طراحی ویلای استوایی

جدیدترین طراحی ویلای استوایی مدرن

امتیاز دهی

امروزه طراحی ویلای مدرن استوایی به دلیل قابلیت های گسترش فضا و همچنین توانایی نزدیک کردن مردم به طبیعت مورد ستایش قرار گرفته است. برای درک بهتر سبک معماری مدرن استوایی و بررسی جدیدترین طرح های استوایی، بیایید نوشته ی زیر بررسی کنیم!

 

سبک طراحی ویلای استوایی مدرن چیست؟

سبک مدرن استوایی که به سبک استوایی نیز معروف است، یکی از محبوب ترین سبک های معماری و طراحی داخلی در سال های اخیر است. همانطور که از نام آن پیداست، سبک استوایی الهام گرفته شده از سرزمین های واقع در نزدیکی خط استوا با آب و هوای گرم و مرطوب گرمسیری مانند هاوایی، مالدیو، بالی یا کارائیب است.

ویژگی برجسته این سبک، نفس طبیعت با رنگ‌های تازه و بی‌پایان خورشید، باد، آب و جنگل‌های گرمسیری سبز است که فضای زندگی آرام و آرامش‌بخشی مانند استراحتگاه و انرژی مثبت و همچنین نشاط فراوان را برای کل خانواده به ارمغان می‌آورد.

طراحی ویلای استوایی

سبک استوایی به دو دسته اصلی استوایی آمریکای لاتین و استوایی آسیایی تقسیم می شود. اگرچه هدف هر دو ایجاد ارتباط بین طبیعت و مردم است، اما هر دسته دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است که آنها را از انواع سبک های طراحی فعلی متمایز می کند.

اگر سبک استوایی آسیایی بر فضایی لطیف و آرام تمرکز می کند، سبک استوایی آمریکای لاتین هیجان انگیزترین و جسورانه ترین است و این از طریق الگوهای خاص و همچنین رنگ های زنده به نمایش گذاشته می شود.

ویژگی های طراحی ویلای مدرن استوایی

طراحی مدرن ویلای استوایی در بین طرح های مختلف خودنمایی می کند. برای تجسم بهتر، ویژگی های خاصی از سبک استوایی وجود دارد.

رنگ های گرمسیری تند

رنگ عامل اصلی در طراحی ویلاهای مدرن استوایی است. برخلاف سبک استوایی غربی با ترجیح رنگ زرد، آبی مرجانی، قرمز بوردو، در کشورهای آسیای جنوب شرقی، به ویژه ویتنام، رنگ‌های روشن به دلیل ویژگی‌های خنک‌کننده و آرام‌بخش ترجیح داده می‌شوند و آرامش و خنکی بیشتری را به کل خانه می‌بخشند.

رنگ های پیشنهادی برای طراحی ویلای مدرن استوایی:

  • بژ، سفید، قهوه ای روشن شبیه به ماسه.
  • نور خورشید زرد.
  • سبز از درختان و جنگل های بارانی.
  • آبی عمیق اقیانوس.

طراحی ویلا دوبلکس استوایی

طرح بندی فضای باز

طرح های مدرن ویلایی استوایی دارای چیدمان فضای باز معمولی است. توانایی اتصال فضاهای کاربردی مختلف در یک ساختمان، کاهش تقسیم بندی ثابت غیر ضروری و ایجاد حس ارتباط جادار برای خانه است.

چیدمان فضای باز به گونه ای طراحی شده است که از نور طبیعی برای هر فضای کاربردی حداکثر استفاده را ببرد. از آنجایی که بیشتر پارتیشن ها حذف می شوند یا ارتفاع آنها به نصف کاهش می یابد، نور می تواند از یک منطقه به منطقه دیگر حرکت کند. نه تنها اتاق نشیمن، اتاق خواب، بلکه فضاهای اضافی خانه نیز با نور طبیعی پر می شود.

طراحی ویلا استوایی فلت

ترکیبی عالی از چوب و شیشه

ترکیب چوب (مواد طبیعی) و شیشه سکوریت (مصالح مدرن) هارمونی و تاثیر فوق العاده ای را برای ویلاهای سبک تروپیکال ایجاد می کند.

به جای دیوارهای سنتی برای نما، پارتیشن های شیشه ای و درهای کشویی برای ایجاد ارتباط بین فضای داخل و خارج خانه انتخاب می شوند. ویژگی برجسته نمای دیوار شیشه ای سیستم مشبک چوبی است که نه تنها به جلوگیری از نور مستقیم خورشید و محدود کردن صدا کمک می کند بلکه طول عمر ساختمان را نیز افزایش می دهد.

با فضای داخلی، ویلاهای تروپیکال استفاده از مبلمان چوبی را برای برجسته کردن ویژگی های استوایی در اولویت قرار می دهند. مواد چوبی همراه با رنگ های معمولی گرمسیری نیز گرما را به فضای زندگی می بخشد.

فضای زندگی پر از رنگ سبز درختان

درختان در طراحی ویلاهای گرمسیری یک عامل مهم در نظر گرفته می شوند که به طور واقعی و واضح فضای زندگی گرمسیری را به تصویر می کشند. گیاهانی مانند هیولا، درختان نخل زینتی، درختان نارگیل و موز زینتی، کاکتوس، انجیر برگ کمانچه، و… به طرز هوشمندانه ای در محل ادغام شده اند و فضایی تازه و احساس آفتابی گرم آب و هوای گرمسیری را به ارمغان می آورند.

اینها همه درختان پهن برگ و سرسبز بومی آب و هوای گرمسیری مرطوب هستند. خانه ای بدون این گیاهان زینتی قطعا یک نقص بزرگ است که به نوبه خود عناصر طبیعی معمولی سبک استوایی را کاهش می دهد.

محوطه ویلا استوایی

نور و تهویه خوب

جدا از ویژگی های رنگ، چیدمان یا مواد، نور نیز عامل مهمی است که به طراحی های مدرن ویلایی گرمسیری کمک می کند. سرزمین های استوایی به دلیل آب و هوای معتدل، طبیعت پر رونق و نور زیاد خورشید معروف هستند. بنابراین برای انتقال دقیق روحیه گرمسیری، فضای ویلا باید با نور طبیعی و هوای تازه پر شود.

این امر مستلزم چیدمان ویلا با تعداد زیادی پنجره های بزرگ، نورگیر، بالکن و طراحی باغ به سبک معماری باز است و در نتیجه حداکثر نور خورشید و باد را دریافت می کند تا فضای داخلی همیشه روشن و مطبوع باشد.

طراحی های مدرن ویلایی گرمسیری توسط آتلیه معماری مسعودیان

آتلیه معماری مسعودیان با تجربه در طراحی و ساخت بسیاری از پروژه‌های معماری و ساخت ویلا با سبک مدرن استوایی می‌داند که “خانه مکانی برای بازگشت است”. بنابراین، ما در تلاش هستیم تا فضای زندگی راحت و آرامش بخشی را برای هر یک از اعضای خانواده شما ایجاد کنیم.

با استفاده از طراحی مدرن استوایی و تمرکز بر فضای باز، فضاهای مشترک دنج مانند اتاق نشیمن، باغ، آشپزخانه، تراس احساس راحتی، باز بودن و عشق را فراهم می کند که افراد را به هم نزدیکتر می کند.

باغ جلوی خانه به یک رنگ برجسته سبز تبدیل می شود که به عنوان یک تصفیه کننده هوا برای فضای خنک تر و شاداب تر عمل می کند. درختان سبز گرمسیری نیز به طرز هوشمندانه ای در هر گوشه خانه چیده شده اند تا بتوانند آب و هوای کوچک را تنظیم کنند.

طراحی نمای ویلا استواییطراحی حیاط ویلا استوایی

فضای سبز خانه ویلایی به سبک استوایی

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه