نکات مهم در طراحی ویلا

نکات مهم در طراحی ویلای مدرن: دکوراسیون داخلی و خارجی محبوب

امتیاز دهی

در این نوشته به بررسی نکات مهم در طراحی ویلا مدرن پرداخته ایم. آیا می خواهید طراحی مدرن را در ویلای خود بگنجانید؟ چه بخواهید یک واحه مدرن در فضای باز ایجاد کنید و چه بخواهید سبک های چوبی را در اتاق نشیمن خود اضافه کنید، ویژگی های طراحی مدرن زیادی وجود دارد که می تواند ویلای رویایی شما را ایجاد کند. در اینجا 20 مورد از نکات مهم در طراحی ویلای مدرن آورده شده است!

طراحی ویلای مدرن چیست؟

طراحی ویلا مدرن را می توان در ویلایی با خطوط تمیز، واضح، اشکال هندسی و پالت رنگی ساده مشاهده کرد. ویلا های مدرن منعکس کننده سبک های معماری و طراحی داخلی دوران مدرن هستند که در اوایل قرن بیستم آغاز شد و تا اواسط دهه 1950 محبوبیت خود را حفظ کرد. نگرش بدون زواید طراحی مدرن حتی در موادی که برای یک ویلای مدرن استفاده می شود، که اغلب شامل فلز، شیشه و فولاد است، ادامه می یابد. طراحی مدرن به سادگی در هر عنصر ویلا (از جمله مبلمان آن) شناخته شده است. همچنین به دلیل اینکه یک سبک طراحی داخلی کاربردی است که بر رابطه بین فرم و عملکرد تأکید دارد نیز شناخته شده است!

نکات مهم داخلی در طراحی ویلای مدرن

از به روز رسانی کفپوش گرفته تا افزودن یک راه پله براق به ورودی، راه های مختلفی برای گنجاندن طراحی مدرن در ویلای شما وجود دارد. این برترین ویژگی های داخلی ویلای مدرن را در زیر بررسی کنید!

با پلان طبقه باز بروید

پلان طبقه باز در یک ویلا مدرن محبوب است زیرا به شما امکان می دهد فضای اجتماعی و دلپذیرتری داشته باشید. یک پلان طبقه باز معمولی می تواند شامل ترکیبی از آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن باشد که در یک اتاق بزرگ با سقف طاقدار به هم متصل شده اند. بدون درب برای باز و بسته شدن و بدون دیوار برای کاهش ترافیک، می توانید جریان بهتری ایجاد کنید و به راحتی در فضا حرکت کنید.

نکات طراحی پلان ویلااز طرح رنگی با رنگ زمین استفاده کنید

رنگ های رنگ باید مکمل و متعادل کننده یکدیگر در یک ویلای مدرن باشند. در فضای داخلی ویلا های مدرن می توانید رنگ های خاکی را با ترکیبی از رنگ های سفید، بژ و برنزه پیدا کنید. این طرح رنگی خنثی یک تخته سنگ خالی برای تزئین با طراحی مدرن است. این نوع پالت رنگی تک رنگ از تغییرات یک رنگ برای ایجاد ظاهری هماهنگ و منسجم بصری استفاده می کند. توجه را به خود جلب نمی کند، بلکه به اتاق اجازه می دهد تمیزتر و منظم تر به نظر برسد، که جزء اصلی طراحی مدرن است.

عناصر صنعتی را در طراحی ویلا اضافه کنید

طراحی ویلای مدرن عناصر صنعتی را با عناصر طبیعی ترکیب می کند. داشتن تیرهای اکسپوز و سایر قطعات ساختاری برای طراحی مدرن رایج است. جفت کردن موادی مانند فولاد، بتن و شیشه با ویژگی های طبیعی مانند چوب و سنگ برای افزودن حس صنعتی به ویلای مدرن شما عالی است. آجرهای نما بر روی دیوارها یا شومینه‌ها که با مبلمان مدرن ساده ترکیب شده‌اند، می‌توانند تضاد را به یک اتاق ساده اضافه کنند.

با کف های بتنی ظاهری براق ایجاد کنید

یک ایده کفپوش مدرن که می تواند خانه شما را ارتقا دهد، استفاده از بتن برای کفپوش است. کف‌های بتنی گزینه‌ای جذاب هستند که می‌توانند کاشی‌های سرامیکی یا سنگ‌های طبیعی را تقلید کنند و ظاهری تمیز و صنعتی به یک خانه مدرن می‌دهند و می‌توانند بافتی را به اتاق اضافه کنند. ماهیت شیک کف‌های بتنی خنثی راهی عالی برای تضاد مبلمان جسورانه و وسایل نور است!

استفاده از چوب در طراحی داخلی ویلا

گنجاندن ویژگی‌های چوب در ویلای مدرن شما می‌تواند زیبایی فضای شما را بهبود بخشد، زیرا یک ماده طبیعی است که بافت و شخصیت را به فضای شما می‌آورد. تیرهای چوبی، طاقچه شومینه، پوشش دیوار و کفپوش چوبی همه ویژگی هایی هستند که می توانند ظاهری مدرن ایجاد کنند. کفپوش چوبی عمق می دهد و یک عنصر خاکی را به یک اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه مدرن اضافه می کند، در حالی که کفپوش چوبی تیره می تواند اتاق را کشیده و چشمگیر جلوه دهد.

استفاده از چوب در طراحی داخلی ویلابه شکل ها فکر کنید

درک فضا یکی از ویژگی های مهم در ویلا های مدرن است. اشکال هندسی یا بازیگوش می توانند جذابیت ایجاد کنند و به تعادل اتاق کمک کنند. وقتی صحبت از هنر، نورپردازی، قالب‌گیری دیواری یا مبلمان است، می‌توانید اشکال هندسی را انتخاب کنید، به شرطی که با بقیه اتاق هماهنگ باشد. در طراحی ویلای مدرن خود به شکل چارچوب درها، راه پله ها و پنجره ها نیز توجه کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلادر طراحی پله ها تجدید نظر کنید

در حالی که برخی از پله‌ها اصولی هستند و صرفاً بر عملکرد تمرکز دارند، می‌توانید طرح پلکان مدرن‌تری را انتخاب کنید که عملکرد را با زیبایی‌شناسی ترکیب می‌کند. برای اینکه ظاهری ساده تر به اتاق بدهید، از پله های شیشه ای یا چوبی استفاده کنید. برای تأثیر بیشتر، آج‌های شناور متصل به دیوار را نصب کنید، یا با یک پله مارپیچ با آج‌های چوبی مشکی و یک نرده استیل ضد زنگ یا یک راه پله U شکل، در فضای خانه مدرن خود صرفه‌جویی کنید. راه پله های مستقیم برای افزودن سادگی به خانه مدرن شما عالی هستند.

طراحی پله های ویلانور طبیعی را با پنجره های بزرگ وارد کنید

پنجره های بزرگ نه تنها نور طبیعی بیشتری وارد می کنند، بلکه طراحی روشن تر و بدون درز بیشتری را برای ویلای مدرن شما ایجاد می کنند. تا زمانی که با پرده پوشانده نشده اند، پنجره های شیشه ای بزرگ نیز می توانند توهم فضای بیشتری را در اتاق شما ایجاد کنند. نصب پنجره‌های بزرگ با اندازه‌ها و اشکال مختلف می‌تواند تمرکز اتاق را به محیط طبیعی آن تغییر دهد، نه بر روی نقاط کانونی مانند آثار هنری یا کاغذ دیواری شلوغ. کسانی که به دنبال گنجاندن عناصر طبیعی بیشتری در ویلای خود هستند، می توانند به راحتی این کار را با استفاده صحیح از پنجره ها انجام دهند.

از روشنایی داخلی یا توکار استفاده کنید

نصب چراغ های توکار مدرن می تواند طراحی ویلای مدرن شما را در مکان هایی مانند ورودی، آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق خواب ساده کند. چراغ‌های توکار برای مکان‌هایی با سقف کم مناسب هستند زیرا بیرون زده و فضا را اشغال نمی‌کنند. اغلب، این نوع نورپردازی رویکردی مینیمالیستی دارد، بنابراین طراحی ویلا را مختل نمی کند یا به هم ریختگی ایجاد نمی کند. نورپردازی داخلی شیک، کاربردی، پیچیده است و به ایجاد فضایی مدرن در اتاق بدون به خطر انداختن فضا یا طراحی کمک می کند.

از اتاق های لوفت استفاده کنید

اگر با فضای کوچکی کار می‌کنید، ویلاهای مدرن می‌توانند شامل قسمت‌های بلند نیز باشند. مناطق بلند معمولاً یک مفهوم باز و منعطف را برای انجام اهداف متعدد حفظ می کنند، به همین دلیل است که یک ویژگی رایج ویلای مدرن است. یک مبل، میز کناری و صندلی در اتاق برای فضای پاتوق قرار دهید. یا کار خود را انجام دهید و اتاق زیر شیروانی خود را به یک دفتر کار خانگی تبدیل کنید. قسمت‌های زیرپله نیز می‌توانند شامل آشپزخانه کوچک برای پخت و پز و غذاخوری باشند.

با قفسه های داخلی ابعاد را به فضا اضافه کنید

استفاده از فضای عمودی یک ویژگی بارز در ویلا های مدرن است. قفسه‌های توکار برای ویلا ایده‌آل هستند، زیرا باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شوند و در عین حال فضای بیشتری را به اتاق شما اضافه می‌کنند. این قفسه ها می توانند یک نقطه کانونی در اتاق شما ایجاد کنند. برای اینکه قفسه ها را در ویلای مدرن خود برجسته کنید، رنگ آنها را به رنگ خنثی مانند بژ، قهوه ای، خاکستری یا سبز روشن در نظر بگیرید.

روی ارتقای پایدار سرمایه گذاری کنید

پایداری و ویژگی های سازگار با محیط زیست کلید ویلا های مدرن هستند، بنابراین ممکن است بخواهید زندگی سبز را درک کنید! با پیشرفت‌های کم‌مصرف در خانه، مانند جایگزینی چراغ‌های خود با لامپ‌های LED کم‌مصرف و کلیدهای نور حسگر یا نصب یک ترموستات هوشمند برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سبز شوید. برای کاهش قابل توجه مصرف آب، سر دوش، شیرآلات و توالت های کم جریان را در حمام دوستدار محیط زیست خود نصب کنید. برای یک آشپزخانه پایدار، ماشین ظرفشویی یا یخچال با انرژی کارآمد را ارتقا دهید تا به کاهش ردپای کربن در هنگام پخت و پز یا تمیز کردن کمک کند.

از یک شومینه در طراحی داخلی ویلا استفاده کنید

شومینه های مدرن که به طور یکپارچه در دیوارها ادغام شده اند، در عین حال که گرما را تامین می کنند، به اتاق نشیمن ظاهری براق می بخشند. شومینه های داخلی در ویلا های مدرن محبوب هستند زیرا کاربردی هستند، به فضا محیط می بخشند و می توانند دیوارهای خنثی یا دیوارهای سنگی را متضاد کنند. برای اینکه شومینه خود را در ویلای مدرن خود متمایز کنید، سبک‌هایی مانند شومینه‌های دو شیشه‌ای، شومینه‌های روبانی یا شومینه‌های چوبی را انتخاب کنید تا این منطقه برجسته‌تر شود. اینها اغلب اتاق را با یک دیوار نیمه تقسیم می کنند یا یک عنصر شکل هندسی به آنها می دهند!

با جزیره آشپزخانه خلاق شوید

جزایر آشپزخانه مدرن مکانی عالی برای معاشرت در ویلا هستند. یک جزیره L شکل می تواند با نیازهای فضای شما سازگار شود، چه برای غذاخوری و چه برای تهیه غذا. با رنگ جزیره خلاق باشید و از مواد مدرن مانند فولاد، مرمر یا بتن استفاده کنید. یک جزیره آشپزخانه مدرن می تواند با اضافه کردن صندلی به آن امتداد میز شما باشد یا می توانید از آن به عنوان فضایی برای انبار باز استفاده کنید. اگر می‌خواهید از طراحی جزیره آشپزخانه ساده دور شوید، جزیره‌ای را انتخاب کنید که لبه‌های هندسی تیز دارد تا ابعاد آشپزخانه را ببخشد.

نکات طراحی بیرونی در ویلای مدرن

با ویژگی هایی مانند طراحی سقف غیر متعارف و عناصر بیرونی صنعتی، می توانید سبک طراحی مدرن را در فضای باز به ارمغان بیاورید! در مورد انواع مختلف ویژگی های بیرونی ویلای مدرن که می توانید از آنها استفاده کنید، در زیر بیشتر بیاموزید.

مواد را مخلوط و مطابقت دهید

ترکیب عناصر با نمای بیرونی ویلای شما می تواند آن را مدرن تر کند. سعی کنید عناصر فولادی، آجری و چوبی را در طراحی ویلای مدرن خود متعادل کنید. از تیرهای فولادی یا بتنی و نرده های فلزی در حیاط خلوت زیر آلاچیق چوبی برای ایجاد کنتراست مدرن و سایه اضافی استفاده کنید. همچنین می‌توانید چوب‌های فرسوده، سایدینگ وینیل و آجر اکسپوز را با هم ترکیب کنید تا یک طراحی بیرونی منحصر به فرد ایجاد کنید.

به طرح های غیر متعارف سقف فکر کنید

اکثر ویلا های مدرن دارای طرح های غیر متعارف سقفی هستند که راهی برای به چالش کشیدن طراحی سنتی و افزودن یک عنصر بصری پویا به خانه است. سقف های مسطح محبوب هستند و اگر خانه شما در یک زمین باریک باشد، می تواند گسترش دهنده فضای بیرونی قابل استفاده شما باشد. سقف های شیب دار به دلیل دوام خود شناخته می شوند و می توانند بهتر در برابر عناصر بیرونی مقاومت کنند. یک سقف شیروانی که از دو قسمت سقف شیب دار در جهت مخالف تشکیل شده است، ترکیبی از فضای مدرن و روستایی را ایجاد می کند. از اینکه با طراحی سقف خود جسورانه عمل کنید نترسید!

فضاهای بیرونی خود را به هم متصل کنید

حیاط ها و فضاهای بیرونی که به قسمت های مختلف ویلای شما متصل می شوند در ویلا های مدرن به دلیل دسترسی و کمک به ترکیب مدرن مواد و عناصر اتاق محبوب هستند. حیاط را به عنوان یک پلان باز برای نمای بیرونی ویلای خود در نظر بگیرید! اگر می خواهید حس جریان را در فضای باز ایجاد کنید، بهتر است از طرح طراحی یکسانی در داخل و خارج از ویلا استفاده کنید. یک فواره بزرگ در مرکز قرار دهید تا به یک حیاط خلوت ساده عمق دهید.

دیوار را جذاب بسازید

حصار و دیوار در فضای باز می تواند تصویری جالب برای یک ویلا مدرن ایجاد کند. می توانید از موادی مانند فلز یا فولاد برای حصار خود استفاده کنید تا طراحی شیک تر و مدرن تر شود. برای حفظ حریم خصوصی بیشتر و تشویق گیاهان به رشد، با استفاده از پرده به حصار خود ارتفاع بیشتری بدهید. حصار را به رنگ خاکستری مات مدرن رنگ آمیزی کنید تا در فضای سبز رنگ و لعاب ایجاد شود و با زیبایی حیاط خلوت شما مطابقت داشته باشد.

طراحی دیوار در ویلااستخر ویلای خود را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید

استخرهای زاویه دار یا هندسی به دلیل شکل براقی که دارند برای مدرن تر جلوه دادن حیاط خلوت خوب هستند. از آنجایی که این ویژگی ویلا بسیار مهم است، به آن توجه کنید. استخر را در مرکز حیاط خلوت یا حیاط قرار دهید تا مطمئن شوید که اطراف آن به درستی تراز شده است. برای محوطه سازی اطراف استخر می توان از درختچه ها، درختان نخل یا گل ها و گیاهان پررنگ استفاده کرد. برای اینکه در نهایت به آن ظاهر مدرن برسید، با کاشی چینی یا موزاییک در استخر بروید.

در این نوشته سعی کردیم نکات مهم در طراحی ویلا را بیان کنیم.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه