طراحی و چیدمان لابی ساختمان مسکونی مدرن

5/5 - (1 امتیاز)

وقتی صحبت از طراحی و چیدمان لابی ساختمان مسکونی مدرن می شود، اولین برداشت مهم است. چه سبک کلاسیک، معاصر، مینیمالیستی یا هر سبک دیگری را انتخاب کنید، لابی یک ساختمان مسکونی باید برای پذیرایی از ساکنان، مهمانان و خریداران یا مستاجران احتمالی خانه جذاب باشد. در اینجا چند نکته توسط کارشناسان دکوراسیون داخلی خانه برای طراحی یک لابی ساختمان مسکونی آورده شده است.

لابی ساختمان مسکونی چیست؟

لابی هر ساختمان مسکونی تصور اولیه را ایجاد می کند، بنابراین مهم است که آن را جذاب کنید زیرا بازدیدکنندگان ممکن است نیاز داشته باشند مدتی در لابی منتظر بمانند. کارشناسان طراحی داخلی خانه پیشنهاد می کنند صرف نظر از اندازه ، برای طراحی یا تزیین درب ها یا محیط اطراف به طور خاص تلاش کنید و از آنجایی که محل انتظار است، لازم است راحت، جذاب و شیک باشد.
هر ساختمان هویت خاص خود را دارد، اما اولین برداشت از ساختمان آپارتمان بر مستاجران و بازدیدکنندگان تأثیر می گذارد، بنابراین، باید بهترین ظاهر آن را داشته باشد زیرا می خواهید تأثیر مثبت و طولانی مدتی از خود به جای بگذارد که مردم به خوبی از آن یاد کنند. چه سبک ویکتوریایی، معاصر، مینیمالیستی یا هر سبک دیگری را انتخاب کنید، باید بهترین تلاش خود را برای ایجاد یک لابی فریبنده برای پذیرایی از ساکنان، مهمانان و به خصوص خریداران یا مستاجران بالقوه خانه انجام دهید.

طراحی و چیدمان لابی ساختمان مسکونی مدرن

طراحی خلاقانه داخلی لابی می‌تواند اولین تاثیر فوق‌العاده‌ای را ایجاد کند، و ورودی دلپذیر و اطمینان‌بخشی را برای ساکنان، مالکان و مهمانان ایجاد کند، در حالی که آنها بدون توجه به اندازه ساختمان، قدم‌ها را طی می‌کنند یا منتظر آسانسور هستند. از لابی می توانید در طراحی ویلا هم استفاده کنید.

نکاتی برای طراحی و چیدمان لابی ساختمان مسکونی مدرن

اثر هنری – باید جالب باشد که با دیوار و مبلمان هماهنگ باشد.
شمع – شمع های معطر ظریف و لامپ های تزئینی محیط گرم و عالی را در سرسرا ایجاد می کنند.
فرش – ظاهر لابی شما را با افزودن رنگ بر روی زمین زیباتر می کند. همچنین وسعت کفپوش را می شکند.
سقف ها – معمولاً بلند هستند و می توانند طراحی قالب گیری پیچیده ای با لوسترهایی با قطره های طولانی داشته باشند، علاوه بر نورپردازی، آنها به عنوان یک قطعه هنری عمل می کنند.
ستون ها – آنها را به شکلی دیدنی در طرح بگنجانید. آنها را به یک گالری زیبا تبدیل کنید و نقاشی های دیواری و آثار هنری قاب شده را به نمایش بگذارید، شاید حتی یک مجسمه جالب را شامل شود که رنگ و زرق و برق را اضافه کند.

کنسول – یک کنسول زیبا با یک قطعه بزرگ از آثار هنری یا آینه در بالا. شما می توانید با اسکون در هر طرف آن را بیشتر تأکید کنید.
گل ها – قرار دادن گل های فصلی طبیعی و تازه در ورودی یا در هر دو گوشه درهای ورودی واقعاً جذاب است. رنگ، زندگی و عطر ماندگار را به هر فضایی می بخشد. همچنین می‌توانید گیاهان داخلی را در گوشه لابی قرار دهید تا جلوه زیبایی ببخشید.

چیدمان لابی ساختمان مسکونی

نورپردازی در چیدمان لابی ساختمان مسکونی مدرن

نورپردازی خوب در داخل لابی آپارتمان و مستقیماً خارج از ساختمان باعث می شود هر فردی که وارد یا خارج شود احساس امنیت بیشتری کند. با نورگیرهای بزرگ، منطقه لابی ممکن است در طول روز کاملاً با نور طبیعی آغشته شود. لابی را با انواع وسایل روشن کنید. کف لوستر، چراغ رومیزی، دیوارکوب و شمع گزینه های خوبی هستند. به دلایل ایمنی، دکور و زیبایی، روشنایی را روی کلیدهای جداگانه و با دیمرها برای سطوح مختلف روشنایی نصب کنید.

لابی ساختمان مدرن

تعمیر و نگهداری لابی ساختمان مسکونی

تعمیر و نگهداری روزانه امری ضروری است، به ویژه با باران شدید، که گل و لای و خاک را وارد می کند. تشک های لاستیکی رول شده از کف ها محافظت می کند و افراد را از سر خوردن و سقوط باز می دارد.

امنیت لابی ساختمان مسکونی

در ساختمان های بدون دربان یا دربان، نصب سیستم کلیدی در دسترس یا کارت مغناطیسی یا سیستم کلید فوب برای امنیت و ایمنی ایده خوبی است. دوربین مداربسته برای ضبط همه رفت و آمدها ایده خوبی است.

نگهبانی در جلوی در داشته باشید

اولین چیزی که باید به ساکنان و مهمانان سلام کرد باید نگهبانان باشند. امنیت بیانگر تجربه لوکس برای ساکنان و مهمانان نیز هست. داشتن کسی که چمدان ها، چمدان ها و بسته ها را چک کند باعث آرامش خاطر می شود و احساس امنیت و آرامش می کند.

ورودی لابی ساختمان

ترکیب رنگ لابی ساختمان

یک رنگ برجسته اضافه کنید تا طرح لابی خود را زنده کنید. رنگ ها و مواد را مطابق با عملکرد آن انتخاب کنید و در نهایت با ورودی دلپذیری مواجه خواهید شد. سعی کنید از سایه های روشن تر استفاده کنید تا احساس آرامش کنید. پالت باید شامل تن های گرم و خوشامدگویی باشد. ترکیبی از رنگ‌های خنثی مانند سفید یا عاج، آن را با زرد سبز، آبی آبی، بنفش یا طلایی ظریف برجسته کنید که رنگ می‌افزاید و چشم‌گیر به نظر می‌رسد. در بازسازی ساختمان می توانید لابی خود را با رنگ های تازه بهبود ببخشید.

نورپردازی حیاتی است

چراغ‌های سقفی توکار: این چراغ‌ها را به‌عنوان سوئیچ دیمر و تایمر قرار دهید تا بتوان نور را در ساعات روشنایی روز کم کرد. همچنین ممکن است چراغ ها به تایم متصل شوند تا در طول شب بتوان در مصرف برق صرفه جویی کرد.

چراغ های سقفی: بسته به اندازه لابی و اندازه چراغ سقفی، احتمالاً به بیش از یک نور نیاز خواهید داشت.

چراغ رومیزی: از چراغ رومیزی خودداری کنید زیرا ممکن است به دلیل تردد مردم از آن مراقبت نشود.

لامپ های کف: از لامپ های کفی خودداری کنید زیرا فعالیت های اطراف ممکن است به قطعه آسیب برساند.

دیوارکوب: دیوارکوب می تواند نورپردازی بالا و پایین را فراهم کند که به ویژه در نزدیکی آسانسورها و درها مفید است.

چیدمان لابی مسکونی

از مواد سخت برای چیدمان لابی ساختمان مسکونی استفاده کنید

به عنوان لابی مکانی برای همه است که در آن مراقبت شخصی نادیده گرفته می شود. از این رو، انتخاب مواد مهم ترین بخش برای آن در نظر گرفته می شود. چنین موادی را انتخاب کنید که دوام یک ضرورت است. چند نمونه از مواد مورد استفاده برای لابی های مجلل عبارتند از: فلزات، روکش، لمینت، روکش کاشی، سنگ مرمر ایتالیایی و غیره. سعی کنید از مواد مقاوم در برابر آب استفاده کنید.

یک مبلمان با کیفیت در لابی نصب کنید

ضروری است که مبلمان به صورت استراتژیک در لابی شما قرار گرفته باشد تا افراد بتوانند بنشینند و استراحت کنند، خواه منتظر یک راننده باشند، منتظر یک دوست باشند یا با مسئول پذیرش ارتباط برقرار کنند. اقلام با کیفیتی را انتخاب کنید که هم راحتی و هم سبک را ارائه می دهند.

تابلوها در لابی مدرن

لابی بدون تابلوها ناقص است. تابلوهای لابی و تابلوهای پذیرایی راه بسیار خوبی برای استفاده از دیوارهای بدون پوشش است. تابلوهای پذیرایی مشتریان و مهمانان را به فضای شما دعوت می کند، میهمانان یا مالکان را با برند شما آشنا می کند و محیطی گرم و دلپذیر ایجاد می کند. همچنین تابلوی راهنما همسایه هایی را معرفی می کند که اطراف آن هر خانواده آرامش می دهد. برای طراحی و چیدمان لابی ساختمان مسکونی مدرن از تابلو ها استفاده کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه