محبوب ترین سبک های طراحی داخلی

امتیاز دهی

یک چالش مهم که بسیاری از مشتریان ما با آن روبرو هستند عدم درک یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک طراحی داخلی شخصی آنها است. با فراوانی از سبک های منحصر به فرد در طراحی ، می توانید رمزگشایی کنید که کدام سبک برای شما بهتر کار می کند. برخی نیز از ترکیب عناصر چند سبک برای ایجاد ظاهر ایده آل خود لذت می برند.یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی ، یادگیری کمی در مورد هر یک از سبک ها و نحوه تفاوت آنها با یکدیگر است.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

 طراحی مدرن

مدرن یک اصطلاح طراحی گسترده است که به طور معمول به خانه ای با خطوط تمیز و واضح ، یک پالت رنگی ساده و استفاده از موادی که می تواند شامل فلز ، شیشه و فولاد باشد اشاره دارد.طراحی مدرن حس سادگی را در هر عنصر از جمله مبلمان به کار می برد. کلماتی که معمولاً برای توصیف سبک مدرن به کار می رود ، براق است ، و درهم و برهمی یا لوازم جانبی زیادی با سبک مدرن وجود ندارد.

 طراحی مدرن
طراحی مدرن

 طراحی معاصر

مدرن و معاصر ، دو سبکی هستند که بطور متناوب از آنها استفاده می شود. معاصر متفاوت از مدرن است زیرا طراحی را بر اساس اینجا و اکنون توصیف می کند.تفاوت اصلی که جدایی از سبک طراحی مدرن و معاصر دارد این است که مدرن یک تعبیر دقیق از طراحی است که از قرن بیستم آغاز شده است. از طرف دیگر ، معاصر روان تر است و می تواند حس ارز را با پایبندی کمتری به یک سبک خاص نشان دهد. به عنوان مثال ، سبک معاصر ممکن است شامل خطوط منحنی باشد ، در حالی که طراحی مدرن چنین نیست. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مدرن در مقابل معاصر مراجعه کنید.

طراحی معاصر
طراحی معاصر

طراحی مینیمالیستی

مفهوم مینیمالیستی مفهومی است که در اینجا در استرالیا رواج دارد. مفهوم طراحی مدرن را در بر می گیرد و آنها را ساده تر می کند.پالت های رنگی خنثی و مطبوع هستند. مبلمان ساده و ساده است و هیچ چیز در لوازم جانبی یا دکوراسیون بیش از حد و مبهم نیست.مینیمالیسم در نهایت با یک حس عملکرد و خطوط فوق تمیز تعریف می شود.

طراحی مینیمالیستی
طراحی مینیمالیستی

طراحی صنعتی

همانطور که از نام آن پیداست ، سبک صنعتی الهام بخش از انبار یا یک انبار شهری است.در بسیاری از عناصر حس خاموشی ناتمام وجود دارد ، و دیدن آجر ، مجرای سنگ و چوب در معرض غیر معمول نیست. یک خانه نمادین با طرح طراحی صنعتی ، یک تالار بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی سابق است.به سقف های بلند ، الوارهای قدیمی و لامپ های فلزی آویزان با مبلمان کاربردی پراکنده فکر کنید. احتمالاً ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی وجود داشته باشد تا رنگی را به یک طرح رنگی در غیر این صورت خنثی حاصل از مواد اولیه چوب و فلزات اضافه کند.

 طراحی صنعتی
طراحی صنعتی

 طراحی مدرن قرن

طراحی مدرن قرن نوزدهم بازگشتی به سبک طراحی اواسط دهه 1900 – در درجه اول دهه 50 و 60 است. نوستالژی یکپارچهسازی با سیستمعامل موجود در طراحی مدرن اواسط قرن ، و همچنین برخی از عناصر مینیمالیسم وجود دارد. کارایی یا “بدون احمق” موضوع اصلی برای طراحی قرن میانه بود. تأکید بر اشکال زائد ، اشکال طبیعی یا ارگانیک مانند صندلی “تخم مرغی” ، طرح های معاصر با کاربرد آسان و ساختگیهای ساده است. این به راحتی هر فضای داخلی را تکمیل می کند و همچنین به انتقال یکپارچه از فضای داخلی به فضای بیرونی کمک می کند.

طراحی مدرن قرن
طراحی مدرن قرن

 طراحی اسکاندیناویان

طراحی اسکاندیناوی ادای احترام خود را به سادگی در زندگی نشان داده شده در کشورهای شمال اروپا نشان می دهد. طراحی مبلمان اسکاندیناوی غالباً مانند یک هنر ساده است ، اگرچه ساده و قابل درک نیست. عملکرد مبلمان در مبلمان و برخی از خطوط جالب وجود دارد که بسیاری از آنها دارای اثر مجسمه سازی هستند.از دیگر خصوصیات متداول آن می توان به پالت های تمام رنگی سفید و ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب فشرده شده ، پلاستیک های روشن و کفپوش های لعاب دار آلومینیومی ، فولادی و تخته های گسترده اشاره کرد. اگر رنگ های مختلفی وجود داشته باشد ، اغلب از هنر استفاده می شود ، فیبرهای طبیعی و یا خزها یا یک تکه از مبلمان.نورپردازی جادار ، طبیعی ، لوازم جانبی کمتر و مبلمان کاربردی ، طراحی های اسکاندیناوی را نشان می دهد.

طراحی اسکاندیناویان
طراحی اسکاندیناویان

طراحی سبک سنتی

سبک طراحی سنتی جزئیات کلاسیک ، مبلمان مجلل و وفور لوازم جانبی را ارائه می دهد. ریشه در حساسیت های اروپایی دارد.خانه های سنتی اغلب دارای چوب تیره ، به پایان رسیده ، پالت های رنگی غنی و انواع بافت ها و خطوط منحنی هستند. مبلمان دارای جزئیات و پارچه های پیچیده و زینتی مانند پارچه های مخملی ، ابریشمی و دستباف است که ممکن است شامل الگوهای و بافت های متنوعی باشد.عمق ، لایه بندی و ابعاد در بیشتر طرح های سنتی وجود دارد.

طراحی سبک سنتی
طراحی سبک سنتی

طراحی گذرا یا انتقالی

انتقالی یک سبک بسیار پرطرفدار است زیرا از طراحی سنتی و مدرن وام می گیرد تا فضایی را انتخاب کند که از نظر یک سبک یا سبک دیگر “بیش از حد” نیست. یک حس تعادل جذاب و غیر منتظره است.یک طرح انتقالی ممکن است مواد مدرن مانند فولاد و شیشه را در خود جای داده و سپس آنها را با مبلمان مخمل خواب دار متحد کند.طراحی انتقالی همچنین شامل پالت های رنگی نسبتاً خنثی است ، فضایی آرامش بخش و آرام را ایجاد می کند که قادر به احساس هر دو شیک و براق و همچنین گرم و جذاب است.

طراحی گذرا یا انتقالی
طراحی گذرا یا انتقالی

 سبک طراحی فرانسه

رنگهای گرم و خاکی نشانگر سبک طراحی کشور فرانسه است ، همانطور که مبلمان چوبی فرسوده و زینتی دارند. این سبک الهام بخش از خانه های مزرعه است.طراحی کشور فرانسه ممکن است شامل تن های نرم و گرم از رنگ های قرمز ، زرد یا طلایی و مواد طبیعی مانند سنگ و آجر باشد. طراحی کشور فرانسه می تواند شامل مجموعه ظروف چینی تزئینی و ملافه های سنگین و روتختی باشد.

سبک طراحی فرانسه
سبک طراحی فرانسه

طراحی غیرمتعارف

غیرمتعارف یک سبک محبوب برای طراحی خانه و مد است. این یک سبک زندگی بی دقتی و قوانین کمی را نشان می دهد ، به جز پیروی از میل قلب شما.خانه های غیرمتعارف ممکن است شامل مبلمان پرنعمت و وسایل جانبی سبک ، منسوجات و فرش های الهام گرفته از سطح جهانی ، نمایش مجموعه ها و مواردی باشد که در منابع بسیار متنوعی از جمله بازار کک و طی سفرهای شخصی یافت می شود.غیر معمول نیست که هنگام وارد کردن سبک بوهمی ، بالش های کف و فضای صندلی راحت را مشاهده کنید. این سبک التقاطی می تواند یک لوستر فوق العاده لعاب را با یک فرش خوش پوشیده و یک صندلی میانه قرن جفت کند. با سبک غیرمتعارف ، یک رفتار ناعادلانه و عادلانه وجود دارد که هرچه دوست دارید ادامه پیدا کنید.

طراحی غیرمتعارف
طراحی غیرمتعارف

سبک روستیک (روستایی)

طراحی روستایی با الهام از طبیعی و با استفاده از عناصر خام و اغلب ناتمام از جمله چوب و سنگ ترسیم می شود.طراحی روستایی ممکن است لوازم جانبی از فضای بیرون را با گرمی تقلید از طراحی و جزئیات معماری شامل کند که ممکن است شامل ویژگی هایی مانند سقف های طاق آراسته با تیرهای چوبی یا کف های چوبی بازپس گیر باشد.بسیاری از طرح ها امروزه طراحی روستایی را با مبلمان و لوازم جانبی مدرن تر ادغام می کنند.

سبک روستیک (روستایی)
سبک روستیک (روستایی)

درک صحیح از اصول و سبک های طراحی می تواند کمک زیادی در تحکیم آرمان های طراحی شخصی شما کند. توانایی شناسایی سبک های مختلف طراحی داخلی به شما کمک می کند تا چشم اندازهای الهام بخش از خانه آینده خود را تنظیم کنید و چارچوبی برای ساخت زیبایی شناسی شخصی خود فراهم کنید. با یک واژگان برای بیان بینش الهام بخش خود ، جادو اتفاق می افتد!با هم ، خانه ها را زیبا می کنیم. اگر می خواهید برای تقویت و زیبا سازی دکوراسیون منزل خود با مهندسان رینولب در مورد عناصر طراحی مشورت کنید ، لطفا با ما تماس بگیرید!

گروه مهندسان آتلیه معماری مسعودیان خدماتی در زمینه هایی مانند بازسازی ساختمان در تهران ، دکوراسیون داخلی را به بهترین نحو ارائه می دهد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه