عناصر معماری مدرن و سنتی نوسازی خانه

عناصر معماری مدرن و سنتی نوسازی خانه

امتیاز دهی

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. این پروژه در شمالی ترین انتهای جاده پینگجیانگ در سوژو ، در کنار رودخانه ای واقع شده است که در ضلع شمالی قرار دارد و با معماری باستانی مانند باغ مدیر هومبل و باغ جنگل شیر و همچنین معماری مدرن موزه سوژو در شعاع 500 متر. با وجود داشتن مکان عالی ، با نیاز به حفاظت از شهر باستانی نیز محدود شده است ، بنابراین نوسازی باید طبق اصل حفظ اصول ظاهری محل سکونت انجام شود. اقامتگاه اصلی آجر-بتونی که در سال 2008 ساخته شد ، یک ساختمان معمولی سنتی در سوژو بود که دارای دیوارهای سفید و کاشی های سیاه و چندین حیاط داخلی بود. برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

نمای داخلی

نمای داخلی از مناظر فضای باز و ایجاد یک همجوشی بین طبیعت و فضای داخلی: مرز بین داخل و بیرون با انعکاس زیاد داخلی مناظر حیاط فضای باز و خیابان های اطراف تار می شود ، به طوری که با جو طبیعی همجوشی می کند. با استفاده از تکنیک “مشاهده وام گرفتن” در باغهای سنتی به عنوان مرجع ، کلیه حیاط ها و بالکن های داخلی حفظ و مورد استفاده قرار گرفته و پنجره ها به صورت سیستماتیک بازسازی شده اند تا با موفقیت بتوان مناظر داخلی حیاط و خیابانهای بیرون را به فضای داخلی معرفی کرد. در نتیجه ، این فضا با نور طبیعی به اندازه کافی روشن و جادار ساخته شده است ، در حالی که در همان زمان ، با محیط طبیعی مربوط به صحنه های مختلفی که از طریق پنجره ها قابل مشاهده است ، آمیخته شده است.

تلاشی برای اسکان سه نسل:

با توجه به سبک زندگی نسل بزرگتر و همچنین فضایی برای رشد فرزندان ، عملکرد فضای عمومی به حداکثر رسیده است. فضای عمومی یک نقطه کانونی است. عملکرد بهینه شده است. فضای اتاق خواب ها کاهش یافته است. دامنه حرکت برای افزایش ، تقویت و ترغیب ارتباط بین چندین نسل افزایش یافته و روابط بین اعضای خانواده سالم تر و هماهنگ تر شده است.

معماری مدرن و کلاسیک

چه در معماری مدرن و چه در معماری کلاسیک شرقی و غربی ، ویندوز یکی از عناصر اصلی است که مظهر ویژگی های معماری و حتی ویژگی های فرهنگی محلی است. پنجره های تصویر باز ، همانطور که در سکونتگاه های سنتی با حیاط در مناطقی در جنوب رودخانه یانگ تزه و دیوارهای باغ دیده می شود ، از ویژگی های مهم فرهنگی محلی است. پنجره های این پروژه به منظور استفاده از ویژگی هایی از قبیل پسوند مکانی و قاب بندی ویندوزهای تصویری طراحی شده اند.

سیستم های پنجره

در این پروژه ، سیستم پنجره بازسازی و به روز شده و در عین حال ظاهر ساختمان را حفظ می کند. این شامل یک سیستم پنجره آلیاژ آلومینیوم به تازگی طراحی شده و سفارشی ، شیشه ای دو جداره با لایه ای E و طراحی بدون فریم برای کاهش فضای اشغال شده در قاب ها می باشد ، به گونه ای که باعث می شود فضاهای داخلی و خارجی بتوانند الزامات طراحی بصری خود را برآورده کنند. فضای داخل خانه از نزدیک با پنجره ها مرتبط است.

سیستم پنجره شفاف

پنجره های شفاف در فضای عمومی و دکوراسیون داخلی احساس خوبی از فضای پس زمینه به شما می دهد و اتاق خواب های جمع و جور نیز به دلیل بزرگتر شدن پنجره های بزرگ به نظر چندان باریک و کوچک به نظر نمی رسد. در همین حال ، ساکنان قادرند در هر زمان بخشی از طبیعت را که در خارج از شهر است تجربه کنند. از یک تکنیک ساده و طبیعی استفاده شده است که در طراحی داخلی ، بازی به خصوصیات طبیعی کلیه مواد ، و برجسته کردن ویژگی ها و تفکر عملکردی در پشت فضاها و کنترل هزینه ها می پردازد.

اقدامات سازه ای

عمدتاً شامل تقویت ستون ها و تیرهای سازه در طبقه اول و کاهش بار طبقه دوم و سوم و تزئینات است که با ساختار اصلی آجر-بتونی ترکیب شده اند و در بازسازی ساختمان در تهران بسیار حائز اهمیت است تا ساختار قاب بتونی در مرحله اول ایجاد شود. کف. در طبقه اول محل سکونت از سیستم گرمایش کف استفاده شده است و عایق حرارتی داخلی در دیوارهای بیرونی شرقی و غربی و سقف طبقه بالا به منظور کاهش مصرف انرژی اعمال شده است.

مشابه بهبود زندگی شهری ، خدمات و فرهنگ در شهر باستانی سوژو از طریق به روزرسانی و نوسازی سخت افزار فعلی ، امید می رود که این نوسازی بتواند عناصر معماری مدرن و سنتی را با هم ترکیب کند و ساکنان می توانند با انگیزه ای برای سازگاری با خلوص و طبیعت آن باشند. ، و تغییراتی را که نوسازی به ارمغان آورده است ، احساس کنید و از یک زندگی راحت و شاد لذت ببرید.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.