پنجره ویلای مدرن

20 ایده برای طراحی پنجره ویلای مدرن

امتیاز دهی

در این نوشته 20 ایده برای طراحی پنجره ویلای مدرن را با هم بررسی خواهیم کرد. به نظر شما یک پنجره چه عملکردی در جذابیت یک ویلا دارد؟ اینها جزء مهمی از هر ساختاری هستند که به نور و هوای طبیعی اجازه عبور می دهند. جذابیت ویلا با طراحی و سبک پنجره ها افزایش می یابد. با توجه به تغییر روند معماری و طراحی ویلا ، پنجره‌ها از کوره‌های سنتی ویکتوریایی تا طرح‌های مینیمالیستی مدرن در شیشه و چوب راه زیادی را طی کرده‌اند. با این وجود، هدف آنها از روشن کردن و غنی سازی فضای داخلی تغییر نکرده است. سبک ها و الگوهای مختلف پنجره برای انتخاب وجود دارد. بنابراین، درک بودجه، نیازها و سبک معماری شما هنگام انتخاب طرح پنجره بسیار مهم است.

بنابراین، به خواندن 20 طرح منحصر به فرد پنجره برای ویلای خود در مواد مختلف اعم از شیشه و چوب با ما همراه باشید.

1. پنجره آسیاب بادی برای ویلای مدرن

پنجره آسیاب بادی برای ویلا

به سختی می توان گفت کدام جذاب تر است: شکل لوله ای این ویلای مدرن یا پنجره چوبی به سبک آسیاب بادی با طراحی سفارشی برای دیوار شیشه ای گرد در انتهای سازه.

2. پنجره حمام گرد

طراحی پنجره گرد برای ویلا

حتی ابتدایی ترین و ساده ترین منطقه می تواند از یک پنجره گرد بهره ببرد. این پنجره تأثیر شگفت انگیز دارد، به ویژه هنگامی که در سرویس بهداشتی استفاده می شود. از سوی دیگر، این طراحی بیشتر صنعتی است و نمایی از زرق و برق و شکوه دارد.

3. پنجره های لوزی شکل ثابت در ویلای مدرن

پنجره های مثلثی برای ویلا

این پنجره های شیشه ای ثابت لوزی شکل، منظره ای رمانتیک از شهر را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی شما می دهد. قرار گرفتن پنجره ها یک الگوی استاندارد ایجاد می کند و به اتاق باریک در غیر این صورت عمق می بخشد.

4. پنجره دایره ای بزرگ با بازشو

طراحی پنجره گرد برای پذیرایی ویلا

در اینجا نمونه ای از یک پنجره گرد بزرگ است که حسی مدرن به ویلای شما می بخشد. پنجره گسترده دسترسی نامحدود به هوای تازه و نور طبیعی کافی برای روشن کردن فضای شما را فراهم می کند.

5. پنجره های مربع شیشه ای روی دیوارهای شیشه ای

طراحی پنچره تمام شیشه برای ویلا

یک خانه خلوت با عملکرد شیشه روی شیشه تمام چیزی است که ما در حال حاضر به آن فکر می کنیم. این یک دیوار شیشه ای است که دارای یک سری پنجره های شیشه ای مربعی برای تهویه و هوای تازه است. این یک نمونه عالی از معماری پایدار مینیمالیستی است.

6. پنجره های سایبان کج در ویلا های مدرن

پنجره شیب دار برای ویلا

با تطبیق پذیری و طراحی چند منظوره، پنجره های شیشه ای سایبان بدون گریل در بسیاری از دفاتر و ویلا ها بسیار محبوب هستند. اگر می‌خواهید پنجره را باز نگه دارید تا هوای تازه وارد شود، حتی می‌توان آن‌ها را قفل کرد.

7. پنجره شیشه ای تا کف

پنجره شیشه ای تا کف

اگر می خواهید مناظر و نور را به حداکثر برسانید، هیچ راهی بهتر از دیوار شیشه ای از کف تا سقف برای انجام آن وجود ندارد. دیوارهای پنجره‌ای مانند این، فضای داخلی را به فضای باز متصل می‌کنند و فضای باز اتاق آفتاب‌گیر را فراهم می‌کنند. با وجود تمام شیشه ها، قاب پنجره های دیواری و سقف ساده به حفظ حس گرم در این فضای نشستن دلپذیر کمک می کند.

8. پنجره گرد با قاب مشکی

پنجره گرد با قاب مشکی

پنجره های شیشه ای مدرن با طرح های ساده کباب پز می توانند به کانون اصلی ویلای شما تبدیل شوند. شکل، تناسب، چیدمان، تزئینات و کباب‌پزی همگی می‌توانند برای ساخت پنجره‌هایی که مطابق با سلیقه شما هستند استفاده شوند. یک پنجره به خوبی قرار گرفته مانند این می تواند لمس دلپذیری را به ویلای شما ارائه دهد.

9. پنجره شیشه ای رنگی مستطیلی دراز

پنجره شیشه ای رنگی مستطیلی دراز

یک پنجره شیشه ای در نزدیکی راه پله نه تنها منبع نور را اضافه می کند، بلکه جریان هوا را در این مکان تاریک در غیر این صورت فراهم می کند. یکی از این ایده های پنجره راه پله در بالا نشان داده شده است که از پنجره های انباشته با شیشه های رنگی نفیس تشکیل شده است.

10. طرح پنجره سایبان شیشه ای با قاب چوبی در ویلای مدرن

طرح پنجره سایبان شیشه ای با قاب چوبی

این یک نمونه دنج از دیوار پنجره با ترکیبی از سایبان و پنجره های ثابت است. اینها برای ویلاهایی که منظره ای آرام در اطراف دارند عالی هستند.

11.پنجره گوشه ای چهار شکل

پنجره گوشه ای چهار شکل

این پنجره یک مثال عالی از نحوه استفاده هوشمندانه از فضا است. شکل ربع دایره نامتعارف است و جالب تر از آن قرار گرفتن آن در زیر راه پله است. این نوع پنجره به شما امکان می دهد یک گوشه استراحت یا مطالعه زیبا با دید ایجاد کنید.

12. پنجره های شیشه ای منحصر به فرد تا کف

پنجره های شیشه ای منحصر به فرد تا کف

شکوه و عظمت این پنجره های کف تا سقف مشهود است. علاوه بر این، آنها انرژی لازم برای تسلط بر خلق و خوی کلی اتاق را دارند و یک محیط آرامش بخش و محرک را فراهم می کنند. قرار دادن وسعت شیشه ای بزرگ ممکن است دشوار باشد، اما زمانی که به خوبی انجام شود، می تواند به یک اتاق جان ببخشد.

13. پنجره دایره ای برای اتاق زیر شیروانی

پنجره دایره ای برای اتاق زیر شیروانی

یک پنجره دایره ای در لبه اتاق زیر شیروانی چنین حالتی دارد. پنجره نمای فوق العاده ای از شهر می دهد و همچنین اتاق را با نور طبیعی روشن می کند و در مصرف انرژی شما صرفه جویی می کند.

14. ادامه نورگیر- پنجره کف در ویلای مدرن

ادامه نورگیر- پنجره کف

یک پنجره بلند و نامتقارن با مشرف به صحنه بیرون بسازید تا یک دفتر کار خانگی روشن و رنگارنگ مانند تصویر بالا ایجاد کنید. چنین پنجره‌هایی نه تنها به شما کمک می‌کنند در محل کار انرژی بیشتری داشته باشید، بلکه به شما کمک می‌کنند بر احساس بی‌حالی و سستی غلبه کنید.

15. پنجره های منحصر به فرد برای استودیو کلبه ای شکل

پنجره های منحصر به فرد برای استودیو کلبه ای شکل

یک طرح پنجره شیشه‌ای با شکل متمایز و از کف تا پشت بام بدون کوره‌هایی مانند این انتخاب کنید تا کمی سرگرمی به ویلای مدرن خود بیافزایید! طراحی منحنی و آینده نگر احتمالاً بازدیدکنندگان شما را تحت تأثیر قرار می دهد و آنها را شگفت زده می کند. تخیل خود را آزاد کنید و سعی کنید با یک پنجره سبک منحصر به فرد، راه های جدیدی برای اضافه کردن رنگ خلاقانه به ویلای خود بیابید.

16. پنجره گرد معبد کیوتو با منظره جنگلی آرام

پنجره گرد معبد کیوتو با منظره جنگلی آرام

این پنجره گرد نمادین که به جنگل سرسبز نگاه می کند، وسواس فعلی ما است. این پنجره که در معبد خلوت کیوتو واقع شده است، به عرفان این مکان می افزاید. بنابراین، بار دیگر جذابیت زیبایی شناسی پنجره های گرد را اثبات می کند.

17. پنجره های کلاسیک کلیسا

پنجره های کلاسیک کلیسا

علاوه بر سبک سنتی مستطیل شکل، پنجره ها به اشکال مختلفی از جمله مربع، دایره، طاق وجود دارند. یک پنجره با شکل فوق العاده می تواند برای تکمیل یک سبک تاریخی خاص ایجاد شود و مانند این پنجره باشکوه به سبک کلیسا به عنوان یک اثر هنری عمل کند.

18. پنجره رنسانس با شیشه های رنگی

yhn

شیشه های رنگی یک راه ساده برای افزودن شخصیت و رنگ به یک فضای ملایم است. شیشه‌های رنگی نیز ضمن حفظ حریم خصوصی، اجازه ورود نور را می‌دهد. بنابراین، یک پنجره الهام گرفته از کلیسای رنسانس تمام چیزی است که برای ایجاد شور و نشاط در فضای خود نیاز دارید.

19. پنجره سایبان چوبی زیبا

پنجره سایبان چوبی زیبا

این یک طرح پنجره سایبان چوبی با حکاکی پیچیده است. از داخل، پنجره مانند یک پنجره متوسط ​​به نظر می رسد، اما از بیرون، در داخل این سایبان چوبی دقیق قرار گرفته است. این نوع جاروخاها شکل رایج پنجره در قرون وسطی هند بودند.

20. پنجره به سبک سنتی برای ویلای مدرن

پنجره بریدگی جاروخا به سبک سنتی

جمع بندی: پنجره ویلای مدرن

همانطور که از مثال های بالا مشاهده می شود، تنوع بسیار زیادی در سبک پنجره ویلای مدرن وجود دارد. قرن‌هاست که پنجره بخش مهمی از معماری خانه بوده است. بنابراین، سبک های در حال تحول پنجره ها برخی از زیباترین و منحصر به فردترین چیدمان های معماری را به ما داده است. اغلب اوقات، یک پنجره مدرن سیالیت را در سبک خود در بر می گیرد. طرح‌های پنجره‌های ذکر شده در بالا مربوط به دوره‌ها، مناطق مختلف و همچنین موادی از UPVC، چوب و شیشه هستند. بنابراین، اینها برخی از نمادین ترین طرح های پنجره ویلای مدرن هستند که می توانید از آنها برای ویلای خود الهام بگیرید. در نهایت امیدواریم مجموعه پنجره های مدرن شیشه ای، چوبی و ما توانسته باشد به شما در انتخاب بهترین طرح برای پنجره ویلای خود کمک کند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه