10 ایده برای زیبا سازی پذیرایی با کاغذ دیواری

10 ایده برای زیبا سازی پذیرایی با کاغذ دیواری

امتیاز دهی

فضای پذیرایی از قسمت‌های مهم خانه به شمار می‌رود. تزیین این بخش از خانه تا اندازه‌ای مهم است که باید توجه افرادی را که از درب ورودی وارد می‌شوند، به خود جلب کند. چند تغییر ساده می‌تواند به شما کمک کند که این منطقه را از حالت کسل کننده خود خارج کنید و به فضایی جذاب‌تر تبدیل کنید.

بدون شک استفاده از یک کاغذ دیواری می‌تواند روشی ساده و ارزان برای روشنایی اتاق و جلوه بخشیدن به فضای پذیرایی باشد. با استفاده از آن در پذیرایی به راحتی فضای مورد نظر را جذاب تر و زیباتر می‌کنید.

شما می‌توانید روی دیوارهای پذیرایی منزل خود کاغذ دیواری نصب کنید. این باید چیزی باشد که سبک فضای اتاق را منعکس کند و بسیار چشم نواز به نظر برسد. برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

1- ترکیب کاغذ دیواری با هنر قاب یا مجسمه سازی در پذیرایی

هنر قاب یا مجسمه سازی، الگوی کاغذ دیواری را می‌شکند و به دکوراسیون فضای اتاق می‌افزاید. دیوارهای کاغذ شده، با الگوها یا بافت‌هایشان به دکوراسیون اتاق کمک می‌کنند. به طور معمول، اگر کاغذ طرح شلوغی داشته باشد، بهتر است آثار هنری اضافی روی آن آویزان نشود. اما چنین موضوعی پس از مدتی کسالت آور و طاقت فرسا می‌شود. افزودن آثار هنری قاب‌دار، تکه‌های مجسمه سازی و دیوار آویز‌ها می‌توانند به جلوه بیشتر فضای شما کمک کنند و یک سبک جدید را به اتاق اضافه نمایند.

تصاویر قاب شده، پوسته‌ها یا آثار هنری، نقاط کانونی جدیدی را بر روی یک دیوار کاغذ دیواری فراهم می‌کنند. با این ترفند، علاوه بر طرح‌ ها، تصاویر درون قاب‌ها نیز به تن اتاق می‌افزایند. رنگ و سبک دیوار پوش شما به همراه قاب‌های هنری، به نمای کلی فضا کمک می‌کند.

شما می‌توانید یک نوع را انتخاب کنید که از لحاظ سبک متناسب با قاب‌های روی دیوار و فضای داخل پذیرایی باشد و همچنین در کنار کفپوش اتاق، خوب به نظر برسد. به عنوان مثال، کاغذ دیواری‌های نقره‌ای یا مشکی خنثی، متناسب با دکوراسیون مدرن هستند. کاغذ های طرح چوب طبیعی هم متناسب با دکوراسیون جنگلی و روستایی است. یک رنگ مات که با سایه‌ای از قاب‌های روی دیوار یا عنصری از تصویر روی آن‌ها احاطه شده است، مطابقت دارد و دکوراسیون را به صورت بصری به هم گره می‌زند.

ترکیب کاغذ دیواری با هنر قاب یا مجسمه سازی در پذیرایی
ترکیب کاغذ دیواری با هنر قاب یا مجسمه سازی در پذیرایی

2- استفاده از کاغذ دیواری که با سبک و طراحی پذیرایی تناسب داشته باشد

این ها چه به صورت معمولی باشند و چه سه بعدی و بافت‌دار، می‌توانند به دکوراسیون داخلی کلی پذیرایی و هال کمک کنند و دیوارکوب‌های قدیمی را پر زرق و برق‌تر نشان دهند. همان طور که گفته شد، باید شما متناسب با سبک کلی اتاق انتخاب خود را داشته باشید. استفاده از کاغذ دیواری‌های براق، نور را به فضای داخلی آشپزخانه شما منعکس می‌کند و فضای زیادی به دیوار می‌دهد. این روش به ویژه اگر در دیوارهای مخالف به کار گرفته شود، بسیار مفید است. زیرا بازتاب طرح‌های روی دیوار را نشان می‌دهد.

3- دنبال طرح های با مقیاس بزرگ روی کاغذ دیواری پذیرایی باشید

یک طرح و نقاشی بزرگ و در یک اتاق ساده، بیش از اندازه باعث جلب توجه می‌شود و چشم‌ها را به خود خیره نگه می‌دارد. شما می‌توانید یک کاغذ دیواری با طرح سیاه و سفید را در یک فضای مینیمالیستی امتحان کنید که بازسازی ساختمان در تهران مناسب است.

4- کاغذ دیواری پارچه ای برای پذیرایی

استفاده از یک دیوارپوش پارچه‌ای بافت‌دار می‌تواند نمای دلخواه شما را به دیوار ببخشد. پارچه می‌تواند رنگ و نقش و همچنین احساس نرمی را به دیوار پذیرایی اضافه کند. این نوع از ، کیفیت بالایی دارد اما آویختن آن کمی دشوار است و معمولاً از قبل چسبانده نمی‌شود. هنگام صاف کردن حباب‌های هوا بسیار احتیاط کنید تا پارچه چروک نشود.

کاغذ دیواری پارچه ای برای پذیرایی
کاغذ دیواری پارچه ای برای پذیرایی

5- نصب دیوار آویز های روی کاغذ دیواری پذیرایی

شما می‌توانید مجموعه‌ای از دیوار آویز‌ها یا آثار هنری را روی کاغذ دیواری به نمایش بگذارید. اگر دیوار شما رنگ تندی دارد یا طرح آن پر زرق و برق و شلوغ است، قاب عکس‌های ساده و منسجم را انتخاب کنید یا با ترکیب آثار هنری، آرایه‌ای از تغییرات زیبا را به وجود آورید. اگر آویزهای دیوار را تا نزدیک سقف به کار ببرید، می توانید توهم یک فضای بزرگتر را ایجاد کنید.

6- استفاده از رنگ های چشمگیر برای کاغذ دیواری پذیرایی

علاوه بر اضافه کردن آثار هنری به دیوارها، می‌توان به طرح روی کاغذ هم توجه کرد. سعی کنید از یک کاغذ دیواری با رنگ‌های روشن و پر رنگ برای برجسته‌سازی دیوار استفاده کنید. شما حتی می‌توانید به کاغذ دیواری کردن سقف هم فکر کنید. این ایده‌های تزیینی در یک فضای کوچک، تاثیرگذاری بالایی دارند.

7- کاغذ دیواری با طرح یک منظره خاص در پذیرایی و هال

یک تصویر زمینه منظره، می‌تواند به عنوان نقطه کانونی پذیرایی در نظر گرفته شود. با استفاده از یک دیوار پوش با طرح منظره، اجازه دهید که دیوارهای شما، شما را به مکان دیگری منتقل کنند. در واقع یک نقاشی دیواری چه به صورت دستی کشیده شود و چه به صورت یک پوشش روی دیوار انتخاب شود، نقش برجسته و سه بعدی آن تأثیر بیشتری خواهد داشت.

کاغذ دیواری با طرح یک منظره خاص در پذیرایی
کاغذ دیواری با طرح یک منظره خاص در پذیرایی

8- استفاده از کاغذ دیواری‌ سه بعدی برای پذیرایی

سنگ یا چوب طبیعی یکی از گران‌ترین مواردی است که می‌توانید برای دیوارهای خود به کار بگیرید. شما می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری سه بعدی، همین سنگ و چوب زیبا را با یک هزینه بسیار کمتر در کانون توجه قرار دهید. کافیست این طرح‌ها را انتخاب کنید و آن را به دیوار بچسبانید.

9- کاغذ دیواری با رنگ روشن و خیره کننده

یک رنگ روشن ساده‌ترین راه برای اظهار نظر در یک فضای کوچک است. شما با انتخاب این رنگ، به دیوار انرژی می‌بخشید و سپس می‌توانید با استفاده از یک وسیله دکوری تضاد ایجاد کنید.

10- تعادل در به کارگیری کاغذ دیواری

رمز موفقیت در یک طراحی داخلی موفق، تعادل است. این بدان معناست که وقتی نوبت به نصب کاغذ دیواری می‌رسد، نیازی نیست که همه فضای دیوار پوشانده شود. بلکه می‌توان چند دیوار را خالی نگه داشت و با رنگی که مکمل دیوارپوش باشد، آن را نقاشی کرد. از این فضای خالی دیوار، می‌توان به عنوان عنصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه