اصول طراحی فضای سبز ویلا

اصول طراحی ویلا + نکاتی که باید در نظر گرفت

امتیاز دهی

اگر صاحب ویلا هستید، احتمالاً می دانید که طراحی فضای داخلی آن با طراحی داخلی یک آپارتمان معمولی تفاوت زیادی دارد. در حالی که گستردگی فضا امکانات نقشه کشی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد، به راحتی می‌توان از لوازم جانبی اضافی عبور کرد یا با طراحی مینیمال گیر کرد. تعادل مناسب طراحی، رنگ، فرم و عملکرد، فضای داخلی ویلا را چشمگیر می کند.در اینجا مواردی از اصول طراحی ویلا ذکر شده است بخوانید و الهام بگیرید!

برای طراحی و ساخت ویلا می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

اصول طراحی داخلی ویلا

گزینه ایمن طراحی داخلی ویلا که هرگز در یک اتاق نشیمن ویلایی بزرگ اشتباه نمی شود، یکنواختی طراحی داخلی ویلا است. یک پالت رنگ خنثی آشنا برای دیوارها، کف، مبل و مبلمان اتاق نشیمن خود انتخاب کنید.

پاستل، بژ، خاکستری، مایل به قرمز، کرم و سفید از جمله محبوب ترین گزینه ها هستند. آنها را با لوازم جانبی با رنگ های عمیق تر و تیره تر مقایسه کنید. اگر اتاق بیش از حد یک رنگ به نظر می رسد، می توانید با یک لوستر امضا، یکنواختی را بشکنید.

مهمترین مزیت طراحی داخلی ویلا این است که می توانید عناصر دکور مجلل زیادی را بدون اینکه اتاق را تحت تأثیر قرار دهید اضافه کنید. فضای بزرگ و سقف بلند این امر را ممکن می سازد. بنابراین از آنها برای فضای داخلی ویلای لوکس خود به نفع خود استفاده کنید.

تنها ترفند این است که عناصری را انتخاب کنید که به خوبی با هم هماهنگ شوند. به عنوان مثال، لوسترهای پرآذین، دیوارهای بافت، مبل‌های چرمی لوکس، صندلی‌های نقره‌ای رنگ، میز وسط شیشه‌ای و کف‌پوش مرمری براق به خوبی کنار هم قرار می‌گیرند و به اتاق شکوه و عظمتی می‌بخشند.

اصول طراحی ویلا

طراحی پذیرایی ویلای مدرن

اگر به میراث خود افتخار می کنید، چرا عناصر فرهنگ خود را در طراحی داخلی ویلای خود قرار ندهید؟ یک مبلمان موروثی را در اتاق نشیمن خود به نمایش بگذارید و دیوارها و کف خود را با فرش و قالیچه هایی که از اصل و نسب شما صحبت می کنند تزئین کنید.

آویزان کردن نقاشی‌های الهام‌گرفته از قومیت‌ها یا تکه‌های برجسته دیگر راه‌های عالی برای بیان میراث فرهنگی شماست. گنجاندن چنین عناصری در طراحی اتاق نشیمن ویلایی شما باعث می شود که خانه شما بازتابی از اینکه شما چه کسی هستید و از کجا آمده اید باشد. همچنین به شما کمک می کند تا با ریشه های خود مرتبط بمانید، مهم نیست که چقدر از اجداد خود دور هستید.

اصول طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی

اصول طراحی آشپزخانه ویلا

آشپزخانه ها بدون شک مهمترین اتاق در هنگام تمرکز بر طراحی داخلی ویلا هستند. این قلب خانه شماست، جایی که غذای روزانه را در آنجا آماده می کنید و مرکزی برای گردهمایی های خانوادگی و خاطره سازی است. از این رو، طراحی داخلی یک ویلا مدرن نیاز به آشپزخانه ای جادار، بدون درهم و برهمی و کاربردی با گزینه های ذخیره سازی فراوان دارد.
طراحی آشپزخانه معاصر به بهترین وجه از فضای مستطیلی با کابینت L شکل با فضای ذخیره‌سازی زیاد و جزیره‌ای طولانی که می‌تواند برای اهداف متعدد استفاده شود، استفاده می‌کند. پنجره‌های بزرگ آشپزخانه را سبک‌تر و مطبوع‌تر می‌سازد، در حالی که چراغ‌های خیره‌کننده، نور جزیره را مورد توجه قرار می‌دهند.

اصول طراحی ویلا

طراحی اتاق ناهار خوری ویلا

برای یک فضای داخلی ویلایی شیک و مدرن، طراحی اتاق ناهارخوری شیک را انتخاب کنید. در اینجا یک اتاق غذاخوری در طراحی داخلی ویلا وجود دارد که نادیده گرفتن آن سخت است. تم تیره درام به ارمغان می آورد، در حالی که میز چوبی مشکی حکاکی شده و صندلی های کلاسیک عنصری از زرق و برق می بخشد.
سایه روشن تر فرش کنتراست قابل توجهی ایجاد می کند. در همین حال، لامپ قدیمی و لوستر کلاسیک کاملاً با تم اتاق مطابقت دارد و حال و هوای سبک مدرن به آن می‌دهد.

اصول طراحی داخلی ویلا

اصول طراحی اتاق خواب در ویلا

اتاق خواب شما فضای خصوصی شماست که در آن بازنشسته می شوید و بهبود می یابند. بنابراین، اتاق باید حالتی آرام بخش داشته باشد. در اینجا، راحتی باید بر تجمل اولویت داده شود. بیشتر آنها یک اتاق خواب دلباز با یک پالت رنگی برهنه و یک تخت کینگ بزرگ را ترجیح می دهند.
اگر طراحی داخلی ویلا اجازه می دهد، می توانید یک فضای استراحت اضافی یا یک گوشه مطالعه کوچک برای انجام کار قبل از خواب داشته باشید. می توانید اتاق را مینیمالیست نگه دارید یا تزئینات دیواری را اضافه کنید که شخصیت شما را منعکس می کند.

اصول طراحی اتاق خواب ویلا

طراحی محوطه ویلا

مزیت طراحی یک ویلا نسبت به خانه این است که می توانید مقداری فضا را از فضای شلوغ در طراحی داخلی ویلای خود بدزدید تا گوشه ای آرام برای استراحت و آرامش ایجاد کنید.
این گوشه دنج گیاه شناسی دور از بقیه افراد خانواده، مکان مناسبی برای مدیتیشن صبحگاهی، یک فنجان درون نگری عصرگاهی، یا یک جلسه گیتار انفرادی است. چنین منطقه ای برای افرادی که زندگی آشفته ای دارند و در پایان روز نیاز به زمان تنهایی دارند ضروری است. آنها نه تنها برای سلامت روان شما مفید هستند، بلکه خلاقیت را نیز تقویت می کنند.

اصول طراحی محوطه ویلا

طراحی اتاق بازی و سرگرمی ویلا

وقتی با خانواده زندگی می کنید، همه در گوشه خود مشغول کار خود هستند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید همه را دور هم جمع کنید، اضافه کردن یک اتاق تفریحی خانوادگی به طراحی داخلی ویلا است که در آن بتوانید اوقات خوشی را با عزیزانتان بگذرانید و خاطراتی را برای مادام‌العمر بسازید.
یک ویلای بزرگ امکان ایجاد چنین اتاق بزرگ و ضد صدا را فراهم می کند. حتی می‌توانید این فضا را به‌عنوان یک اتاق کنفرانس کوچک برای کارهای رسمی داشته باشید تا حداکثر استفاده را داشته باشید.

اصول طراحی پذیرایی ویلا

اصول طراحی بالکن ویلا

اگر در یک کلان شهر زندگی می کنید، هیچ چیز لذت بخش تر از تماشای غروب خورشید از بالکن خود نیست. برخلاف آپارتمان‌های کوچک‌تر، می‌توانید طراحی داخلی ویلا را طوری برنامه‌ریزی کنید که فضای کافی برای ایجاد یک تراس بزرگ که می‌تواند شامل مبلمان، یک تاب، یک بار کوچک در فضای باز و سایر وسایل دکوری باشد را در اختیار شما قرار دهد.
آن را با چراغ های آویز تزئین کنید تا حسی دنج به آن بدهید. علاوه بر این، هر زمان که بیرون می روید، گیاهان سرسبز داخلی، سبدهای آویزان، یا یک باغ عمودی را برای تنفس تازه اضافه کنید.

اصول طراحی فضای سبز ویلا

اصول طراحی سرویس بهداشتی و حمام ویلا

اصول طراحی ویلای لوکس مدرن بدون حمام بزرگ ناقص است. حمام باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا فضای نگهداری حوله، لوازم جانبی میز و همه لوازم آرایش را در خود جای دهد. می توانید از کابینت های دیواری استفاده کنید و یا کابینت های اضافی را بنا به نیاز نصب کنید.

اینجا جایی است که می‌توانید یک حمام لوکس با فضای ذخیره‌سازی کافی، یک وان حمام مجزا و دوش‌های دوش ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای پیاده روی بین مناطق وجود دارد تا از ریختن و لغزش جلوگیری شود.

اصول طراحی حمام ویلا

اصول طراحی سرویس بهداشتی ویلا

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه