اصول و موارد مهم بازسازی ساختمان

اصول و موارد مهم بازسازی ساختمان

5/5 - (1 امتیاز)

تمامی بناها و ساختمان‌ها به مرور زمان و با استفاده‌ مداوم دچار افت کیفیت مصالح و فرسودگی می‌گردند که این امر موجب می‌شود تا افراد برای بازسازی ساختمان در تهران خود اقدام کنند. از اصول بازسازی ساختمان زیبایی و مقاومت نهایی است که می‌تواند عمر آن را بالا ببرد. بازسازی خانه نیز مانند تمام ساخت و سازهای دیگر قواعد و قوانین خاص خود را دارد که افراد باید آن را رعایت کنند تا بتوانند نتایج دلخواه خود را بگیرند.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

اصول بازسازی ساختمان چست؟

در نگاه مفهومی لغت بازسازی یک اصطلاح دکوراسیون داخلی در حفاظت از ساختار سازه‌ هر شی‌ای است که بسته به زمینه یا رشته‌‌ای که در آن به‌ کار برده می‌شود، معانی متفاوتی پیدا می‌کند. اصول بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییرات برای تنوع، تعمیر یا مرمت بنا و انجام مجموعه اقداماتی برای حفظ آن صورت می‌گیرد.نوسازی خانه می‌تواند بخش خاصی از خانه و یا کل خانه را مدنظر قرار دهد و شامل تغییرات جزئی و یا کلی و ساختاری باشد.بازسازی یک ملک به علت افزایش طول عمر مفید بنا، نو شدن ظاهر آن و کاربردی‌تر شدن فضاها ارزش افزوده بنا را نیز بالا می‌برد.

اصول بازسازی ساختمان
اصول بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی ساختمان

انجام هر فرآیندی براساس اصول بازسازی ساختمان باید طبق قوانین موجود صورت گیرد که این قوانین از پیش تعیین شده هستند و افراد اگر می‌خواهند مشمول جریمه یا تخریب محل بازسازی شده نشوند موظفند تا این قوانین را به صورت کامل رعایت کنند.

اگر می‌خواهید در بازسازی ساختمان خود یکی از چهار مورد زیر را اجرا کنید حتما باید از شهرداری مجوز بگیرید:

  1. جابجایی راه‌پله‌ها
  2. تخریب دیوارها و تیغه‌های داخلی که بار ساختمان بر آن‌ها سوار است و در صورت تخریب باعث کاهش پایداری ساختمان می‌شود.
  3. جابجایی دیوارهای پارکینگ زمانی که منجر به از بین رفتن بخشی از فضای پارکینگ شود.
  4. جابجا کردن بخش‌هایی از ساختمان که بر طبق ضوابط شهرسازی ممنوع است.

روش های بازسازی ساختمان

روش‌های مختلفی برای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان‌ها وجود دارد که در ادامه به معرفی انواع مختلفی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

روش های بازسازی ساختمان
روش های بازسازی ساختمان

۱) اصول بازسازی ساختمان حفاظتی

در این روش به بازسازی و حفاظت کلی ازساختمان پرداخته می‌شود و کلیات یک بنا مورد بازسازی ساختمان و حفاظت قرار می‌گیرد. در این روش باید مطالعه کاملی بر روی تمام ویژگی‌های یک ساختمان و مصالح آن انجام شود تا بتوان مراحل بازسازی را صحیح و کامل انجام داد.

مطالب مرتبط:

بازسازی آپارتمان های بزرگ 90، 100، 110 و 120 متری

بازسازی آپارتمان های کوچک 50، 60، 70 و 80 متری

قوانین بازسازی آپارتمان و موارد که باید بدانید

طرح های بازسازی آپارتمان ، خانه و ساختمان

اصول بازسازی آپارتمان و منزل که باید رعایت کنید

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم ؟

۲) اصول بازسازی ساختمان سبکی

این روش به این صورت انجام می‌گیرد که تکه‌های جایگزین به جای تکه‌های فرسوده قبلی جایگذاری می‌شود، اما به گونه‌ای که بیشترین شباهت را به نمای ابتدایی ساختمان دارد.این روش بازسازی اغلب برای بنا‌های تاریخی فرسوده استفاده می‌شود که نمی‌خواهیم هارمونی و سبک قبلی آن از بین برود. در این روش باید حتی الامکان کمترین تغییر بر روی ساختمان انجام شود.برآورد هزینه بازسازی ساختمان هزینه‌ها یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسائل برای افراد در اصول معماری ساختمان بشمار می‌روند.

هزینه‌ها در بازسازی بر اساس میانگین قیمت مصالح مختلف مانند انواع سنگ های ساختمانی در هر شهر محاسبه و برآورد می‌شوند، البته برند و شرکت سازنده مصالح نیز در این هزینه‌ها موثر هستند.علاوه بر هزینه مصالح بکار گرفته شده، اجرت پیمانکار نیز بسیار مهم است. اجرت‌ها به دو روش روزمزد و کنتراست پرداخت می‌شود. روش روزمزد معمولاً در رابطه با پروژه‌هایی اعمال می‌شوند که دارای متراژ بالایی نیستند، به همین دلیل نیز استفاده از این روش به صرفه‌تر خواهد بود.روش دوم که کنتراست نام دارد نیز دارای سرعت بسیار بالایی بوده و پیمانکار نیز اشتیاق بالایی برای کار دارد تا دستمزد خود را سریع‌تر دریافت کنند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه