انتخاب پرده پذیرایی

نکات مهم در انتخاب پرده پذیرایی که باید به آن توجه کنید!

امتیاز دهی

پرده پذیرایی خود را چگونه انتخاب کنیم؟ بسیاری از مردم زمان زیادی را در اتاق پذیرایی اصلی خود می گذرانند، بنابراین پوشاندن پنجره ها با پرده ها و پرده های زیبا راهی عالی برای ایجاد حس خاص در اتاق است. فرقی نمی‌کند سبک دکوراسیون پذیرایی سنتی را ترجیح دهید، یا ظاهری امروزی‌تر، در اینجا در آتلیه معماری مسعودیان طیف گسترده‌ای از پارچه‌ها را برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید از بین آن‌ها سبک ایده‌آل را برای خود ایجاد کنید. از شفاف‌ترین رنگ‌ها گرفته تا مخمل‌های دراماتیک و ظریف، کتانی و ابریشم، ما مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از رنگ‌ها، طرح‌ها و متریال‌های پارچه برای شما داریم که می‌توانید پنجره‌های خود را با آن‌ها تغییر دهید.

بهترین پارچه برای پرده پذیرایی نشان دهنده حال و هوا و دکور سبک شخصی شماست و به خوبی با مبلمان و دیوارهای شما ست می شود. پارچه‌های پرده خوب همچنین عملکرد مورد نیاز شما را فراهم می‌کنند، از جمله مسدود کردن نور، حفظ حریم خصوصی شما، یا حفظ انرژی خانه شما.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

انتخاب پرده پذیرایی

داشتن پرده پذیرایی در هر اتاق نشیمن ضروری است. اما پیدا کردن پرده های مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. پرده‌ها انواع مختلفی دارند.

نکته مهم هنگام خرید پرده پذیرایی

قبل از انتخاب پرده برای پذیرایی باید به چیزهای زیادی فکر کنید. جنس، بافت، طول، سبک و رنگ همگی مهم هستند و معمولاً یافتن ترکیب مناسب است.اگر هدف صرفاً تزئینی باشد، پس همه چیز به سبک خواهد بود. دلایل مهم دیگری برای داشتن پرده پذیرایی وجود دارد. به طور عمده، آنها حریم خصوصی را فراهم می کنند و میزان نور وارد شده به اتاق را کنترل می کنند. این ملاحظات باعث انتخاب پرده شما می شود. برای کنترل نور، انتخاب پارچه کلیدی است که نیاز به بررسی دقیق موقیعت پنجره و ابعاد آن دارد.

تطبیق پرده‌های پذیرایی با عناصر دیگر طراحی داخلی که می‌تواند یک تکه مبلمان، یک اکسسوری یا کمد دیواری پذیرایی در این مورد قطعه‌ای از آثار هنری باشد که روی دیوار مجاور نمایش داده می‌شود، اغلب خوب است. آبی پررنگ و تیره با دیوارهای رنگ خنثی و مبل به شکلی دلپذیر در تضاد است. رنگ پرده ها و متریال را بر اساس میزان نوری که می خواهید وارد اتاق کنید و همچنین بر اساس نوع فضایی که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید.

انتخاب پرده پذیرایی و نکات آننکاتی که در مورد انتخاب پرده برای پذیرایی باید در نظر بگیرید

1- سبک خود را انتخاب کنید

ابتدا باید سبک خود را بشناسید. آیا پرده‌های تیره‌تر و سنگین‌ترمناسب است که اتاق نشیمن شما را گرم می‌کند و فضایی دنج را ایجاد می‌کند یا اینکه پرده‌های روشن تر را بیشتر ترجیح می‌دهید و اجازه می‌دهید نور از طریق پنجره ها پذیرایی شما را روشن‌تر جلوه دهد و یا اینکه به سراغ رنگ‌های خنثی می‌روید.

2- آیا پرده های شما باید با مبلمان شما مطابقت داشته باشد

پیدا کردن سبک خود یک چیز است، اما تصمیم گیری در مورد اینکه آیا سبک شما با مبلمان شما مطابقت دارد یا خیر چیز دیگری است.در این مورد میتوان از متریال پرده جهت روکش مبل و صنذلی نیز استفاده کرد.

3-شناخت انواع پارچه ها

انواع، بافت ها و کیفیت های مختلف پارچه پرده وجود دارد. بافت پرده به اتاق شما جذابیت بصری می بخشد. عمق و عنصری از طراحی را ایجاد می کند.در گذشته هدف پارچه های پرده حفظ سرمای بیرون بود. امروزه با گرمایش مرکزی و پنجره‌های دوجداره، پارچه پرده‌ها نازک‌تر و نازک‌تر می‌شوند.
سه نوع بافت برای پارچه پرده وجود دارد.

  1. دیداری
  2. لمسی
  3. دامنه

بافت بصری باید دیده شود، نه احساس. شما می توانید یک چاپ پررنگ داشته باشید اما همچنان یک سطح صاف را انتخاب کنید.

پارچه های لمسی همان هایی هستند که بیشتر در مورد بافت صحبت می کنیم. مخمل، پشم، ابریشم و کتان. استفاده از آنها هنگام تعقیب سبک شما مفید است. می توانید تصور کنید که پرده های ابریشمی و مخملی به اتاق نشیمن شما تجمل می بخشند و پشم فضایی گرم ایجاد می کند

ابریشم سبکی است که بسیاری دوست دارند از آن استفاده کنند. اما ابریشم واقعی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست زیرا خراب می شود. در عوض، از ابریشم های مصنوعی استفاده کنید، زیرا دوام بیشتری دارند

4- انواع مختلف پلیسه

پرده پذیراییپلیسه یک عنوان تزئینی برای پرده ها است و برای همه پارچه ها مناسب است. پلیسه های پینچ از پارچه بیشتری استفاده کنید و نسبت به پلیسه مدادی پرتر به نظر برسید. یک استایل غیررسمی تر، گرومت است که به آن پلیسه چشمی نیز می گویند. برای ظاهری رسمی‌تر، طراحان از یک پلیسه جامی با پلیسه کوچک استفاده می‌کنند. گاهی اوقات بسیاری از چین‌های کوچک به سادگی فضای زیادی را روی سر می‌گیرند.

5-پربودن

پر بودن پارچه اضافی است که در عرض یا گاهی اوقات ارتفاع پرده استفاده می شود. پر بودن پرده ای را با ظاهری غنی تر فراهم می کند.
هنگام اندازه گیری پنجره های خود، دو برابر عرض پنجره خود را می خواهید تا این پری ایجاد شود و پارچه کافی برای ساخت چین ها داشته باشید. برای طول، یک طراح یک پرده تقریباً 18 سانتی متر بالاتر از قاب پنجره آویزان می کند. آویزان کردن پرده های بلندتر حس ارتفاع را به اتاق می دهد.
برای ظاهری مدرن، اجازه دهید پرده چند میلی متر بالاتر روی زمین بیفتد. ظاهر کلاسیک تر، پرده ها را 6 سانتی متر بلندتر می خواهد.

6-پرده ها را باز و بسته کنید

برای پرده های اتاق نشیمن توصیه می کنیم آنها را از وسط باز و بسته کنید. این کار را می توان به صورت دستی یا هوشمند از طریق تبلت یا گوشی هوشمند انجام داد.

نکات انتخاب پرده پذیراییکدام پرده برای پذیرایی بهترین است؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به سبک دکوراسیون منزل، کاغذ دیواری پذیرایی و همچنین بودجه شما بستگی دارد. از آنجایی که این اتاقی است که همه خانواده و دوستان شما آن را خواهند دید پرده های بلند را برای اتاق پذیرایی انتخاب کنید ، همیشه استایلی را انتخاب کنید چین دار، حفره دار، که با سطح اتاق متناسب باشد.
پارچه ای که انتخاب می کنید با ملاحظاتی مانند حفظ حریم خصوصی و کنترل نور طبیعی هدایت می شود، در غیر این صورت، نوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

پرده های اتاق نشیمن می توانند طرح دار و خنثی یا طرح دار و پررنگ باشند. فقط به خاطر داشته باشید که چه الگوها و رنگ های دیگری در حال حاضر در فضا وجود دارد. همچنین، اگر تعداد پنجره ها زیاد باشد، هر رنگ یا طرحی بر روی پرده ها بر اتاق غالب می شود.

قیمت پرده های اتاق پذیرایی چقدر است؟

قیمت پرده های پذیرایی به دلیل همه متغیرهای موجود، می تواند یک سوال پربار باشد. بسته به اینکه پرده های سفارشی پذیرایی یا پرده های آماده را خریداری می کنید، تخمین ها می توانند بسیار متفاوت باشند.

طول پرده ها چقدر باید باشد؟

همانطور که احتمالاً می دانید، پرده ها می توانند طول های مختلفی داشته باشند. برخی به صورت کوتاه و برخی بلند طراحی شده اند، اما یک گزینه در بین آنها نیز وجود دارد و بسیاری از انواع را می توان برای داشتن طول خاصی که می خواهید سفارشی کرد.
پرده های بلندی که از سقف آویزان می شوند و تا کف زمین می روند بسیار محبوب هستند. آنها واقعاً عالی هستند زیرا به بلندتر نشان دادن فضاها کمک می کنند. این به این دلیل است که بالاترین نقطه پرده ها چشمان ما را به سمت بالا می کشاند. البته می توانید از آنها برای بلندتر جلوه دادن سقف بلند نیز استفاده کنید.
پرده های کوتاه آنها اساساً ارتفاع بصری اتاق را کاهش می دهند تا بلندتر به نظر نرسد .به عنوان مثال، پرده های کوتاه کاملاً کاربردی هستند، به خصوص اگر بچه ها یا حیوانات خانگی دارید یا نمی خواهید رادیاتورها را مسدود کنید. همچنین اگر بخواهید به یک اتاق ظاهری قدیمی بدهید، خوب هستند.

نحوه انتخاب پرده پذیراییبازی با رنگ ها در پرده پذیرایی

پرده های مناسب می توانند فضا را کاملاً تغییر دهند حتی اگر در ابتدا چندان مهم به نظر نرسند البته، شما می توانید با رنگ و الگو بازی کنید و یک طرح التقاطی ایجاد کنید که سبک منحصر به فرد شما را به نمایش بگذارد. در چنین فضایی ممکن است ایجاد نقاط کانونی دشوار باشد.

قاب کردن نما

اگر می خواهید تمرکز روی نماها باشد یا روی عناصر خاص طراحی داخلی اتاق باقی بماند، پرده های پنجره با رنگ خنثی معمولا گزینه خوبی هستند. پرده های سفید بسیار جاودانه هستند و حال و هوای اسکاندیناوی خوبی دارند که باعث می شود فضاها احساس راحتی و تازگی بیشتری داشته باشند.

کمال محض

در یک محیط مدرن یا امروزی، سادگی کلید یک دکوراسیون تمیز و هماهنگ است. پرده های شفاف سفید را در نظر بگیرید که حریم خصوصی را بدون مسدود کردن کامل نور یا مناظر ارائه می دهند. آنها به خوبی با دیوارهای رنگی و مبلمان معمولی هماهنگ می شوند.

انواع پرده پذیرایی

بدیهی است که همه پرده ها یکسان نیستند. انواع مختلفی وجود دارد که می‌توانید اگر می‌خواهید کمی ذوق و سبک به خانه‌تان بیافزایید، آن‌ها را انتخاب کنید.

پرده‌های اتریشی

شما می‌توانید این پرده‌ها را با الگوی گوشه‌ای که تشکیل می‌دهند شناسایی کنید. آنها این بخش ها را دارند که یک الگوی اسکالوپ را به صورت افقی و همچنین یک الگوی راه راه را به صورت عمودی تشکیل می دهند.

پرده‌های خاموش

همانطور که از نام آن پیداست، این پرده‌ها برای مسدود کردن کامل نور طراحی شده‌اند. آنها برای اتاق خواب و اتاق رسانه عالی هستند.

پنل‌های پرده

اینها پرده هایی هستند که از حلقه های فلزی که از طریق یک میله پرده تغذیه می شوند آویزان شده اند. حلقه های فلزی به نظر می رسد که در پرده ها جاسازی شده اند.

چین‌دار گیره‌ای

این پرده‌ها دارای چین‌های متعدد یا چین‌خورده‌هایی با فاصله یکسان در بالا هستند و یا از حلقه‌ها یا قلاب‌های سنجاقی استفاده می‌کنند تا به میله‌های پرده متصل شوند
پرده های شفاف، این پرده ها در سبک ها و انواع مختلف دکوراسیون بسیار محبوب هستند. آنها پرده های نیمه شفاف هستند که به این معنی است که حریم خصوصی را ارائه می دهند، اما نور را نیز عبور می دهند و دید را به طور کامل مسدود نمی کنند.

پنل‌های بالای زبانه

این اصطلاح برای توصیف نوعی پرده استفاده می‌شود که از حلقه‌های پارچه‌ای آویزان شده است، برخلاف حلقه‌های فلزی یا سایر لوازم جانبی. اینها روی میله پرده می لغزند.

پرده های حرارتی

اگر نمی دانستید، نوعی پرده وجود دارد که لایه ای از عایق را فراهم می کند و همچنین می تواند صدا را کاهش دهد. آنها لایه ای از فوم اکریلیک بین لایه های پارچه دارند و اگر پنجره های کشیده دارید یا در نزدیکی یک جاده پر سر و صدا زندگی می کنید بسیار عالی هستند.

پرده های کافه

پرده مناسب پذیراییکه به آن طبقات نیز گفته می شود، این پرده ها کوتاه هستند و فقط قسمت پایین پنجره را می پوشانند. آنها معمولا در آشپزخانه و حمام استفاده می شوند. نام این پرده ها به این دلیل است که این سبک در کافه ها و رستوران ها بسیار محبوب بود. آنها برای آشپزخانه و حمام عالی هستند زیرا به شما حریم خصوصی می دهند اما به طور کامل پنجره و نور را مسدود نمی کنند.

جمع بندی: نکات انتخاب پرده پذیرایی

برای انتخاب پرده پذیرایی نکاتی باید مورد توجه شما باشد در این نوشته امیدواریم توانسته باشیم شما را با آنها آشنا کنیم. در صورت نیاز به طراحی دکوراسیون منزل می توانید با گروه معماری مسعودیان تماس بگیرید. علاوه بر طراحی دکوراسیون شما می توانید بازسازی خانه و بازسازی ساختمان خود را به ما بسپارید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه