نحوه طراحی و ایجاد یک نمای کلاس جهانی

نحوه طراحی و ایجاد یک نمای کلاس جهانی

امتیاز دهی

نمای ساختمان چیست؟

نما به یک طرف ، معمولاً جلوی یک ساختمان اشاره دارد. این قطعه ای جدایی ناپذیر در طراحی کلی ساختمان است. این فرصت را برای ایجاد شخصیت و شخصیت در یک ساختمان فراهم می کند. نماها می توانند در اشکال و اندازه های مختلف باشند و این واقعاً فرصتی برای معمار است که با جان بخشیدن به یک ساختمان استعداد خود را به نمایش بگذارد.اگرچه یک نما اغلب با ساختمانهای قدیمی و ساختمانهای معتبر در ارتباط است ، اما هر ساختمانی می تواند نمای قابل تشخیص ایجاد کند. بسیاری از ساختمانها و ساختمانهای ذکر شده در مناطق حفاظتی ممکن است محدودیت هایی در تغییر نمای خود داشته باشند. این اهمیت آنها را نه تنها به ساختمان بلکه برای جوامع محلی و محیط نشان می دهد.دیوار پرده نوعی نما است که هیچ تأثیر ساختاری ندارد. این یک ساختار جداگانه متصل به ساختمان است.

این امر به ویژه در معماری مدرن معمول است که معمار به سادگی از طرحی استفاده می کند اما آن را در ساختار سازه ساختمان قرار نمی دهد.در اینجا در آتلیه معماری مسعودیان ، ما علاقه مند هستیم نشان دهیم که چگونه معماری و ساختمان های مدرن می توانند از نمای ساختمان برای بهبود طراحی نمای ساختمان استفاده کنند. یک طراحی ساده و در عین حال زیبا می تواند به طور ناگهانی شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد. این قدرت طراحی عالی است و این چیزی است که ما بی وقفه در ایجاد آن کار می کنیم.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

چرا نمای ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان از آن جهت مهم است که فرصتی برای تأکید بر طراحی است. تعداد زیادی از ساختمانها به طرحهای استاندارد رضایت می دهند که مطابق با مقررات ساختاری هستند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند. این تأثیر مخربی بر مکانهایی که در آنها زندگی می کنیم با ساختمانهایی که فاقد چیز خاصی هستند ، دارد.نمای ساختمان علاوه بر زیبایی از نظر زیبایی ، نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند دادن طراحی ساختمان بیرونی با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد ، ایده ها و طراحی ، یک نمای ساختمانی می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند.همانطور که ما به طور مداوم از ساختمانهایی که در آنها زندگی می کنیم و کار می کنیم بیشتر تقاضا می کنیم – خواه به همین میزان کارآیی انرژی داشته باشند و یا اینکه در مکانی خاص چقدر خوب بنشینند ، نمای ساختمان قسمت اصلی این امر است.نمای ساختمان یا دیوار پرده تأثیر زیادی در جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه کنار آمدن آن با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال ، این می تواند از تشکیل تونل باد جلوگیری کند و یا یک ساختمان در معرض تاب خوردن در اثر شدت باد آسیب پذیر نباشد که همین امر بازسازی ساختمان در تهران را مورد اهمیت فراوانی قرار خواهد داد.

معماری نما

معماری نما و دیوارهای پرده می توانند به چیزهای مختلفی برای یک معمار کمک کنند. در اینجا در رینولب ، تمام موارد ممکن را با الوار برای نمای ساختمان به نمایش گذاشته ایم.روکش های الوار به دلیل داشتن مشخصات زیست محیطی ، هزینه ، ویژگی های نصب و سهولت استفاده ، ماده ای مناسب برای این کار هستند. روکش های چوبی به ما امکان ایجاد نماهایی را می دهد که برای ساختمان ارزش ایجاد می کنند و همچنین زیبایی های زیبایی را ایجاد می کنند.ما متوجه شده ایم که توانایی ما برای استفاده از الوار برای ترکیب ساختمان به طور طبیعی در مکان آن چیزی بوده است که ساختمان را به سطح بعدی می رساند.نمای چوبی به معمار اجازه می دهد جزئیات فوق العاده ای ایجاد کند که فقط با سایر مواد امکان پذیر نیست. این باعث می شود که پایان هایی بسیار تمیز و مرتب برای یک ساختمان ایجاد شود ، که به ایجاد یک پایان کلی بسیار حرفه ای و چشمگیر کمک می کند. از روکش های الوار می توان برای ایجاد الگوها یا توهمات روی دیوار استفاده کرد یا در کنار مواد ناهموار و روستایی از آن استفاده کرد تا ظاهر متضاد زیبایی ایجاد کند.

نوع روکش های چوبی مورد استفاده نیز می تواند سهم زیادی در شکل گیری شخصیت ساختمان داشته باشد. گونه های مختلف و تیمارهای مختلف بر رنگ و شکل چوب تأثیر می گذارد. این فرصت ها را برای ایجاد تضادها و طراحی های هوشمندانه فراهم می کند که از ویژگی های طبیعی روکش الوار استفاده می کند.هیچ قانون یا فرایندی وجود ندارد که شما در هنگام طراحی و ساخت نما باید از آنها پیروی کنید. این کاملاً به خود شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نمایش شخصیت در ساختمان است. نما و دیوارهای پرده از ویژگی هایی است که هم خانه ها و هم ساختمانهای تجاری می توانند از آن استفاده کنند. از آنجا که افراد بیشتری در برابر طراحی خسته کننده و ساختارهای استاندارد ساختمان شورش می کنند ، پیچ رولپلاک نمای ساختمان به احتمال زیاد به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

مواد نما مدرن

برخی از بهترین مواد روکش روکش الوار برای استفاده در ایجاد نمای مدرن شامل سرو قرمز غربی کانادا ، ردوود اروپایی و کاج سیبری است.

سرو قرمز غربی کانادایی

سرو قرمز غربی کانادایی گونه ای از الوار است که نتایج شگفت انگیزی به همراه دارد و از نظر بسیاری از خواص آن بی نظیر است. به دلیل دوام ، مقاومت در برابر پوسیدگی و وزن بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، همچنین دارای ظاهری خیره کننده با شخصیت و شخصیت واقعی ، ایده آل برای ایجاد یک نمای مدرن است.

چوب سرخ اروپا

Redwood اروپایی با تراکم متوسط ​​520 کیلوگرم بر متر مکعب گونه ای قوی و نسبتاً سخت از الوار است. اگرچه مانند سایر گونه ها از نظر طبیعی ماندگار نیست ، اما با ارائه 30 سال ضمانت در برابر پوسیدگی و پوسیدگی قارچ می توان درمان کرد. همچنین می توان برای اطمینان از اینکه رنگ آن به طور مداوم در طول زمان غنی می شود ، آن را درمان کرد.ازاین متریال در دکوراسیون داخلی منازل نیز استفاده می شود.

لارچ سیبری

سیبرین لارچ یک چوب نرم نرم با دوام متوسط ​​است. رنگ آن می تواند از چوب قلب قهوه ای تیره روشن تا چوب سفید باشد اما در صورت عدم محافظت مناسب به محض اتمام نصب نما ، تا یک خاکستری نقره ای کاهش می یابد.

نمونه های نمای ساختمان از آتلیه معماری مسعودیان

در زیر برخی از پروژه های اخیر روکش چوب را بررسی کنید. اینها انواع مختلف نمای ساختمان را که می توانید استفاده کنید نشان می دهد.

  • Workspace Bar Mow Center – این ساختمان تضاد خیره کننده ای بین پوشش روکش چوب تمیز و 2 دیوار زنده در طرف دیگر ایجاد کرده است.
  • Hicks Gate – این ساختمان تضاد خیره کننده ای بین پوشش روکش الوار تمیز و 2 دیوار زنده در طرف دیگر ایجاد کرده است.
  • Gloworks – این ساختمان تضاد خیره کننده ای بین پوشش روکش الوار تمیز و 2 دیوار زنده در طرف دیگر ایجاد کرده است.

راه حل های نمای چوبی از رینولب

اگر شما می خواهید ببینید که چگونه می توانیم با استفاده از راه حل های نمای چوبی یک ساختمان را تغییر شکل دهیم یا می خواهید از ابتدا برای برنامه ریزی یک ساختمان جدید کمک کنیم ، امروز با ما در تماس باشید و به ما نشان دهید که در طراحی نمای ساختمان چه چیزی امکان پذیر است.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه