طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس + مراحل انجام کار

امتیاز دهی

طراحی ویلا دوبلکس چه خصوصیاتی دارد؟ اصطلاح “دوبلکس” را می توان به ساختمان های سه واحدی و چهار واحدی نیز تعمیم داد، یا می توان آنها را با عبارات خاصی مانند تریپلکس و چهاربلکس یا کوادپلکس/چهار واحدی نام برد.

ویلا دوبلکس نوعی ساختمان مسکونی است که از دو طبقه تشکیل شده است. شما نمی توانید یک ویلا دوبلکس را یک ساختمان دو طبقه بنامید. در ویلا دوبلکس یک اتاق غذاخوری و یک آشپزخانه یک نفره وجود دارد. برخلاف ساختمان های دو طبقه دارای یک دیوار مرکزی مشترک است. یک خانواده هسته ای یا خانواده مشترک می تواند صاحب چنین خانه هایی باشد.

مانند یک ساختمان دو طبقه است که نقاط مشترک زیادی دارد. اگرچه برای راحتی و آسایش ساکنین دارای دو طبقه است، اما ممکن است دو ورودی مجزا داشته باشد یا نداشته باشد.

دوبلکس چیست؟

دوبلکس دارای دو واحد مجزا است که توسط یک راه پله مشترک به هم متصل شده اند. ساکنان عمدتاً از طبقه همکف برای آشپزخانه، غذاخوری، اتاق مهمان، سرویس بهداشتی و لوازم استفاده می کنند و طبقه اول را برای اتاق خواب رزرو می کنند. یک سالن بزرگ در ورودی یک ویلا دوبلکس ساخته شده است.

طراحی ویلا دوبلکس

داشتن، اجاره و نگهداری یک ویلا دوبلکس کار آسانی نیست. طرح هایی که در یک مقیاس ترسیم می شوند به ما امکان می دهند روی پلان ها اندازه گیری کنیم و آنها را تبدیل کنیم تا بدانیم اشیا در شرایط واقعی چه اندازه ای خواهند داشت.

شما باید نکات زیادی مانند مساحت فرش، محل سایت، نقشه های منطقه، ارتفاعات، نقشه های داخلی/طبقه، مجوز از مقامات محلی، هزینه ساخت و ساز یا اجاره، و نوع محله ای را که باید قبل از نهایی کردن ویلا دوبلکس در نظر بگیرید،.

بسته به همه این عوامل، شما می توانید برای هر ویلا ای مانند ویلا های کنار هم، یک طبقه، به سبک مزرعه، عمارت یا بلوک یا یک طبقه روی ویلا های دوبلکس دیگر بروید. می توان به شکل مستطیلی ساده یا طرح هایی تکیه کرد که با سقف های شیبدار، پنجره های سقفی و ایوان های باز متمایز مشخص می شود.

بیشتر طراحی های مدرن بر اساس مرزهای تمیز و زندگی با پلان باز است، جایی که می توانید نور طبیعی را دریافت کنید که حس خانه های معاصر ساخته شده در قرن بیست و یکم را القا می کند. طرح های سنتی بی نهایت بی انتها هستند و نمای بیرونی بزرگ را با پلان های کف بسیار قابل زندگی ترکیب می کنند.

طراحی نمای ویلا دوبلکس

طرح های ویلا دوبلکس چیست؟

پلان ویلا های دوبلکس مانند خانه های چند خانواری است که از دو منطقه/واحد نشیمن مجزا تشکیل شده است که توسط طبقات یا دیوارها در یک ساختار ماهرانه طراحی شده از هم جدا شده اند.

نمای ویلای دوبلکس

چگونه می توان یک ویلا دوبلکس ساخت؟

هنگامی که ملکی را که به آن علاقه دارید خریداری کردید، وقت آن است که برای بازدید رزرو کنید.
اگر ویلا ای بسازید، احتمالاً ارزش آن بیشتر از هزینه های سرمایه گذاری شده برای ساخت آن است – تا زمانی که خریدار پروژه را در بودجه مدیریت کند. از نظر فنی، اگر یک برنامه عالی داشته باشید، ویلا ایده آل خود را با کسری از قیمت بازار دریافت خواهید کرد.

  • طراحی ویلا دوبلکس به معنای ساختمان مسکونی است که در دو طبقه ساخته شده است. تنها یک اتاق غذاخوری به همراه یک آشپزخانه وجود خواهد داشت.
  • یک ویلا دوبلکس دارای یک دیوار مشترک و دو اتاق نشیمن، در کنار هم یا در دو طبقه، با ورودی های جداگانه است.
  • در حالی که اقامتگاه های دوبلکس دارای دو سطح هستند، به صورت یک واحد فروخته می شوند و متعلق به یک نفر است. هر دو طبقه ممکن است دارای نقاط ورودی مجزا باشند.
  • قبل از شروع طرح طراحی ویلا دوبلکس، مهم است که عوامل مربوط به هر طراحی خانه را برآورد کنید.

بودجه: این اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید زیرا به تعیین بودجه از طرح اولیه تا خرید کوچکترین عناصر کمک می کند. شما باید یک گزارش هزینه برای ساخت تهیه کنید که شامل خلاصه ای دقیق از محدوده هزینه شما باشد
سبک زندگی خانوادگی: پس از تعیین بودجه، باید الزامات سبک زندگی خود و خانواده تان را تجزیه و تحلیل کنید. این تجزیه و تحلیل شامل این است که آیا شما متاهل هستید یا نه، یا در خانه بچه دارید، برنامه ترجیحی شما برای زندگی در خانه چیست و چند بار مهمان در خانه خود دارید
چیدمان پلان طبقه: این شامل چیدمان تعداد اتاق های مورد نظر شما، برای چه منظوری و چه مقدار اتاق است. چیدمان پلان هم شامل محل قرارگیری اتاق، نوع مبلمانی که در آن اتاق می‌خواهید و جایی که می‌خواهید پنجره‌ها و درهای آن اتاق باشد، می‌شود
فضاهای بیرونی: فضای بیرونی شامل تصمیم گیری در مورد سبک خانه با توجه به بودجه و فضای کف است. این شامل الهام و تخیل شما می شود.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس

مراحل طراحی ویلا دوبلکس

در طراحی ویلا دوبلکس چند مرحله وجود دارد که باید در نظر بگیرید که در نکات زیر آورده شده است.

  • نیازهای خود را شناسایی کنید.
  • مهم است که طرح ویلا مناسب را با توجه به نیاز و سبک زندگی خود انتخاب کنید. این ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. در کنار نیازهای فعلی خود، باید نیازهای آینده خود را نیز در نظر بگیرید. بر این اساس باید اتاق ها و فضا را برای آنها برنامه ریزی کنید.
  • طراحی ویلا را انتخاب کنید.
  • با توجه به سایت خانه و سبک خود، می توانید طراحی ویلا خود را تعیین کنید. این مرحله می تواند زمان بیشتری را ببرد زیرا طراحی ویلا دائمی می ماند. سعی کنید قبل از انتخاب بهترین طرح های ویلا، تحقیق مناسبی انجام دهید.

هزینه ساخت ویلا شما

شما باید هزینه ساخت گزارش ویلا خود را محاسبه کنید. مهم است که هزینه ویلا خود را با توجه به برنامه مالی خود تعیین کنید. با این حال، مهم است که کیفیت هیچ ماده ای را به خطر نیندازید.

استخدام پیمانکار

اگر دانش کافی در مورد نحوه مدیریت نقشه های کارهای ساختمانی ندارید، می توانید یک پیمانکار ساختمانی استخدام کنید. با این حال، مهم است که یک پیمانکار با کیفیت پیدا کنید که ویلا را دقیقاً همانطور که می خواهید طراحی کند. پیمانکار همچنین می تواند در مورد طرح ویلا شما پیشنهاداتی را به شما ارائه دهد.

سفارشی کردن

ممکن است بخواهید مطابق با سلیقه خود مقداری سفارشی سازی انجام دهید یا پیمانکار می تواند گزینه های سفارشی سازی را نیز پیشنهاد دهد. با این حال، قبل از اجرای سفارشی سازی، باید تحقیق مناسبی انجام دهید.
سفارشات را برنامه ریزی کنید.
طراحی ویلا و اجرای سفارشی سازی باید به صورت برنامه ریزی شده انجام شود. هدف اصلی استفاده از طرح بهسازی خانه به شیوه ای سیستماتیک است. رفتن به روش برنامه ریزی شده می تواند به صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه کمک کند. با این حال، باید مطمئن شوید که مواد مورد نیاز در حال حاضر در دسترس است.

سفارش مواد

در صورت تمایل می توانید مواد مورد نیاز را توسط خودتان سفارش دهید یا می توانید از پیمانکار خود بخواهید این کار را انجام دهد. با این حال، لطفاً مطمئن شوید که مواد سفارش داده شده دارای کیفیت و بافتی است که برای آن مشخص کرده‌اید. این می تواند زمان بر باشد، بنابراین، برای انتخاب مواد وقت خود را صرف کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

جمع بندی: طراحی ویلا دوبلکس

اگر نیاز به طراحی ویلا دوبلکس دارید گروه معماری مسعودیان می تواند به شما مشاوره رایگان بدهد و شما را در ساخت ویلا همراهی نماید. برای این منظور می توانید با ما تماس بگیرید.

 

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه