طراحی ویلای نقلی

نکات طراحی ویلای نقلی و کوچک

امتیاز دهی

ایده های طراحی ویلای نقلی را در این نوشته بررسی می کنیم. یک ویلای کوچک با توجه به فضای محدود موجود باید به خوبی طراحی شود. اما، یک ویلای کوچک می تواند خلاقانه طراحی شود تا راحتی و جذابیت بصری را تضمین کند.

ظهور ویلا های نقلی و کوچک

ویلای کوچک به منزله خانه هایی است که کوچکتر از اندازه متوسط ​​هستند. اگر یک ویلای نقلی با استفاده از فضای کارآمد طراحی شود مقرون به صرفه و نگهداری آسان است. در سطح جهان، تعداد ویلا های کوچک افزایش یافته است. با افزایش قیمت املاک و مستغلات، آگاهی در مورد سبک زندگی پایدار افزایش می یابد.

طراحی مبلمان بیرون ویلادر اینجا چند ایده وجود دارد که به شما در طراحی یک ویلای نقلی و کوچک و نفیس کمک می کند.

پلان و چیدمان برای یک ویلای کوچک

بسته به اندازه طرح، نیازهای خانواده، یک چیدمان مناسب برای ویلای نقلی خود طراحی کنید. در طراحی و ساخت ویلا کوچک باید حداکثر فضا را هدف قرار دهید. پلان باز باعث ایجاد توهم فضا می شود. یک آشپزخانه اوپن با فضای ناهار خوری و نشیمن گسترده می تواند در یک ویلای نقلی کوچک احساس وسعت داشته باشد. پارتیشن های هوشمند را برای حداکثر استفاده از فضای موجود اضافه کنید. خانه هایی با اتصالات داخلی و خارجی نیز بزرگ به نظر می رسند. خانه های کوچک جذابیت دارند. راه های بی شماری وجود دارد تا فضای کوچک را با چیدمان مناسب اتاق ها، پنجره ها و بالکن دلپذیر کنید.

طراحی بیرونی ویلا های کوچک

با ویژگی های بیرونی زیبا، حتی کوچکترین ویلا می تواند جذاب به نظر برسد. یک عرشه با طراحی خوب یا یک باغ سرسبز با دروازه ای جذاب می تواند یک ویلای نقلی را متمایز کند. برای ایجاد یک باغ کوچک، چند گیاه گلدانی و چمن مصنوعی را انتخاب کنید. نمای بیرونی شیشه و چوب مد روز است. یک ورودی مرتفع می تواند ظاهری شاهانه به ارمغان بیاورد. قسمت پایینی را می توان به عنوان پارکینگ زیرزمینی یا زیرزمین بزرگ استفاده کرد. همچنین می توانید یک طرح ویلا کوچک به سبک استعماری با طاق، ستون و باغ داشته باشید.

طراحی ویلایی کوچک
طراحی ویلای مدرن توسط گروه معماری مسعودیان

این طرح‌های جلویی می‌توانند دارای یک قسمت نشیمن با ستون‌هایی باشند که فضای بیرونی مطبوع و جادار را برای ویلا فراهم می‌کنند. دروازه اصلی و ورودی را با چراغ های طوفان یا آویز روشن کنید. نمای بیرونی ویلا را با ترکیبی پر جنب و جوش و دو رنگ، رنگ آمیزی کنید یا از سنگ ها و کاشی های فانتزی استفاده کنید که به خوبی با طراحی دروازه اصلی ترکیب می شوند.

طراحی سقف ویلای نقلی

بسته به سبک ویلا، می توانید سقفی صاف، شیبدار، L شکل یا مثلثی را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید طرح های سقف را ترکیب کنید. طرح های سقف تخت، شیروانی و نیم دایره زیبایی منحصر به فردی را ارائه می دهند. جذابیت بصری را با چراغ های خوب قرار دهید. قسمت هایی از ویلا را با سقف بپوشانید و اتاق نشیمن یا آشپزخانه را با صفحات نازکی از چوب و شیشه طراحی کنید تا نور طبیعی وارد آن شود. شما همچنین می توانید بام سبز ساخته شده با لایه ضد آب و سیستم زهکشی را انتخاب کنید. این سقف‌ها به ساکنان شهر فضای سبزی می‌دهند بدون اینکه فضای اضافی خارج از خانه را اشغال کنند.

اتاق نشیمن در ویلا کوچک

اتاق بزرگی را انتخاب کنید که ترکیبی از آشپزخانه، ناهارخوری و یک منطقه مشترک برای تفریح ​​و سرگرمی خانوادگی است. سقف های منحنی، پنجره های بزرگ و نماهای مورب وسیع در سراسر اتاق نشیمن را طراحی کنید تا ویلای کوچک بزرگ و مجلل به نظر برسد. قفسه های بلند کمک می کنند تا فضا کمتر احساس شود. طرح طراحی فضای عمودی و پنجره های بلند برای اجازه دادن به نور طبیعی باعث می شود اتاق گسترده به نظر برسد. برای بلندتر نشان دادن اتاق از پرده استفاده کنید. مبلمان با بازوهای کوچک را برای یک اتاق کوچک در نظر بگیرید. از کوسن های یک یا دو نفره استفاده کنید تا یک مبل کوچکتر در مقایسه با سه مبل، یک کاناپه، یک صندلی راحتی، بلند و براق به نظر برسد. اتاق نشیمن را با شکستن چیدمان صندلی طراحی کنید تا به اعضای خانواده فضای شخصی آنها بدهید. اتاق را به مناطق (فضای مطالعه، منطقه بازی، سرگرمی و غیره) تقسیم کنید تا هدفی را برای هر منطقه ایجاد کنید.

بازسازی آپارتمان کوچکطراحی آشپزخانه ویلا های نقلی

فضای آشپزخانه اوپن حتی زمانی که کوچک است بزرگ و مطبوع به نظر می رسد. نورپردازی مناسب و قرارگیری پنجره ها می تواند به حس فضا و راحتی در آشپزخانه بیافزاید. روکش چوب روشن، کرکره‌های کابینت شیشه‌ای مات و رنگ‌های آرامش‌بخش برای گسترش فضای درک شده آشپزخانه به خوبی کار می‌کنند. به جای کمد از قفسه ها یا کشش بیرونی استفاده کنید. یک انباری بلند بجای انباری پهن بسازید تا از هدر رفتن فضایی مطمئن شوید. چند قفسه باز داشته باشید و آشپزخانه را با گیاهان گلدانی تزئین کنید تا به آشپزخانه کوچک طراوت و رنگ ببخشید.

طراحی اتاق خواب در ویلای کوچک

طراحی داخلی ویلا های دوبلکس کوچک نیاز به برنامه ریزی دقیق و ایده های دکوراسیون خلاقانه دارد. تا جایی که امکان دارد پنهان کنید. مبلمانی را با فضای ذخیره سازی، جعبه های زیر تخت و محل نگهداری سر تخت انتخاب کنید. بخشی از اتاق خواب کوچک را با یک جداکننده تزئینی و جمع شونده به دفتر کار خانگی تبدیل کنید. مبلمان اتاق خواب نباید زیاد باشد. درهای کشویی کمد لباس را در یک اتاق خواب کوچک انتخاب کنید یا یک کمد داخل حفره های دیوار بسازید. در اتاق خواب کودک، تخت های دوطبقه چند منظوره را انتخاب کنید که ترکیبی از میز مطالعه، انبار کتاب، قفسه و کمد است. تخت پایینی نیز می تواند تا شود تا فضایی راحت برای بازی کودکان ایجاد کند. از رنگ های آرام و خنثی برای افزایش آرامش استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط گروه معماری مسعودیان
طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان توسط گروه معماری مسعودیان

بهترین رنگ ها برای استفاده در ویلای نقلی

سایه های روشن در یک ویلای کوچک آن را از نظر بصری بزرگ می کند. سایه های روشن آبی، سبز یا زرد را برای ایجاد تاثیر انتخاب کنید. سایه های سفید می تواند تصوری از فضای زندگی بزرگ ایجاد کند. برای متعادل کردن رنگ سفید، رنگ آبی ، صورتی یا سبز روشن را اضافه کنید. هر رنگی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که فقط برای برجسته کردن وجود دارد و نه برای غرق شدن.

طراحی ویلای نقلی دوبلکس

اطمینان حاصل کنید که چیدمان ویلای کوچک دوبلکس بر اساس نیازهای اعضای خانواده است. یک دیوار دو ارتفاع در اتاق نشیمن که مستقیماً به طبقه دوم می رود می تواند دیوار برجسته ای باشد که به تأثیر آن می افزاید. دیوار بزرگ همچنین می تواند به عنوان یک بوم برای نمایش نقاشی ها، عکس ها و لوازم جانبی عمل کند. یک راه پله در یک ویلای دوبلکس نقلی می تواند نقطه کانونی باشد و دکوراسیون را ارتقا دهد. فضای زیر پله ها می تواند برای ذخیره سازی ارزشمند باشد. پرده های کف تا سقف را انتخاب کنید که به توهم فضا می افزاید. برای آزاد کردن فضای کف به جای لامپ های ایستاده، وسایل روشنایی روی دیوار و سقف را در نظر بگیرید. ویلا های دوبلکس همچنین می توانند یک باغ سبز بر روی یک طاقچه بزرگ یا باغچه داخلی نشیمن عمودی داشته باشند.

نمای ویلاطراحی ویلای کوچک برای سالمندان

راحتی، ایمنی و دسترسی از دغدغه های اصلی در طراحی ویلا های کوچک برای سالمندان است. به دنبال طرح های ساده ای باشید که مانع زیبایی شناسی نشود و به نیازهای حرکتی و الزامات ایمنی سالمندان کمک کند. رمپ ها را با شیب مناسب و پله ها را با نرده ها یا میله های ایمنی طراحی کنید. حمام ها باید دارای میله های دستگیره و کفپوش ضد لغزش باشند. نور محیطی کافی برای روشنایی عمومی و نورهای متمرکز برای فعالیت ها باید برنامه ریزی شود. درهای عریض را برنامه ریزی کنید تا فضا برای ویلچر قابل دسترسی باشد. فن آوری هوشمند در طراحی ویلا می تواند کار با فن ها و چراغ ها را با کنترل از راه دور آسان تر کند. در آشپزخانه، قفسه‌ها و مکان‌های ذخیره‌سازی را در ارتفاعی راحت برای دسترسی آنها برنامه‌ریزی کنید.

طراحی ویلای نقلی سازگار با محیط زیست

اگر می خواهید ویلای نقلی طراحی کنید تا ردپای کربن خود را کاهش دهد و در منابع و هزینه های نگهداری صرفه جویی کند، مواد پایدار را انتخاب کنید. به جای برق، پنل های خورشیدی را انتخاب کنید. دیوارها و سقف های عایق شده ویلا را خنک نگه می دارد و نیاز به کولر را کاهش می دهد. به دیوارهای حفره ای با عایق فکر کنید تا کل خانه خنک بماند و در مصرف برق صرفه جویی کنید. مبلمان ساخته شده از چوب بازیافتی یا مواد طبیعی می تواند شیک به نظر برسد. علف رودخانه سنبل آبی، بامبو، و پوست موز چوب بازیافتی گزینه هایی هستند که باید به دنبال آنها باشید. جمع آوری آب باران و سیستم تصفیه آب خاکستری می تواند نیاز آبی شما را برآورده کند. کفپوش کاشی یا سیمانی را با بامبو، چوب پنبه کف اتاق، ماده ای ساخته شده از مواد طبیعی و تجدیدپذیر، جایگزین کنید. فضاهای باغبانی را می توان در طراحی ویلای نقلی به عنوان باغ آشپزخانه، باغ پشت بام یا باغ حیاط خلوت ادغام کرد.

طراحی مبلمان با صرفه جویی در فضا برای ویلا های کوچک

مبلمان چند منظوره که به صورت سفارشی برای فضاهای کوچکتر طراحی شده اند برای یک خانه کوچک مناسب هستند. به دنبال میزهای ناهار خوری و تختخواب هایی باشید که می توانند جمع شوند یا جمع شوند، یا مبلمان چند منظوره مانند واحد مطالعه کمد لباس و مبل تختخواب شو. پارتیشن‌های سرسرا می‌توانند انبار کفش‌ها را پنهان کرده و مصنوعات را به نمایش بگذارند. محل نگهداری تخته سر می تواند جایگزین نیاز به میزهای کناری شود. برای دسترسی آسان و نگهداری شارژرها، نقاط الکتریکی را در قسمت سر یا کشوها ادغام کنید.

طراحی پذیرایی ویلای مینیمالبرای ایجاد حس بصری انبساط، تا جایی که ممکن است، چوب را با شیشه جایگزین کنید. مبلمان با پایه های نازک و خطوط تمیز نیز می تواند فضا را بزرگ جلوه دهد.

نکاتی برای طراحی و تزیین یک ویلای نقلی

  • ویلای کوچک با سقف های بلند طراحی کنید تا اتاق ها بزرگ و مجلل به نظر برسند.
  • یک ویلای نقلی نباید خسته کننده باشد. با لوازم جانبی پر جنب و جوش آن را از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و شیک کنید.
  • آینه ها و دکوراسیون شیشه ای نور را منعکس می کنند و فضای اتاق را بزرگ می کنند.
  • شیشه روی درهای کمد ظاهری شیک به خانه می دهد. از شیشه های سخت شده به عنوان پارتیشن استفاده کنید تا فضای خود را سبک جلوه دهید.
  • فضای ذخیره سازی کافی را ادغام کنید و از فضاهای پنهان استفاده کنید. فضای پشت درب اغلب کم استفاده می شود. یک کیسه لباسشویی یا کیسه هایی با کتاب و اسباب بازی را می توان روی قلاب های پشت درها قرار داد.
  • برای طراحی مبلمان کوچک ویلا برای فضای بیشتر از تخته چندلای 16 میلی متری به جای 19 میلی متر استفاده کنید.
  • اگر در یک ویلای کوچک پس زمینه تک رنگ دارید، آن را با لوازم رنگارنگ تزئین کنید تا حسی گرم و دلپذیر داشته باشید.

از کدام تم ها می توانم برای ویلای کوچکم استفاده کنم؟

یک ویلای نقلی را می توان به سبک استعماری، مراکشی، اسکاندیناوی و ویکتوریایی طراحی کرد. همچنین می توانید سبک معاصر، کلبه ای، کرالا، ویلا یا هالی را انتخاب کنید.

چگونه می توانم در یک حمام کوچک انبار داشته باشم؟

یک آینه تمام قد در حمام می تواند به عنوان یک انبار مخفی تبدیل شود. حوض حمام می تواند دارای واحدهای زیر پیشخوان با انبار باشد. سبدهای رنگارنگ را روی دیوارهای حمام آویزان کنید تا لوازم آرایش را نگه دارید.

چگونه می توانم از نور در یک ویلای نقلی استفاده کنم تا بزرگتر به نظر برسد؟

اطمینان حاصل کنید که نور طبیعی زیادی وجود دارد زیرا محیط را بزرگ نشان می دهد. برای ورود نور طبیعی از پنجره های شفاف یا پرده های سفید استفاده کنید. برای داشتن فضایی دنج و روشن، چراغ های سقفی یا چراغ های رومیزی را ترکیب کنید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه