باغ ویلای مدرن

طراحی باغ ویلا مدرن + ویژگی ها

امتیاز دهی

طراحی باغ ویلا مانند هر روش دیگری با یک خلاصه طراحی شروع می شود. این لیستی از ویژگی های مناظر مورد نظر مشتری است. این طرح مختصر به برنامه ریزی رویه ها و نتایج پروژه که توسط مشتری می خواهد کمک می کند.

تاثیر هدف و سبک زندگی بر طراحی باغ ویلا

این دو به شدت به هم مرتبط هستند. خلاصه چشم انداز پاسخی به این موضوع مهم می دهد، به عبارتی دیگر، می‌خواهیم بفهمیم که هدف اصلی طراحی باغ ویلا چیست. یک خلاصه طراحی دقیق اطلاعات دقیقی در مورد اهداف و خواسته های مشتری و همچنین شیوه زندگی و برنامه خرج آنها در اختیار ما قرار می دهد. سپس می‌توانیم منظره‌ای ایجاد کنیم که منحصر به مشتری باشد. به‌عنوان مثال، منظره‌ای برای زوج‌هایی که بچه دارند، با مشتریان متاهل دارای حیوانات خانگی متفاوت است.

افرادی که بچه‌هایی در دانشگاه دارند یا دور از خانه زندگی می‌کنند، علاقه متفاوتی به باغ ویلا دارند. آنها ممکن است بخواهند مهمانی های بیشتری را میزبانی کنند و با دوستان خود معاشرت کنند یا با همکاران تجاری برای کاوش در باغ خود ملاقات کنند. بنابراین، قبل از ارائه هر گونه توصیه، مهم است که عملکرد و کار باغ ویلا را از مرحله طرح پروژه و طراحی مفهومی درک کنید.

طراحی باغ ویلا

بودجه شما برای طراحی باغ ویلا چقدر است؟

ما با شما همکاری خواهیم کرد تا پس از ایجاد خلاصه مشتری، بودجه ای را ایجاد کنیم. مشتری از این طرح مالی چه میزان رضایت دارد؟ مشتریان اغلب نمی دانند طراحی باغ ویلا چقدر هزینه دارد. این وظیفه ماست که تصویر روشنی از هزینه های اضافی به آنها ارائه دهیم تا در آینده مشکلاتی پیش نیاید.

برنامه ریزی فضا و چیدمان شماتیک

اینها مستقیماً از خلاصه طراحی گرفته شده اند. طراحی باغ ویلا مستلزم سازماندهی وسیعی از ناحیه است. به تحرک افراد و اشیاء از طریق باغ مربوط می شود. همچنین بسته به ترجیحات مشتری، شرایط مختلفی را در نظر می گیرد. باغ شما چند نفر را می تواند در خود جای دهد؟ اگر مهمانی برگزار می‌کنید، مردم چگونه به باغ می‌رسند؟ آیا در باغ شما صندلی کافی برای حداقل 15-20 نفر وجود دارد؟ اگر میزبان گردهمایی های بزرگتر با تعداد بیشتری از مردم باشید چه؟ اگر این الزامات را هنگام طراحی باغ خود در نظر بگیرید، ممکن است طرحی سازگار بسازید که گروه های بزرگتری را در خود جای دهد. می‌توانید نیمکت‌های ساخته‌شده یا دیگر صندلی‌های قابل تنظیم را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید مکان‌های معمولی را در اطراف اجزای آب خود قرار دهید، مانند یک تاقچه عریض که به عنوان دیوار صندلی عمل می‌کند. ترسیم یک پلان به شما امکان می دهد مناطقی را برای کارهای جداگانه تعیین کنید، مانند مکان های استراحت، ناهار خوری، و مکان های نشیمن. از آنها برای تفریح ​​خانوادگی استفاده کنید یا آنها را به عنوان سرگرمی مهمانی تزئین کنید.

شرکت طراحی باغ ویلا

مقررات برنامه ریزی

همچنین باید هنگام بررسی طرح، قوانین دولتی را در نظر بگیریم. محله شما ممکن است مجموعه قوانین خاص خود را داشته باشد که باید در چیدمان گنجانده شود. به عنوان مثال استخرها باید حداقل 1.5 متر از محیط و دیوارهای ویلا فاصله داشته باشند. آلاچیق ها همچنین باید حداقل 1 تا 1.5 متر از دیوار مرزی فاصله داشته باشند، اگرچه این میزان در جامعه متفاوت است. به همین ترتیب، برخی از درختان با ریشه بزرگ را تنها در صورتی می توان کاشت که حداقل 3 متر از هر سازه ای دور باشند. ارگونومی، مانند داشتن عرض کافی برای راه رفتن دلپذیر در طول مسیر، در چیدمان و طراحی فضا نیز مورد توجه قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید آرام راه بروید، یک پیاده رو باید 1.2 تا 2 متر عرض داشته باشد. در نتیجه آگاهی از قوانین مقامات و جامعه امری حیاتی است. اگر طرح منظر شما از این استانداردها پیروی نکند، طرح منظر شما تایید نخواهد شد. این امر گران خواهد بود و همچنین باعث می شود پروژه شما به تاخیر بیفتد.

باغ ویلای مدرن

ویژگی های کلیدی طراحی باغ ویلا چیست؟

سبک زندگی شما مشخص می کند که چه ویژگی هایی را می خواهید در طراحی باغ ویلا خود بگنجانید. اکثریت افراد می خواهند مناطق مختلفی برای سرگرمی های متمایز داشته باشند. بیایید نگاهی بیاندازیم به آنچه که این روزها در مفهوم منظر و چیدمان جذاب است.

بهترین طراحی باغ ویلا

استخر در چشم انداز شما

استخر یک موضوع سلیقه شخصی است. این یک جزء ضروری در طراحی باغ ویلا است. فیلتر، بی‌نهایت یا استخر سرریز همه گزینه‌ها هستند. اجزای آب، ویژگی های آتش، و صندلی های نوار نیز می توانند در طراحی ویلا گنجانده شوند.

طراحی شگفت انگیز استخر

جنبه های متعددی در چیدمان استخر وجود دارد که می تواند به جان بخشیدن به باغ ویلا کمک کند. از آنجایی که استخرها اغلب نقطه کانونی یک منظره هستند، حتی زمانی که استفاده نمی شوند باید مجلل به نظر برسند. در نتیجه، آنها به عنوان مرکز بزرگ آب عمل می کنند.

طراحی استخر باغ ویلا

یک ارزیابی جامع از موقعیت استخر خود انجام دهید. اگر می‌خواهید به کانون جذابی تبدیل شوند، آن‌ها را در جایی قرار دهید که از بخش‌های مهم ویلا قابل مشاهده باشند. هنگام برگزاری مهمانی، باید مطمئن شوید که استخر به عنوان یک فضای سرگرمی نیز عمل می کند. نباید مانعی برای رسیدن مهمانان به فضای تفریحی باشد. در نتیجه، باید فضای کافی را در اطراف استخر برای استراحت و استراحت بگذارید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه