چگونگی ارائه یک اتاق شام یا غذاخوری

چگونگی ارائه یک اتاق شام یا غذاخوری

امتیاز دهی

یک اتاق غذاخوری یک نوع باید فتنه را برانگیزد و منجر به گفتگو در بین میهمانان شود. چه از طریق آثار هنری شگفت انگیز ، چه رنگ و یا اثاث کشی ، مهم است که از یک فضای منحصر به فرد استفاده کنید که منعکس کننده شخصیت و سبک زندگی صاحب خانه باشد ، ضمن اینکه همچنین برای دکوراسیون داخلی از فضای خوبی استفاده شده است. ما با 11 طراح صحبت کردیم که هنگام طراحی این اتاقهای غذاخوری منحصر به فرد ، تعادل بین طراحی خلاقانه و کاربردی را ایجاد می کنند. در ادامه بخوانید تا توصیه های آنها را بشنوید.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

1-عملکرد اتاق را تعیین کنید

قبل از طراحی یک فضا ، درک عملکردی که در آن ارائه خواهد شد مهم است. آیا از این مکان برای مهمانی های شام رسمی یا مجالس گاه به گاه استفاده می شود؟ چقدر صندلی لازم است؟ آیا فضا باید مکالمات صمیمی یا گفتگوهای گروهی بزرگ را ترویج کند؟ آیا فضای لازم برای سرو یا نگهداری از ظروف رسمی شام نیاز دارد؟ جیزل لور سوجرمن از طراحی B + G Design می گوید: “هنگامی که به این سؤالات پاسخ دادید ، می توانید شروع به برنامه ریزی فضا و انتخاب مواد و قطعات کنید.””میزهای کوچک کوچک برای مکالمه و انعطاف پذیری در تعداد میهمانان بهینه هستند” ، می افزاید: باربارا ابربلین ، رئیس جمهور و مدیر خلاق طراحی Eberlein. “میزهای مستطیلی بلند و باریک و باریک تعداد مهمانها را در حاشیه محیط به حداکثر می رسانند اما یک الگوی مکالمه بسیار متفاوت ایجاد می کنند. نوع محیطی را که می خواهید ایجاد کنید در نظر بگیرید. ”

2-اطمینان از تنظیم خصوصی تصویر

طراحی توسط Chimera فضای داخلی | معماری توسط Tagfront | عکس توسط سام فراست.
در طی یک اجتماع اجتماعی ، بیشتر وقت مهمان در اتاق ناهار خوری سپری می شود. یک اتاق غذاخوری با طراحی دکوراسیون آشپزخانه مناسب باید گفتگو را در بین میهمانان ترغیب کند ، این بدان معناست که فضای آن نباید زیاد پر سر و صدا باشد یا در چشم بسیاری از حواس پرتی ها. به خصوص در خانه ای با مفهوم آزاد می توان بدون اطمینان از سبک قربانی کردن ، یک محیط خصوصی و صمیمی را به چالش کشید.در اینجا ، تیم رینولب با خلاقیت از صفحه های بزرگ شناور برای جدا کردن اتاق غذاخوری از بقیه خانه استفاده می کند. طراح مارینا میزروه از Chimera Interiors می گوید: “این صفحه نمایش ها از مناطق باز اطراف ناهار خوری ، مانند کتابخانه و اتاق نشیمن ، جداگانه و منظره ای از آن را جدا می کند.”

 

3-ایجاد یک نکته محلی تصویر

میز را مورد توجه قرار دهید ، تا همسایگان شام شما محور اصلی باشند.” هنگامی که میز ناهار خوری کانون اصلی فضا است ، میهمانان احساس می کنند که مجبور به گرفتن یک صندلی و برقراری ارتباط با یکدیگر هستند. هنگامی که جدول قرار دارد ، تمام مبلمان و لوازم جانبی دیگر را ترتیب دهید تا آنها این نقطه کانونی را تکمیل کنند.

4-یک شروع کننده کنفرانس ایجاد کنید

فضایی را طراحی کنید که فتنه را جلب کند و گفتگو را در میان میهمانان ایجاد کند ، خواه با آثار هنری منحصر به فرد ، کاغذ دیواری جسورانه ، یا مبلمان سفارشی. گیدون مندلسون ، بنیانگذار گروه مندلسون می گوید: “آنچه را که باعث ایجاد مکالمه عالی خواهد شد را در نظر بگیرید.” “منحصر به فرد بودن این اتاق تا حدی ناشی از نحوه برخورد سقف پیش رو است.” این تیم به طور منحصر به فرد تخته های چوبی را بر روی سقف چیدمان کرده و بافت و رنگ را به فضا اضافه می کند.

5-تزریق شخصیت تصویر

یک اتاق ناهار خوری یک نوع بیان می کند و جلوه ای ماندگار از خود به جا می گذارد ، اما همچنین باید گفتگو را برانگیزد و نمایانگر شخصیت صاحب خانه باشد. پالت رنگ ، آثار هنری یا لوازم جانبی موجود در یک فضا می تواند اطلاعاتی را در مورد صاحب خانه فاش کند و یک تجربه ناهار خوری شخصی تر را به مهمانان هدیه دهد. جنیفر فیشر ، طراح داخلی می گوید: “از سرگرمی ها یا علاقه های خود به عنوان راهنمایی برای ایجاد فضای منحصر به فرد خود استفاده کنید.” “هر چیزی که شما را شاد کند می تواند بر روی دیوارهای شما قرار گیرد.”ابرلین موافقت می کند: “هر زمان ممکن باشد ، اتصالات زیبایی شناسی و اشارات شخصی را برقرار کنید.” یک پالت رنگی جسورانه در این اتاق غذاخوری با شخصیت حباب و رنگارنگ صاحب آن مطابقت دارد. وی می افزاید: “ما نمی توانیم از حباب های چند رنگ داخل حباب ها به عنوان یک فرم آزاد و یک نور ثابت بازی مهیج برای دور زدن اتاق مقاومت کنیم.” سرانجام ، هر صندلی ناهار خوری با رنگی متفاوت روبرو شده است و میهمانان توصیه می کنند صندلی را انتخاب کنند که به بهترین وجهی با شخصیت آنها باشد.

6-تجربه با رنگ ها و متن ها

رنگ ها و بافت های منحصر به فرد فضایی را کاملاً دگرگون می کند ، و مکانی عالی برای آزمایش روی دیوارها است – خواه با یک رنگ جسورانه و یا با پوشش دیوار. در این حالت ، Creative Tonic از یک سطح دریایی با رنگ بالا و براق سطح Fine Paints of اروپا برای افزایش درام این فضا استفاده کرد. کورتنی Tartt الیاس ، مدیر خلاق و مدیر Creative Tonic می گوید: “مخلوط کردن یک پالت رنگی سنتی که به شیوه ای معاصر اجرا شده است ، به این فضا کمک می کند تا از دیگر اتاق های غذاخوری جدا شود.”ابرلین می افزاید: “فرصتی برای ایجاد بافتها و سطوح جالب در هواپیماهای اصلی افقی: کف ، میز و سقف را از دست ندهید.” “از آنجا که اتاق های غذاخوری معمولاً دارای سطوح سخت تر و پارچه های پارچه ای کمتری هستند ، جاهایی که هواپیما به طور طبیعی به آن سفر می کند این هواپیماها را تزئین کنید.”

7-یافتن نور مناسب

وسایل روشنایی زیبا می تواند یک اتاق غذاخوری معمولی را به یک اتاق فوق العاده تبدیل کند. طراح داخلی ، پائولا گریس Halewski معتقد است که نورپردازی این اتاق را بهم می رساند. او می گوید: “لوسترهای نمایشی ، با آویزهای شیشه ای هندسی که شکل اتاق را نشان می دهد ، احساس دلخواه فضای را کامل می کنند – هراسان”. همه چیز در فضا جمع می شود – دیوارپوش های درخشان ، کارهای هنری بزرگ و لوسترهای چشم نواز.ابرلین می افزاید: “نورپردازی بسیار مهم است.” برای از بین بردن سایه های تیره روی صورت میهمانان ، هر زمان ممکن ، از خصوصاً مستقیم روی صندلی ها ، خودداری کنید. لوسترهای کم ارتفاع 28 تا 34 اینچ بالای میز را آویزان کنید. با استفاده از واشرهای دیواری برای برجسته کردن هنر و سطوح جالب ، بر روی دیوار محیطی ایجاد درخشش کنید. تا آنجا که ممکن است از منابع نوری سطح چشم مانند لوازم جانبی معرفی کنید.تمامی این فعالیت ها تکنیک ها را می توان در بازسازی ساختمان در تهران مورد استفاده قرار داد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه