طراحی دکوراسیون رستوران کوچک

طراحی دکوراسیون رستوران کوچک مدرن و شیک

امتیاز دهی

چیزی که طراحی دکوراسیون رستوران کوچک را متمایز می کند، گرم و دنج بودن آنهاست. با این حال، با فضای محدود، می تواند کمی چالش برانگیز باشد که فضای خود را در دسترس هر مهمان قرار دهید..
طراحی پلان رستوران راهی برای تضمین موفقیت شما در دریافت این مجوزها و داشتن رستورانی روان است. این راهنما اینجاست تا به شما کمک کند رستوران کوچک خود را برای موفقیت با یک پلان طبقه طراحی شده ماهرانه آماده کنید. در ادامه با نکات طراحی رستوران همراه ما باشید.

پلان رستوران چیست؟

پلان طبقه نقشه ای از کل فضای فیزیکی رستوران شما است. هر مترمربع از فضا باید در نظر گرفته شود، در داخل و خارج از فضا. در نهایت، پلان طبقه به شما این امکان را می‌دهد تا تصور کنید که چگونه تمام جنبه‌های رستوران کوچکتان با هم هماهنگ می‌شوند.
پلان های طبقات نیاز به کمی تحقیق و خلاقیت دارند – آنها باید بینش شما را برای رستوران کوچک شما با دسترسی به فضا متعادل کنند. اینکه مهمانان و کارمندان شما چگونه در رستوران کوچک شما حرکت خواهند کرد به اندازه محیط و تجربه مهم است.

طراحی نمای رستوران کوچک
طراحی نمای رستوران کوچک

یک پلان رستوران کوچک باید شامل موارد زیر باشد:

 • مناطق آماده سازی
 • آشپزخانه
 • مناطق ورودی
 • مناطق انتظار
 • قسمت های غذاخوری و نشیمن
 • مناطق کارکنان، دفاتر، و اتاق های استراحت
 • ایستگاه های صندوق و سیستم(های) POS شما
 • سرویس های بهداشتی
 • محل(های) ظرف
 • درها
 • پنجره ها
 • خروجی های اضطراری
 • اندازه گیری دقیق فضا

گزینه هایی برای ایجاد یک پلان رستوران کوچک

برای شروع فرآیند طراحی دکوراسیون رستوران کوچک خود دو گزینه وجود دارد – خودتان این کار را انجام دهید یا یک طراح استخدام کنید.
برای ساختن پلان رستوران خود لازم نیست معمار، هنرمند یا طراح باشید. نرم افزار می تواند پلان طبقه و فرآیند طراحی نقشه را ساده کند. SmartDraw، ConceptDraw یا CadPro همگی نرم افزارهای قابل اعتمادی هستند که می توانند طرحی سفارشی برای طراحی دکوراسیون رستوران کوچک شما ایجاد کنند.
شما همچنین می توانید طراحانی را برای ایجاد نقشه های طبقه خود استخدام کنید. یک استودیوی طراحی داخلی می تواند به دید شما با رنگ کامل زنده شود. طراح مناسب با شما همکاری خواهد کرد تا زیبایی شناسی رستوران شما را در هر جنبه ای از طراحی پلان طبقه شما تقویت کند.

مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که با ایده ای از نحوه عملکرد و جریان رستوران شروع کنید. آشپزخانه کجا خواهد بود؟ قسمت های غذاخوری؟ مهمانان کجا وارد می شوند و سفارش می دهند؟ دوباره بررسی کنید که چیدمان های شما از جریان خدمات هم برای کارکنان و هم برای مهمانان شما پشتیبانی می کند.

الزامات دسترسی برای پلان رستوران های کوچک

به این فکر کنید که چگونه می‌توانید فضایی را طراحی کنید که برای همه کار کند، نه فقط برای «مشتریان عادی هنگام چیدمان پلان زمین، از انسان هایی که از فضا استفاده می کنند الهام بگیرید. استفاده از اصول طراحی انسان محور نه تنها باعث ایجاد فضاهای کوچک رستورانی زیبا و قابل دسترس می شود، بلکه می تواند منجر به جذب مشتری بیشتر شود. در طول فرآیند پلان طبقه، مطمئن شوید که به این سوال پاسخ داده اید – چگونه می توانید تمام جامعه خود را با طراحی رستوران کوچک خود درگیر کنید؟

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

چگونه یک طرح و پلان رستوران کوچک ایجاد کنیم

بهترین روش های طراحی پلان طبقه در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

فضاهای قابل دسترس را با در نظر گرفتن مشتریان خود طراحی کنید. هنگام سازماندهی پلان طبقه برای تمام فضاهای رستوران کوچک خود، هم نیازهای مهمانان و کارمندان خود و هم قوانین ساختمان محلی را در نظر بگیرید.
برای مهمانان خود در حالی که منتظر میز هستند، فضای کافی در نظر بگیرید.
یک جریان بصری از خدمات ایجاد کنید تا مشتریان با نحوه عملکرد رستوران شما سردرگم نشوند.
محل کار کارکنان شما را فاکتور بگیرید. این شامل شناسایی مکان‌هایی است که سیستم‌های POS برای انجام کارآمد تراکنش‌ها و برقراری ارتباط با آشپزخانه وجود خواهند داشت.
در نظر بگیرید که چگونه پلان طبقه برای موضوع و فضای رستوران کوچک شما کار می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران کوچک
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران کوچک

طراحی پلان طبقه آشپزخانه در دکوراسیون رستوران کوچک

آشپزخانه رستوران برای هر کسب و کار خدمات غذایی مورد توجه اولیه است. به این فکر کنید که چگونه می توانید فضا را برای تولید و کارایی بهینه کنید. فضای کافی برای نگهداری تمام تجهیزات رستوران خود بگذارید. و به کارمندان خود فضای آزاد زیادی برای آماده سازی، طبخ و پخت بدهید.
زمان، کیفیت و در نهایت سود زمانی قربانی می شود که فضای کافی برای کارمندان وجود نداشته باشد تا کار خود را به نحو احسن انجام دهند. بنابراین، با اولویت دادن به ظرفیت تولید منو و کارکنان خود، از فضای آشپزخانه رستوران کوچک خود نهایت استفاده را ببرید.

طراحی آشپزخانه رستوران کوچک
طراحی آشپزخانه رستوران کوچک

طراحی طبقه منطقه کارکنان در رستوران کوچک

مناطق کارکنان (مانند دفاتر و اتاق های استراحت) همیشه باید در نقشه های طبقه شما گنجانده شود. حتماً فضایی در پشت خانه برای مدیران خود در نظر بگیرید تا وظایف اداری را انجام دهند و کارکنان خود را به استراحت بپردازند. تعیین یک منطقه برای کارکنان، رستوران کوچک شما را منظم نگه می‌دارد و در عین حال مکانی مشترک برای ارسال برنامه‌ها و اطلاعیه‌ها فراهم می‌کند.

طراحی پیشخوان رستوران کوچک
طراحی پیشخوان رستوران کوچک

پلان اتاق غذاخوری رستوران

اتاق غذاخوری بدون شک مهمترین طرحی است که می سازید. بخش عمده ای از تجربه مهمانان را هدایت می کند! پلان اتاق غذاخوری شما باید به مشتریان امکان دسترسی به رستوران و مطابقت با زیبایی برند شما را بدهد.
یک پلان براق و باز برای ناهار خوری مدرن عالی است. اما، اگر به دنبال ایجاد فضایی دنج هستید که اجتماع شما بتواند در آن جمع شود، ممکن است بخواهید یک پلان زمینی ایجاد کنید که محیطی آرام، گرم و دلپذیر را تحسین کند.

همچنین، مطمئن شوید که رقبای خود را در منطقه در نظر بگیرید. انجام کمی تحقیق در مورد رقابت شما می تواند به سوالات مهمی مانند – جامعه شما چه انتظاراتی از رستوران کوچک شما خواهد داشت؟ چگونه مشتریان را غافلگیر خواهید کرد تا آنها را به مشتریان خود بازگردانید؟ این سوالات می تواند به شما در ایجاد یک پلان استراتژیک طبقه کمک کند که از موفقیت رستوران کوچک شما حمایت کند.

موفقیت در طراحی دکوراسیون رستوران کوچک

یک رستوران کوچک چقدر باید صندلی داشته باشد؟
برای درک برنامه صندلی خود، استاندارد صنعت را در نظر بگیرید. طبق گفته توتال فود سرویس، این مدل 60/40 است – 60 درصد فضا برای مهمانان (و صندلی) و 40 درصد برای آشپزخانه و سایر فضاهای کارکنان استفاده می شود.
مرحله مهم دیگر محاسبه حداکثر اشغال فضای شما بسته به کدهای ساختمان محلی است. اینها بسته به نوع رستوران کوچک و مکان متفاوت است، اما ما ظرفیت زیر را برای هر مهمان در این نوع رستوران‌ها پیشنهاد می‌کنیم.

طراحی دکوراسیون رستوران کوچک
طراحی دکوراسیون رستوران کوچک

پلان طبقه ورودی رستوران کوچک

بسیار مهم است که ورودی رستوران شما جذاب باشد. این اولین برداشتی است که مهمانان از رستوران شما خواهند داشت. ورودی که فضای کافی برای انتظار میزها را باقی می گذارد، باعث می شود افراد احساس راحتی و تمایل بیشتری به ماندن داشته باشند.
یک نکته مفید این است که از علائم یا عناصر معماری برای ارائه اطلاعات لازم برای مهمانان هنگام ورود به خانه استفاده کنید. این می تواند راهنمایی آنها به جایگاه میزبان یا هدایت آنها به سمت نشستن باشد. البته ورود شما به موقعیت مکانی و سبک خدمات شما بستگی دارد. در منطقه ای با ترافیک زیاد، مانند یک مرکز خرید یا مرکز خرید، ممکن است به اندازه یک رستوران کوچک مستقل نیازی به فضای انتظار نداشته باشید

دکوراسیون رستوران کوچک مدرن
دکوراسیون رستوران کوچک مدرن

طرح طبقه صندلی در فضای باز

اگر لوکس فضای بیرون را دارید، آن را به حداکثر برسانید. یک پاسیو زیبا می تواند طیف وسیع تری از مشتریان را به رستوران کوچک شما جذب کند و باعث فروش و سود بیشتر شود.
از سوی دیگر، فضای بیرونی که از راه دور است یا به سختی پیدا می شود، می تواند خدمات را کند کند. این می تواند منجر به عدم تمایل مهمانان و کارمندان به استفاده از فضای اضافی شود. برای جلوگیری از این امر، پلانی طراحی کنید که فضای بیرونی شما را برای مهمانان و سرورها راحت کند.

طراحی فضای باز رستوران کوچک
طراحی فضای باز رستوران کوچک

طراحی پلان طبقات خروجی های اضطراری در دکوراسیون رستوران کوچک

همه رستوران ها باید نقشه های آتش نشانی و خروج اضطراری داشته باشند که مسیرهای اضطراری برای خروج از ساختمان را ترسیم کند. پس از تکمیل پلان طبقه خود، مطمئن شوید که مسیرها را به کارکنان خود اطلاع دهید و خروجی های خارجی را به وضوح برای آنها و مشتریان خود مشخص کنید.

در این نوشته تلاش نمودیم تا نکات طراحی دکوراسیون رستوران کوچک را برای شما شرح دهیم.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه