طراحی پنجره های نمای ویلا

طراحی پلان ویلای دوبلکس + نمونه کار

امتیاز دهی

پلان ویلا دوبلکس ، خانه ای است که در دو طبقه ساخته شده و دارای آشپزخانه و فضای غذاخوری مشترک است. یک دوبلکس معمولاً دارای یک چیدمان کف باز و فرش اضافی است که به آن فضایی ویلا مانند می دهد. ویلا دوبلکس نوعی ساخت و ساز مسکونی است که تنها شامل یک آشپزخانه و ناهارخوری می باشد.
دارای دو واحد نشیمن مستقل است که در کنار هم قرار گرفته اند یا در دو طبقه پخش شده اند و یک دیوار مرکزی مشترک و فضای انتقال (پله یا آسانسور) دارند. با وجود داشتن دو سطح، فقط به صورت واحد ارائه می شود. هر دو طبقه ممکن است ورودی جداگانه خود را در سطوح مربوطه داشته باشند.

طبقه پایین یک پلان ویلا دوبلکس، معمولا شامل آشپزخانه، راهرو و اتاق خواب است، در حالی که طبقه بالا توسط اتاق خواب اصلی اشغال شده است. یک دوبلکس همیشه دو طبقه است و فراتر نمی رود، در این صورت به آن مالتی پلکس گفته می شود.

پلان ویلای دوبلکس

انواع پلان ویلا های دوبلکس

ویلا های دوبلکس استاندارد: یک خانه دوبلکس با دو طبقه، با پله هایی که سطح اول را به سطح دوم متصل می کند. در یک ویلا دوبلکس، اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه پایین و اتاق خواب و اتاق کودکان در طبقات بالاتر قرار دارند.
ویلا های دوبلکس همکف: خانه‌های دوبلکس قرار است در سطوح زیرزمین ویلا ساخته شوند که طبقات پایین رو به باغ باشد و اتاق‌های خواب را در خود جای دهد. اتاق نشیمن و آشپزخانه در سطح بالایی دوبلکس قرار دارند. این ویلا های دوبلکس خاص برای افرادی که حیوانات خانگی و ترجیحات باغ دارند ایده آل هستند.
دوبلکس کم ارتفاع: این سبک از ویلا های دوبلکس دارای یک اتاق زیر شیروانی طبقه دوم و همچنین بالکن های عریض است. برخلاف دیگر انواع ویلا های دوبلکس، این ویلا ‌ها اغلب در فضای کوچک‌تری ساخته می‌شوند.

چیدمان ویلا: چیدمان یک دوبلکس اغلب یکنواخت است، اتاق خواب اصلی در یک طبقه و اتاق خواب ها، آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن در طبقه دیگر. با این حال، افراد ممکن است طرح طراحی ویلا دوبلکس متفاوتی را انتخاب کنند که در آن اتاق‌های بیشتری با اتاق‌های کوچک‌تر وجود داشته باشد.

az1

مزایای ویلا های دوبلکس

فضاهای برنامه بزرگتر:

ویلا های دوبلکس نسبت به سایر ویلا ها فضای زندگی بیشتری دارند. آنها همچنین دارای پاسیوهای بزرگ، فضاهای تفریحی، و گاراژهایی هستند که این تصور را ایجاد می کنند که گسترده هستند. طرح ویلا دوبلکس را می توان برای موارد مختلفی استفاده کرد. اگر می خواهید یک دفتر کار خانگی ایجاد کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که همه چیز را در یک طبقه بچینید. ویلا های دوبلکس به دلیل بزرگی و فضایی که دارند فضای زیادی برای خلوت فراهم می کنند

حریم خصوصی:

ویلا ‌های دوبلکس فضای داخلی بزرگی را ارائه می‌کنند و فضاها ممکن است به قسمت‌های مختلف تقسیم شوند تا خلوت بیشتری را برای ساکنان فراهم کنند.

پلان ویلای دوبلکس:

این یک ویلا دوبلکس است در دو طبقه ساخته شده است. طبقه همکف دارای ایوان وسیعی است که به شما کمک می کند وارد یک اتاق نشیمن بزرگ شوید. از اتاق نشیمن که ارتفاع آن دو برابر است می توانید وارد اتاق خانواده شوید. همچنین می توانید با کمک راه پله داخلی اتاق خانواده به طبقه اول دسترسی داشته باشید. آشپزخانه در گوشه ای از خانه قرار دارد که می توانید از اتاق خانواده وارد آن شوید.. یک ناهارخوری کوچک روبروی آشپزخانه وجود دارد. طبقه همکف نیز دارای دو اتاق خواب در کنار اتاق نشیمن با سرویس بهداشتی متصل است. طبقه اول ویلا دارای یک اتاق خواب بزرگ است که دارای حمام متصل است.

طراحی پلان ویلای دوبلکس

مزایای طرح پلان ویلا دوبلکس:

ما تمام مزایای داشتن طرح دوبلکس را فهرست کرده ایم که ممکن است به شما کمک زیادی کند. یک ویلا دوبلکس یک گزینه عالی برای خانواده های پرجمعیت است که عاشق زندگی مشترک هستند اما همچنان خواهان حفظ حریم خصوصی هستند. همچنین اتاق‌های بزرگی در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین می‌توانید فضای بازی کوچکی برای کودکان خود فراهم کنید. به هر حال می توانید ویلا دوبلکس را سفارشی کنید زیرا آزادی زیادی به شما می دهد. شما می‌توانید امکاناتی مانند پاسیو خصوصی و ورودی‌های مجزا در طرح پلان ویلای دوبلکس داشته باشید.

طراحی ویلا دوبلکس

 

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه