پرده آویز در آشپزخانه

انتخاب انواع پرده آشپزخانه متناسب با دکوراسیون شما

امتیاز دهی

چگونه پرده آشپزخانه مناسب انتخاب کنیم؟ وقتی صحبت از دکوراسیون به میان می‌آید، یک عنصر در اتاق وجود دارد که اغلب فراموش می‌شود و آن پنجره‌ها است. اکثر مردم پرده ها را به عنوان یک فکر بعدی خریداری می کنند، پنجره‌ها در فضا بسیار اهمیت دارند و زمانی که در حال طراحی دکوراسیون خود هستید، باید تصمیمی فعال باشد. انتخاب پرده های پنجره مناسب می تواند به طرز شگفت آوری پیچیده باشد. اگر نوع اشتباه یا رنگ نادرست را انتخاب کنید، می تواند طرحی را که دارید کاملاً خراب کند. یافتن بهترین پرده ها برای آشپزخانه شما می تواند به سبکی منجر شود که هر طراح داخلی حرفه ای از ایده شما برای پروژه های آینده استفاده کند. پرده ها تعیین می کنند که چقدر نور وارد فضای شما می شود و رنگ و بافت آنها می تواند سبک آشپزخانه شما را تکمیل یا از آن بکاهد. پرده های شما باید به درستی آویزان شوند، و نحوه آویزان شدن آن ها به فضای شما حال و هوای معمولی یا رسمی تری می دهد.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

انتخاب پرده آشپزخانه متناسب با دکوراسیون

قبل از اینکه بیش از حد غرق در پرده های خاص شوید، بیایید به روش صحیح آویزان کردن پرده ها و اینکه چگونه پرده های مناسب می توانند فضای آشپزخانه شما را بهتر و روشن تر از آنچه که هست نشان دهند، بیایید.
وقتی صحبت از پنجره ها می شود، همه آنها به یک اندازه نور تولید نمی کنند و این روی نوع پرده ای که استفاده می کنید تأثیر می گذارد. پرده های سنگین می توانند نور زیادی را مسدود کنند  و پرده های شفاف برای آشپزخانه که نیازی به حریم خصوصی زیادی ندارند بسیار عالی هستند. شیشه‌ها حس هوای سبکی را ایجاد می‌کنند که در بسیاری از فضاها به طرز شگفت‌انگیزی عمل می‌کند. وقتی از میزان نوری که از پنجره عبور می کند مطلع هستید، می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

مواد و ترکیبات الیاف مختلفی وجود دارد که می توانید برای پرده استفاده کنید، اما باید موادی را انتخاب کنید که در برابر محو شدن مقاوم باشند، به خصوص اگر اتاق نور زیادی داشته باشد، که در اتاق های رو به جنوب رایج است.

در حالی که ممکن است متوجه آن نباشید، بسیار مهم است که پرده ها را با موضوع ببندید. این بدان معنا نیست که شما باید مطمئن باشید و پرده ها را کاملاً هماهنگ کنید، اما آنها نباید با دکور تضاد داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که پرده آشپزخانه با دکور منزل هماهنگ است. رنگ با پالت رنگ شما و ضخامت مواد با حس دکور کار می کند.
وقتی صحبت از رنگ به میان می‌آید، می‌توانید از پرده‌ها برای عمق بخشیدن به فضا استفاده کنید یا می‌توانید از پرده‌ها برای ارائه کمی رنگ یا یک تکه‌ای خاص به آشپزخانه  استفاده کنید.

پرده آشپزخانه خوب

مرحله 1: پنجره  آشپزخانه خود را اندازه گیری کنید

قبل از شروع خرید پرده ی خود، مطمئن شوید که می دانید پنجره های خود چقدر بزرگ هستند! طول و عرض آنها را اندازه گیری کنید و تصور نکنید که پرده ها یک موقعیت مناسب برای همه هستند.

علاوه بر این، مطمئن شوید که می‌دانید بالای پنجره‌ها چقدر پهن است، براکت‌ها و میله‌های شما به کجا می‌روند. اگر پنجره شما قالب ضخیم دارد، آن را در اندازه گیری های خود بگنجانید تا میله ای بخرید که به اندازه کافی پهن باشد

مرحله 2: پرده مناسب آشپزخانه کامل را پیدا کنید

نوع پرده مورد نیاز اتاقتان را در نظر بگیرید  در انتخاب پرده‌ها، ابتدا باید جنبه‌های عملی را در نظر گرفت. در انتخاب نوع پرده باید بدانید مه  حریم خصوصی، نور، کنترل تابش نور، یا جنبه ی زیبایی‌شناختی کدام برای شما در اولویت هست. رنگ پرده نیز مهم است اگر می‌خواهید پرده‌هایتان با پس‌زمینه ترکیب شوند، رنگ‌های خنثی یا رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با دکور بقیه فضای شما همخوانی داشته باشند. اگر به دنبال چیزی جذاب تر هستید، با بافت ها و لایه های سرگرم کننده بازی کنید

پرده ها آشپزخانه از نظر متریال متفاوت هستند انواع مختلف پرده از نظر نوع و عملکرد فضای مورد استفاده در پایین ذکر شده

پرده های تاریک کننده آشپزخانه: این پرده های ضخیم و اغلب تیره رنگ در جلوگیری از نور و صدای اضافی کار بسیار خوبی انجام می دهند. آنها در اتاق هایی که نیاز به ساکت بودن دارند، مانند اتاق خواب ها و مهدکودک ها، به خوبی کار می کنند، اما ظاهری منحصر به فرد سودمند را نیز به همراه دارند. پرده های حرارتی و پرده های خاموشی کارهای مشابهی انجام می دهند.
پرده های شفاف: اغلب از گاز یا پارچه نیمه شفاف دیگری ساخته می شوند، پرده های شفاف به فیلتر کردن نور کمک می کنند و در عین حال نور خورشید را زیاد می گذارند و حریم خصوصی را حفظ می کنند. این پرده‌ها برای اتاق‌هایی که نور طبیعی مهم است، مانند اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری، مناسب هستند.
پرده کافه: پرده های کافه، مینی پرده های جذابی هستند که فقط نیمه پایینی پنجره شما را می پوشانند. آنها معمولاً از پارچه های نیمه شفاف ساخته می شوند و در ارائه حریم خصوصی در جایی که بیشتر مورد نیاز است حرفه ای هستند. پرده های کافه در حمام یا آشپزخانه بهترین عملکرد را دارند.

بنابراین باتوجه به توضیحات بالا پرده ی مناسب آشپزخانه پرده های شفاف می باشد.

مرحله 3: لوازم خود را جمع آوری کنید

قبل از اینکه پرده های خود را آویزان کنید، مطمئن شوید که هر چیز دیگری که نیاز دارید دارید. به غیر از پرده های خود، برای نصب آنها به نوعی میل پرده و براکت نیاز دارید. شما همچنین به ابزار یا سخت افزار مورد نیاز برای نصب پرده ها نیاز خواهید داشت.

مرحله 4: براکت ها را نصب کنید

از یک مداد و یک متر نوار استفاده کنید تا بفهمید که براکت‌های پرده شما باید کجا باشند  اگر براکت‌های شما دستورالعمل‌هایی دارند، اکنون زمان خوبی برای استفاده از آنها است. از سطح خود استفاده کنید تا مطمئن شوید براکت های شما کج نیستند. براکت های خود را چند سانتی مترخارج از قاب پنجره خود قرار دهید تا پرده های شما در هنگام باز بودن نور طبیعی را مسدود نکنند.

طراحی پرده آشپزخانه ایرانی

نظر می‌رسد که ما هر پنجره خانه‌مان را با دقت و سبک می‌پوشیم، اما وقتی صحبت از فضایی می‌شود که احتمالاً بیشترین زمان را در آن می‌گذرانیم، اجازه می‌دهیم آن پنجره‌ها برای سال‌ها دست نخورده باقی بمانند.انتخاب پرده مناسب آشپزخانه بسیار مهم است زیرا فضای آشپزخانه فضایی می باشد که شما بیشترین زمان خود را صرف شستن ظروف، پختن وعده های غذایی مورد علاقه خود یا لذت بردن از قهوه صبح خود در مقابل پنجره می کنید .

اگر پنجره شما کوچک است پرده‌های توری‌شده  کوتاه برای آشپزخانه شما گزینه ی مناسبی است یک حس رمانتیک خاص را به هر فضایی می‌آورد. این سبک والنس سفید با کناره های پوشیده شده، آشپزخانه شما را کاملا متحول می کند و باعث می شود احساس راحتی و آرامش بیشتری به آن ببخشید.

پرده سفید شفاف که مورد علاقه طرفداران است، حریم خصوصی یا سایه زیادی ایجاد نمی کند، اما ما عاشق درخشش آن در هنگام تابش نور خورشید هستیم. شاید یکی از همه کاره ترین گزینه های پرده، پرده های شفاف با هر سبک دکوری و کار در هر اتاقی سازگار است.

جفت کردن پرده های آشپزخانه با پرده های ناهار خوری یا اتاق نشیمن، سفارشی و گران است اما از نظر دید بصری بسیار زیبا می باشد. ست های پرده بخرید یا آنها را سفارشی بسازید تا این ظاهر را بازسازی کنید.

انواع پرده مورد استفاده در آشپزخانه

به سراغ کافه پرده بروید

ما به چند دلیل عاشق پرده های با قسمت پایین تر هستیم. با باز شدن نیمه بالایی پنجره آشپزخانه، نور خورشید زیادی به فضای شما سرازیر می شود بدون اینکه حریم خصوصی شمادر معرض دید قرار بگیرد. و حتی بهتر از آن، نصب به ابزار برقی و سالها تجربه نیاز ندارد.

پرده کوتاه برای آشپزخانه

یک قرنیز پرده را برای آشپزخانه را امتحان کنید

اگر میله پرده اکسپوز سبک شما نیست، قرنیز راه حل است. این روشی است که روی سخت افزار نصب می شود تا میله ها و حلقه ها را پنهان کند. آنها همچنین به جلوگیری از نفوذ نور به اطراف (و به طور خاص، در بالای) پرده های شما کمک می کنند

پرده آویز در آشپزخانه

سایه های رومی کلاسیک را اضافه کنید

اگر پرده های آویزان استایل مورد علاقه شما نیست ، سبک طراحی را انتخاب کنید که سایه و حریم خصوصی را به روشی ساده تر ارائه می دهد. سایه های رومی نوعی پوشش پنجره پارچه ای است که بر روی یک سیستم و حلقه های نصب شده در پشت آن بالا یا پایین می آید. وقتی بالا می‌آید، پارچه در چین‌های افقی یکنواخت قرار می‌گیرد و ظاهری صیقلی ایجاد می‌کند.

بهترین پرده آشپزخانه

سایه های رومی بامبو را به عنوان پرده آشپزخانه آویزان کنید

سایه‌های رومی بامبو به فضای شما بافت و حریم خصوصی می‌بخشد، در حالی که همچنان به نور خورشید اجازه می‌دهد از آن عبور کند. بافت طبیعی نور مستقیم خورشید را به یک درخشش صاف و صاف تبدیل می کند.

انتخاب بهترین پرده برای آشپزخانه

رنگ پرده های آشپزخانه خود را هماهنگ کنید

وقتی می‌خواهید رنگ کابینت‌هایتان را پررنگ کنید، آن‌ها را با پرده‌هایی در یک سایه مکمل ست کنید. برای بازسازی ظاهر، مراقب تن رنگ ها و باشید تا ظاهر تک رنگ را ثابت کنید.

پرده آشپزخانه خوب

پرده کتانی لایه ای برای آشپز خانه

فرقی نمی‌کند بیشتر به سمت یک سایه رومی سفارشی متمایل شوید یا چین‌های متمایل به آویزان از یک میله، پارچه کتانی برای سبک‌های دکوراسیون سنتی و امروزی به طور یکسان یک پارچه عالی است. و یکی از بهترین ویژگی های آن نگهداری بسیار آسان است. کتانی را می توان خشک شویی کرد یا در ماشین لباسشویی انداخت. در واقع، با هر بار شستشو، نرم‌تر و ماندگارتر می‌شود.

طراحی و انتخاب پرده آشپزخانه

سایه رومی روبان

فرقی نمی‌کند بیشتر به سمت یک سایه رومی سفارشی متمایل شوید یا چین‌های متمایل به آویزان از یک میله، پارچه کتانی برای سبک‌های دکوراسیون سنتی و امروزی به طور یکسان یک پارچه عالی است. و یکی از بهترین ویژگی های آن نگهداری بسیار آسان است. کتانی را می توان خشک شویی کرد یا در ماشین لباسشویی انداخت. در واقع، با هر بار شستشو، نرم‌تر و ماندگارتر می‌شود.

پرده رولی برای آشپزخانه

جمع بندی: انتخاب پرده آشپزخانه مناسب

اگر به دنبال پرده آشپزخانه مناسب با دکوراسین منزل خود هستید در این نوشته انواع مختلف آن را بیان نموده ایم که با مطالعه آن می توانید راحت تر انتخاب کنید. گروه معماری مسعودیان فعال در حوزه طراحی دکوراسیون منزل و بازسازی ساختمان و بازسازی خانه می تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه