20 نمونه از معماری مشهور جهان

به محض اینکه انسان فهمید که به یک پناهگاه احتیاج دارد ، معماری شروع به توسعه کرد. در طی یک دوره طولانی از تاریخ بشر ، هنر ساختمان بسیاری از بناهای باشکوه ، زیبا و حیرت انگیز ، بناهایی را برای ازدواج بی نقص علم و هنر به وجود آورده است. هر دوره تاریخی توسط یک یا چند دستاورد معماری مشهور جهان ، خاص به دلیل مقیاس ، مهندسی ، مواد یا تزئینات آنها مشخص شده است. این که آیا این علائم معماری به اهداف مذهبی یا سکولار اختصاص داده شده است ، بر ارزش آنها تأثیر نمی گذارد ، در حالی که آنها به عنوان مظاهر عقل و روح بشری ایستادگی می کنند.

بنای تاریخی جهان

تکامل معماری با پیشرفت علمی بشر مورد تشویق قرار گرفت و خوشبختانه با توجه به مطالب جدید ، هر دوره پیچیده تر ، جسور تر و خلاقانه تر از دوره قبل بود. امروزه به نظر می رسد همه چیز در معماری وجود دارد ، زیرا پل های عظیم ، ساختمان های شیشه و فولاد در برابر زلزله و سایر شگفتی های معماری معاصر در سراسر جهان رو به افزایش است.
لیست ما با 20 بنای تاریخی جهان در تلاش است تا شما را از نزدیک به خصوصیات تاریخی و مدرن آنچه باعث می شود معماری معروف شود ، نزدیک کنیم.

Beijing National Stadium - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

 استادیوم ملی پکن

این استادیوم فوق العاده که به عنوان لانه پرنده نیز شناخته می شود ، برای بازی های المپیک تابستانی 2008 ساخته شده است. ایده این ساختار شگفت انگیز نتیجه همکاری معماران و هنرمندان چینی و بین المللی بود.

Tour Eiffel Wikime scaled - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

1. برج ایفل – پاریس ، فرانسه

برج ایفل ساخته شده در سال 1889 یکی از معروف ترین سازه های جهان است. بنام مهندس گوستاو ایفل نامگذاری شده است و به عنوان قوس ورودی نمایشگاه جهانی 1889 ساخته شده است. این برج با 324 متر ارتفاع ، تقریباً به عنوان یک ساختمان 81 طبقه ساخته شده است. امروزه این برج هر ساله میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.

خدمات مرتبط :

Hotel Burj al Arab - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

2. برج العرب – دبی

ساخته شده در جزیره مصنوعی در فاصله 280 متری ساحل ، برج العرب در دبی یکی از لوکس ترین و چهارمین بلندترین هتل جهان است. 321 متر ارتفاع دارد و یکی از شگفتی های مهندسی معاصر را نشان می دهد. این ساختمان توسط تام رایت از معماران WKK طراحی شده است و شکل آن شکل بادبان کشتی را تقلید می کند.

The Parthenon Athens - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

3. پارتنون – آتن ، یونان

معروف ترین و بهترین حفظ معبد یونان باستان تأثیر زیادی در معماری ، هنر و زیبایی شناسی جهان غرب داشته است. این بنا در قرن 5 قبل از میلاد ساخته شده است و به الهه آتنا پارتنوس ، حامی آتن اختصاص یافته است. مجسمه ها ، زیور آلات و دیواره های آن امروزه بهترین نمونه های هنر کلاسیک یونان به حساب می آیند. معمار ناظر آن ، فیدیاس هنوز هم با نام خود به عنوان یکی از بهترین مجسمه سازان و سازندگان دوران باستان شناخته می شود.

4. ساگرادا فامیلیا – بارسلونا ، اسپانیا

یکی از مفصل ترین کلیساهای تاریخ ، با ساختاری که بیشترین قرن بیستم را به خود اختصاص داده است. کلیسای جامع کلیسای جامع ساخته شده توسط یکی از بزرگترین ذهن معماری مدرن ، آنتونیو گائودی ، نمایانگر تلفیقی خارق العاده از تأثیرات گوتیک و ایده های هنری نوین هنر است. ساخت آن در سال 1882 آغاز شد و چندین دهه تا جنگ داخلی اسپانیا و جنگ جهانی دوم که متوقف شد ، به طول انجامید. از سرگیری ساختمان در دهه 50 ، این روند هنوز به پایان نرسیده است.

اگرچه این کلیسا در سال 2010 مورد تقدیر قرار گرفته است ، اما تکمیل نهایی برای سال 2026 ، سال 100 سالگرد درگذشت گائودی انجام شده است. اگرچه ناتمام است ، اما این بنا با تعداد بیشماری از تزئینات تزئین کننده عناصر سازنده آن بسیار بزرگ و نفس گیر است و آن را به یکی از شناخته شده ترین نمادهای شهر تبدیل کرده است.

Angkor Wat - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

5. Angkor Wat – کامبوج

در ابتدا هندو ، سپس بودایی ، آنگور وات مرموزترین معبد و بزرگترین مجموعه مذهبی جهان بود. این بنا در قرن دوازدهم میلادی توسط پادشاه خمر Suryavarman ساخته شده است و قصد داشت معبد ایالتی و سپس مقبره وی باشد. پس از کنار گذاشتن سنت های هندوئیستی ، آنگور وات به خدای بودایی ویشنو اختصاص یافت. این مجموعه نمادی از کامبوج است و جای خود را در پرچم ملی کامبوج یافت. گسترده و چشمگیر ، این نمونه درخشان از معماری خمر در زیبایی و جذابیت خود در ساختار سنتی آن جذاب است.

St Peters Basilica - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

6. ریحان سنت پیتر – واتیکان ، رم ، ایتالیا

احتمالاً مشهورترین كلیسای كاتولیك جهان ، سنت پیتر در رم توسط Donato Bramante ، Michelangelo ، Carlo Maderno و Gianlorenzo Bernini به ترتیب با اضافات كوچك دیگر معماران برجسته طراحی شده است. این یک ریحان جامع و برجسته و برجسته ترین بنای معماری رنسانس است.

SydneyOperaHouse - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

7. خانه اپرای سیدنی

یکی از مشهورترین خانه های اپرا در جهان ، به دلیل ساخت آن است. این کار توسط معمار دانمارکی جورن اوتزون طراحی شده است که به خاطر طراحی مدرن پیشگامانه جشن گرفته شد. خانه اپرای سیدنی در سال 1973 افتتاح شد و نمایش های بزرگ تئاتری را به نمایش گذاشت.

Colosseum - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

8. کولوسئوم

این آمفی تئاتر رومی باستان یکی از بزرگترین دستاوردهای معماری رومی به حساب می آید. این بنا در 70-80 میلادی ساخته شده است و این اولین ساختمان در تاریخ است که در آن از بتن برای ساخت و ساز استفاده شده است.

Tower Bridge London - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

9. Tower Bridge London

سمبل لندن و مروارید معماری قرن نوزدهم ، Tower Bridge به عنوان ترکیبی از پل پایه و سیستم تعلیق در سال 1886 – 1894 ساخته شد.

Hagia Sophia - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

10. هاگیا سوفیا استانبول

یک کلیسای یادبود ، سپس مسجد و امروز یک موزه است. این یک شهادت مجرد برای عظمت و نبوغ معماری بیزانس است. این بنا در قرن ششم میلادی و در زمان سلطنت امپراطور جوستینین ساخته شده است.

Kremlin Moscow - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

11. کرملین

مسکو کرملین یک مجموعه مستحکم بزرگ است که در آغوش مسکو قرار دارد. این بنا در قرن 15 ساخته شده است و قلعه هایی با بیش از 28 هکتار از اراضی و دارای دیوارهای برجسته قرمز ، برج ها و بناها به طول می انجامد. این صندلی دولت روسیه است.

Empire State Building - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

12. ساختمان امپایر

به ندرت شخصی بدون برنامه ریزی برای بازدید از ساختمان امپایر امپایر به نیویورک سفر می کند. این شهر با 103 داستان خود ، سمبل شهر و آسمان خراش پیشگام است. این سازه به ارتفاع 381 متر توسط ویلیام اف لامب طراحی و در سال 1931 تکمیل شد و به یکی از اولین سازندگان آسمان بزرگ اپل بزرگ تبدیل شد.

The Petronas Twin Towers in Kuala Lumpur Malaysia - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

14. برج های پتروناس کوالالامپور

این برج های دوقلوی بلندترین ساختمانهای جهان در دوره 1998 تا 2004 بودند و هنوز هم بلندترین ساختمانهای دوقلوی جهان هستند. طراحی پیچیده و فوق العاده آنها ، ساخت کوالالامپور پسا مدرن را آغاز کرد.

خدمات مرتبط :

The Leaning Tower of Pisa - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

15. برج پیزا

اردوگاه کلیسای جامع پیزا ، توسکانی به دلیل موقعیت تکیه گاه مشهور است. از دوازدهم میلادی شروع به کار کرد ، این برج در نیمه دوم قرن 14th به پایان رسید ، و این ساختمان نمادی از سبک اواخر رومانیایی ایتالیا است.

Taj Mahal - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

16. تاج محل

شاه جهان ، امپراتور مغول ، خارق العاده ترین و زیباترین بنای یادبود عشق را برای همسر مرحوم خود ممتاز محل ساخته ساخت. کل ساختمان با مرمر سفید پوشانده شده است و از نظر معماری چشم انداز ایده آل بهشت را به تصویر می کشد. ساخته شده در قرن 17 ، در آگرا ، در منطقه هند اوتار پرادش واقع شده است.

Guggenheim Museum Bilbao - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

17. موزه گوگنهایم بیلبائو

هیچ انتخاب بهتری برای معمار موزه هنرهای معاصر وجود نداشت ، اما طراح موزه بیگنبا موزه گوگنهایم – شگفت انگیز فرانک گری. این بنا خلق فوق العاده ای است که در ورق های براق فلزی پوشانده شده و بازدید کننده را به ابعاد دیگری منتقل می کند. این موزه در سال 1997 افتتاح شد.

NYC Flatiron Building - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

18. ساختمان Flatiron

یک راه حل مثلث پیشگام از معماری اولیه مدرن. ساختمان Flatiron توسط دانیل بورنهام طراحی و در سال 1902 به پایان رسید. این نقطه عطفی در نیویورک در زمان اتمام بلندترین ساختمان جهان بود.

La Villa Savoye Le Corbusier - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

19. ویلا ساوی

یکی از مشهورترین ویلاهای مدرنیستی ، که توسط پیشگام معماری مدرن لو کوربوزیه در Poissy ، در نزدیکی پاریس ساخته شده است. این ویلا پس از تزیینات برجسته “پنج نقطه” ساخته شد که معمار مشهور به آن اعتماد کرد و در عین حال سبک و سیاق مدرن را تداعی کرد.

Kauffman Residence - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

20. اقامتگاه کافمن یا آبشارهای فالین

یکی از ساختمانهای قابل تحسین که توسط فرانک لوید رایت طراحی شده است ، در سال 1935 در نزدیکی پیتسبورگ ، پنسیلوانیا ساخته شد. خانه مدرن در بالای یک آبشار طبیعی قرار دارد که مصنوعی و طبیعی را در هماهنگی کامل قرار می دهد. Fallingwater توسط موسسه معماران آمریکایی در سال 1991 به عنوان “بهترین اثر معماری آمریکایی” اعلام شد.

ساگرادا فامیلیا

Sagrada Familia - ۲۰ نمونه از معماری مشهور جهان

 

اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

About msd architect

ما از پروژه های کوچک تا بزرگ صفر تا صد بازسازی ساختمان ، بازسازی خانه ، معماری داخلی ، طراحی نمای ساختمان ، نقشه کشی ، انواع کابینت ، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را بدور از مقیاس آن از طراحی تا پیاده سازی واجرای کامل برای شما انجام می دهیم

دیدگاه ها بسته شده اند.