بازسازی تخصصی ساختمان توسط آتلیه ی معماری مسعودیان

بازسازی تخصصی ساختمان توسط آتلیه ی معماری مسعودیان

امتیاز دهی

بازسازی ساختمان و یا نمای ساختمان روشی است که امروزه در کشورهای مختلف به عنوان راهکاری مرسوم برای جلوه بخشیدن به خانه های قدیمی صورت می گیرد.برخی از خانه ها با گذشت چند سال جذابیت اولیه خود را از دست داده و کسل کننده به نظر می رسند،از این رو با بازسازی تخصصی می توان ظاهر آنها را تغییر داد و به زبان عامیانه خانه را نو کرد. ضعف در ساخت و ساز باعث می شود یک ساختمان قبل از آنکه عمر مفید خود را سپری نماید نیاز به بازسازی پیدا کند. اینجاست که می توان به اهمیت نوسازی پی برد و راهکارهای ویژه برای اجرای آن اعمال نمود.

هزینه ای که صرف ساخت یک بنا می شود بسیار گران تر از هزینه ای است که برای تعمیرات ساختمان مصرف می شود، از این رو با توجه به مسائل اقتصادی، مقرون به صرفه تر خواهد بود. این موارد دست به دست هم می دهند تا بازسازی را به عنوان یک گزینه مهم برای ایجاد تغییر و تحول در ساختمان نشان دهند.به طور کلی منظور از بازسازی کلی ساختمان انجام یکسری فعالیت کلی یا جزئی برای تغییر در بنا و ظاهر آن است. یک ساختمان پس از گذشت چند سال فرسوده و در برابر عوامل متعدد آسیب پذیر خواهد شد. از این رو می توان تا حدودی میزان فرسودگی بنا را کاهش داد و ظاهری نو و بکنواخت به آن بخشید. بازسازی نمای ساختمان با توجه به نوع بنا متفاوت است اما در کل برای اجرای پروسه باید مواردی که در ادامه عنوان می شوند را مد نظر قرار داد.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

مراحل بازسازی ساختمان:

مشاوره با بهترین شرکت بازسازی ساختمان:

برای اینکه بدانید چه مقدار هزینه باید بپردازید و از چه راهکارهایی استفاده کنید ملزم به مشاوره با شرکت های فعال در این زمینه هستید. مشورت با مشاورین برای بازسازی ساختمان های فرسوده از این رو حائز اهمیت است که گاهی یک ساختمان ممکن است بسیار فرسوده بوده و اسکلت آن دچار آسیب شده باشد، از این رو بازسازی تخصصی ساختمان بدون مشورت خطرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

تخریب و بازسازی ساختمان توسط تیم حرفه ای آتلیه معماری مسعودیان:

تخریب ساختمان باید با رعایت اصول ایمنی و با دقت لازم صورت گیرد زیرا در غیر این صورت آسیب های جدی هم از نظرر مالی و هم از نظر جانی ایجاد خواهد شد. تخریب یا به صورت کلی و یا جرئی صورت می گیرد. برای مثال ممکن است صاحب خانه بخواهد تنها بخشی از ساختمان مانند اتاق نشیمن را بازسازی کند و یا تغییری اساسی در ظاهر کلی بنا به وجود آورد. عملیات تخریب باید کاملاً حساب شده و اصولی انجام شود تا بروز حوادث ساختمانی به حدالقل برسد.

تخریب و بازسازی ساختمان توسط تیم حرفه ای آتلیه معماری مسعودیان:
تخریب و بازسازی ساختمان توسط تیم حرفه ای آتلیه معماری مسعودیان:

شروع ساخت با توجه به نیاز(بازسازی ساختمان صفر تا صد)!

شرکت ساختمانی که به منظور درخواست طراحی با آن مشورت نمودید با رعایت استانداردهای لازم طرح ها را اعمال خواهد کرد. آنچه که در این مرحله باید بدان توجه گردد، در نظر گرفتن نیازهای مشتری است. در واقع مشتری باید نقاط ضعف ساختمان را عنوان کند تا مهندسین، با توجه به آن اقدام به تعمیرات و نوسازی نمایند. اصولاً در امر بازسازی ساختمان های فرسوده در صورت نیاز به دیوارکشی از دیوارهای پیش ساخته و استفاده میکنند زیرا استفاده از سایر مصالح و ساخت یک دیوار هزینه بالایی در بر خواهد داشت.

نازک کاری و بازسازی ساختمان حرفه ای:

در این مرحله اگر نیاز به گچ کاری است باید این کار انجام شود. برای گچ کاری و سفیدکاری گچ مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد تا با گذشت زمان کیفیت آن کاهش پیدا نکند. اغلب در نوسازی منازل سقف کاذب کناف اجرا می شود. این نوع سقف با پوشش های دکوراتیو جلوه بسیار زیبایی به فضای خانه می بخشد. نورپردازی نیز از دیگر اموری است که در مرحله نازک کاری ساختمان اجرا می شود. این کار تاثیر بسزایی در نمای داخلی خانه از نظر بصری می گذارد زیرا دکوراسیون داخلی را زیباتر از آنچه که هست نشان می دهد. در حال حاضر استفاده از لامپ های هالوژن و لامپ های رنگی در نورپردازی رایج شده و به علت مصرف پایین برق همواره پر طرفدار هستند. سیم کشی برای اجرای نورپردازی باید با دقت صورت گیرد تا مشکلی در اتصالات آن پیش نیاید.

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان:

آنچه که طراحی داخلی ساختمان در هر فضایی به دنبال دارد، تجربه فضایی جدید با امکانات و نمای متفاوت می باشد. بازسازی داخلی می تواند از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار گیرد. بدون شک یکی از مهم ترین و اساسی ترین نکاتی که باید در این زمینه به یاد داشته باشید، میزان بودجه ای است که برای انجام این کار در نظر دارید. می تواند از تغییر کلی فضای مورد نظر گرفته تا تغییر دکوراسیون انجام شود. برای مثال می تواند شامل تعویض کفپوش، استفاده از کاغذ دیواری، نصب تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و… باشد. آن چه که در ادامه به بیان آن می پردازیم، ارائه نکات لازم در جهت طراحی و بازسازی منزل می باشد.

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

طراحی و بازسازی داخلی منزل:

تصمیم گیری در مورد چگونگی طراحی داخلی، بر عهده افراد می باشد. این شامل تغییر در قسمت ها و اجزاء مختلف خانه می شود. آن چه که در بازسازی داخلی بیش تر مورد توجه قرار می گیرد، بحث جذاب دکوراسیون داخلی می باشد.

رنگ آمیزی داخلی منزل:

یکی از مواردی که می توان در طراحی داخلی به اجرا در آورد، رنگ آمیزی داخلی و استفاده از یک رنگ جدید برای رنگ آمیزی دیوارها و سقف می باشد. آن چه که در بیش تر موارد به چشم می خورد، استفاده از رنگ سفید یا کرمی برای رنگ آمیزی دیوارها می باشد. بنابراین اگر به دنبال اجرای ایده ای جدید در این زمینه هستید، بهتر است جسارت به خرج داده و از رنگ های دیگر به این منظور استفاده نمایید.

نصب کفپوش جدید:

از دیگر مواردی که می توان در طراحی داخلی مورد توجه قرار داد، نصب کفپوش جدید می باشد. انتخاب و نصب کفپوش جدید، می تواند راهکار مناسبی برای بازسازی داخلی باشد. کفپوش ها انواع مختلفی دارند. برای مثال کفپوش اپوکسی، کفپوش لمینت، کفپوش سه بعدی، کفپوش پی وی سی یا کفپوش وینیل، نمونه ای از کفپوش هایی است که می توانید از آن ها در ساختمان استفاده نمایید.

نصب کفپوش جدید
نصب کفپوش جدید

هزینه های بازسازی ساختمان:

دغدغه بسیاری از افراد در هنگام بازسازی ، برآورد هزینه های ساختمان می باشد. هزینه  ساختمان، به میزان تخریب و چگونگی بازسازی خانه بستگی دارد. برای مثال آیا در نظر دارید تغییراتی کلی در طراحی خانه ایجاد نمایید یا تنها به قسمت هایی از خانه فکر می کنید؟ آن چه که در هزینه بازسازی ساختمان تاثیرگذار می باشد، انتخاب نوع مصالحی که قصد دارید از آن ها استفاده نمایید نیز می باشد. برای مثال استفاده از سنگ طبیعی می تواند هزینه های انجام این کار را بالا ببرد. به طور کلی می توان گفت، متوسط هزینه ساختمان با توجه به تصمیم گیری در مورد چگونگی بازسازی می تواند متغیر باشد.

بازسازی ارزان:

بدون شک افراد زیادی به دنبال طراحی کامل ساختمان و محل زندگی خود با کم ترین هزینه ممکن هستند. به نظر شما استفاده از چه راهکارهایی می تواند به این امر کمک کند؟ ما در این جا ایده هایی را با شما در میان می گذاریم. برای مثال رنگ آمیزی دیوارها و استفاده از یک رنگ جدید از ایده هایی است که می توانید با کم ترین هزینه فضای خانه خود را بازسازی کنید. اگر قصد بازسازی آشپزخانه را دارید، می توانید تنها با انجام ایده هایی هم چون تعویض درب کابینت، خرید یک جزیره و یا نوسازی کانتر آشپزخانه نسبت به آشپزخانه اقدام نمایید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه