عناصر معماری مدرن و سنتی نوسازی خانه

عناصر معماری مدرن و سنتی نوسازی خانه

امتیاز دهی

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. این پروژه در شمالی ترین انتهای جاده پینگجیانگ در سوژو ، در کنار رودخانه ای واقع شده است که در ضلع شمالی قرار دارد و با معماری باستانی مانند باغ مدیر هومبل و باغ جنگل شیر و همچنین معماری مدرن موزه سوژو در شعاع 500 متر. با وجود داشتن مکان عالی ، با نیاز به حفاظت از شهر باستانی نیز محدود شده است ، بنابراین نوسازی باید طبق اصل حفظ اصول ظاهری محل سکونت انجام شود. اقامتگاه اصلی آجر-بتونی که در سال 2008 ساخته شد ، یک ساختمان معمولی سنتی در سوژو بود که دارای دیوارهای سفید و کاشی های سیاه و چندین حیاط داخلی بود. برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

نمای داخلی

نمای داخلی از مناظر فضای باز و ایجاد یک همجوشی بین طبیعت و فضای داخلی: مرز بین داخل و بیرون با انعکاس زیاد داخلی مناظر حیاط فضای باز و خیابان های اطراف تار می شود ، به طوری که با جو طبیعی همجوشی می کند. با استفاده از تکنیک “مشاهده وام گرفتن” در باغهای سنتی به عنوان مرجع ، کلیه حیاط ها و بالکن های داخلی حفظ و مورد استفاده قرار گرفته و پنجره ها به صورت سیستماتیک بازسازی شده اند تا با موفقیت بتوان مناظر داخلی حیاط و خیابانهای بیرون را به فضای داخلی معرفی کرد. در نتیجه ، این فضا با نور طبیعی به اندازه کافی روشن و جادار ساخته شده است ، در حالی که در همان زمان ، با محیط طبیعی مربوط به صحنه های مختلفی که از طریق پنجره ها قابل مشاهده است ، آمیخته شده است.

تلاشی برای اسکان سه نسل:

با توجه به سبک زندگی نسل بزرگتر و همچنین فضایی برای رشد فرزندان ، عملکرد فضای عمومی به حداکثر رسیده است. فضای عمومی یک نقطه کانونی است. عملکرد بهینه شده است. فضای اتاق خواب ها کاهش یافته است. دامنه حرکت برای افزایش ، تقویت و ترغیب ارتباط بین چندین نسل افزایش یافته و روابط بین اعضای خانواده سالم تر و هماهنگ تر شده است.

معماری مدرن و کلاسیک

چه در معماری مدرن و چه در معماری کلاسیک شرقی و غربی ، ویندوز یکی از عناصر اصلی است که مظهر ویژگی های معماری و حتی ویژگی های فرهنگی محلی است. پنجره های تصویر باز ، همانطور که در سکونتگاه های سنتی با حیاط در مناطقی در جنوب رودخانه یانگ تزه و دیوارهای باغ دیده می شود ، از ویژگی های مهم فرهنگی محلی است. پنجره های این پروژه به منظور استفاده از ویژگی هایی از قبیل پسوند مکانی و قاب بندی ویندوزهای تصویری طراحی شده اند.

سیستم های پنجره

در این پروژه ، سیستم پنجره بازسازی و به روز شده و در عین حال ظاهر ساختمان را حفظ می کند. این شامل یک سیستم پنجره آلیاژ آلومینیوم به تازگی طراحی شده و سفارشی ، شیشه ای دو جداره با لایه ای E و طراحی بدون فریم برای کاهش فضای اشغال شده در قاب ها می باشد ، به گونه ای که باعث می شود فضاهای داخلی و خارجی بتوانند الزامات طراحی بصری خود را برآورده کنند. فضای داخل خانه از نزدیک با پنجره ها مرتبط است.

سیستم پنجره شفاف

پنجره های شفاف در فضای عمومی و دکوراسیون داخلی احساس خوبی از فضای پس زمینه به شما می دهد و اتاق خواب های جمع و جور نیز به دلیل بزرگتر شدن پنجره های بزرگ به نظر چندان باریک و کوچک به نظر نمی رسد. در همین حال ، ساکنان قادرند در هر زمان بخشی از طبیعت را که در خارج از شهر است تجربه کنند. از یک تکنیک ساده و طبیعی استفاده شده است که در طراحی داخلی ، بازی به خصوصیات طبیعی کلیه مواد ، و برجسته کردن ویژگی ها و تفکر عملکردی در پشت فضاها و کنترل هزینه ها می پردازد.

اقدامات سازه ای

عمدتاً شامل تقویت ستون ها و تیرهای سازه در طبقه اول و کاهش بار طبقه دوم و سوم و تزئینات است که با ساختار اصلی آجر-بتونی ترکیب شده اند و در بازسازی ساختمان در تهران بسیار حائز اهمیت است تا ساختار قاب بتونی در مرحله اول ایجاد شود. کف. در طبقه اول محل سکونت از سیستم گرمایش کف استفاده شده است و عایق حرارتی داخلی در دیوارهای بیرونی شرقی و غربی و سقف طبقه بالا به منظور کاهش مصرف انرژی اعمال شده است.

مشابه بهبود زندگی شهری ، خدمات و فرهنگ در شهر باستانی سوژو از طریق به روزرسانی و نوسازی سخت افزار فعلی ، امید می رود که این نوسازی بتواند عناصر معماری مدرن و سنتی را با هم ترکیب کند و ساکنان می توانند با انگیزه ای برای سازگاری با خلوص و طبیعت آن باشند. ، و تغییراتی را که نوسازی به ارمغان آورده است ، احساس کنید و از یک زندگی راحت و شاد لذت ببرید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.