طراحی داخلی ویلا روستیک

طراحی داخلی ویلا روستیک + تصاویر

امتیاز دهی

طراحی داخلی ویلا روستیک را در این نوشته بررسی می کنیم. دوستداران تمام چیزهای طبیعی موظفند از دنج بودن در یک فضای داخلی ویلای روستیک دلپذیر لذت ببرند. زیبایی ساده و بی‌نظیر طراحی ویلا روستیک بیش از حواس را ارضا می‌کند، بلکه با محیط آرامش‌بخش خود روح را تسکین می‌دهد. چه بخواهید جذابیت روستیک را به ویلا خود بیافزایید و چه به دنبال ایجاد فضایی در کابین هستید، این سبک در هر محیطی جای خود را دارد. برای بازسازی هارمونی و جذابیت یک فضای داخلی روستیک در ویلا، حتما راهنمای ما را در زیر بررسی کنید.

سبک طراحی داخلی روستیک چیست؟

طراحی داخلی ویلا روستیک

ظاهر آرام طراحی داخلی به سبک روستیک برای ویلا است اما می تواند به همان اندازه در شهر کار کند. طراحی روستیک در قلب خود به کاربردی بودن و ساختن آنچه دارید به نفع شماست. به همین دلیل، این ویلا ها معمولاً دارای مصالح محلی منطقه هستند که می‌تواند شامل هر چیزی از سنگ گرفته تا چوب و خشت باشد. به این ترتیب، اغلب تمرکز بر مواد طبیعی، مبلمان و دکورهای دست ساز، و اقلامی با فرم کاملاً ارگانیک وجود دارد.

طراحی داخلی ویلا روستیک

امروزه طراحی داخلی ویلا روستیک کمی ساده شده است تا با سبک زندگی مدرن و نیازهای زیبایی شناسی مطابقت داشته باشد. در مرحله بعد، جزئیات ایجاد یک فضای داخلی آرام بخش و کارهایی که می توانید برای افزایش جذابیت آن انجام دهید را بررسی خواهیم کرد.

  • بایدها و نبایدهای داخلی ویلا روستیک
  • عناصر سبک طراحی داخلی روستیک
  • ترکیب سبک داخلی ویلا روستیک

بایدها و نبایدهای داخلی در طراحی ویلا روستیک

طراحی طراحی داخلی حمام ویلا روستیک

به سادگی، یک فضای داخلی ویلا روستیک، بدون استثنا احساس زندگی و دعوت می کند. هر چقدر هم که ظاهر معمولی باشد، اگر می‌خواهید فضای داخلی ویلایی به‌روز داشته باشید، طراحی داخلی روستیک همچنان چند قانون دارد که باید از آنها پیروی کنید. رعایت این بایدها و نبایدها شما را در مسیر کامل کردن ظاهر قرار می دهد.

عناصر طبیعی را اضافه کنید فضای داخلی ویلا روستیک سرودی برای دنیای طبیعی است، بنابراین آوردن بیرون با مواد طبیعی ایده خوبی است. اینها می توانند شامل چوب، خاک رس، سنگ و همچنین سبزی های زنده باشند. به عنوان مثال، مجموعه ای از گیاهان گلدانی، در ویلا های روستیک بسیار مناسب است.

به مواد امروزی مانند پلاستیک اعتماد نکنید. از آنجایی که هوای آرام و طبیعی هسته اصلی فضای داخلی روستیک است، قطعات شیک و فوق مدرن می توانند در یک محیط روستایی نامناسب به نظر برسند.

طراحی اتاق خواب ویلا روستیک

یک طرح رنگ طبیعی خنثی را انتخاب کنید. هر رنگی که در طبیعت یافت می شود عالی است. سبزهای خزه ای، زیتونی، قهوه ای خاکی و آبی کم رنگ را در نظر بگیرید.

از رنگ‌های متضاد استفاده نکنید. کنتراست بیش از حد می تواند فضای آرام را که مشخصه فضای داخلی روستیک است، کاهش دهد. از فضای باز برای الهام گرفتن و به عنوان راهنمای پالت رنگ خود استفاده کنید.

طراحی اتاق خواب ویلا روستیک

با مبلمان و پارچه های بزرگ بازی کنید. به عنوان مثال، یک مبل پشتی بالش بزرگ، می‌تواند در برابر دیوارهای چوبی با صفحه‌های پهن یا کف‌های تخته‌ای، دلپذیرترین پایه را ایجاد کند. با این حال، مقیاس مبلمان خود را در نظر داشته باشید و از سایز بزرگ در حد اعتدال استفاده کنید.

سراغ رنگ های براق نروید. روکش‌های مات و فرسوده کلیدی برای یک فضای داخلی ویلا روستیک هستند، زیرا با هسته سبک، جوهره‌ای راحت صحبت می‌کنند. به جای سطوح نیکل، آینه ای، لاکی یا سایر سطوح براق، برنج، چوب یا آهن برس خورده را انتخاب کنید.

عناصر سبک طراحی داخلی ویلا روستیک

طراحی آشپزخانه ویلا روستیک

هر سبک طراحی داخلی دارای عناصری است که وقتی در کنار هم قرار می گیرند، ظاهری منحصر به فرد و احساسی خاص برای سبک ایجاد می کنند. و برای یک فضای داخلی ویلا روستیک، اینها حول طبیعت می چرخند و از خستگی کار روزانه یک پناهگاه ایجاد می کنند.

1. عناصر طبیعی در طراحی ویلا روستیک

طراحی نشیمن در طراحی روستیک ویلا

به عنوان ویژگی اصلی و اغلب تعیین کننده یک فضای داخلی ویلا روستیک، مواد طبیعی ضروری هستند و به مبلمان محدود نمی شوند. در واقع، عناصری مانند سنگ، چوب، کرفس، پوست حیوانات و بوم می توانند ظاهری روستیک را از نظر ساختاری یا صرفاً تزئینی ایجاد کنند. هرچه تصفیه نشده تر، بهتر است. علاوه بر این، قطعات خام حتی بیشتر حس خاکی را به فضای داخلی می بخشند.

2. ساختار روستیک و ویژگی های معماری

ویژگی های مدرن ویلای روستیک

معماری و ساختار یک فضای داخلی روستیک می تواند به اندازه مبلمان و دکور نقش مهمی ایفا کند. به عنوان مثال، کف‌های چوبی با دانه‌های برجسته، دیوارهای پانل‌شده، تیرهای سقفی در معرض، دیوارهای سنگی و شومینه، همگی می‌توانند شخصیت و جذابیت زیادی به آن‌ها اضافه کنند. اگر هر یک از این ویژگی ها را دارید، می توانید با نورپردازی و دکوراسیون استراتژیک آن را برجسته کنید.

3. پالت رنگ خاکی در طراحی ویلا روستیک

اتاق خواب ویلای روستیک

رنگ‌های موجود در طبیعت برای فضای داخلی ویلای روستیک مناسب هستند. اغلب یک طرح رنگی خاکی و الهام گرفته از طبیعت به رنگ های خنثی و ملایم تبدیل می شود، اما همیشه اینطور نیست. فضای باز نه تنها سبز و قهوه‌ای است، بلکه دارای رنگ‌های دیگر، از قرمز تا آبی است. با این حال، هنگامی که شک دارید، برای اطمینان از گرم شدن فضای داخلی، به رنگ خاموش بچسبید.

4. مبلمان راحت در ویلای روستیک

طراحی مبلمان ویلا روستیک

مبلمانی که به بهترین وجه برای فضای داخلی ویلا روستیک مناسب است، کمی زبری دارند – به قاب های چوبی خام، سنگ های کنده کاری شده، بالش های کتانی بافت فکر کنید. همچنین حس بسیار خوبی از استفاده مجدد در طراحی داخلی روستیک وجود دارد. در نتیجه، میزها و کاناپه‌های فرسوده غیر معمول نیستند. همانطور که گفته شد، قطعاتی که ماندگار هستند، محکم‌ترین، کاربردی‌ترین و آسان‌ترین یا راحت‌ترین‌ها برای استفاده هستند.

5. صنایع دستی در طراحی ویلا روستیک

وان حموم در ویلای روستیک

چسبیدن به آنچه طبیعی و ارگانیک است، قطعات دست ساز و منحصر به فرد در یک تم روستیک عالی هستند. صنعتگران و سازندگان موادی را که در آن تخصص دارند جشن می‌گیرند، که این موارد را بسیار مناسب‌تر می‌کند. علاوه بر این، گلدان های سفالی، قطعات آهنی، قاب های آینه و اثاثیه نرم می توانند حسی ارگانیک به هر سبک طراحی اضافه کنند.

ترکیب سبک داخلی ویلا روستیک

پذیرایی ویلای روستیک

به عنوان منبع بسیاری از سبک‌های ترکیبی آرامش‌بخش، طراحی داخلی روستیک همچنین می‌تواند ظاهر و احساسی طبیعی به دیگر طرح‌های تثبیت‌شده از معاصر تا ویکتوریایی، بیافزاید. چهار سبک مورد علاقه ما بیش از همه بر راحتی و زیبایی شناسی خام تاکید دارند.

طراحی داخلی صنعتی روستیک

دیزاین پذیرایی ویلای روستیک

فضای داخلی صنعتی و روستایی دو چیز مشترک دارند، یعنی مصالح ساختمانی در معرض دید و مبلمان تغییر کاربری یافته. و وقتی با هم ترکیب شوند، طراحی داخلی صنعتی روستیک می تواند هم روند و هم راحت باشد. این فضاهای باز دارای سقف‌های بلند، پنجره‌های بزرگ، دیوارهای بتنی یا فرسوده، پالت خنثی و ویژگی‌های گرم‌کننده مانند چرم، چوب‌های گرم و منسوجات خشن هستند.

طراحی داخلی ویلا روستیک

دیزاین اتاق خواب ویلا روستیک

کسانی که ویلاهای معمولی را دوست دارند، طراحی داخلی ویلاهای کشاورزی روستیک را به‌ویژه جذاب می‌یابند. تلفیقی از قدیم و جدید در ترکیب با جزئیات روستیک مطمئناً مکانی را ایجاد می کند که واقعاً مانند خانه باشد. عناصر مشخصه این سبک عبارتند از صفحات چوبی زبانه و شیار، دیوارهای سفید، تیرهای روستایی، قفسه های باز، مبلمان قدیمی، درهای انبار و آشپزخانه های بزرگ به سبک خانوادگی.

طراحی داخلی روستیک اسکاندی

دیزاین آشپزخانه ویلا روستیک

سبک جذاب اسکاندیناویایی می تواند تقریباً با هر نمای داخلی ترکیب شود و خانه ای شیک، گرم و در عین حال مینیمال ایجاد کند. به همین دلیل، طراحی داخلی روستیک اسکاندی در ویلا های مدرن امروزی که آرزوی داشتن حسی ارگانیک تر اما امروزی را دارند، به یک مورد علاقه آشنا تبدیل شده است. خطوط تمیز همراه با الوار، نور طبیعی و فضای سبز، بصری چشمگیر و همچنین فضایی آرام را ایجاد می کند. همچنین در این فضاهای آرامش‌بخش روستیک و بدون شلوغی، رنگ‌های بی‌صدا و پرتاب‌های دنج پیدا خواهید کرد.

طراحی داخلی ایتالیایی روستیک

بازسازی ویلای روستیک

طراحی ایتالیایی به خاطر لمس مجلل و توانایی قهرمان سازی معماری شناخته شده است. و هنگامی که با کلاسیک محبوب، طراحی داخلی ایتالیایی روستیک همراه شود، بهترین های هر دو جهان – لوکس دنیای قدیم و کلاسیک های روزمره را برجسته می کند. این ترکیب همچنین تغییراتی از طراحی مدیترانه‌ای، به‌ویژه دکوراسیون داخلی و دکور تحت تأثیر دریا و آسمان را به منصه ظهور می‌رساند. اینها همچنین دارای آهن فرفورژه، طاق، ستون و حصیر هستند.

برای طراحی داخلی ویلای روستیک خود به کمک نیاز دارید؟

اگر احساس می کنید برای شروع دگرگونی ویلای خود الهام گرفته اید، اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، امروز یک مشاوره رایگان طراحی داخلی ویلا روستیک را برنامه ریزی کنید تا درباره گزینه های طراحی ویلا خود بیشتر بدانید!

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه