نمای ویلای دوبلکس

هر آنچه در مورد طراحی ویلا مینیمال باید بدانید

امتیاز دهی

در اصل، طراحی مینیمالیستی داخلی تلاشی برای زندگی با چیزهای کمتر برای کاهش حواس‌پرتی است. به عبارت دیگر، طراحی ویلا مینیمال ، سبک زندگی شما (و در نتیجه ویلای شما) را به ملزومات آن کاهش می دهد. هر آنچه در ویلای خود دارید، اعم از مبلمان، لوازم خانگی و غیره، باید مقداری از این وسایل استفاده کنید.

قانون 90 روز پایه فلسفه داخلی سبک مینیمال است. بیان می کند که اگر به مدت 90 روز از چیزی استفاده نکرده اید، و قصد ندارید تا 90 روز آینده از آن استفاده کنید، به احتمال زیاد به این مورد نیاز ندارید. با این حال، کتاب ها، کلکسیون ها، و میراث از این قاعده مستثنی هستند.
هدف این سبک تقلیل دهنده طراحی خانه خود را با صرفه جویی اشتباه نگیرید. اگرچه اشیاء در طراحی ویلا های مینیمالیستی ممکن است کم باشند، اما اغلب ارزش بالایی دارند. هدف از نگه‌داشتن چند آیتم شماره‌دار این است که بتوانید روی زیبایی هر یک از آیتم‌ها در طراحی مینیمالیستی اتاق خود تمرکز کنید.

چرا طراحی ویلا مینیمال محبوب است؟

در حالی که سبک طراحی داخلی مینیمال خود مفهوم جدیدی نیست، اما در بین صاحبان ویلا محبوبیت پیدا می کند و دلایل زیادی برای دوست داشتن آن دارد:

 • ایده های طراحی داخلی مینیمالیستی مدرن برای بزرگتر نشان دادن فضاهای جمع و جور در خانه های کوچک عالی هستند.
 • وقتی به درستی انجام شود، دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال هرگز از مد نمی افتد.
 • از آنجایی که اصول طراحی خانه مینیمالیستی فقط حول خطوط تمیز و موارد ضروری می چرخد، می توانید با مبلمان و اثاثیه محدود در هزینه خود صرفه جویی کنید. همچنین توجه داشته باشید که برخی از مبلمان تحت سبک طراحی داخلی مینیمالیستی مدرن می توانند کمی گران باشند، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

طراحی ویلا مینیمال

اصول طراحی داخلی ویلا مینیمال چیست؟

واضح ترین راه برای تشخیص یک سبک، پیروی از اصول زیربنایی آن است. خوشبختانه، طراحی اتاق مینیمالیستی که سبکی از عناصر کمی است، فقط چند اصل اساسی طراحی دارد که هسته آن را تشکیل می دهد.

شماره 1: برای طراحی داخلی حداقل، کمتر، بیشتر است

این روزها از واژه‌های مهم مینیمالیسم، «کمتر، بیشتر» استفاده می‌شود. این فاز در ابتدا توسط لودویگ میس ون در روه، معمار نمادین آلمانی ابداع شد و سپس به پایه این سبک تبدیل شد.

اما وقتی می گوییم کمتر بیشتر است، منظورمان چیست؟ تمرکز طراحی داخلی مینیمالیستی مدرن، مبلمان، اثاثیه یا لوازم جانبی (عناصر خوانده شده) در یک اتاق نیست. اصل فلسفه طراحی این است که چیزهایی را که دوست دارید و به آنها نیاز دارید، تنظیم کنید تا یک تجربه زندگی ساده اما کارآمد ایجاد کنید.

شماره 2: طراحی خانه مینیمالیستی از اصول طراحی کاهشی پیروی می کند

طراحی کاهنده اساساً به معنای از بین بردن یک قطعه به ملزومات آن است. این امر به ویژه به مبلمان در بازسازی ویلا و طراحی داخلی مینیمال مربوط می شود. مبلمان مینیمال اصولی و بدون زواید است. منصفانه است که بگوییم فرم در مورد مبلمان از عملکرد پیروی می کند.

شماره 3: خطوط تمیز و ساده طراحی مینیمالیستی داخلی را اشغال می کنند

فضای خالی، در طراحی مینیمالیستی داخلی، به اندازه مبلمان یا لوازم جانبی یک عنصر طراحی است. از این رو، طرح‌بندی‌های باز را ترجیح می‌دهد که به خطوط تمیز و مستقیم و همچنین فرم‌های ساده می‌چسبند.
طراحی مینیمال ویلا

عناصر طراحی داخلی ویلا مینیمال چیست؟

شماره 1: پالت رنگ

درست مانند هر چیز دیگری در مورد دکوراسیون داخلی سبک مینیمال، پالت رنگ نیز پایه و خنثی است. سفید، برهنه، بژ، برنزه، خاکستری و سیاه را در نظر بگیرید.

شماره 2: الگوها

طرح‌ها و طرح‌ها به‌طور آشکاری از محدوده طراحی در این سبک غایب هستند. چیزی که به جای آن می یابیم، استفاده از رنگ های تک رنگ، به ویژه در طراحی داخلی مینیمالیستی مدرن است.
در حال حاضر، سوءتفاهم های زیادی در مورد تک رنگ وجود دارد، زیرا اکثر مردم آن را سیاه و سفید می دانند. اما در واقع به درجه بندی تن های همرنگ اشاره دارد تا ظاهری از بافت ایجاد کند.

شماره 3: مواد

طراحی داخلی مینیمال علاقه به استفاده از مصالح جدید و سنتی را زنده کرده است. برخی از مواد مورد استفاده در سبک طراحی داخلی مینیمال عبارتند از:

 • مواد صنعتی مانند کروم، فولاد، شیشه و پلاستیک
 • مواد سنتی مانند منسوجات ارگانیک، سنگ، چوب و سرامیک

شماره 4: بافت ها و سطوح

با تعداد محدود رنگ و بدون الگو، بافت ها آخرین راه حل برای ایجاد جذابیت بصری هستند. ما مخلوطی از سطوح را می بینیم که شامل مات، مسطح و بازتابنده است. اینها با رنگ های چوبی و منسوجات طبیعی ترکیب شده اند که برای گرما بخشیدن به فضاها استفاده می شوند.

شماره 5: فرم ها

این سبک از فرم های ساده ای که به خطوط تمیز پایبند هستند، علاقه مند است. به طور معمول، یک قطعه بیانیه در هر اتاق وجود دارد که خودنمایی می کند. بقیه عناصر مکمل هستند که در اطراف این قطعه مرکزی بافته شده اند.
از نظر چیدمان، می‌توانید به دنبال خانه‌ای با مفهوم باز باشید تا از شلوغی و درهم‌نمدگی اتاق‌هایتان جلوگیری کنید.

طراحی ویلا مدرن مینیمال

اتاق نشیمن, سالن پذیرایی در طراحی مینیمال ویلا

یک طراحی داخلی لوکس و مینیمالیستی آرام با سایه ها و پرداخت های غنی ایجاد کنید. مبلمان ضروری را انتخاب کنید که کاربردی و شیک نیز باشد. در اتاق نشیمن خود نقاطی بدون دکور داشته باشید، مانند پشت مبل. به دکوراسیون مینیمالیستی بچسبید و بگذارید ظاهر تمیز و ساده خودش صحبت کند.

طراحی پذیرایی ویلای مینیمال

میز ناهارخوری

مقدار مناسب دمدمی مزاجی در اتاق ناهارخوری شما کمک زیادی به ایجاد یک ظاهر مینیمالیستی می کند. درست مانند کاری که در اینجا انجام داده‌ایم، می‌توانید چراغ‌های آویز یا کاشی‌های کف طرح‌دار را اضافه کنید تا منطقه را برجسته کنید.

اما، اگر به دنبال طراحی داخلی موجی مینیمالیست هستید، مطمئن شوید که ست ناهارخوری را ساده و بی سر و صدا نگه دارید.

طراحی دکوراسیون ویلا مینیمال

آشپزخانه مینیمال در ویلا

وقتی صحبت از طراحی داخلی مینیمال می شود، هیچ خانه ای بدون آشپزخانه تمیز و کاملاً مدرن کامل نمی شود. اول از همه، مطمئن شوید که بیشترین بخش از بودجه خود را به اینجا اختصاص دهید، زیرا به بهترین مواد کابینت نیاز دارید. زیرا سادگی محض طراحی داخلی مینیمالیستی مدرن، تمام تمرکز را به کابینت منتقل می کند. یک پالت رنگ تمیز شامل سفید، خاکستری، بژ و غیره به شما اطمینان می دهد که آن را به درستی دریافت خواهید کرد.

طراحی آشپزخانه ویلا مینیمال

طراحی اتاق خواب ویلا مینیمال

به تقارن، خطوط تمیز، سیلوئت های ساده و اثاثه یا لوازم داخلی پیچیده پایبند باشید. در صورت لزوم، همیشه می‌توانید بدون انتقاد از طراحی و انتخاب‌ها، آزمایش کنید. توجه داشته باشید که چگونه ما از رنگ سفید به طور گسترده در این اتاق خواب استفاده کرده ایم، با رنگ های اضافه شده و مبلمان نرم مانند کوسن.

بزرگترین چالش طراحی مینیمالیستی چیست؟

بزرگترین چالش در هنگام استفاده از طراحی داخلی ویلا مینیمالیستی در خانه، صاف کردن ظاهر است. شما می توانید در انتخاب الگوها و بافت های تمیز و ساده بیش از حد جذب شوید. این ممکن است منجر به یک نتیجه کسل کننده شود اگر رنگ های مناسب را اضافه نکنید. همچنین، فرم و عملکرد را باید در نظر داشت در حالی که حداقل است.

طراحی راهرو ویلا مینیمال

عناصر اصلی طراحی داخلی ویلا مینیمال چیست؟

عناصر اصلی طراحی ویلا مینیمالیستی شامل موارد ضروری، چیدمان باز، خطوط تمیز، مبلمان مینیمالیستی، سطوح بدون درهم و برهم، رنگ های خنثی و بافت های ساده است.

طراحی پله های ویلا مینیمال

چگونه می توانید ویلای خود را با طرح مینیمالیستی طراحی کنید؟

 • شماره 1: ، طرح‌بندی باز را انتخاب کنید. این به طور کلی باعث می شود فضا بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد.
 • شماره 2: از سه رنگ در هر اتاق استفاده کنید و در صورت لزوم با رنگ ها و سایه های آنها بازی کنید. استفاده از بافت های ظریف باید بر افزودن رنگ اولویت داشته باشد.
  اگر می خواهید خانه ای نامرتب داشته باشید، توصیه می کنیم از گزینه های هوشمندانه پنهان استفاده کنید. ذخیره سازی زیر تخت یا واحد کنار تخت در این زمینه بسیار مفید است.
 • شماره 4: گزینه دیگر نصب مبلمان دیواری یا شناور است تا اطمینان حاصل شود که فضای کف کافی دارید. فضای خالی اطراف زمین باعث می شود خانه باز و جادار به نظر برسد.
 • شماره 5: آخرین اما نه کم اهمیت ترین، هرگز چیزی را که کاملاً به آن نیاز ندارید خریداری نکنید. همچنین، چیزهایی را که استفاده نمی کنید احتکار نکنید زیرا می تواند منجر به درهم ریختگی شود.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه