40 نکته در نوسازی خانه قدیمی و تبدیل آن به خانه مدرن

امتیاز دهی

نوسازی خانه قدیمی برای تبدیل آن به خانه ای مدرن شاید برای بسیاری از افراد مهم باشد. خانه های آینده باید منعکس کننده تغییراتی در شیوه کار و نحوه زندگی ما باشند. آیا انرژی شما کارآمد است؟ آیا از آخرین فناوری هوشمند نهایت استفاده را می‌برد؟ آیا در آینده می تواند پذیرای کودکان بزرگ یا والدین مسن باشد و آیا با افزایش سن نیازهای شما را برآورده می کند؟ از نصب فناوری خانه که زندگی شما را آسان‌تر می‌کند، تا ایجاد تغییرات کوچکی که تأثیر زیادی بر شیوه زندگی و صورت‌حساب‌های انرژی شما خواهد داشت، با ما همراه باشید تا 40 نکته نوسازی خانه های قدیمی و تبدیل آن به خانه های مدرت را با شما درمیان بگذاریم.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

برای بازسازی خانه ، بازسازی ساختمان ، محیط اداری و طراحی انواع دکوراسیون می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

فهرست محتوا پنهان کردن
1 نوسازی خانه قدیمی برای مدرن شدن آن

نوسازی خانه قدیمی برای مدرن شدن آن

نوسازی آشپزخانه به صورت مدرن

نوسازی آشپزخانه در ساختمان
نوسازی آشپزخانه در ساختمان

بررسی کنید که آشپزخانه شما با افزایش سن و همچنین برای اقوام مسن تر و هرکسی که مشکلات حرکتی دارد، کاربردی باشد. از هم اکنون برنامه ریزی برای نوسازی آشپزخانه خانه را شروع کنید. به‌عنوان مثال، یک اجاق توکار بلندتر تضمین می‌کند که هیچ‌کس برای دسترسی نیازی به خم شدن ندارد. به دنبال طیف‌های آشپزخانه با ویژگی‌هایی مانند واحدهای ذخیره‌سازی گوشه‌ای، میزهای کار موتوری با قابلیت بالا و پایین رفتن و فن‌های استخراج از راه دور باشید.

نوسازی شیرآلات خانه خود را آغاز کنید

نوسازی شیرآلات خانه
نوسازی شیرآلات خانه

انتخاب شیر آشپزخانه نباید فقط به ظاهر باشد. این روزها، شیرها از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند و نه تنها می توانند در زمان و آب شما صرفه جویی کنند، بلکه در هزینه های انرژی نیز صرفه جویی می کنند. با سرمایه گذاری در یک شیر آب جوش، دسترسی فوری به آب گرم برای همه چیز از فنجان قهوه گرفته تا قابلمه ماکارونی خود خواهید داشت. این مدل 3 در 1 آب سرد، گرم و جوشان را از یک دهانه تامین می کند و شما را از گذاشتن کتری نجات می دهد. در واقع، دیگر هرگز به کتری نیاز نخواهید داشت. برای مدرن کردن و نوسازی خانه قدیمی خود این مورد را در نظر داشته باشید.

نوسازی وسایل برقی خانه

نوسازی وسایل برقی خانه
نوسازی وسایل برقی خانه

طبق گزارش صندوق ذخیره انرژی، یخچال و فریزر حدود 13 درصد از متوسط ​​صورتحساب انرژی خانگی را تشکیل می‌دهند. اما آنها همچنین جزو طولانی‌ترین لوازم خانگی هستند، بنابراین ارزش سرمایه‌گذاری روی مدلی کم‌مصرف با مزایای اضافی را دارد. برای مثال، ال‌جی یخچال‌هایی تولید می‌کند که دارای فناوری داخلی هستند که برای گردش یکنواخت هوای سرد و کاهش نوسانات دما برای تازه نگه داشتن غذا برای مدت طولانی‌تری طراحی شده‌اند. اگر توانایی پرداخت هزینه ارتقا را ندارید، به یاد داشته باشید که هوای سرد در یخچالی که بیش از حد شلوغ نیست به بهترین وجه گردش می‌کند، بنابراین قفسه‌ها را خالی نگه دارید تا هزینه‌ها را کاهش دهید و غذا را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید.

در نوسازی ساختمان سیم های برق را در نظر داشته باشید

نوسازی سیم کشی خانه و ساختمان
نوسازی سیم کشی خانه و ساختمان

در حالی که بسیاری از دستگاه های ما بی سیم هستند، خانه های ما همچنان به یک شبکه سیمی نیاز دارند که بتواند از مصرف داده پشتیبانی کند. برای تلویزیون های هوشمند، رایانه ها، واحدهای بازی، تبلت ها و موارد دیگر در بیشتر اتاق های خانه خود برنامه ریزی کنید. شامل یک مجرای اضافی است که می تواند از ارتقاء های آینده بدون نیاز به مقاوم سازی پشتیبانی کند. از یک برقکار مجرب یا متخصص طراحی و نصب خانه هوشمند استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که با نوسازی به ارزش ملک خود افزوده اید

از فضای ممکن بهترین استفاده در نوسازی خانه بکنید
از فضای ممکن بهترین استفاده در نوسازی خانه بکنید

خانه شما یک سرمایه گذاری و همچنین مکانی برای زندگی است. آنچه را که در آینده از آن می‌خواهید با آنچه که احتمالاً ارزش افزوده دارد، متعادل کنید. اگر به جای ساختن یک گلخانه برای استفاده به عنوان فضای نشیمن، اتاق خواب اضافه کنید، ممکن است بازگشت سرمایه خود را بهتر ببینید. تفاوت هزینه بین گسترش یا تبدیل و تزئین یا بهبود را در نظر بگیرید – گاهی اوقات دومی می تواند کافی باشد.

گسترش خانه به تناسب افراد خانواده

نوسازی خانه متناسب با تعداد اعضای خانواده
نوسازی خانه متناسب با تعداد اعضای خانواده

با اعضای خانواده خود در مورد برنامه ها و آرزوهای آینده آنها صحبت کنید. ممکن است والدین بخواهند خانه ای را با شما و خانواده تان به اشتراک بگذارند؟ آیا احتمال دارد فرزندان بزرگ شما بعد از دانشگاه دوباره در خانه زندگی کنند؟ گزینه‌های نقل مکان به خانه‌ای بزرگ‌تر یا ماندن و تمدید را ارزیابی کنید! هرچه زودتر به آینده فکر کنید، زمان بیشتری برای یافتن راه حلی که مناسب همه باشد خواهید داشت.

برای نوسازی حمام خانه برنامه ریزی کنید

نوسازی حمام خانه
نوسازی حمام خانه

انعطاف‌پذیری خانه‌تان را افزایش دهید تا فضاهای زندگی‌تان برای سازگاری با شرایط متغیر خانوادگی آماده باشند. حمام در طبقه پایین برای والدین مسن‌تری که ممکن است به خانه شما نقل مکان کنند یا برای استفاده خودتان در آینده نصب کنید. حمام اضافی به خانه شما ارزش افزوده می‌دهد و در صورت بازگشت بچه‌های بزرگ می‌تواند مفید باشد. اگر بیش از یک اتاق پذیرایی دارید، به این فکر کنید که آن را به عنوان اتاق خواب برای استفاده در آینده اختصاص دهید.

یک انبار یا زیرزمین را تغییر کاربری دهید

تغییر کاربری زیر زمین و انباری در نوسازی خانه
تغییر کاربری زیر زمین و انباری در نوسازی خانه

کندن زیرزمین از ابتدا ممکن است پرهزینه باشد، اما تغییر کاربری انبار موجود راهی عالی برای آزاد کردن فضای کم استفاده است. یک طبقه همکف پایین در یک خانه دورهمی می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد، از آشپزخانه گرفته تا اتاق کار یا یک فضای پاتوق اختصاصی برای اعضای جوان‌تر خانواده. فراموش نکنید که طراحی خود را آینده‌سازی کنید. اگر پله‌ها دیگر قابل دوام نباشند، می‌توان یک در بیرونی نصب کرد، مثلاً برای دسترسی به آن؟

نوسازی اتاق زیر شیروانی در صورت داشتن

نوسازی اتاق زیر شیروانی
نوسازی اتاق زیر شیروانی در صورت داشتن

زیبایی امتداد اتاق زیر شیروانی این است که هزینه بازسازی خانه شما را افزایش نمی دهد، بنابراین مانعی برای فضای بیرونی شما ایجاد نمی کند. با تصمیم گیری برای استفاده از تبدیل خانه شروع کنید. اگر سطح نور و نماها خوب است، می‌توانید شب‌های خود را به یک فضای نشیمن یا اتاق خواب اضافی تبدیل کنید که می‌تواند ارزش و همچنین متراژ مربع را به خانه‌تان بیافزاید.

نوسازی خانه را متناسب با افراد با سنین مختلف انجام دهید

نوسازی خانه را متناسب با افراد با سنین مختلف انجام دهید
نوسازی خانه را متناسب با افراد با سنین مختلف انجام دهید

طرح‌بندی‌های با پلان باز گزینه‌ای برای زندگی مدرن هستند که به یک جریان آسان و اجتماعی بین مناطق مختلف در یک فضا اجازه می‌دهند. اما اگر خانه شما چند نسلی است، مطمئن شوید که این چیدمان برای همه مناسب است. والدین سالخورده ممکن است ایده آشپزی و غذا خوردن مشترک را دوست داشته باشند، اما ترجیح می‌دهند فضای زندگی داشته باشند که عنصری از حریم خصوصی در آن وجود داشته باشد. طرح‌بندی شکسته با نیم‌دیوارها یا اثاثیه‌ای که با دقت انتخاب شده‌اند را در نظر بگیرید که به‌طور مؤثرتری از نواحی جدا می‌شوند، در حالی که در صورت نیاز احساسی از با هم بودن را ارائه می‌دهند.

ساخت مکان های جدید در نوسازی خانه قدیمی

ساخت مکان های جدید در نوسازی خانه
ساخت مکان های جدید در نوسازی خانه

فضای بیرونی بین دیوار برگشتی جانبی و مرز ملک را با گسترش به داخل آن تغییر دهید. چه بخواهید فضایی را برای آشپزخانه و نهارخوری رویاهایتان ایجاد کنید، یک اتاق خانوادگی یا اتاقک اضافه کنید یا یک اتاق باغ ایجاد کنید، گزینه‌های زیادی وجود دارد. برای افزایش سطح نور، به خصوص به سمت حیاط پشتی اصلی خانه، باید چراغ های سقف یا فانوس ها را در نظر بگیرید. افزودن فضای با ارزش و قابل استفاده به ملک موجود شما باعث افزایش طول عمر آن می شود و همچنین گزینه های بیشتری برای پلان طبقه شما در آینده فراهم می کند.

امنیت خانه را در نوسازی در نظر بگیرید

امنیت خانه را در نوسازی در نظر بگیرید
امنیت خانه را در نوسازی در نظر بگیرید

جدیدترین فناوری امنیت خانه نه تنها آرامش خاطر را ارائه می‌کند، بلکه می‌تواند زندگی شما را نیز آسان‌تر کند. زنگ های تصویری یکی از بهترین نمونه های این امر است. آنها را می‌توان به‌عنوان یک ابزار جداگانه یا به‌عنوان بخشی از یک سیستم خانه هوشمند که از طریق برنامه تلفن همراه کنترل می‌شود، نصب کرد. یکی از کاربردی‌ترین چیزها در مورد زنگ‌های ویدیویی این است که می‌توانید قبل از پاسخ دادن به آن، بررسی کنید چه کسی پشت در است و بدانید چه زمانی بچه‌ها با خیال راحت در خانه هستند. حتی می‌توانید تصویر هرکسی که پشت در است را ضبط کنید و هشدارها و پخش‌های زنده را در هر کجا که هستید دریافت کنید.

از فضای داخلی منزل خود محافظت کنید

نصب دوربین در بیرون و داخل خانه
امنیت خانه را در نوسازی در نظر بگیرید

نصب دوربین‌های داخلی یکی دیگر از راه‌های موثر برای محافظت از خانه شما در همه حال است. مدل‌های بی‌شماری در بازار وجود دارد که همگی مزیت‌های خاص خود را دارند، اما دوربین داخلی 360 درجه تصاویر 1080p باکیفیت فوق‌العاده‌ای را در شبانه‌روز، هر زمان که بخواهید و تنها زمانی که بخواهید ارائه می‌کند. به علاوه، مشاهده 360 درجه و همه جانبه آن به این معنی است که شما فقط به یک دوربین نیاز دارید تا کل اتاق را تحت نظر داشته باشید. حتی می‌توانید از راه دور به محتوای ویدیویی زنده یا ضبط‌شده دسترسی داشته باشید تا وقتی بیرون هستید، مکان مورد نظر را زیر نظر داشته باشید.

روشنایی خانه را در نوسازی در نظر بگیرید

روشنایی خانه را در نوسازی درنظر بگیرید
روشنایی خانه را در نوسازی در نظر بگیرید

یک راه‌حل روشنایی مقرون‌به‌صرفه و خلاقانه برای خانه، ال‌ای‌دی‌ها یا دیودهای ساطع‌کننده نور، روشی را که ما برای نورپردازی ویژگی‌هایمان ایجاد می‌کنیم، خانه شما را متحول می‌کنند. در واقع LED کم‌مصرف‌ترین فناوری روشنایی امروزی است که به سرعت در حال توسعه است. لامپ‌ها و نوارهای LED باکیفیت نسبت به سایر انواع روشنایی بادوام‌تر هستند، به‌علاوه می‌توانند در هزینه برق مصرفی شما صرفه‌جویی کنند. آنها حداقل 75٪ انرژی کمتری مصرف می کنند و تا 25 برابر بیشتر از نورهای رشته ای دوام می آورند.

از نورپردازی خودکار در نوسازی ساختمان استفاده کنید

از نورپردازی خودکار در نوسازی ساختمان استفاده کنید
از نورپردازی خودکار در نوسازی ساختمان استفاده کنید

نورپردازی داخلی اکنون هوشمند، قابل برنامه‌ریزی و مدیریت آن ساده است، که باعث می‌شود به صرفه بودن در مصرف انرژی و کاهش قبض‌ها شود. به سراغ لامپ‌های هوشمند تکی یا سیستم روشنایی کامل و تمام خانه بروید. لامپ های LED با تغییر رنگ و کم نور را می توان با روشنایی و رنگ و همچنین زمان تنظیم و کنترل کرد. کیت های شروع سیستم روشنایی معمولاً از سه یا چهار لامپ و یک هاب متصل به روتر تشکیل شده است. در محل یا از راه دور آن را کنترل کنید و لامپ های بیشتری را هر زمان که می خواهید اضافه کنید.

سیستم های گرمایش خانه را نوسازی کنید

سیستم های گرمایش خانه را نوسازی کنید
سیستم های گرمایش خانه را نوسازی کنید

گرمایش از کف و پمپ های حرارتی تکنولوژی آینده هستند، اما چرا باید صبر کرد؟ نصب این دو سیستم بسیار کارآمد ممکن است کمی بیشتر از بویلرها و رادیاتورهای سنتی هزینه داشته باشد، اما مزایای آن بی پایان است. گرمایش از کف در ساختمان‌های جدید رایج‌تر است، زیرا نصب آن در مرحله ساخت آسان‌تر است، اما می‌توانید مدل‌های مقاوم‌سازی را خریداری کنید که می‌توانند در زیر طبقات فعلی‌تان نصب شوند. پمپ های حرارتی همچنین برای کاهش قبض انرژی و دنج نگه داشتن خانه شما در تمام طول سال فوق العاده هستند.

می توانید از پنل های خورشیدی استفاده کنید

می توانید از پنل های خورشیدی استفاده کنید
می توانید از پنل های خورشیدی استفاده کنید

پنل‌های خورشیدی می‌توانند به کاهش ردپای کربن و کاهش قبض‌های برق خانگی شما کمک کنند، که ممکن است با توجه به بحران کنونی انرژی جهانی بسیار کاربردی باشد. پس از پرداخت هزینه نصب، پنل های خورشیدی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند و آخرین مدل ها باید حدود 30 سال عمر کنند.

از تکنولوژی های جدید نظارت بر مصرف انرژی استفاده کنید

از تکنولوژی های جدید نظارت بر مصرف انرژی استفاده کنید
از تکنولوژی های جدید نظارت بر مصرف انرژی استفاده کنید

یکی از این ابزارهای کوچک می‌تواند به شما کمک کند مصرف انرژی خود را نظارت کنید، تصور دقیق‌تری از میزان هزینه‌ای که می‌کنید به شما ارائه دهد و در صورت نیاز به درخواست صورت‌حساب، ضبطی از میزان مصرف‌تان ارائه دهد. آنها به راحتی می‌توانید ببینید که در کجا از برق زیادی استفاده می‌کنید، بنابراین می‌توانید تصمیمات هوشمندانه‌ای در خانه بگیرید که باعث صرفه‌جویی در پول شما می‌شود.

کنترل گرمایش خود را با نوسازی خانه قدیمی در دست بگیرید

کنترل گرمایش خود را با نوسازی خانه قدیمی در دست بگیرید
کنترل گرمایش خود را با نوسازی خانه قدیمی در دست بگیرید

علاوه بر ابزارهایی که می‌توانند به شما در نظارت بر هزینه‌هایتان کمک کنند، ترموستات‌های هوشمند و سیستم‌های گرمایشی به شما امکان می‌دهند دمای خانه‌تان را از راه دور تنظیم کنید و تنظیمات را برای اتاق‌ها یا مناطق مختلف شخصی‌سازی کنید. اکثر سیستم ها از طریق یک برنامه تلفن کنترل می شوند و به شما امکان می دهند گرمایش خود را با لمس یک دکمه تنظیم کنید. به دنبال محافظت در برابر سرما و تنظیمات تعطیلات با یک لمس باشید. برخی از سیستم‌ها همچنین می‌توانند آب گرم، روشنایی و دوشاخه‌های هوشمند و همچنین نظارت بر مصرف انرژی را کنترل کنند، بنابراین می‌توانید از هاب گرمایش هوشمند چشم‌پوشی کنید.

عایق کاری را در نوسازی خانه قدیمی انجام دهید

عایق کاری را در نوسازی خانه قدیمی انجام دهید
عایق کاری را در نوسازی خانه قدیمی انجام دهید

مراقب سقف، دیوارها، پنجره‌ها و درهای خود باشید تا با کمک به کاهش هزینه‌های انرژی، به شما کمک کنند. عایق پشم معدنی را بین و روی تیرچه‌های ساختمان خود قرار دهید. اگر می خواهید سقف را تغییر دهید، به جای آن سقف را با تخته های عایق سفت و سخت بین تیرها عایق بندی کنید. دیوارهای جامد را در داخل با تخته‌های عایق صلب یا در خارج با تثبیت لایه‌ای از مواد عایق در زیر پوشش یا روکش عایق کنید. درها، پنجره ها و تخته های کف را از نظر وجود شکاف بررسی کنید و آنها را پر کنید.

عادات خانه خود را تغییر دهید

عادات خانه خود را تغییر دهید
عادات خانه خود را تغییر دهید

تغییرات کوچک در عادات خانه شما می تواند تفاوت بزرگی در بهره وری انرژی خانه شما ایجاد کند. برای مثال، ببینید آیا می‌توانید هفته‌ای یک چرخه ماشین لباس‌شویی را کاهش دهید و از چرخه محیط زیست ماشین خود استفاده کنید یا در دمای 30 درجه سانتی‌گراد که دمای مناسبی برای اکثر مواد است، استفاده کنید. اگر چیزی به‌خصوص کثیف است، قبل از گذاشتن آن‌ها آن را خیس کنید. همچنین ایده خوبی است که از گذاشتن وسایل و ابزارها در حالت آماده به کار خودداری کنید، زیرا انرژی غیرضروری مصرف می‌کنند. می توانید به دنبال پاسخ این سوالات باشید که کمک زیادی به شما در تغییر عادات می دهد.

نوسازی سرویس بهداشتی خانه قدیمی

نوسازی سرویس بهداشتی خانه قدیمی
نوسازی سرویس بهداشتی خانه قدیمی

نوسازی و جایگزینی توالت قدیمی خود را با یک مدل جدید با راندمان بالا و جریان کم در نظر بگیرید تا مصرف آب خانگی خود را به حداقل برسانید. برای محیط زیست و قبض آب شما مفید خواهد بود. اگر هنوز آماده خرید یک مدل جدید نیستید، می‌توانید دستگاه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب را برای مخزن خود خریداری کنید که کار مشابهی را انجام می‌دهند.

پورت های شارژ را در نوسازی خانه در نظر بگیرید

پورت های شارژ را در نوسازی خانه در نظر بگیرید
پورت های شارژ را در نوسازی خانه در نظر بگیرید

آیا همیشه در مورد اینکه چه کسی باید اول گوشی خود را شارژ کند، بحث و جدل وجود دارد؟ یا شاید همیشه باید یک دستگاه را از برق بکشید تا دستگاه دیگری را وصل کنید؟ در هر صورت، وقت آن رسیده است که سوکت‌هایی را با چندین پورت شارژ ارتقا دهید. سوکت‌های مدرن نه تنها شیک به نظر می‌رسند، بلکه بسیاری از آنها دارای پورت‌های USB داخلی هستند. یک برق‌کار ماهر می‌تواند به راحتی سوکت‌های موجود شما را با طرح‌هایی جایگزین کند که به شما امکان می‌دهد تا چهار چیز را همزمان شارژ کنید. به علاوه، با پیشرفت تکنولوژی، شما آماده خواهید بود.

مبلمان انعطاف پذیر را برای خانه خود انتخاب کنید

مبلمان انعطاف پذیر را برای خانه خود انتخاب کنید
مبلمان انعطاف پذیر را برای خانه خود انتخاب کنید

چرا هزینه مبلمان را تنها با یک بار استفاده بپردازید، در حالی که می توانید قطعات چند منظوره ای داشته باشید که در آینده امکان انعطاف پذیری را فراهم می کند؟ برای مثال یک مبل مدولار می تواند با فضاهای جدید سازگار شود. مبلمان مدولار که در بخش‌هایی ارائه می‌شوند که می‌توانند در پیکربندی‌های مختلف بازآرایی شوند، کاربردی هستند و می‌توانند هر روز جابجایی آینده را بسیار آسان‌تر کنند. مبلمان قابل تبدیل بسیار جذابی نیز وجود دارد، مانند میزهای قهوه‌خوری که تبدیل به میز می‌شوند یا عسلی هایی که دارای یک تخت خواب‌دار هستند.

در نوسازی فضایی برای انجام تکالیف خانه ایجاد کنید

در نوسازی فضایی برای انجام تکالیف خانه ایجاد کنید
در نوسازی فضایی برای انجام تکالیف خانه ایجاد کنید

به جرات می توان گفت روش کار ما تغییر کرده است و کار از راه دور به یک امر عادی تبدیل شده است. بنابراین، داشتن یک دفتر کار خانگی برای بسیاری ضروری شده است. اگر در نظر دارید، ایده خوبی است که پهنای باند خود را ارتقا دهید و ممکن است بخواهید از فناوری هوشمند و فضای ذخیره سازی اضافی استفاده کنید. منطقه‌ای ایجاد کنید که تا حد امکان راحت باشد. فضاهای زیر شیروانی برای نور مناسب هستند و یک نقطه مشرف به باغ را ارائه می دهد. حتی می‌توانید یک سوله را تبدیل کنید تا فضایی آرام و دور از مرکز اصلی خانه ایجاد کنید.

با نوسازی خانه محل زندگی خود را عایق صدا کنید

با نوسازی خانه محل زندگی خود را عایق صدا کنید
با نوسازی خانه محل زندگی خود را عایق صدا کنید

با توجه به اینکه بسیاری از ما در یک فضا زندگی و کار می کنیم، به طور فزاینده ای به دنبال راه های جدیدی برای تنظیم مجدد مناطق زندگی خود هستیم تا جدایی بیشتری بین کار و بازی ایجاد کنیم. پانل های دیواری عایق صدا، مانند این طراحی بافت دار، می توانند راه بسیار خوبی برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر بین اتاق ها باشند و اطمینان حاصل کنند که دفتر خانه شما یک مکان آرام برای آرامش باقی می ماند، حتی در یک خانه شلوغ. پانل های چوبی و چوب پنبه نیز برای جذب صدا عالی هستند.

سیگنال Wi-Fi را در هر اتاق خانه تقویت کنید

سیگنال Wi-Fi را در هر اتاق خانه تقویت کنید
سیگنال Wi-Fi را در هر اتاق خانه تقویت کنید

اکنون که زمان بیشتری را در خانه می گذرانیم و حتی از فناوری هوشمند بیشتری در خانه استفاده می کنیم، اتصال Wi-Fi خوب بسیار مهم است. اگر اتصال اینترنت شما برای پشتیبانی از آن ضعیف است، ایجاد یک دفتر کار خانگی یا اضافه کردن یک اتاق باغ فایده ای ندارد. روی چندین مینی روتر برای راه‌اندازی در خانه سرمایه‌گذاری کنید، که با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا اتصال شما را تقویت کنند و اطمینان حاصل کنند که جلسات به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

سیستم های صوتی و رسانه ای خود را برنامه ریزی کنید

سیستم های صوتی و رسانه ای خود را برنامه ریزی کنید
سیستم های صوتی و رسانه ای خود را برنامه ریزی کنید

وقتی به طراحی دکوراسیون پذیرایی یا اتاق رسانه می‌رسید، ابتدا تلویزیون و سیستم‌های صوتی خود را برنامه‌ریزی کنید. فراتر از اتاق و کل خانه فکر کنید، آیا می خواهید یک سیستم اتوماسیون خانگی که شامل کنترل های روشنایی، امنیت و گرمایش و همچنین تلویزیون و صدای شما باشد را ادغام کنید؟ انعطاف پذیر باشید: فضای اطراف تلویزیون و تجهیزات صوتی را شفاف و در دسترس نگه دارید تا در آینده به راحتی آن را ارتقا دهید.

در نوسازی خانه قدیمی با هاب خانه هوشمند شوید

در نوسازی خانه قدیمی با هاب خانه هوشمند شوید
در نوسازی خانه قدیمی با هاب خانه هوشمند شوید

با پیشرفت تکنولوژی، تعداد دستگاه ها و ابزارهایی که جمع آوری می کنیم افزایش می یابد. به جای اینکه آنها را با برنامه های جداگانه کار کنید، یک سیستم خانه هوشمند یا هاب نصب کنید. این به عنوان یک کنترل ماموریت واحد برای همه چیز از تلویزیون هوشمند گرفته تا ترموستات و امنیت می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما مراقب باشید که چگونه فناوری‌ها توسعه می‌یابند، زیرا برخی از تلفن‌های هوشمند و بلندگوها از قبل عملکرد یک هاب را ارائه می‌دهند.

فضاهای بدون فناوری را در خانه تعیین کنید

فضاهای بدون فناوری را در خانه تعیین کنید
فضاهای بدون فناوری را در خانه تعیین کنید

از زمان افزایش کار از راه دور و تحصیل در خانه، متأسفانه تمایز بین روز کاری و اوقات فراغت مبهم شده است. برای کمک به حفظ تعادل، منطقه‌ای «بدون فناوری» تعیین کنید، جایی که صفحه‌نمایش‌ها و پیمایش‌های بی‌اهمیت با گوشه‌های آرام جایگزین می‌شوند تا به‌عنوان یک خانواده راحت شوید.

جلوی درب ورودی پارکینگ را نوسازی کنید

جلوی درب ورودی پارکینگ را نوسازی کنید
جلوی درب ورودی پارکینگ را نوسازی کنید

اگر ملک شما پارکینگ خارج از جاده ندارد و اتاق دارید، بهتر است حداقل بخشی از فضای بیرون خود را به محوطه سازی سخت تبدیل کنید. اگر چند نفر سرنشین داشته باشید این امر به ویژه مهم خواهد بود. اگر باغ جلویی خود را دوست دارید، تبدیل بخشی را در نظر بگیرید تا بتوانید همچنان فضای سبز داشته باشید.

نوسازی سقف خانه قدیمی

نوسازی سقف خانه قدیمی
نوسازی سقف خانه قدیمی

سقف اصلی‌تان و همچنین سقف‌های مسطح را به‌طور منظم بررسی کنید و آجرکاری‌ها را برای شکاف‌های موجود در ملات که ممکن است نیاز به نقطه‌گذاری مجدد داشته باشد اسکن کنید. برای جلوگیری از آسیب آب، ناودان های خود را تمیز کنید، یا بهتر است حفاظ های ناودانی را برای جلوگیری از گرفتگی برگ ها در لوله کشی نصب کنید. در داخل، اطمینان حاصل کنید که آب به طور موثر از حمام ها و سینک ها تخلیه می شود. نظم تزئینی خوبی را حفظ کنید، درزگیرهای اطراف مناطق مرطوب، درها و پنجره ها را بررسی کنید. ایده خوبی است که برنامه ای برای تعمیر و نگهداری سقف تهیه کنید.

حیاط خانه خود را نوسازی کنید

حیاط خانه خود را نوسازی کنید
حیاط خانه خود را نوسازی کنید

ایجاد محیطی که همه سنین بتوانند از آن لذت ببرند، کلید پیر شدن شاد در خانه شما است. اما راضی کردن همه در یک خانواده چند نسلی ممکن است سخت باشد، بنابراین رویکردی چند منظوره به نوسازی حیاط خانه داشته باشید. یک میز و صندلی برای ناهارخوری، مبل‌های باغ، صندلی و میز قهوه‌خوری برای استراحت، و تخت‌های گل‌دار یا گیاهی برای باغبان‌ها قرار دهید. سایه و همچنین خورشید و فرصت هایی برای تفکر آرام و همچنین اجتماعی بودن و سرگرمی فراهم کنید.

یک اتاق در گوشه حیاط بسازید

یک اتاق در گوشه حیاط بسازید
یک اتاق در گوشه حیاط بسازید

اگر فضا دارید، اتاق داخل حیاط می تواند راه ایده آلی برای افزودن فضای قابل استفاده بیشتر به خانه شما باشد. برای مثال، می‌توانید یک دفتر کار خانگی بسازید که به عنوان سوئیت مهمان نیز عمل می‌کند، یا یک اتاق برای نوجوانان که یک باشگاه ورزشی نیز باشد. گزینه ای عالی برای کسانی است که فضای محدودی دارند. به‌علاوه، شکل ارگانیک منحصربه‌فرد و فضای داخلی عجیب و غریب آن‌ها می‌تواند عامل شگفت‌انگیز واقعی را به فضای بیرون اضافه کند.

نوسازی حیاط خانه را انجام دهید

نوسازی حیاط خانه را انجام دهید
نوسازی حیاط خانه را انجام دهید

اگر به دنبال نوسازی حیاط خانه خود هستید و نمی‌خواهید دوباره خانه را تغییر دهید، این کار را با در نظر گرفتن بلندمدت انجام دهید. شیب‌ها را به جای پله‌ها ترکیب کنید، قسمت‌های چمن‌کاری‌شده را کاهش دهید، مسیرهایی با قابلیت پیمایش آسان، فضاهایی برای نشستن اضافه کنید و نزدیک‌ترین منطقه به خانه را اولویت‌بندی کنید. به دنبال تخت‌های مرتفع بر روی مرزهای معمولی باشید و از طرح‌های کاشت همیشه سبز برای سرسبزی سالانه با ماندگاری و نگهداری کم استفاده کنید.

نگهداری آسان را هدف بگیرید

نگهداری آسان را هدف بگیرید
نگهداری آسان را هدف بگیرید

باغچه ای با تعمیر و نگهداری کم می تواند زیبا باشد، خواه یک تکه کوچک باشد یا جایی که برای نگهداری آسان طراحی شده باشد. به مرزها توجه کنید و حصارهای هوشمند را برپا کنید – نوارهای افقی یک لمس مدرن ایجاد می کنند. به جای گلدان های فردی که بیش از حد نامرتب می شوند، کاشت های دائمی را انتخاب کنید. ترکیبی از پیاز و گیاهان همیشه سبز بکارید تا همیشه چیزی مورد علاقه وجود داشته باشد، بدون نیاز به کاشت مجدد و آوردن مبلمان چوبی که نیاز به نگهداری کمی دارد و با افزایش سن همچنان زیبا به نظر می رسد.

حیات وحش را به باغ خود تشویق کنید

حیات وحش را به باغ خود تشویق کنید
حیات وحش را به باغ خود تشویق کنید

از هر سه لقمه غذای ما یک لقمه به گرده افشان هایی مانند زنبورها بستگی دارد و محصولاتی که به گرده افشانی وابسته هستند پنج برابر ارزشمندتر از محصولاتی هستند که به گرده افشانی وابسته نیستند. بنابراین، ایجاد محیط هایی که گرده افشان ها بتوانند در آن رشد کنند ضروری است. یک باغ طبیعی پر از گل های وحشی پناهگاه ایده آلی برای حیات وحش است که به شما کمک می کند زنبورها را به حیاط خلوت خود دعوت کنید و در عین حال محیطی زیبا ایجاد کنید که می توانید از آن لذت ببرید.

با نوسازی خانه بعدی خود سبز شوید

EnergyEfficientHomeاگر در خانه همیشگی خود نیستید، برای جابجایی بعدی خود یک ملک سازگار با محیط زیست در نظر بگیرید. بسیاری از شرکت‌ها در خانه‌های کم‌مصرف انرژی تخصص دارند. برخی حتی به شکل خانه‌های بسته‌بندی مسطح. بسیاری از آنها به لطف ساختارهای هوشمندانه و عایق، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از نظر حرارتی بسیار کارآمد باشند، که می‌تواند هزینه‌های گرمایش شما را حتی در زمستان به‌طور چشمگیری کاهش دهد.

حرکت برای در نوسازی خانه قدیمی

I Wei Huang Shutterstockمراقب بازار املاک در منطقه خود و هرگونه توسعه محلی و پروژه های زیربنایی که برنامه ریزی شده است باشید. آیا چیزی وجود دارد که حرکت به یک منطقه رو به رشد نزدیک را به سرمایه گذاری بهتری نسبت به بهبود ملک موجود شما تبدیل کند؟ امکانات حمل و نقل جدید ممکن است ارزش ملک شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد یا زمینه سرمایه گذاری بالقوه را در جای دیگری افزایش دهد. قبل از نوسازی خانه قدیمی خود این موارد را در نظر بگیرید.

منبع

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه