نقشه کشی ویلا (طراحی پلان ویلا) + نمونه کار

امتیاز دهی

نقشه کشی ویلا و طراحی پلان طبقه با ابعاد اولین قدم در طراحی ویلا می باشد. پلان های طبقه با ابعاد به شما ایده ای از فضای موجود می دهد و برای تجسم چیدمان فوق العاده مفید است. به شما امکان می دهد پتانسیل های شگفت انگیز ملک خود را به نمایش بگذارید یا آخرین پروژه بازسازی خانه خود را شروع کنید.

برای سفارش نقشه کشی ویلا می توانید با گروه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

مزایا و معایب ابعاد در نقشه کشی ویلا

مزایا و دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید ابعاد را در نقشه کشی پلان خود لحاظ کنید:

  • فروش و بازاریابی ملک: بدون بازدید واقعی از یک ملک، خریداران بالقوه ممکن است برای تجسم آنچه ارائه می‌شود مشکل داشته باشند. پیش نویس یک پلان طبقه دقیق با ابعاد و گنجاندن آن در لیست می تواند واقعا به فروش خانه کمک کند و ویژگی های کلیدی فضای نشیمن را برجسته کند. همچنین هنگام فروش ملک مفید است، زیرا خریداران اغلب می خواهند بدانند که دقیقاً چه چیزی برای پول خود دریافت می کنند (بر حسب متر مربع).
  • اندازه‌گیری‌های ارتباطی: چند نفر در یک پروژه ساخت‌وساز درگیر هستند و همه باید با هم ارتباط برقرار کنند. پلان طبقات با ابعاد به معمار یا طراح اجازه می دهد تا جزئیات دقیق پروژه را به پیمانکاران منتقل کند. بدون ابعاد، پلان های طبقه مبهم و قابل تفسیر هستند.
  • محاسبه مناطق: خواه در حال انجام ارزیابی انرژی، محاسبه جریان هوای مورد نیاز یک فن استخراج کننده حمام، یا نشان دادن جایی که مبلمان در یک فضای جدید طراحی شده قرار می‌گیرند، تعیین مساحت اتاق‌های جداگانه ضروری است.
  • از اشتباهات پرهزینه اجتناب کنید: اگر مبلمان جدیدی سفارش می دهید، چگونه می توانید مطمئن شوید که مبل راحتی جدید شما واقعاً در اتاق نشیمن شما قرار می گیرد؟ یا میز و صندلی ناهارخوری جدید شما گلوگاه ناخواسته ای در اتاق غذاخوری شما ایجاد نمی کند؟ البته از یک پلان طبقه استفاده کنید و چیدمان مبلمان خود را با دقت دقیق برنامه ریزی کنید.
  • مطابق با الزامات قانونی: اگر درگیر یک پروژه بازسازی یا ساختمانی مهم هستید، به احتمال زیاد نیاز به درخواست مجوز ساختمان دارید. مقامات دولتی اغلب از شما می خواهند که یک نقشه طبقه با ابعاد ارائه دهید.

پلان طبقات با ابعاد چیست؟

پلان طبقه (گاهی اوقات طرح اولیه، چیدمان از بالا به پایین یا طراحی نامیده می شود) ترسیم مقیاس خانه، کسب و کار یا فضای زندگی است. معمولاً دوبعدی است، از بالا مشاهده می شود و شامل اندازه گیری های دقیق دیوار به نام ابعاد است که در نقشه کشی داخلی مشخص می شود.

نقشه کشی پلان طبقات ویلا

پلان‌های طبقه خانه یک منطقه نشیمن بزرگ را پوشش می‌دهند و معمولاً برای هر طبقه به نقشه‌های جداگانه تقسیم می‌شوند. اگر در حال ایجاد پلان طبقه خود هستید، باید از طبقه اول شروع کنید و به سمت ساختمان بروید. شما باید پله ها، مناطق بیرونی و پارکینگ ها و انباری  را در نظر بگیرید.

mj2

یکی از راه‌های گنجاندن ابعاد در نقشه کشی پلان طبقه ویلا، برچسب زدن در اطراف کل ساختمان است، همانطور که در اینجا نشان داده شده است:

نقشه کشی ویلا

حرکت اندازه‌گیری‌ها به کناره‌ها می‌تواند باعث شود که پلان راحت‌تر دیده شود و کمتر به هم ریخته به نظر برسد.

از طرف دیگر، می‌توانید برچسب‌هایی را به مرکز هر اتاق اضافه کنید. ابعاد را می توان در زیر هر برچسب نشان داد:

نقشه کشی ویلای مدرن

این مثال نشان می دهد که چگونه می توان از هر دو ناحیه و ابعاد در یک پلان استفاده کرد:

طراحی نقشه ویلا

این پلان سه بعدی خیره کننده به شما کمک می کند تا فضای زندگی را بهتر تجسم کنید:

نقشه کشی سه بعدی ویلا

پلان مبلمان در نقشه کشی ویلا

چه یک طراح داخلی باشید که برای یک مشتری کار می کند یا فقط به تغییر منظره علاقه دارید، پلان کف مبلمان با ابعاد می تواند به شما کمک کند تا از طریق گزینه های ممکن از نظر قرار دادن مبلمان کار کنید.

نقشه پذیرایی ویلا

با گنجاندن ابعاد در پلان طبقه خود، می توانید به سرعت متوجه شوید که چه اندازه یک مبل می توانید در اتاق نشیمن خود قرار دهید یا اینکه آیا فضای کافی برای ایستگاه کاری رایانه وجود دارد یا خیر

پلان کف آشپزخانه

اگر در حال ارتقای آشپزخانه قدیمی خود هستید و می خواهید امکانات هیجان انگیز را کشف کنید، پلان طبقه آشپزخانه مکانی عالی برای شروع است. شما باید به این فکر کنید که وسایل بزرگ آشپزخانه مانند اجاق گاز، اجاق گاز، یخچال و ماشین ظرفشویی را در کجا قرار دهید. گردش کار در آشپزخانه ضروری است. ابعاد دقیق برای اطمینان از ایجاد یک چیدمان عملی آشپزخانه که دسترسی آسان به هر چیزی که نیاز دارید مهم است.

نقشه آشپزخانه ویلا

پلان کف حمام در نقشه کشی ویلا

سه جزء کلیدی برای هر حمام وجود دارد، توالت، سینک، و واحد دوش/حمام. از آنجایی که هر جزء باید در یک سیستم آبرسانی و زهکشی لوله شود، باید از قبل در مورد موقعیت آنها تصمیم بگیرید.

اینجاست که پلان کف حمام در نقشه کشی ویلا وارد می شود. این به شما کمک می کند از اشتباهات گران قیمت لوله کشی جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که پروژه شما به خوبی اجرا می شود.

نقشه و پلان سرویس بهداشتی ویلا

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه