن در شب احساس امنیت بیشتری می کنند که چراغ های بیشتری در اطراف پارکینگ مسکونی وجود داشته باشد.
نورپردازی می تواند پارکینگ را بیشتر به نمایش بگذارد و همچنین می تواند احساس امنیت را در افراد حفظ کند.

نحوه طراحی پارکینک مسکونی

محوطه سازی را در طراحی پارکینگ مسکونی در نظر بگیرید

هر پارکینگ خوب چیزی بیش از جای پارک دارد. با افزودن درختان، درختچه‌ها یا هر گونه سبزی دیگر، یک پارکینگ می‌تواند از نظر بصری جذاب‌تر و برای پارک کردن افراد وسوسه‌انگیزتر شود.

درختان می توانند افراد را آرام کنند و به آنها کمک کنند تا اضطراب کمتری داشته باشند، که می تواند بسیار خوشایند باشد .نحوه انتخاب یک فرد برای منظره‌سازی یک پارکینگ می‌تواند احساس ایمنی کلی را که می‌خواهد پارکینگ داشته باشد، به اشتراک بگذارد – حتی اگر فقط یک پارکینگ باشد، می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

بهره وری فضا

یک چیدمان عالی در نقشه کشی ساختمان طرحی است که در آن از حداکثر فضا بدون به خطر انداختن ایمنی یا راحتی راننده استفاده شود. خواه پارکینگ جادار باشد، استفاده کارآمد از فضا باید همیشه در اولویت باشد. ضخامت روسازی به نوع وسیله نقلیه ای که قرار است پارکینگ برای آن طراحی شود بستگی دارد. همچنین دوام روسازی را در نظر داشته باشید که به کیفیت خاک زیر آن بستگی دارد.

حتی زاویه پارکینگ نیز باید در نظر گرفته شود، که تا حد زیادی بستگی به هدفی دارد که قرار است زمین برای آن ساخته شود. به عنوان مثال، اگر پارکینگ گردش مالی بالایی داشته باشد، مانند آنهایی که در فروشگاه های رفاهی وجود دارد، زوایای روسازی مانند 45 یا 60 درجه ایده آل هستند. برای پارکینگ هایی که فضا واقعاً کمیاب است، زاویه 90 درجه بهترین است.
فضای پارکینگ را می توان با اطمینان از مستطیل شکل بودن و نامنظم نبودن آن بیشتر بهینه کرد. در تمام این موارد، تعیین تعداد فضاهای پارکینگی که باید ساخته شوند و سپس تعیین اندازه مهم است. برای بالاترین بهره وری فضا، اضلاع طولانی پارکینگ باید به موازات یکدیگر ساخته شوند و فضاهای پارکینگ در امتداد محیط پارکینگ ساخته شوند.

طراحی پلان پارکینگ آپارتمان مسکونی

ابعاد یک پارکینگ در آپارتمان مسکونی چقدر است؟

ما همیشه به اندازه وسیله نقلیه خود علاقه مند هستیم، اما زمانی که زمان پارک آن فرا می رسد در واقع خیلی زود فضای پارک چقدر باید بزرگ باشد؟ اندازه استاندارد یک فضای پارکینگ عمود بر هم به طول 5 متر و عرض 2.30 متر است.
همچنین انواع مختلفی از اندازه های استاندارد برای فضاهای پارکینگ “زاویه ای” (بسته به زاویه فضاها) یا برای فضاهای پارک موازی وجود دارد. اندازه استاندارد نیز 5 متر در 2.30 متر است، به جز زمانی که یک دیوار وجود دارد: در سمت راننده، فضا باید 5 متر در 2.50 متر باشد. در سمت مسافر، فضا ممکن است فقط 5 متر در 2 متر باشد. لطفاً توجه داشته باشید که در پارکینگ‌های زیرزمینی، بسته به سن ساخت و پیکربندی، اندازه‌های فضای پارکینگ ممکن است متفاوت باشد.

پارکینگ آپارتمان مسکونی

ساخت  و طراحی بهترین پارکینگ مسکونی

هنگام ساختن و طراحی پارکینگ مسکونی روی سطح، اشتباه کردن کار دشواری است، اما باید اطمینان حاصل شود که تا آنجایی که می‌تواند عملکردی و از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر باشد. از معادلات ریاضی برای اطمینان از تناسب همه فضاها تا تعیین تراکم روسازی، یک پارکینگ بیشتر از آنچه به نظر می رسد کار است.

انتخاب برای ساخت بهترین پارکینگ از ابتدا از جمله زیبایی‌شناسی که ممکن است افراد را در استفاده از آن تحت تأثیر قرار دهد برای ایجاد پارکینگ بهینه ضروری است.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه