نورپردازی نمای ساختمان چیست؟


نورپردازی نما چیست؟

نماها معمولاً به عنوان جلو اصلی یا نمای روبه روی اضلاع خارجی ساختمان شناخته می شوند. از لحاظ معماری ، آنها یکی از مهمترین عناصر طراحی خارجی هستند زیرا تا حد زیادی احساس کلی سازه را تعیین می کنند. بعلاوه ، آنها از نظر انتقال نور ، عملکرد صوتی و بازده انرژی ساختمان نقشی اساسی دارند.

نحوه طراحی و ساخت نمای ساختمان با کلاس جهانی

نماها در دستیابی به زیبایی های برتر تأثیر می گذارند و اینجاست که نورپردازی نما به کار می رود. نورپردازی نماها با چراغ می تواند یک ساختمان خسته کننده را به یک چشم نواز واقعی تبدیل کند زیرا این معماری را برجسته می کند و بر ویژگی های اصلی ساختمان تأکید می کند.

به گفته کارشناسان ، ساختمانهای با نور و ظرافت برجسته شده و باعث بهبود محیط اطراف نیز می شوند. نورپردازی مناسب نما اولین برداشت عالی از ساختمان را ایجاد می کند که به ویژه کارمندان و مشتریان را به خود جلب می کند.

طراحی نمای ساختمان

اهمیت نورپردازی نما

نورپردازی نما که به خوبی برنامه ریزی شده است ، در برجسته سازی ویژگی های اصلی ساختمان کمک می کند. علاوه بر این ، می توان از آن برای افزودن احساس هنری به فضای خارجی با سایه استفاده کرد. به گفته برترین تولیدکنندگان روشنایی تجاری ، برجسته کردن یک ویژگی باعث دیده شدن بیشتر آن می شود در حالی که طراحی سایه نتایج کاملا متفاوتی را ارائه می دهد.

نمونه کار طراحی نما و طراحی داخلی

در طراحی سایه ، چراغ ها برای روشن کردن پس زمینه در پشت یک شی قرار می گیرند. بعلاوه ، بسیاری از کارشناسان معماری نیز از نورپردازی ستونها و ستونها برای افزودن یک کنتراست ساده یا برجسته ساختن شی برای تبدیل آن به مرکز جذب استفاده می کنند.

انواع مختلف نما و نورپردازی پیشنهادی

نقشه های مدرن معماری با انواع طراحی های نما تزئین شده و نورپردازی به آن شور و شوق می بخشد. به گفته تولیدکنندگان برجسته روشنایی صنعتی ، ممکن است یک طراحی نما از نظر شکل یا طرح متفاوت باشد در صورتی که در طول شب با نور طبیعی یا نور مصنوعی روشن شود. با تغییر مداوم جهت نور ، این حالت در طول روز تغییر می کند.

10 نکته مهم در مورد دکوراسیون

برخی از انواع نما و پیشنهادات روشنایی عبارتند از:

  • • نماهای جامد: نمای جامد به سطح صاف دیوار بدون بافت گفته می شود. این نماها در درجه اول تحت تأثیر شرایط نوری طبیعی (نور خورشید) قرار دارند. با این وجود می توان سطوح بزرگ و یکنواخت را با ساختار مشخص و الگوهای نوری فراهم کرد.
  • • نماهای عمودی تقسیم شده: توسعه دهندگان می توانند از پرتوهای باریک نور برای تشدید تقسیم عمودی استفاده کنند. آنها همچنین می توانند ترکیبی از چراغ های بالا و چراغ های پایین را برای تقویت نما در نظر بگیرند.
  • • نماهای افقی تقسیم شده: تقسیمات افقی می توانند سایه های طولانی و سنگینی را در نمای ساختمان ایجاد کنند. با این حال ، می توان با افزایش میزان جابجایی چراغ از نما ، این میزان را کاهش داد.
  • • نمای سوراخ دار: نمایی مبتنی بر نوآوری که امکان استفاده خلاقانه از تکنیک های روشنایی متعدد را فراهم می کند. به عنوان مثال ، مردم می توانند برای روشن کردن این پوشش های کاریزماتیک از Linear Wall Washer LED یا Formz LED توسط الو ارتفاع استفاده کنند.

طراحی و ساخت یک ساختمان با کلاس جهانی

نورپردازی نمای ساختمان با یک راه حل حرفه ای برای روشنایی در فضای باز جلوه های چشمگیری ایجاد می کند که می تواند زیبایی شبانه یک ساختمان تجاری را افزایش دهد. این مکمل جذابیت کلی است و جلوه ای جذاب و جذاب به ساختمان می بخشد. به عنوان مثال ، افراد می توانند در مورد طیف وسیعی از راه حل های روشنایی نما Arcus توسط الو ارتفاع تصمیم بگیرند زیرا همه نیازهای عملکردی را برطرف می کنند و زیبایی های سورئال اطراف را پس از غروب آفتاب برجسته می کنند.

آتلیه معماری مسعودیان

اهمیت نورپردازی نمانورپردازی نمانورپردازی نمای ساختماننورپردازی نمای ساختمان چیست؟

مهندسان رینولبAuthor posts

ما از پروژه های کوچک تا بزرگ صفر تا صد بازسازی ساختمان ، طراحی داخلی ، طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی را بدور از مقیاس آن از طراحی تا پیاده سازی واجرای کامل برای شما انجام می دهیم و البته همیشه سعی می کنیم بنابه بودجه و اقتصادی ترین هزینه برای شما آن را اجرا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *