انتخاب لوستر مناسب آشپزخانه

راهنمای انتخاب بهترین مدل لوستر آشپزخانه

1/5 - (1 امتیاز)

انتخاب بهترین مدل لوستر آشپزخانه شاید یکی از دغدغه های شما باشد. برای بسیاری از ما، نورپردازی یک فکر بعدی در فضای داخلی است. این زمانی اتفاق می‌افتد که به آن به‌عنوان جزئیات مفید اتاق فکر می‌کنید، نه چیزی که به ارزش زیبایی‌شناختی می‌افزاید. هنگامی که کار به درستی انجام می شود، نور عنصر نامعلومی است که طراحی شما را به سطح بعدی می رساند.

برای سفارش بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل و محل کار خود با ما تماس بگیرید.

نورپردازی در آشپزخانه و دکوراسیون

در واقعیت، نور زمانی که به صورت لایه‌ای استفاده می‌شود بهترین کارایی را دارد. سه نوع اصلی از نورپردازی داخلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و در حالت ایده آل، هر اتاق شامل همه آنها می شود. آن ها عبارتند از:

نور محیط: نور محیط که به عنوان نور عمومی نیز شناخته می‌شود، بیشتر اتاق را پر می‌کند و به شما امکان می‌دهد با خیال راحت در اطراف حرکت کنید. معمولاً از روشنایی فرورفته، روشنایی مسیر یا وسایل نصب شده روی دیوار می آید.
نور های تاکیدی: نورپردازی تاکیدی برای برجسته کردن یک نقطه کانونی خاص، مانند یک قطعه نقاشی دیواری استفاده می‌شود.

نور گسترده: همانطور که از نام آن پیداست، برای کمک به شما در تکمیل یک عملکرد خاص استفاده می شود. این می تواند هر چیزی باشد، از لامپ های رومیزی گرفته تا چراغ های آویز که روی جزیره آشپزخانه آویزان هستند

دکوراسیون آشپزخانه و استفاده از لوستر

بازسازی آشپزخانه یکی از گران ترین پروژه ها در خانه است، بنابراین تمرکز بر طراحی بی انتها ارزش دارد.

انتخاب لوستر آشپزخانه بسیار اهمیت دارد زیرا علاوه براینکه روشنایی محیط پخت و پز مهم است آشپزخانه مکانی است که افراد خانواده به دور هم جمع می شوند و می تواند مکانی برای معاشرت افراد باشد از طرف دیگر با وجود آشپزخانه های اپن امروزی تمام متریال های مورد استفاده در آشپزخانه در قسمت های دیگر منزل قابل دیدن می باشد به همین جهت لوستری متناسب با سبک و دکور منزل شما باعث دید بصری زیبا برای دیگر افراد می شود.

هنگام برنامه‌ریزی ایده‌های روشنایی آشپزخانه، توافق بین طراحان این است که ترکیبی از نورپردازی کار و تاکید را شامل شود. این کار معمولاً با ترکیبی از نورافکن ها، نوارهای ال ای دی زیر کابینت و آویزها یا لوسترها انجام می شود. نورپردازی آشپزخانه پیچیده است. ممکن است بخواهید با مقداری نورپردازی توکار شروع کنید. مناطق کانونی مانند جزیره آشپزخانه و میز ناهار خوری باید آویزهای بالای سر یا لوستر داشته باشند. مناطق کار از اضافه شدن روشنایی زیر کابینت بهره می برند. به علاوه، می‌توانید منابع کار خاصی را در سینک و اجاق گاز اضافه کنید

نسخه های کوچکتر یک چراغ را به جاب لوستر آشپزخانه تکرار کنید

اگر یک لوستر بزرگ را در محل غذاخوری خود انتخاب کرده اید، این سبک را در آشپزخانه تکرار کنید. دو چراغ بزرگ با اندازه یکسان ممکن است با یکدیگر رقابت کنند. با این حال، اگر نسخه‌های کوچک‌تری از بیانیه شما در دسترس است، تکرار آنها یک ایده عالی برای لوستر جزیره آشپزخانه برای ایجاد انسجام بصری است.
آویزها یا لوسترهای شیشه ای روشی عالی برای معرفی ظریف رنگ یا بافت به فضا هستند و می توان آنها را با هم ترکیب کرد تا جذابیت بصری ایجاد کرد.

راهنمای انتخاب لوستر آشپزخانه

 

به سراغ زرق و برق گوتیک در انتخاب لوستر آشپزخانه بروید

هنگام برنامه‌ریزی ایده‌های غذاخوری آشپزخانه، می‌توانید نورپردازی کاربردی‌تر که اغلب در منطقه آشپزی مورد نیاز است را کنار بگذارید و به سراغ چیزهای تزئینی‌تر بروید. با یک لوستر مشکی دراماتیک بر روی میز آشپزخانه به فضای خود جلوه ای از زرق و برق ببخشید.
برای افزایش زیبایی بصری سعی کنید یک لوستر کم‌آویز خیره‌کننده را روی میز ناهارخوری قرار دهید این کار به‌ویژه در فضای بزرگ‌تر یا آشپزخانه‌ای با سقف‌های بلند به خوبی کار می‌کند.

انتخاب لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه را در مرکز صحنه قرار دهید

دانستن اینکه کجا لوستر خود را آویزان کنید، کلید تاثیرگذاری آن در فضای داخلی شماست. این یک قطعه تزئینی است اما باید سطوح شما را نیز به اندازه کافی روشن کند.
به یاد داشته باشید، اگر از یک چراغ بیانیه استفاده می کنید، همیشه آن را در مرکز جزیره قرار دهید
یک جزیره نقش های مختلفی را در آشپزخانه ایفا می کند. جایی است که شما آشپزی می‌کنید، ، اما می‌تواند جایی باشد که شام ​​می‌خورید یا با هم معاشرت می‌کنید. بنابراین نورپردازی مناسب بسیار مهم است و از همه مهمتر باید بتواند با همه عملکردها سازگار شود.

لوستر مناسب آشپزخانه

یک سبک خطی ساده را انتخاب کنید

گر به سراغ یک کابینت آشپزخانه ساده رفته اید با سبک ساده‌تر لوستر در طرحی خطی، جلوه‌ای تمیز و بی‌نظم را خلق کنید.
از سبک نورپردازی برای هماهنگی با زیبایی شناسی انتخابی خود استفاده کنید و طرح هایی را انتخاب کنید که به همان اندازه عملکردی داشته باشند که خوب به نظر می رسند.

لوستر آشپزخانه زیبا

زرق و برق را با شیشه های طبقه ای معرفی کنید

لازم نیست لوسترها فرانسوی، یا عتیقه باشند تا به آشپزخانه یا فضای ناهارخوری شما جذابیت بخشند. بسیاری از سبک های لوستر مدرن وجود دارند که لبه های بزرگ و پر زرق و برق را به روشی مدرن تر معرفی می کنند

یک لوستر بهتر است بالای ناهار خوری در آشپزخانه ای با پلان باز قرار گیرد. لوسترها به‌طور کلی بزرگ‌تر و تزئینی‌تر، در بخش‌های رسمی‌تر آشپزخانه بهترین کار را دارند  و منطقه غذاخوری جایی است که مهمانان را پذیرایی می‌کنیم.

لوستر آشپزخانه خوب

لوستر آشپزخانه در ارتفاع مناسب آویزان شوید

هنگامی که لوسترهای خود را انتخاب کردید، مهم است که بهترین ارتفاع را برای آویزان کردن آنها نیز در نظر بگیرید.
وقتی در مورد چراغ‌های خود تصمیم گرفتید کجا آن‌ها را آویزان کنید، بررسی کنید که زمانی که ایستاده‌اید و زمانی که می‌نشینید، ارتفاع مناسب است.

لوستر آشپزخانه جذاب

در انتخاب لوستر آشپزخانه اندازه و زیبایی شناسی را در نظر بگیرید

وقتی در مورد اندازه وسایل روشنایی صحبت می کنیم، عمدتاً در مورد آن دسته از قطعاتی صحبت می کنیم که سربار هستند. نورپردازی مناسب واقعاً می تواند یک آشپزخانه را بسازد یا خراب کند. هنگامی که به خوبی انجام شود، فضای عالی را برای کمک به درخشش طراحی شما ایجاد می کند، اما وقتی ضعیف انجام شود، می تواند زیبایی شناسی انتخابی شما را از بین ببرد.

لوستر آشپزخانه را کجا آویزان کنیم؟

طراحان آشپزخانه توصیه می کنند که لوستر خود را در مرکز جزیره یا بالای میز ناهارخوری خود آویزان کنید. با این حال، جایی که آن را قرار می دهید، به اندازه آشپزخانه و لوستر انتخابی شما نیاز زیادی دارد

اندازه یک لوستر روی جزیره آشپزخانه چقدر باید باشد؟

اندازه آویز بسیار به اندازه ایده های جزیره آشپزخانه شما بستگی دارد.اگر جزیره به‌خصوص بزرگ است، آویز باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که وقتی در جزیره متمرکز می‌شود، بیانیه‌ای داشته باشد.

گروه معماری مسعودیان مجری طراحی انواع دکوراسیون منزل می تواند شما را در این زمینه یاری کند. علاوه بر دکوراسیون منزل خود می توانید بازسازی خانه و همچنین بازسازی ساختمان خود را به ما بسپارید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه